Автор Тема: Алтернатива на Bedini  (Прочетена 14930 пъти)

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 324
  • Рейтинг: 122
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Алтернатива на Bedini
« Отговор #30 -: Декември 16, 2015, 08:05:01 am »
Прави ми впечатление как нещата се разглеждат в техния затворен смисъл.Като цяло ние сме научени преди всичко да разглеждаме една система в нейния затворен вид - затворени електрически вериги и системи. Липсва подхода над въпроса в неговия отворен аспект. Например в системата на Yoro неговия генератор е в затворен цикъл спрямо акумулаторите.Не е на лице заземяване както е при системите на Тесла.Ефекта при неговата система се дължи на магнитите и ползването на ОЕДС за полезна работа. От магнитите идва заряда, а от ОЕДС допълнителния въртящ момент който компенсира механичното триене и загубите.Сумарно имаме въртящ момент и ъглова скорост на магнитите с магнитното им поле породено от ползването на ОЕДС за създаване на импулси насочени към акумулатор и то за полезна работа.Ако оставим на мира теорията за етера и се замислим над отварянето на системата по подобие на Тесла системите мисля че тези импулси ще са основа за извличане на електрони от земята по подобие на Тесла,Смит,Роман,Калабухов. В резюме системата на Yoro е добра основа и първоизточник на енергия за една система тип изброените по рано.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 757
  • Рейтинг: 187
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #31 -: Декември 16, 2015, 08:33:13 am »
Бре, бре, бре !! Значи съм показал СЕ ! Аз пък чак сега проумях ! Искам да изясним терминологията, COP (coefficient of performance) коефициент на превръщане. Може да има и други обяснения. Та, въпросната абревиатура се използва, когато използваме енергия (примерно от мрежата) с която искаме да превърнем друга енергия, (налична някъде) в полезна. (мое тълкуване) Когато двете енергии, направят еквивалент по висок от друг сравним, смятаме че имаме COP над 1 !! Най масов пример за това е климатика, собственост на много от нас ! Да речем, от мрежата дърпаме 1kW а обективно вътрешното тяло ни топли с 3 kW. Цикъла на Карно урежда това удоволствие.
Респективно, аз искам да вложа енергия за да извадя "спящата енергия" от магнита. Ако успея (все още не съм) това може да се нарече COP над 1 ! Много ви моля, четете внимателно, гледайте внимателно, анализирайте внимателно преди да вземете отношение ! Интересуват ме ОПОНЕНТИТЕ с точни аргументи !
dymelsoft, посети analogov за повече инфо. Същото не е ! Yoro свързва паралелно източника и зареждаемата батерия през намотката на двигателя ! Аз свързвам батерията през шотки грец с вторична намотка. Мн. голяма разлика ! В момента почти няма ефект. Но има знак ! Трябва ми по дебела жица и повече витки на вторична ! Ако напрежението на батерията започне да расте ще бъде чудо ! Аз лично се съмнявам ! Но ще пробвам !
Започнах темата с линковете които е открил Yoro. За което БЛАГОДАРЯ ! Идеята ми датираше доста по рано в главата но като видях това се окуражих. Американците вече продават кит за 3950$ ! Вече си поръчах NdFeB-N52 магнити 40 броя. Започвам прототип. Принципа е същият, но аз имам по широки виждания в конструкцията. Предварително не искам да пиша нищо. Когато го направя тогава.
Мога само да завиждам на технологичните възможности на американците. Това е друго видео в което могат да се видят повече подробности. https://www.youtube.com/watch?v=M8VdsWn-Q9Y
Това е връзка към оригиналният сайт.  http://quantamagnetics.com/
Бъдете здрави !
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 09:23:21 am от atos »

