Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 187879 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2015, 12:09:39 am »
ДЕБАТИТЕ В ТЕМАТА СТАВАТ ТВЪРДЕ ТЕНДЕНЦИОЗНИ!!!
 
Моля за конкретни мнения и тези, които (важи и за опониращите), да са ОБОСНОВАНИ поне с логиката на пишещия!


Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2015, 07:59:54 am »
Прави ми впечатление че липсва елементарна обективност когато се пише в темата.
Всеки знае че когато има физически изкривени и окъсени плочи на акумулатора се появява ефекта на '''мъртва клетка". В този случай нищо не може да се направи и логично няма да има никакъв резултат при всеки опит за възстановяване на акумулатора.
По друг начин стои въпроса когато се отнася за възстановяване на активната повърхност на плочите в акумулатора и чисто химическо премахване на наслоен слой пасивна кора. Отделен е въпроса за липсата на факти,измервания и споделени резултати в конкретни стойности  , както кой с какво прави измерванията.
Приказките, че някой си някъде правил или не направил нещо, си остават общи приказки без конкретна основа и фактология които са далеч от всякакви стандарти за научна обективност.
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 07:55:58 pm от atos »

elektros

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2015, 08:52:57 am »
Дебатите не са тенденциозни, а напълно реални.... Не искам да изпадам в подробности от срещата на въпросните господа в Пловдив,  фактите говорят сами... Опитен професионалист, който 30 години разработва и произвежда зарядни устройства за акумулатори и всякакви електронни преобразуватели, заедно с колега, който 20 години е работил в телекомуникациите, двамата снабдени с уреди и акумулатори...Срещата е била по-скоро лекция-монолог за нещото, което е направено, ама още малко му трябва да проработи както изобретатела иска. На конкретно зададени ясни въпроси не е получен отговор,  на предложение за съвместен експеримент не е получен отговор... Нямам никакво желание да споря с когото и да е, само че тази въртелива машинка НЕ РАБОТИ....:) Ако видя и ми се докажат реални резултати в реален експеримент с поне 5 участника от форума, като всеки  направи своите независими изследвания и всичко това се документира със видео и снимков материал, Гого 1 ще получи субсидия за производство... Приключихме ли темата?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2015, 10:09:42 am »
 ;D
Не ви ли е ясно защо електрос го сърби така... Щото Жоро споменава и за ефект върху двигателя на колата /естествен при радианта, който катализира изгарянето/ , а това е болезнена тема за колегата  ;) Все пак това е друга бира и няма да я обсъждам защото отклонява вниманието от същността.
Ходили някакви "специалисти" с инструменти за нормален ток да мерят и не разбрали нищо. Все едно гинеколог да ти вади зъб - нали е все доктор, трябва да може  ;D
Голям праз, че не са разбрали, нищо ново под слънцето - то ако ставаше така, щяхме да го учим още в училище това и с хладен ток да си караме електромобилите още от един век, от Тесла насам. Айде не ритайте пирона като папуасите дето казали че е фалшив, щото така не ставало - за него си трябва чук  ;D
И да сме мааалко по-обективни, а? Ходили сме поне 20 души при Жоро на място в Пловдив и сме видели за четири-пет часа как са нещата на живо. Имаме десетина генератора направени от него, /но само с по една бобина защото беше основно за тест/ във хора от моя форум и сме видели на практика какво става с акумулаторите когато се зареждат така. 
Ти имаш ли такъв? Видял ли си с очите си?
С рулетка не се мери примерно захарност, защо с мултицет да може да се мери радиант??? Просто е като фасул, Бедини го е описал, казал и снимал, Биърдън го е обяснил, Линдеман го набива в тъпите глави на многознайковците от много години - и пак нищо, мамка му и прасе... Или не можем да четем английски поради невежество, или сме твърде дебелоглави, или просто ни мързи - а? Кое от всички? 
Боже боже, че и субсидия обещава...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2015, 10:20:43 am »
Е какво излиза, радиантната енергия може да подкара електродвигател, а не може да завърти стрелката на уред, използващ същия принцимп, като на електродвигателя

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2015, 10:26:40 am »
Здравей elektros!

