Автор Тема: Алтернатива на Bedini  (Прочетена 17162 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 795
  • Рейтинг: 192
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Алтернатива на Bedini
« -: Декември 07, 2015, 04:19:50 pm »
В темата "ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР" Yoro пусна три линка ! Единият мисля, мястото му е там ! Но, на другите два е тук !
"G1 забавена химическа реакция произвежда повишено количество запасена енергия"-заглавието на видеото
https://www.youtube.com/watch?v=Z_GUem5ADQs
И превод на същото:
https://translate.google.com/translate?sl=ru&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fquantamagnetics.com
Интересно е че никъде не чух или забелязах, че тази идея е продиктувана от конструкция на Бедини. За мен е ! Има само една разлика. Разположението на магнити и бобини.  Е да, американците са способни да патентоват това !
Хареса ми че напълно съвпада с моята идея по която работя сега ! На това кратко видео представям принципа ! Не се състои в това да разреждам кондензатор. Само осъществявам един такт бутане.

https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9ZEQ4QjNVd2k2Wmc/view?usp=sharing
На сл. видео вече са разположени 4 магнита. На бобините са навити вторични намотки, но не ги използвам в момента
Под диска има бобина с вързан грец към двата и края а на +– на греца товарен резистор. Осцилоскопа е закачен паралелно на резистора. Графиката на преминаващият магнит са две полу син. гърбици плътно а падината е разстоянието м/у магнитите. Увеличавам напрежението от източника плавно и получавам размах на амплитудата 5 v.
ПOДЧЕРТАВАМ, тук няма уловена BEMF. Това не е правилният начин !!
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9YWUtbjdlZ3JFVkU/view?usp=sharing

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
Re: Алтернатива на Bedini
« Отговор #1 -: Декември 08, 2015, 10:09:07 pm »
Питам се, защо SG варианта на Бедини е по популярен от оригиналният патент ? Дали защото патента изглежда по труден за реплика, или защото е глупаво да пълниш кондензатор, след което да го разреждаш в акумулатор.
Мен всъщност не ме интересува зареждане на акумулатори, а високо ефективна двигател-генераторна конструкция !
В тази конструкция трябва активно да участва спящата сила на постоянният магнит. Най-общо казано, да захраним от мрежа или акумулатор магнитна конструкция която да генерира COP над 1 ! Защо не, ако уловим back EMF или още наречена BEMF, най добре да си я наричаме на български ОЕДС (обратна електро движеща сила) ! Ето как изглежда тази ОЕДС. Прихванат един обратен импулс след плавно повишаване на захр. до 50v. ! https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9cFFuaWVHS1J6Vms/view?usp=sharing
Размаха на началният импулс на затихващият резонанс е над 80v. ! Импулса е чист двуполярен в/у вторичните намотки.
Тук следва да се направи анализ на тази графика, и графиката от последното видео от горният пост. За да сме на ясно с колко би се повишила еф. ако прибавим ОЕДС.   ОЕДС в същност е загуба ако бъде пусната да се разсея в ефира.  Погледнете тук, колко повече ОЕДС се регистрира от бобината спрямо, директно от магнитното поле !
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9ckJIMjhFeWlhbEk/view?usp=sharing

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 523
  • Рейтинг: 129
« Отговор #2 -: Декември 08, 2015, 10:59:34 pm »
Здрасти Мишо, ще си позволя да пиша в твоята тема. Според мен трябва да има 2 среди. Едната с излишък на енергия, а другата с недостиг на енергия. Концепцията на Бедини е правилна според мен, но трябва да се изпълни с високо напрежение и висока честота. Трябва да се вложи енергия за създаване на магнитно поле (малко пред насищане на магнитопровода) и това състояние да се задържи до момент на изравняване на потенциалите в средата с излишък на енергия , до настъпване на събитие с недостиг на енергия спрямо причината. Тогава трябва да се позволи това магнитно поле да колапсира. Не знам дали стана разбираемо. Най близкото сравнение е термо помпата. Мисля, че трябва да има земя и трябва да има магнити - постоянни. Или... нещо с интервалите от време. Виж, има нещо в цялата тая работа, ама още не можем да го проумеем.