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 532
  • Рейтинг: 173
« Отговор #32 -: Декември 16, 2015, 10:32:59 am »
Здравейте,
Стигна се до една граница, зависи как ще се преодолее.
Ако предлаганата установка има 102-105% КПД, така че акумулатора не се разрежда и имаме механично въртене с минимален въртящ момент.  Качването на проценти на тази височина е много, много трудно. Ако заменим релетата с електроника, колко процента ще качим, 1-2% нищо. Да изкараме 100Вт трябва огромна установка. Явно количеството трябва да се превърне в качество.
-Ползване на резонасни бифилярки
-Ползване на инерциални цетробежни сили
-Ползване на времето, конусна или палачинкова бобина.
Поле за заяждане и експериментиране има. Предлагам да се съсредоточим към добрите идеи и експериментиране.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 547
  • Рейтинг: 299
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #33 -: Декември 16, 2015, 01:08:26 pm »
Прави ми впечатление как нещата се разглеждат в техния затворен смисъл.Като цяло ние сме научени преди всичко да разглеждаме една система в нейния затворен вид - затворени електрически вериги и системи. Липсва подхода над въпроса в неговия отворен аспект. Например в системата на Yoro неговия генератор е в затворен цикъл спрямо акумулаторите.Не е на лице заземяване както е при системите на Тесла.Ефекта при неговата система се дължи на магнитите и ползването на ОЕДС за полезна работа. От магнитите идва заряда, а от ОЕДС допълнителния въртящ момент който компенсира механичното триене и загубите.Сумарно имаме въртящ момент и ъглова скорост на магнитите с магнитното им поле породено от ползването на ОЕДС за създаване на импулси насочени към акумулатор и то за полезна работа.Ако оставим на мира теорията за етера и се замислим над отварянето на системата по подобие на Тесла системите мисля че тези импулси ще са основа за извличане на електрони от земята по подобие на Тесла,Смит,Роман,Калабухов. В резюме системата на Yoro е добра основа и първоизточник на енергия за една система тип изброените по рано.
Много точно казано! Това се опитвах и аз да кажа на някои места, но беше непрофесионално.
В допълнение смея да твърдя, че "заигравката" с магнитни полета - по правилния начин! - е на практика ОТВАРЯНЕ на съответната система (и схема в която конструктивно участват магнити). Не забравяйте и Джон Сърл - при него имаме вече тотално Отваряне на Системата, и магнитното поле се метаморфозира в плазмено поле - всъщност това е и крайната цел: Ускоряване развъртането на магнитното поле и превръщането му в плазмено, което от своя страна ВЕЧЕ НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ОТ КЪДЕ ТЕГЛИ ЕНЕРГИЯ. Няма резонанси, няма ала-бала!
Лично съм усетил със собствените си ръце какво се случва в зоната на въртящо се магнитно поле.
...
Респективно, аз искам да вложа енергия за да извадя "спящата енергия" от магнита.
...
Трябва ми по дебела жица и повече витки ...!
Бат Мишо, посоката е правилна... Но Димела е прав за релетата - тегави са... Трябва ти електронна схема - тригер или мултивибратор или нещо подобно 
...
Тук и със Ми68 съм съгласен - именно с уголемяване на установката, което не е тъждествено на всяка цена и с увеличаване и на теглото й
Да изкараме 100Вт трябва огромна установка. Явно количеството трябва да се превърне в качество.

-Ползване на резонасни бифилярки
-Ползване на инерциални цетробежни сили
-Ползване на конусна или палачинкова бобина.
...

Поздрави!

Неактивен h2motor

• Активен
  • **
  • Публикации: 225
  • Рейтинг: 33
« Отговор #34 -: Декември 16, 2015, 06:30:58 pm »
 Михаил Кузмов, напълно си прав за климатика - това е машината която ще се трансформира в машина за добив на енергия.Климатиците добри и надежни машини ги направиха боговете на техниката - японците !!! Те ще ги направят и на машини за добив на енергия, просто много работят тези хора. В общи линии нещата стоят така - охлаждаш въздуха и получаваш водород и от него ток, а може и водорода да се компресира и да се зарежда Тойотата с него или Хондата. Ще е много по скоро отколкото някои хора в регрес си го представят. Човечеството го очакват много по добри дни, години и бъдеще.
Поздрави !

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #35 -: Януари 02, 2016, 08:41:55 pm »
ЧЕСТИТА 2016 Г. !!
Да се похваля ! Веднага след коледа, получих магнитите за които писах по горе ! Този път от China се оказаха мн. чевръсти ! На 15ти ден дойдоха ! Обикновено месец ! Само веднъж имах доставка на 10ти ден ! Като се има в предвид че от Б-я щяха да ми струват стотачка, съм доволен !
Поздрави !