На колеги които са специалисти в областта на зареждащи устройства за батерии ще им е още по трудно да проумеят как работи генератора.
Този генератор работи невероятно,но магии не прави.Ако батерията е с унищожена клетка няма как да я оправи,но такива които не са тормозени и дефакто унищожени със някакво съвременно устройство за зареждане се възстановяват и работят перфектно.Генератора не зарежда с голям ток а с високоволтови импулси.Това,че се е променила напълно на молекулярна основа батерията след като е обработена от генератора е факт които са установили и други,но не пишат.Такава батерия се зарежда много бързо и със стандартно зарядно след това и газта която се получава при зареждането е без никакъв мирис.Започнах да пиша за генератора преди да съм го довършил защото видях,че други се занимават с него отдавна и се надявах,че някой ще се включи и съвместно ще го направим по бързо.
Но не се получи...
Не ви показвам окончателния вариант защото не са малко средствата и труда за направата му. Та да няма после разочаровани и недоволни ако се наложи да правят корекции.
Искам да се убедя,че съм изкарал максимума въпреки,че и в момента е невероятен.
Скоро ще съм сигурен,че няма да правя корекции и тогава...

И не пишете за опитни специалисти.В тази област няма.

Поздрави!

« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 10:44:00 am от Yoro »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2015, 11:01:15 am »
Дрън, дрън. Тока върши работата а не напрежението. Няма ли ток няма и заряд.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2015, 01:53:56 pm »
Yoro, имам няколко въпроса към теб произтичащи от твоите твърдения относно генератора. Първо защо зареждаш акумулатори с тая енергия а не зареждаш направо стартера на колата или някой двигател и после отвън даваш накъсо как мислиш ще тръгне ли двигателя при това положение. После казваш че засмукването на етера ставало вътре в акумулатора при реакцията в киселината, тогава защо ти е точно този генератор след като по тази логика би следвало да стане с всеки генератор който формира такива импулси. И накрая твърдиш че твоя генератор бил някакъв специален пентаграм който излъчва много силна енергия. Моля те да разясниш тези неща.

elektros

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2015, 02:34:30 pm »
Интересно е колко време и усилия се хвърлят на вятъра, за да си повярва някой, че нещо го има.... То и извънземни най-вероятно има, ама колко от нас са имали контакт от пърби род? Ако има хора без работа, като разни пернати или изперкали, пишете си..... ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2015, 03:15:13 pm »
elektros и dmitarp!Като не проумявате и не искате да проумеете нещото се пише дрън дрън.Аз си мислех,че зная много,но впоследствие се оказа,че са ме лъгали яко.
Не е лесно да се проумее.

Проблема си е ваш.
За това сме на тоя хал...

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2015, 03:42:25 pm »
krasias

    Специалист
    Подготвен

Не съм наясно какъв специалист си и за какво си подготвен,но ми е ясно,че не е в тази област.
Ако можеш направи генератор какъвто предлагаш да направя и зареждай стартера с него...
Надявам се да го покажеш като го направиш.
С глупости не ми се занимава.Или ще ми го покажеш.
Според мен просто се дрънкаш защото не разбираш за какво става въпрос.
Предлагам да приключим с глупостите и да пишем по същество ако има какво.
Това което пиша е реално колкото и невероятно да звучи.
Който се съмнява да ми се обади и е добре дошъл, за да се убеди лично.

Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 08:03:13 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2015, 04:22:10 pm »
На мен самата комбинация от Yoro и garaja.net ми е двойно достатъчна, та със страхопочитание да прескоча темата...
Все едно става въпрос за червена мухоморка, гарнирана допълнително с цианкалий :)

---
редакция - gogo55 и Yoro са различни хора, моля да не ги бъркате. - GreenHulk
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 05:38:53 pm от GreenHulk »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2015, 04:36:09 pm »
Значи Yoro казваш, на молекулярна основа ставали промените. Няма ток, но има високоволтови импулси. Радианта се вселявал в електролита. В крайна сметка, осезаемият ефект е възстановен и зареден акумулатор. Приемам че е вярно !
Сега следват моите въпроси:
   1/ Как установи промените на молекулярна основа ? Химик ли си, или имаш консултант химик ? Или си физик ?
   2/ Как установи че няма ток ? С какво мериш ?
   3/ Как установи че радиант се вселява в електролита ? С какво мериш ?
   4/ На ясно ли си с каква методика се мерят импулсни токове и напрежения ?
   5/ Прочел ли си въпросният патент на Джон Бедини ?  Той се намира ето тук
http://mazeto.net/index.php/topic,7375.285.html    пост#299
Аз съм от Пловдив. Какво ще кажеш да ме поканиш, мен и други колеги от форума да видим да поизмерим тук там.
Разполагам с прилична апаратура произведена през последните 5 год. Дори през 2014г. е последният ми закупен уред. С всички екстри на съвременен процесорен уред.
Предавам ти топката !!
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 05:35:16 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2015, 05:01:55 pm »
Привет на всички ви! - и на теоретиците и на практиците!
Тук, така наречения Yoro  дава линк към "гаража", а там темата е почти изцяло на Gogo1...и няма никакъв Yoro... :o :o :o "И к'во пра'им с'а?" - будалкаме се!
Схемата от първия пост още (там), разработена и обсъждана от колегите там, е на Бедини и няма нищо общо с Униполярния генератор на Тесла. Това са две коренно различни по конструкция и замисъл устройства. Да не говорим пък, че тук се споменава за устройство наречено Еднополюсен ДВИГАТЕЛ на Тесла.
Някой нещо някъде се е оплел... с думичките...ама яко... като пате в кълчища!!!
Да се казва, че Униполярният генератор на Тесла е Еднополюсен генератор на Бедини, е същото като да се каже, че електромобилът на компанията "Тесла" е същото като електробензиновия хибрид на БМВ (например), или водородните "клетки" на Мерцедес, са същото като ННО "драгстера" на Стен Майер.
Искам да отбележа специално за Yoro, че "Уни" не означава "Едно" - "Уни" е в аспект "Унифициран" , и че не е известно Никола Тесла да е изобретявал "Едно-полюсен" двигател! - или става въпрос за някой неизвестен ТЕСЛА?! - гледам с главни букви е, също като на онази американска компания... а, бе...
Пълни глупости!
Има и още!
Понятието "лъчиста енергия" (в първия пост на Yoro) като общоприето такова се отнася до вибрации в Инфрачервения спектър, а там няма никаква следа от никаква Радиантна енергия - доказано е! Иначе - в популярния език - "лъчи" колкото щеш! - "облъчвания" също! - та... мисля си, дали някой нарочно не ни "облъчва" с някакви небивалици, та да станем "облъчени"!
Радиантната енергия е недоказаната още "Тъмна енергия", или Прана, Оргон, Од, Чи, Ци, Ки и пр. Това, че такава съществува, аз съм убеден, но в използвания от Yoro контекст подсказва неразбиране на нещата ВЪОБЩЕ, що се отнася до Свободна енергия.
