Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 189846 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #60 -: Октомври 16, 2015, 11:46:41 pm »
HristoDimovHristov, схемата която си дал е грешна. Диодите са обратно и зареждащия акумулатор се връзва с минус към диодите и плюс към "маса". Целта е да се използват импулсите от обратна индукция в намотките плюс ЕДН от преминаващия магнит.  Преди време бях дал предложение за тест на Бедини в затворен цикъл, но явно не представлява интерес. http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=7375.0;attach=41204
Успех.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #61 -: Октомври 16, 2015, 11:47:07 pm »
Айде... докато се караме тука, Кеше пак ни изпревари!

https://www.youtube.com/c/KeshefoundationOrg/live

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2015, 01:53:29 am »
Айде... докато се караме тука, Кеше пак ни изпревари!

https://www.youtube.com/c/KeshefoundationOrg/live

С тези 10000 евро цена на устройство колко филипинеца ще му се вържат?  ::)

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2015, 02:52:31 am »
Здравейте!
Аз  съм съгласен да пробвам, (стига Гого да иска) да видиме дали ще дава икономия акоми зареди акум. на колата.
Акумолатора е на един месец някъде
Колата е шевролет на 65000 км. Бъкана с електроника
Газов инжекцион

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2015, 10:02:10 am »
Колега, отсега ти казвам, че ефект няма да има при твоя Шевролет поради наличие на блокиращ обедняването софтуер в бензиновия комп. Газовия пък следи бензиновите времена и като няма промяна в тях, няма и в газовите. Съответно - нула ефект.
Същото е при всички VW след 99 г, дъщерните Сеат и Шкода, Хонда, Форд и някои модели на Мазда и Мицубиши. На такива каквото и да сложиш няма да паднат времената на дюзите защото колата минава тихомълком в тип авариен режим и компа не взема под внимание данните от ламбдата /мисли че има проблем след преминаване на 10% обедняване при самонастройка след вкарване на радиант в системата и катализиране на изгарянето/.
На такива коли не слагам и оптимизатори, не вървят добре водородни клетки, както и всякакви други подобни неща. Шибан софт, ама на VW почнаха да им се стъжняват нещата с тези работи - 20 млрд глоба в САЩ не е малко  ;D Ще махнат накрая и блокинга щото ламбдата трябва да си работи в пълния диапазон, а не да се ограничава.
Съвет от мен - ако правите тест с акумулатор зареден с радиант, нека е на кола с обикновена газова уредба за да може да се настрои ръчно после, или на Мерцедес /не газов! защото изключват ламбдата и част от опциите нашите "майстори"/, БМВ, Ауди, Пежо, Рено, Ситроен, Хюндай, Тойота, Субару, Фиат. Може би съм изпуснал някоя работеща марка, но това е най-общо.
Питайте не старило или учило, а патило  :)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2015, 11:15:02 am »
caduceus, аз пък мога да кажа със сигурност, че няма да има ефект на който и да е автомобил  ;).
Както ти сам каза: "не питай старило и учило, а патило"  ;)
Всеизвестно е, че съвременните автомобили използват процесорни системи (компютри) в които се вкарват така наречените горивни таблици, които са като отпечатък за всеки двигател. Няма произведен двигател, който да работи оптимално и икономично с една и съща таблица. Казано накратко, всеки двигател излязъл от производителя се качва на стенд и се програмират стойностите за всички възможни режими постигайки максимално изчислените параметри. Дори и чип-тунинга се прави като предварително се свалят текущите "горивни таблици" върху които се правят съответните корекции по строго определени критерии и принципи. Всяка друга корекция на принципа проба-грешка води в повечето случаи до прецакан мотор.
На старите автомобили, в които електрониката отсъства или  е на елементарно ниво, има възможност за ръчни корекции и промяна на горивната смес.
Като вземем гореизложеното аз се питам и предполагам всички останали биха задали същия въпрос, а именно, какво пречи на производителите на автомобили, разполагащи с лаборатории и свръх модерни установки за изследване на режимите в един ДВГ, да вкарат пустата "радиантна" или каквато там искате енергия и да проверят какво се случва с ДВГ в този случай. Същото се отнася и за HHO като част от горивната смес? Не е ли твърде наивно да се вярва, че един производител (който иска да бъде конкурентен на пазара), нещо може да го спре да интегрира една HHO клетка или "оптимизатор вкарващ радиант" или всяка друга странна приумица но имаща да кажем реален ефект и така да се конкурира на пазара със своя икономичен автомобил ? Мдаа ......