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 754
  • Рейтинг: 141
  • Астронавигатор
« Отговор #36 -: Януари 03, 2016, 05:05:01 am »
Дай един линк откъде поръчваш.

Неактивен Velektra

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 601
  • Рейтинг: 142
  • Няма ли равновесие - има енергия!
« Отговор #37 -: Януари 03, 2016, 10:50:37 am »
Михаил Кузмов,
В Pramiz NdFeB-N52 са по 1,40лв. за над 20 броя. Така 40 броя са 56лв.
Може би имаш предвид NdFeB-N21 които са по 2,15лв.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #38 -: Януари 03, 2016, 01:41:13 pm »
Ето Velektra можеш сам да направиш сметка ! Магнитите които показвам на снимката са D30хH3mm ! За 40 броя платих 62 лв. ! Освен това са N52 ! Справка с този документ:http://www.mmcmagnetics.com/ourproducts/main_NdFeB.htm (само таблицата не за заявка)
Освен това този сайт ги доставя безплатно, ако са заявени от China !
http://www.banggood.com/      линка горе не се копира коректно за това го повтарям
http://www.mmcmagnetics.com/ourproducts/main_NdFeB.htm

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 547
  • Рейтинг: 299
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #39 -: Януари 05, 2016, 02:15:08 pm »
Честита 2016 година! Бъдете здрави и успешни!
Здравей Бат Мишо!
Процедурен отговор: Линка по-горе не се отваря, защото НЯМА пауза след последния писмен знак преди (или след) него. Така системата го приема като обикновен текст и не го активира. Натисни пауза с клавиша, или напиши линка на следващ нов ред и ще е активен винаги.
В момента правя една мини Бединка, с 6 броя магнити и 6 броя бобини, и на всяка 2 по 40 навивки фи 0,5 и още 5 по 40 навивки фи 0,7 - всички в паралел (бифилярно без умишлено усукване).
Предвиждам последователно (евентуално плюс паралелно)свързване в различни комбинации на съответните намотки на 6-те бобини - не само за да не пламне системата! - а и защото имам специално мнение по въпроса с прословутата "радиантна енергия". Казал съм го, че "номерът" е в Обратния Импулс след Изключването (при Тесла с шалтер, при Бедини с транзистор) - няма никаква магия тук - има специфичен ефект на електронна "вълна" в проводник - точно като "лашкане" на водна вълна в корито.

Правя го така, като Алтернатива на Бедини, защото на мен не ми трябва високо напрежение, а висок ток.
Мисля още, че само един 2N3055 ще се справи с така поставената задача.

Мним противоположен полюс при типичното подреждане на магнитите с единия полюс навън ИМА - проверил съм го специално, но не той е Факторът при Бединките.

Успех на всички в техните разработки!

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #40 -: Януари 05, 2016, 09:19:07 pm »
Ами не е фактор, защото не върши никаква работа ! В моето подреждане, няма не използвани магнитни полюси ! Направо си е грехота, да оставиш магнитен полюс да се вее за тоя дето духа ! Както вече показах и както са го направили американците.
Ще коментирам и Шуман-резонанса ! Днес проверих но не мога да покажа ! Базата сдаде багажа ! Новите магнити се оказаха твърде мощни ! Скапаха моторчето и не можах да рег. обороти ! Показвам само синусоидални вълни без празно пространство м/у тях ! Значи няма пауза, няма загуба от празно движение ! Имам още един проверочен експеримент, и захващам сериозната конструкция ! За сега толкова !
Поздрави !