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 420
  • Рейтинг: 218
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #3 -: Декември 09, 2015, 08:49:43 am »
coke2k, точно за това кажи-речи става дума. А за да се случи това трябва прецизно управление, което може да стане само с качествена електроника, даваща възможност за прецизна настройка, както на момента така и на продължителността. Използването на управляваща намотка и обикновени биполярни транзистори управлявани от същата не е решение. Това е и причината при Yoro генератора лесно да се разстройва при промяна на условията, захранването. Самата управляваща намотка се явява товар във системата и то не малък.
Мишо, разбирам концепцията ти за липсата на сърцевина, но мисля, че именно сърцевината има своята съществена роля тук. Същата привлича магнита и ако в точния момент се подаде импулс с много висок преден фронт (тук играе именно използването на много транзистори и успоредните намотки) сърцевината се насища и става за момент немагнитна при което магнитът който се е привличал от нея и е набрал инерция преминава свободно покрай нея. Ако обаче времето не стига вариантът е към бобината да се подадат поредица от кратки импулси. Честотата на тези импулсни и широчината им също трябва да се постигне опитно. Поздрави!

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 481
  • Рейтинг: 161
« Отговор #4 -: Декември 09, 2015, 11:06:29 am »
При насищане на феромагнитен материалсе достига една граница при която не може да се поеме повече магнитен поток и съответно да се повиши силата на магнитното привличане. Но достигнатите стойности на този поток и сила на привличане се запазват и не намаляват.
При приближаване на бобина към магнита, по-близките витки (до магнита) пресичат по-силен магнитен поток в сравнение с по-отдалечените. За разлика обратната реакция на протичащият ток през бобината е равномерно разпределена по цялата дължина и изтеглена навън от магнитите. От тука се вижда една несиметрия на пораждащо магнитно поле и обратна реакция (макар работата да е много на кантар). Когато се вложи метална сърцевина в бобината нещата стават по-скоро симетрични и се губи дебаланса.
Точно тази е причината за трудната настройка: малка несиметрия, от там и КПД малко над 1. За да се избегне този проблем е необходимо да се изтегли потока на ОЕДС за да премине през по-дълъг път. За по-нагледно ще обясня по следният начин: в един трансформатор напрегнатостостите на потока (Н) създавани от първичната и вторичната намотки са равни. Или (I1*w1/l1) = (I2*w2/l2). В нормалните трансформатори l1 = l2 и от тука се получава пропорционалността на ток по намотки в първичната и вторичната. Но ако се изтегли потока на вторичната намотка така че l2 > l1, то и обратната реакция на вторичната ще бъде толкова пъти по-малка.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #5 -: Декември 09, 2015, 11:47:18 am »
Нека не делим темите на мои и твои ! Моята цел е да получа обсъждане. Не предлагам завършено решение а начало. Аз също мисля  че може да "изскочи заек". coke2k, dymelsoft искам да прочета отново това което сте написали. Има за какво да се мисли. Надявам се да ми се изясни. Ако ли не ще задам въпроси ! Едно видео което съм показвал, и датира от повече от месец, ме накара да започна тези по елементарни опити. Относно това видео, имам само предположения но не и задоволителен отговор !
Бобините са от контактори К0 (на 220V) производство на някогашният ЕАЗ Пловдив. Навитите вторични намотки не се използват в момента. Виждат се стърчащи краища. Захранвам с 220V през 100W крушка греца. Греца през реле захранва бобините. Бобината на релето се захранва с DC 24V през read контакт. Контакта е така настроен (поставен)  че да може да се осъществи такт бутане (по червената стрелка). Побутвам леко и моторът тръгва само с такт бутане (според Bedini). Опитвам и спирам диска без да изкл. захранване. Опитвам да завъртя по черна стрелка. Успявам ! Виждате съвсем друга реакция !? Изкл. захранването на бобините за да не се разхвърчат магнитите ! Инерцията е доста докато спре въртенето. Това открих съвсем случайно ! Няма никаква логика да се върти по посока на черната стрелка. При изкл. захранване 220V остава захр. на релето. Мн. ясно се вижда при въртене на ръка, че релето е затворило контакт когато магнита далеч не е навлязъл в обсега на бобината и отваря контакт след като излезне доста от обсега. Нека да приемем че двата отсека са по 45 градуса. Всеки държал магнити в ръце ще му стане ясно че това е невъзможно. И няма да се занимава с подобен експеримент. Да НО това е факт !! Разкриването на загадката, може да даде отговор на много неща и тласък напред. Дали, предстои да видим ??
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9ZGJGa1lTUnRUSnc/view?usp=sharing
P.S. Тук именно регистрирах 800V размах на импулса на вторични. Вижда се само сондата на скопа.
Пак P.S. поста на Bat_Vanko беше пуснат докато съм писал