Що се отнася до Етера - той не е енергия от никакъв вид - той е Пространство, в което се изявява енергийно безкрайното множество от различни взаимодействия на материалните субстанции и крупни такива материални асоциации. В този смисъл Етерът е Поле, Ареал, област (с условни граници, или безусловна "безкрайност")! В доста частен смисъл, понятието Ареал преминава в Ауреол (Ореол) обозначаващо частен случай на Сияние = Аврора = Аурора... така, разхождайки се около частните понятия, можем да приемем, че Етерът би трябвало да има Сияние... Но кога, поради каква причина, защо и т.н. е вече друга бира!
...
За мен е необяснимо, как така една "неработеща" батерия (акумулаторна) ще стартира двигателя и ... ОЩЕ ПОВЕЧЕ - ДОРИ И РАБОТЕЩА ДА Е - ЩЕ ДАВА ИКОНОМИЯ на газ !!!  :o :o :o - батерията! - даваща икономия на газ! - това е вече ГРАНДИОЗНО ИЗОБРЕТЕНИЕ!
...
Дотук, виждам само глупости!
Трето!
Нашият "нов" колега Yoro, твърди, че няма изобретени уреди, които да засичат съответната СЕ. Това показва, че той не е запознат с темата въобще. Такива апарати ИМА! Един от тях е Кирлияновият Скенер... който в най-модерните си конструкции може освен снимки, също и да филмира тази СЕ.
Има и други подобни апарати, до които имах еднократен достъп още през далечната 1994 година (в лабораторията на БАН в бившия Атомен Център - София). И точно на такъв апарат съм си правил "осцилоскопия" (синусоида на екран на осцилоскоп) на излъчванията от ръцете, тялото и междувеждието.
...
Чети повече Yoro, и не ни въвеждай в своите заблуждения.
То... и аз съм си донякъде будала, ама чак пък толкоз!?!?!!!! :o :o :o
...
После: Как драги Yoro, понеже ти си новият ни Гений, и с какъв точно уред измери именно КАПАЦИТЕТА на батерията, която е примерно 65 Ah?
Явно ние тук има много още да се образоваме, че видиш ли - прости сме!
...
Друго няма да коментирам, освен, че лично съм се убедил, че "бединката" работи, създава съответните импулси, но те не са СЕ - просто са т.нар. ОБРАТНИ ИМПУЛСИ в бобините, и могат много лесно да се измерят с два мултицета - видяхме резултатите аз и още ДВАМА специалисти по токовете - и то дори и с китайски такива! - и показаха ясно като бял ден, че на входа на Бединката има консумация (примерно) 500 mA - БЕЗ ТОВАР, а на изхода СЪС ТОВАР вече има консумация ДВОЙНО ПОВЕЧЕ... като всичко това е съотнесено към ЕДНА бобина... И пет бобини, и петдесет бобини да навържеш по схемата на Бедини - резултатът просто само ще се мултиплицира!
Приемам за факт единствено "хитринката" ти, да напраскаш 6 (шест) паралелни проводника х 0,75мм фи... в една бобина (поне така разбрах по-горе!)...
Да! - аз бях "напраскал" 4 (четири) паралелни проводника и имаше едни удовлетворяващи ме резултати, НО! - с този така произведен импулсен ток, Бединката, пък и всичко подобно на нея, НЕ МОЖЕ самостоятелно да завърти двигател, ако ще и на магнитна възглавница да му "лагерува" ротора.
МОЖЕ друго! - да се прихване този ток в много акум. батерии И/ИЛИ кондензатори и тогава да се употреби.
Под въпрос е ОБАЧЕ, какво ще е употребяващото устройство! - ето това е "Гвоздеят" на "програмата" тук, и в този случай.
Това, което си направил колега Yoro, на мен ми е ясно. Дори и без обещаваните от теб "тестове", че дори и снимки или клипове...
Дай друго да видим! КАК ЩЕ УПОТРЕБИШ въображаемият си КЯР?!
Поздрави!
Нищо лично!


« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 08:08:26 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #44 -: Октомври 16, 2015, 05:34:23 pm »
Хайде малко да допълня Майстора, с линкове за просвета ! На български.
http://www.vbox7.com/play:0af28d0c
http://www.technolife.bg/userfiles/editor/file/techspecificationspdf/5/55327.pdf
Бъдете здрави !