Автор Тема: Алтернатива на Bedini  (Прочетена 17761 пъти)

Неактивен Yoro

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81
Re: Алтернатива на Bedini
« Отговор #15 -: Декември 10, 2015, 06:07:13 pm »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 612
  • Рейтинг: 230
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #16 -: Декември 10, 2015, 09:12:33 pm »
Yoro
Atos ти го е написал ясно малко по нагоре. без значение дали е дървена алуминиева или желязна с везна няма да стане. трябва да е устройство с пружинка.
Освен това другото е, че не става дума за маса а за привличане тоест тегло. Масата е изразена от силата с която Веществата, респективно телата се съпротивляват на промените в движението им. Докато теглото е изразено от силата с която се привличат. Двете свойства не са идентични и могат да са съвсем различни при различни вещества.
Напълно възможно е "макар и малко вероятно" даден предмет да си променя масата, но ти измервайки теглото да не разбереш този факт.
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 04:07:37 am от atos »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 315
  • Рейтинг: 515
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #17 -: Декември 11, 2015, 04:12:07 am »
Всъщност...може и да стане с дървена везна, стига рамената и да са достатъчно дълги, за да може "контролната" част да е извън обсега на полето.
Радико, в конкретния случай маса и тегло ще се припокрият, понеже нямаме свръх ускорения или свръхскоростни движения:)

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 778
  • Рейтинг: 194
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #18 -: Декември 11, 2015, 11:37:10 am »
atos, въведен си в заблуждение. Затова даваш такъв съвет. Този генератор не помпи от ефир. Този генератор излъчва в ефир EMI. Точно по тази причина е с твърде ниска ефективност. Майстора 52 публикува свои измервания и аз напълно ги подкрепям. Очи-ваден факт получих още при първото посещение при Yoro.
Подаде ми в длан нео магнит. Свих в юмрук, и приближих външен център на една бобина. На няколко см. 4-5 се усещат осезателни вибрации на ръката. Yoro смята че това е привличане на ефир. Аз смятам точно обратното. Това са ЗАГУБИ ! Ако Yoro ми приеме съвета, може да намали тези загуби и да удари Джон Бедини в земята. Вместо да прави генератор с повече бобини. Просто ще е по мощен но пак толкова ефективен. Ако само го интересува ремонт на акумулатори ?

Това което трябваше да покажа още в началото, за тези които не са толкова вътре в нещата ! На забавен каданс, как осцилоскопа вижда генерираните чисти импулси. https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9Zjlnbmwyb201Rjg/view?usp=sharing
Те са, синусоидални. С равнен размах ако оборотите са постоянни.
Съвсем не е така обаче с ОЕДС. В момента на изкл. се получава затихващ резонанс. Също зависим от скоростта на въртене на диска по амплитуда и време. По горе имам видеото Fast. Там амплитудата подминава 80V. Тук достига почти 20V. Времето на целият импулс е ок. 6х200 мксек докато при Fast e ok. 7х100 мксек.                                                             https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9UE5FbFdNZUNjSUE/view?usp=sharing
Сметки ще покажат колко е разликата в индуктираната ОЕДС в двата случая.
Поздрави !

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 315
  • Рейтинг: 515
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #19 -: Декември 11, 2015, 02:48:18 pm »
Кузмов, пак я караш "по права линия" :)

Аз не давам съвети, а само предложения за измерване на (евентуално) още неустановени неща/процеси!

Ще се повторя:Всички тук задълбавате само в електрониката и магнетизма...което (макар и съществено) е малко ограничено!
Мен не ме интересува тук спорът ви относно "помпенето" от или в ефира, интересуват ме времеви "помпения" - измествания (ако ги има). Изместване с милионни части от секундата биха дали различни "странни" ефекти!

Ако ми кажеш, че си изследвал всеки подобен аспект от това, което мен ме заинтригува тук - ще ти повярвам, дай резултати просто?