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81
« Отговор #6 -: Декември 09, 2015, 02:29:19 pm »
Мишо като се получи спираловидна вихрушка на етера от въртящите се магнити всичко се променя и става нелогично според съвременната физика.Даже абсурдно.Щом си се захванал с това скоро ще го видиш и разбереш надявам се.Когато пиша за това просто не вярват.Като пиша за излъчването от генератора което и ти видя сигурно става въпрос точно за тази етерна вихрушка.В тази област няма специалисти.Тепърва се учим...

Неактивен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 425
  • Рейтинг: 97
« Отговор #7 -: Декември 09, 2015, 02:46:51 pm »
Здравей Михаил Кузмов, не виждам какво странно има в това което показваш. Бедини много добре обяснява някои неща свързани с еднополюсния мотор, и по специално за мнимия полюс при еднополюсните мотори. И като че ли никой досега не обръща внимание на този факт,  https://www.youtube.com/watch?v=heNoLCGfOCQ.

Клипът вече е свален и не е налице! Мод.
« Последна редакция: Март 18, 2017, 01:36:07 am от Maistora52 »

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
« Отговор #8 -: Декември 09, 2015, 03:08:36 pm »
krasias!

Би ли обяснил след като Бедини отдавна обяснява това и показва схеми никой не го направи а като чета доста колеги са се пробвали?
Аз не го копирах и стана.Моя генератор е много различен.Схемата е същата, но нищо друго не е като на неговия. :)

Неактивен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 425
  • Рейтинг: 97
« Отговор #9 -: Декември 09, 2015, 05:09:18 pm »
Не Yoro, няма да ти обяснявам, защото в момента не става въпрос за твоя генератор. Това ти трябва да го обясниш, защото твоя генератор си го правил ти, а не аз. Досега слушаме все едно и също, че е различен без да обясниш кое точно и защо е различно. А това което показва Бедини съм го правил и работи, не виждам защо се опитваш да лъжеш.
« Последна редакция: Декември 09, 2015, 05:37:18 pm от dymelsoft »

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
« Отговор #10 -: Декември 09, 2015, 06:38:16 pm »

Ми най накрая и се оказа, че и друг има такъв работещ генератор.Покажи го ако не е проблем.Под работещ се разбира, че не само се върти ротора, но и върши работа. Нали?

Моя генератор се различава от на Бедини по това, че бобините са със съвсем друга дължина на проводника и не са усукани.Магнитите и транзисторите също са други и работи със захранващо напрежение от 8V до 40V без да се променя настройката.Все едно да сравняваш два автомобила които са от различни фирми.Иначе си имат колелета,кормило и двигател, но...
Всичко съм описал подробно в гаража и ако е необходимо ще ви го пиша и тук.Мисля, че не е проблем да го видите от там.
Пиша за това тук защото Мишо Кузмов ми задава въпроси.