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #41 -: Юли 24, 2016, 12:55:31 pm »
Хъм, дааа! Последно писах началото на януари. Имах дълъг застой в размисъл. От скоро започнах. Тези яки магнити допускат само дърво, пластмаса, еп. смола около себе си! Ето развитието, макар съвсем начално, и в дърводелски вид!
Бавно и полека, на тази база нещата ще се развиват! Резултата е много обещаващ! Окуражителни начални измервания!
Работната намотка е само една (отгоре). Тригерната е долу в/у трупчета. Тригерната управлява MOSFET. Чрез мястото на тригерната, определям момента на дърпане или бутане (за сега) независимо посоката на въртене. Консумираната мощност от захранването е импулсна и достига 2 вата. При това положение достигам 200 в. ОЕДС импулс в/у 450 ом. товар. При 3 вата достигам 300 в. ОЕДС импулс. Не смея да увелича мощност, защото магнитите не са закрепени.
На този клип, настройка само дърпане.
https://www.dropbox.com/s/xl7wizv9doqkwhx/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%20%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5.mp4?dl=0
На този клип зареждам кондензатор 1000 мкф. 150 в.
https://www.dropbox.com/s/33mzdj0v1sz2zyf/%D0%97%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80.mp4?dl=0
Всичко това е само с ОЕДС импулса. Свързването на схемата е като при SG, с това изключение че е с MOSFET и друго управление на гейта. ОЕДС импулса се наблюдава мн. добре на осцилоскопа. След като реализирам двата такта, дърпане бутане, т.е. реверс на бобината, ще поставя още две бобини горе от двете страни на средната. Така ще обхвана веещите се магнитни полета в работа. Тогава да видим, какво още ще се добави??

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #42 -: Юли 24, 2016, 01:31:38 pm »
P.S. Корегирам една моя грешка от #12! Там коментирам схемата на SG.
 В SG варианта при отпушване на транзистора, батерията източник и зареждащата батерия се вкл. паралелно, като се прибавя само ОЕДС.
Това не е вярно! Зареждащата се батерия не се вкл. паралелно с източника в никой момент. Имаме само ОЕДС като зарядна енергия.

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 465
  • Рейтинг: 158
« Отговор #43 -: Юли 24, 2016, 01:47:16 pm »
Михаил Кузмов, не искам да те отчайвам, но не виждам място за ентусиазъм.
Това което се вижда от вторият клип: кондензатора се зарежда от 0 до около 40 V за около 15 сек след включването (не видях кога се е заредил до 150 V както си писал в описанието). Събраната в кондензатора енергия в този момент вече е 0,8 J, а в същото време за тези 15 сек е изразходвана от захранването около 30 J. Иначе казано едва около 2.5 % от вложената енергия ти си възстановил, останалите 97.5 % е загуба.
Що не пробваш при тази конструкция да завъртиш диска с магнитите с бормашина на бавни обороти, и да зареждаш кондензатора. Така ще се види какъв е делът на индукцията от магнитите без да се намесва ОЕДС.
Успех!

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #44 -: Юли 24, 2016, 03:18:29 pm »
Bat_Vanko, нищо не доказвам с тези клипове, само показвам дърводелско изпълнение! Колко е изразходвано от захранването, не може да бъде известно от това мерене на уредите! Те постоянно подскачат, при тази ниска честота! А тя е в рамките 15-20 Hz според осцилоскопа за различните опити.  При 3 магнитни полюса на ротора, това прави 5-7 об/сек. или 300-400 об/мин. Тия 2.5% ако изобщо са верни то те се падат само на ОЕДС. Нали с теб стигнахме до едно мнение? Че Н.В. (негово величество) тока е този който ни върши работата. Какъв ток да очаквам от тази бобинка там горе?
Сметни импулсната мощност на импулса при достигнати 300 волта в/у товар от 450 ом. Не е ли 200 вата? Трябва да измеря времето и RMS стойноста на тези 300 в. за да бъде сметната и енергията! Да зарежем кондензатора. Той е 1000мкф. за 150 в. така че аз не го заредих до толкова. Истината не е в това!
Ами ако не ви се гледа step-by-step ще покажа когато завърша! Бутане, дърпане с три бобини на статорен полюс, дискове вместо планки, роторни магнитни полюси съответстващи на бобинните, всичко това управлявано от full bridge изпълнен с 4 MOSFET и т.н. !! Само че тогава нищо няма да се разбира! Ако прочетете отново темата ще разберете че целта е да изсмуча от магнита сила! Ако спечеля печели цял народ, ако загубя, губя само себе си !! Нали така беше казал Левски? Загуби себе си!! Народа никога не е печелил!!