Автор Тема: Алтернатива на Bedini  (Прочетена 18904 пъти)

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 569
  • Рейтинг: 222
  • Thoughts become things!
Re: Алтернатива на Bedini
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2016, 03:44:54 pm »
Михаил Кузмов, според мен бъркаш като казваш, че ОЕДС ти е само 14%. Индуктора съхранява определена енергия според тока който тече в него и индуктивността му. Формулата май беше 1/2хLxI^2. Tи казваш, че само 14% ти се отдава да възстановиш, което според мен означава, че импулса ти е прекалено дълъг или с други думи, индуктивността ти е прекалено малка, спрямо оборотите на въртележката.
Има и друго нещо, че на индуктора може да се гледа като на батерия, която се разрежда. Например ако зареждаш кондензатор и той е на 20V, може да си сигурен, че енергията която вземаш е в диапазона да речем 500волта до 20волта, а енергията от 20волта до нула волта, отлита в космоса. Това е важно ... трябва да знаеш къде отива и защо, тази енергия.
За да имаш успешно Бедини, трябва да разбереш, че магнитното поле което се създава с единица ток, не винаги е едно и също количество. Това води до определена точка в която магнитното поле на индуктора, под форма на ОЕДС, надвишава входната енергия. Това е ключовия момент в идеята на Бедини, но този ефект не се постига с всяка бобина и затова се вихри неяснота, дали Бедини работи или не.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 790
  • Рейтинг: 194
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #61 -: Ноември 01, 2016, 09:08:32 pm »
Здравей getca! Възприех идеята ти и пробвах! Първоначално не съобразих че интегрирането е възможно при достатъчен пад на напрежение в/у шунта. Пробвах с 0.1Ω Rш. Получи се пиков пад от 280 mV. Което ще рече че тока пиково достига 2.8 А. RMS стойността беше под 60 mV. Обаче тези миливолти не могат да заредят кондензатор още по малко да отпушат диода.
Това би се получило при Rш от 1Ω където пада ще бъде  2.8 V и то при RMS стойност от мин. 0.6-0.7 V. Да но тук следва повишено напрежение от източника, греене на шунта.
Независимо всичко, идеята да смятам тока на източника чрез осцилоскопа се оказа добра. Още пробвах и със стрелкова система с крайно отклонение 100 мкА. Стрелката трептеше около стойността. Така трите начина на мерене показаха мн. близки показания. Оказа се че при по високи обороти, мога да считам показанието на захранването от видео файловете за меродавно. Успява да се задържи по дълго време около точната стойност.
nizo, няма как свиващото поле в един индуктор да отдаде повече енергия от тази отишла за разширението му. ОЕДС никога не може да надвиши входната енергия. Може да е ключов момент в идеята на Bedini, но дори бобина като 200 лт. варел да направи, и с един трафопост да я зареди ще върне само част. Bedini мотор работи. Нали виждаш колко ентусиасти го показват. Опитай се чрез това видео да проникнеш по дълбоко в идеята ми.                                        https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUgWiEOo95H8FPhzVb                                                                                                Аз използвам мотора Bedini по определена причина. Тук вече имам 91% изход спрямо вход. Дори само да съпоставиш напреженията на входа и изхода получаваш 83%. Сметките показват че прибавям поне 8% ОЕДС. Което смятам че е нормално за случая. Всичко е направено с подръчни, скрап материали освен магнитите.  Дали бих подминал 100% не зная възможно ли е? Ако е, това би било реално отдаване на магнитна енергия. Съответно, начин в устройствата с магнити да се постигне COP над 1.
Поздрави на четящите темата!

Velektra

• Гост
« Отговор #62 -: Ноември 01, 2016, 09:40:12 pm »
Здравей, Михаил Кузмов!
Загубата на енергия в бобината зависи от съпротивлението на товара. Нали знаеш тока кои пътища предпочита?
За да не я изпускаш, трябва да сложиш още 2 диода на определени места.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #63 -: Ноември 03, 2016, 07:39:52 pm »
Какво пречи да постигна повече от 91% ефективност? Получи се нещо показателно! Настройката на захранването ми е такава че регулирам само с потенциометъра на напрежението. Токовият потенциометър е на макс. Така въртележката си дърпа ток колкото и е необходимо според товара на изхода и напрежението.
Тези 91% постигнах при определено напрежение, без да променям нищо по вече публикуваната схема. Само двете крайни бобини не са вкл. След една стойност на повишаване на напрежението, респективно обороти, ефективността започна да спада под 91%.
По точно повишаването на входната консумация, не водеше до съответно повишаване на изхода. Макар че изхода се повишаваше, но вече с по полегата крива.
Ето къде в същност е проблемът на алтернативата! Обратният импулс за това се нарича обратен. Защото е обратен  на генерираната ЕДС. В случая ЕДС се генерира от магнитите. Една бобина едновременно е двигател и генератор!!
На този видео файл съм запечатал съвсем ясно проблемът. ОЕДС срещу ЕДС. Разбира се ЕДС е мн. повече. Сондата е вързана на входа на греца. Нормално, по горната причина променливото е с келява форма. Това не пречи да бъде изправено и изгладено. Но вижте обратният импулс! Той се вписва в отрицателният полуперод като положителен. Времетраенето му е 200 мксек а върха на амплитудата е на 28 волта. За капак създава и слаб резонанс.
При входно 14.6 V, на таблицата виждаме Max-14.6 V изход за положителен полупериод, и Min-13.4 V за отрицателен полупериод. Какво става обаче с RMS стойността-5.75 V. Разбира се това е стойност за целият период и ако магнитите са по нагъсто това показание ще бъде по високо.
На края, въпросът който си задавам от доста време! Как да обърна импулса в правата посока? Ако той се прибави може би това ще бъде ключът да се подминат 100% !!!!!!
https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUgWn-zMUl0I3YPvNF
P.S. Velektra, двата диода не се ли намират в греца на схемата ми? Или къде другаде?

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: 130
« Отговор #64 -: Ноември 06, 2016, 04:39:27 pm »
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/20629-end-era.html
Малко кофти новина, Джон Бедини е починал днес ............

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 341
  • Рейтинг: 519
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #65 -: Ноември 06, 2016, 10:28:01 pm »
Ами...общо взето, не знам дали е кофти - хора умират и се раждат всеки ден, на всеки от нас предстои същото...
Кофти е, ако сме очаквали още нещо като знания или информация от него, а този факт го е предотвратил.

Нека почива в мир...

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #66 -: Ноември 07, 2016, 05:05:07 pm »
Продължавам да работя по алтернативата, базирана на идеята на John Bedini! Паметта му ще остане записана в нашият форум на дълго и на широко! Стари и нови репликатори по цял свят ще свързват работата си с името му!
Дирята която оставя John след себе си е положителна!          Вечна му памет!

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 566
  • Рейтинг: 321
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #67 -: Ноември 08, 2016, 08:52:16 am »
За мен, той един от съвременните гении. На пръв поглед, "крачката" която той прави е малка, но Следата, която остава след нея е огромна. Също като в казаното (перифразирам) от Армстронг, стъпвайки на Луната: "Това е една малка крачка на Човека, но една огромна крачка за Човечеството".
Защо ли?!
Защото превръщайки механичния прекъсвач в електронно-магнитен с основно две най-простички схеми, той показва нов хоризонт след разработките на Тесла.
Дорде съм жив, ще го споменувам с поклон пред геният му!