П.П. ефекта на самозаблуждението при много хора е много сериозен фактор, когато на същите им е казано, че някакво устройство без значение какво, монтирано на автомобила му ще даде икономия на същия. Истината е , че в голяма степен икономичността на един автомобил силно зависи от зад/пред кормилното устройство :) . Всеки човек има различен стил на шофиране при което един и същ автомобил може да направи коренно различен разход на гориво за един и същ терен и разстояние, но шофиран от различни хора.
В този ред на мисли, ако на един човек му кажете, че в автомобила му сте монтирали нещо с което същия трябва да свали разхода на гориво, то човека неволно променя стила си на шофиране с цел сам да се убеди, че има икономия. След няколко месеца, обаче същия този човек неволно връща старите си навици за шофиране и разходът на гориво се връща такъв какъвто е бил преди :). Има предостатъчно хора с HHO клетки и разни други джаджи и какви ли не бутафории, които потвърждават именно този ефект. Това са изводи от много патили. Поздрави.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #66 -: Октомври 17, 2015, 11:38:02 am »
Димелсофт
При цялото ми уважение, това са общи приказки. 15-20% не са от шофиране и са извън статистическата грешка /която е 3-5%/.
Няма да споря с никого, излишно е. Ако имате малко от малко доверие на един стар потребител, Мадсатбг - просто питайте него. Последно на неговата свръхикономична Тойота, бензин,99 г правихме тест /безплатен/ с оптимизатора ми К3, който създава радиантно поле. Работи както на резервоара, така и на въздушния филтър и акумулатора. Доказано в практиката, няма нито едно подобно съществуващо устройство, което работи просто поставено отгоре на на въздушен филтър по този начин. Все пак, това е монтаж за дизели без ламбда.
За останалите е на акумулатора. Там има две-три, доста по-неефективни от моя девайса. Жоро не ги знае тези неща и ще ви влезе в игрите, затова пиша - за да го предпазя от фалове при обработка на акумулатори на неправилни коли.
Ако ви се гледат картинки и отчети, моля:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=10&t=229
Казаното е във пряка връзка с обработката на акумулатор с радиантна енергия и е по темата - не е спам. Отговарям на коментар и въпрос.

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2015, 12:10:36 pm »
Здравейте!
Caduceus- мене ми е ясно че може да има а  може и да няма ефект.
Искам да видя какво е направил човека да си поговориме, да ми обясни какво според него се случва и да се пробвам да си направя едно такова животно.
И така нищо не ни пречи да пробваме и с акумулатора.
А колкото до плацебо ефекта, при такива като мен едва ли ще продължи повече от един ден, аз с тая кола работя не я ползвам като некои  мамини синчета да ходя на кафе и до мола с нея. :-) :-) :-)
И незнам защо всички се държите така странно всеки път, човека ви казва, елате вижте мерете смятайте, но не дайте да храниме.
Кому е нужно това?!?
Изчел съм много мнения на всички от вас и знам че всички от вас са съгласни че има и други видове енергии, но също и никой от тоя форум или от 'гаража' не е наясно, просто специалисти по въпроса няма, това е.
Опитвайте се да проявявате повече разбиране и уважение един към друг и нещата ще вървят много по-добре.
Много успехи желая на всички.
Като тръгна към Жоро ще ви дам инфо за всичко преди зареждането и след това.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #68 -: Октомври 17, 2015, 12:13:07 pm »
caduceus, щом 5,5 l/100km и 4,6 l/100km са статистическа грешка наистина спорът е безсмислен. Говоря за един и същ автомобил шофиран от двама шофьори които се сменят. Извинявам се за отклонението в тази тема, но донякъде нещата са свързани с убеждението ми за по скоро ефекти на заблуждение отколкото за реални резултати. Експериментите доказващи недвусмислено положителната роля на "генератора" на Yoro са елементарни и няколко колеги включително и аз дадохме предложение за тестове, нищо повече. За мен не е проблем да посетя Yoro в Пловдив и без това почти всяка седмица съм там, ако ме приеме разбира се.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #69 -: Октомври 17, 2015, 01:34:55 pm »
http://www.racechip.de/shop/alfa-romeo/156-932-1997-bis-2006/1-9-jtd-1910ccm-110ps-81kw-275nm.html
Ей туй ще си взема догодина, както направиха двама познати. Хардуерен оптимизатор,  с доказани качества. Повече, не мога да очаквам, от каквото и да е.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #70 -: Октомври 17, 2015, 02:04:55 pm »
С тези 10000 евро цена на устройство колко филипинеца ще му се вържат?  ::)

Вече и безплатно? http://krasen.markov.website/bg/novini/mehran-keshe-free-energy-plasma/


elektros

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #71 -: Октомври 17, 2015, 02:43:26 pm »
Безумието  продължава с пълна сила.... Ако толкова интелектуална енергия се впрегне за разумна кауза, успеха ще е гарантиран..... ; Напред към светлината! Нищо, че може да е от приближаващия се влак......  М...............ци!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #72 -: Октомври 17, 2015, 05:33:27 pm »
Здравейте колеги!

Много писане и голям отпор.Вместо да помагате за доосъвършенстването на генератора като че ли някои от вас се панираха и почнаха да пишат небивалици.Специалисти няма.По добре е да си сътрудничим отколкото това,което се получава...
Като гледам от колко време се работи в тази област си мислех,че ще имам подкрепата ви а се оказа ...
Колеги които не знаят за какво става въпрос просто да се въздържат от коментари и мнения.
Като се съмняват нека първо да го видят и тогава да пишат за да има за какво...

Поздрави!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #73 -: Октомври 17, 2015, 05:36:39 pm »
Как ще имаш подкрепа, като не си показал нищо. Я погледни темата за Чоби и неговите небивалици и тогава си направи сметките! Хората тук, имат основание за съмнения и критика. Парен, каша духа!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #74 -: Октомври 17, 2015, 05:48:32 pm »
Всичко е описано тук.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198
Това което съм направил до момента е описано и е работещо.
Или искаш да го пиша на ново?
Като ми доставят инвертора ще ви покажа окончателния вариант.

Вече се повтарям.