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #20 -: Декември 11, 2015, 03:30:22 pm »
atos, нищо не ми е дало повод да се отклоня от "правата линия". До сега съм намерил обяснения на всичко случващо се. Единствен клип се намира в #5 където изразих неяснота. Вече със силата на мисълта имам яснота, която предстои да докажа за себе си практически. Сл. седмица ще си бъда в Пловдив и това ще се случи. Тогава мога да кажа нещо повече.
Ако си мислиш че категорично отричам ефира, оргона, прана, и т.н. имена, нямаше да съм в този форум и да гоня "михаля", демек себе си !!
Не, не съм изследвал аспекти които не са ме предизвиквали. За това нямам такива резултати на лице.
Приветствам всички идеи за мерене чрез които може да се измерят "странностите". Сигурно си прочел призивите ми към всеки, който се опитва само на приказки да наложи мнение. Било необяснимо, неизмеримо, и т.н. !! Ами да търсят начин, да обяснят, да измерят ! Това е !
Със здраве !

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 552
  • Рейтинг: 190
« Отговор #21 -: Декември 11, 2015, 08:41:02 pm »
Здравейте колеги,
Всичко е пространство и време. Предложената установка е изключително на пространство. За това този принцип на СЕ е тегав, иска многофазни системи.
Подобни опити провеждах преди година, година и половина с възбуждане от ТТ и се отказах заради ниската ефективност.
Най-важното е да се манипулира времето и СЕ е в изобилие и най-ниския клас уреди я регистрират.
Тъй като се повтарят едни и същи грешки реших да действам по други стандарти подобно на д-р Джон Дий (математик 1527-1608) създал своята "Свещена таблица" през 1582г.
Създадох информационна (торсионна) връзка директно с "Ангелите". Преговорите вървяха "тегаво", защото както има Ангели така има и Демони, както има Архангели така има и Архдемони. Има решение, "ще помогнат".
  Времето се измерва с часовник. След стигане на края следва началото т.е. след 12 следва 0, трябва да има превключване или " Божествена искра". Това става с така наречената "свещена геометрия" или конус.
 Такъв конус се ползва при тръбата на Ринке, пуска се въздух и от единия край имаме топъл, а от другия студен въздух, не говоря за процентно съотношение и количествени сметки, коментирам принципа.
  Другото е да се ползва спирална (палачинкова) намотка, като се стигне в края се превключва към центъра, такава е бобината за електромагнити на Тесла. На тази бобина имам опит с над 300% усилване на електроенергията. Сега до усъвършенствам някой моменти.
Трето ползване на бифилярни намотки, този принцип ми е най-неясен, но и той създава унищожение и някакво превключване.

« Последна редакция: Декември 16, 2015, 08:18:01 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #22 -: Декември 15, 2015, 08:35:28 pm »
mi68, аз направих връзка директно с архи-ангелите ! Нали знаеш че са двама, Михаил и Гавраил ? Единият на който съм кръстен, ме посъветва да се свържа с Laic, наш съфорумник който пък е кръстен на свети Петър !! Така се получи тандема, и ето резултата !!
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9MEx5ZFlBSklnNk0/view?usp=sharing
Почти самозахранване и то само с ОЕДС. Един час батерията не мръдна получавайки импулсите обратно. Ами това е !
Чакаме още съвети от всевишният за да продължим !!
Поздрави на форума !
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 10:11:22 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 326
  • Рейтинг: 38
    • Flow design
« Отговор #23 -: Декември 15, 2015, 09:04:00 pm »
Батерията не е паднала, но и никаква работа не е свършена от въртящите макари. Първо накарай макарите да вършат работа и след това пиши дали батерията пада или не.