Поздрави Жоро!

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 552
  • Рейтинг: 186
« Отговор #11 -: Декември 09, 2015, 08:24:20 pm »
Към колегата Кузманов,
Навий бифилярна намотка, и демострирай замервания. Сложи променлив кондензатор на обикновенна намотка и ползвай резонанса. Бобината не обича висока честота заради самоиндукцията.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
« Отговор #12 -: Декември 09, 2015, 08:51:53 pm »
Ще бъде добре да спрем със сравнението с Bedini. Измислих такова заглавие на темата, защото рано или късно някой щеше да намери сходство. Има го но къде е ?  1/в такта бутане на двигателя, 2/евентуално по нататък в сходство с патента и толкова !
Разликите: 1/разположение на магнити и бобини, 2/няма никакъв мним полюс, 3/двигателят не е еднополярен, използвам двата полюса на магнита и два полюса на бобините (по нататък ще премахна и това за бобините) 4/за сега ползвам само такт бутане но в темата "Bedini" съм показал p-s-p идеята, (като там разположението на магнити и бобини е по Бедини), 5/ще има реверс на поляритета на бобините за да се осъществи p-s-p  6/предвиждам обратна връзка към захранващият акумулатор (източник) от ОЕДС, целта е ОЕДС да внася енергия в източника с цел автономно въртене колкото се може по дълго време, 7/схемно решение ще събира ОЕДС от двигателна и вторична намотки, 8/улавянето на инерцията в помощ на преодоляване на Ленц ефекта.
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9dVlqSXlnLUJ3TWc/view?usp=sharing
Май че това е всичко за сега ! Ще отпадне ли нещо, ще се добави ли нещо, опитите ще покажат !?

А приказките на Джон Бедини че нямало Ленц ефект не са верни ! В SG варианта при отпушване на транзистора, батерията източник и зареждащата батерия се вкл. паралелно, като се прибавя само ОЕДС. Наблюдаваният стръмен пик от двигателната намотка при колапс на полето. Този пик почти не причинява Ленц и за това е прав, но при по мощно генериране и консумация това е невъзможно. Доказателството е в този клип. Давам на късо вторични намотки където имам индуктиран затихващ резонансен пик в следствие колапса на полето. Съвсем ясно се вижда намаляване на скоростта на въртене на диска. Все пак не спира ! Но дали би спрял ако увелича броя на витките ? И какво би станало с консумацията от източника ?
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9Mm1TUWgtSXZJOHM/view?usp=sharing
По добре коментирайте #2, #3, #4 ! mi... ще го имам в предвид !
Поздрави !

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 293
  • Рейтинг: 513
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #13 -: Декември 09, 2015, 11:34:58 pm »
Всички тук задълбавате само в електрониката и магнетизма...което (макар и съществено) е малко ограничено!
Аз имам лично предложение към Yoro!

Понеже с теб не сме подновявали неотдавнашния си разговор в чата на тема ВРЕМЕТО, по повод генератора ти...имам въпрос - изследвал ли си изобщо някакъв интензитет на полета около тоя "генератор"?

Имам следните предложения - измери дали се променя МАСАТА на малки предмети в обсега на полето-в различните му зони! Желателно е да са от немагнитен материал, за да се избегне факторът магнетизъм.
Може да се ползва лабораторен нютонметър с пружина (екектронни кантари са неуместни), на чийто край е закачено измерваното тяло. Трябва да има обаче някаква дълга връв, за да си сигурен, че нютонметъра е извън обсега на полето!
На теория този прост експеримент изглежда налудничав, но ще е показателен!
За неразбиращите, ще обясня...при "помпенето" с време, на материалните тела им намалява масата!

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
« Отговор #14 -: Декември 10, 2015, 09:48:10 am »
Ще го пробвам това atos, но за целта ще направя дървена везна и ще си покаже дали се намалява масата.