Неактивен Laic

• Beginner
  • *
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 31
  • Хотели как лучше, а получилось как всегда. В.Ч.
« Отговор #24 -: Декември 15, 2015, 09:44:49 pm »
Батерията не е паднала, но и никаква работа не е свършена от въртящите макари...
dmitarp, можеш ли да си представиш колго малки, големи и още по-големи момчета ще са безкрайно щастливи, ако играчките им се въртят, а батериите "не мърдат"?
И в тази връзка, разясни: каква точно работа имаш предвид? Дай съвет, но не с едно изречение, съставено от няколко едносречни думи - излей мисълта си свободно, с повечко думички.

Неактивен edin

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 076
  • Рейтинг: 212
  • Гениалното, винаги е просто
« Отговор #25 -: Декември 15, 2015, 10:08:34 pm »
Батерията не е паднала, но и никаква работа не е свършена от въртящите макари.

Хайде помисли, още малко.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #26 -: Декември 15, 2015, 10:09:24 pm »
Много бързаш dmitarp ! С това не се прекопава нива ! Алум. диск според теб кой го върти ?? Тази работа не е ли достатъчна за това чакръче ?? Не си мислил като си гледал !

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 420
  • Рейтинг: 218
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #27 -: Декември 15, 2015, 10:28:15 pm »
Мишо, абсолютно същото има и при генератора на Yoro. Само, че при него напрежението се закотви на 12.8V и освен това ротора има завидна мощност.
Между другото, защо правиш нещата с тези щракалки (релета) ?
Не мислиш ли, че загубите в тези релета са големи. Ако искаш дай схема на постановката, за да ги заместим с електроника. Мисля, че тогава може и заряд да се получи. Поздрави!

Неактивен Yoro

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81
« Отговор #28 -: Декември 15, 2015, 11:11:59 pm »
А как ще обясните това.Негодни литиево-йонни батерии от лаптоп възстановени от генератора вече почти пет месеца не съм ги зареждал като работя всеки ден с бормашината на която ги поставих. От къде взимат енергия...Възможно ли е бормашината да ги зарежда докато работи от тях.
Ако някой работи с такива бормашини ще е наясно, че ако работи повече от 2--3 часа с бормашината ще е необходимо да зареди батерията...
Трябва да се има предвид и това. С тази батерия навих 12 бобини за генератора без да я зареждам. :o
Преди с две нмх батерии навивах една бобина. Батериите бяха нови.
И на други който направих такива батерии са удивени от резултата.
Нека професорите се изкажат. Може и да имат някакво обяснение.
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 11:49:35 pm от dymelsoft »

Неактивен x_name41

• Стабилен
  • Публикации: 616
  • Рейтинг: 136
  • "музиката удължава живота"
    • http://www.4shared.com/account/dir/8Lu4dgzG/sharing.html
« Отговор #29 -: Декември 16, 2015, 12:48:33 am »
в подкрепа на твърдението на Димитър, бих посочил че посочените условия (непрекъснато зареден акумулатор и въртене на диска) са напълно обясними и приемливи и не са никаква изненада или признаци на СЕ или нещо кой знае какво, поради това че има обратна връзка към същия акумулатор чрез генератора на принципа колкото енергия вкарал толкова и изкарал, защото тази енергия от акумулатора се влага във въртенето на диска, а той от своя страна зарежда акумулатора със същата енергия и затова акумулатора се поддържа винаги зареден. (освен това нека да се обърне внимание и на това че акумулаторите които ползва Yoro може би не са първа младост) Такива условия не са новост и са известни на г-дата инженери, не виждам нищо особенно тук засега защото очевидно логически погледнато повече от това не може да се изкара от тази система поне засега, мисля че това беше и мотива на Димитър всъщност да каже че не върши никаква работа освен да си се върти сам, поне като вентилатор може би?, чак когато бъде в състояние посочения генератор да покаже нещо повече като например да захрани реотан или да светне една дъска с 10 по 100 ватови лампи или нещо подобно (без батерията от която се консумира и се зарежда в същото време да пада), тогава евентуално бих могъл да кажа че има нещо, но засега съм резервиран.
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 01:07:02 am от x_name41 »