Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 187161 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2015, 10:23:42 pm »
Това,че се откроява линка в ГАРАЖА е защото ми писна да пиша едно и също и понеже там е описано точно какво и как съм правил ви го показвам.
След тестовете ще ви покажа съкратена инструкция за изработване на генератора.
Устройството е работещо.Писах тук умишлено.Надявам се,че ще ви провокирам и да започнат повече хора да мислят и работят...
Ако администратора реши може да премести темата другаде защото май ви притеснява това, че е точно тук.

Колкото и невероятно да ви изглежда с този генератор се зареждат батерии от 1,2V до 80V без да правя нищо.Той просто подава нужното на съответната батерия.Ако сменя транзисторите ще зарежда и батерии с 240V.

Не ни притеснява, просто трябва да има РЕД в един форум.../А/
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 01:22:39 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2015, 11:15:21 pm »
Искам да ви кажа, има точно и логично обяснение на импулсното зареждане ! Няма нужда от никакви еднополюсни двигатели на Тесла и Бедини ! Те просто са ниско ефективни ! Майстора ви го написа преди време, ама нали сте умни, едно баба знае едно бае ! Старата ми лаптоп батерия след разфасоване, и зареждане дълго време ми служи на винтоверта !
Със здраве !!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2015, 01:37:10 am »

Ако е така ми е доста интересно как с един и същ генератор се зареждат както 12 волтови акумулатори, така и 3.7 волтови литиево-йонни елементи? Вероятно съм с много закостенели знания, но това което съм чувал е че акумулатора иска около 14 волта напрежение за да се зареди, докато Li-ion елементите искат между 4.2 и 4.8 волта, като са изключително придирчиви към това напрежение и всякакво надвишаване ги унищожава много бързо.

...
 Ще бъда много радостен и ако получавам конкретни отговори поне на част от тях. Благодаря предварително.

Конкретно за juliang:
Зареждането не става само чрез познатите ти електрически параметри,(наистина трябва понякога да надскочиш разбиранията си), то е все едно да питаш как едни и същи слънчеви лъчи образуват (ТОЧНО КОЛКОТО Е НУЖНО) витамин "D" в хора с различно тегло и различен цвят на кожата...
Поемаш различна храна, която не можеш да измериш с динамометър, но после мериш със същия тоя динамометър мускулната сила при дадено физическо натоварване, нали?

Мисли за един акумулатор, като за ЖИВ ОРГАНИЗЪМ, тогава може и малко да усетиш нещата...
Знам, че подобна идея ще срещне яростният ти отпор, но това няма да промени същността на фактите!
Докато не се опиташ да мислиш на друго ниво - всяко обяснение ще ти се струва лишено от смисъл! 
Имам още доста въпроси, отговорите на които би трябвало да помогнат не само на мен да вникнем в същността на това изобретение, но ще ги задавам по-нататък...
И...много ми е странно, че не вникваш в смисъла на на това, което някой се опитва да ти обясни???
Доста пъти съм ти казвал, че НЕ ТРЯБВА да изискваш всеки да ти обяснява с ТВОИТЕ понятия, чрез ТВОЯТА логика, ЧРЕЗ твоите РАЗБИРАНИЯ...
По този начин ти неволно се стремиш да нагодиш всичко, което ти се обяснява  към СВОЯ СОБСТВЕН КАЛЪП на възприемане и ако не се вмести там - не струва...
Просто се опитай...да "изпразниш чашата" си...поне за малко:)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2015, 08:57:41 am »
Попитали радио Ереван:
 -Вярно ли е, че Kиркор е спечелил „Волга“ от арменската държавна лотария
 Да вярно е но не съвсем
„???
Не я е спечелил   Киркор а Гарабед, Освен това не е спечелил „Волга“ а „ЗИЛ“ и освен това не го е спечелил а го е блъснал. 
А във нашият случай:
„Мазето“ пита „Гаража“
Какъв е този Еднополюсендвигател на на ТЕСЛА Дето сте били направили
ами двигател като двигател ама не съвсем
???
Ами това в същност не е точно двигател а генератор, освен това в същност не е на Тесла а е на Бедини Да ви кажеме честно и генератор не е правилната дума а „мултивибратор“ който служи за зареждане на акумулатори.
А да и освен това не сме го направили ами ви провокираме вие да го направите и да ни кажете как става.
Цитат
Писах тук умишлено.Надявам се,че ще ви провокирам и да започнат повече хора да мислят и работят...
Сега извън кръга на шегите:
 Това е скандално агресивна провокация в стила на американските рекламни агенции или в стила на нашичкият "Азис"
Струва ми се, че темата трябва да се поизчисти доста от "недоразуменията" в нея и да се премести в подходящият раздел. Дали няма да е по лесно направо да се бастиса и да се почне на ново.
Нещо не разбирам защо смяташ за некоректен най сигурният метод за доказване на работоспособността, а именно измерване чрез нагряване. Избирането на всеки друг метод предизвиква асоциации свързани със Худини, Дейвид Копърфилд, Динамо и "Мистър Сенко"






















Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2015, 09:44:47 am »
Този генератор е направен от Тесла и впоследствие от Бедини и от много други,но те явно нямат подкрепата на фондациите които го финансират...
Устройството на Тесла е без транзистори.Направил го е с прекъсвач(искрище).
И аз правих такъв опит,но става опасно и не е за всеки защото импулсите стават с много високо напрежение.
Затова вероятно и Бедини го е направил с транзистори.Така е безопасен.
За да разберете как работи генератора ще трябва да мислите по-нестандартно.
Той наистина е като жив организъм. С реакцията, която става в батерията се добива енергия от етера и се зарежда. По същия начин и човекът се зарежда от етера с енергия. Стомахът ни е като батерия. Има киселинна среда, в която с подадените импулси, контролирани от мозъка се получава реакция и се извлича енергия от етера.
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 12:00:00 am от atos »

Velektra

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2015, 10:47:06 am »
Yoro, направи си един високоволтов източник на напрежение (около 500V) и с един транзистор и един мултивибратор на базата или гейта пускай много кратки импулси към + на акумулатора. Ще получиш същия ефект.
Не напразно Тесла го е правил с искрище, защото искрището създава радиантната енергия, а не кратките импулси от транзистор например. Можел е да го направи и с лампи, като е нямал транзистори.
Погледни при Грей как неговото искрище е вързано м/у +4000V и +12V на акумулатора.
Пробвай да не ядеш 10 дена и виж дали ще получиш енергия от етера. Киселини ще имаш достатъчно в корема.
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 11:04:48 am от Velektra »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2015, 11:27:57 am »
Цитат
Пробвай да не ядеш 10 дена и виж дали ще получиш енергия от етера. Киселини ще имаш достатъчно в корема.
По добре да не прави този експеримент защото има опасност от неконтролируем пренос на материал от анодната плоча "дебелото черво" към катода "стомаха"
Обаче не виждам проблем с едно регулируемо по дължина реотанче така да нагласи консумацията от акумулатора, че машинката да наваксва во веки веков. Даже може да се остави и малко излишна енергия да се захранва машинката с нея. Е стига разбира се етерните вихри да не са прекалено инатливи и да не желаят да захранват собствената си инициираща машина. Ама колкото и тарикати да са се ще ги излъжеме. Ми да изчакаме видеоматериал от Yoro

Velektra

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2015, 01:19:15 pm »
Радико, защо да чакаме видеоматериал от Yoro?
Лично аз вярвам, че устройството работи и върши работата си (зарежда акумулатори).
Какво толкова има. Захранване и през бобина и транзистор минава ток. Към него се добавя и тока от индукцията на постоянния магнит в бобината. Така се получава енергия, която грубо казано е U.I. Като се затвори рязко транзистора тока рязко спада и за да се запази ЗЗЕ напрежението рязко расте, например до 500V. Този кратък високоволтов импулс се подава на + на акум. който се зарежда и там най-общо казано от химико-електрическите процеси става възбуждане и/или изчистване на клетките и даване на нов живот на акумулатора за извесно време.
Само че това ми напомня на едно клипче в което показваха как се пуска бучка захар в чаша чай например. Пада една топка по наклонена тръба, след като излезе от тръбата пада и включва един вентилатор. Той с въздушната си струя премества един лост, който бута друга топка и тя пада в единия тас на един кантар. Другия тас се вдига и дърпа конец който е вързан за дръжката на лъжичка, която се повдига и бучката захар пада в чашата чай.
Изпълнена ли е задачата? Изпълнена е!
Може просто захарта да се вземе с лъжичка и да се сложи в чашата.
Но в първия случай вече може да се поиска цена за устройството, например 1000 лв.

Наистина тук атракцията е голяма: въртящ се диск с магнити, отстрани няколко бобини, красиво разположени транзистори изобщо красива конструкция даваща визия за нещо стабилно и внушаващо респект и сила.

Така че който ще прави устройства за продажба да направи точно това, което предлага Yoro. Ако си правите за вас, устройството е много по-просто и лесно за направа.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2015, 01:41:49 pm »
Лъчистата енергия си е лъчиста, енергия. Електрохимията на батериите няма как да бъде повлияна, така че ще ме извиняваш ... Единствено при оловните и кадмиевите акумулатори трябват специални цикли, за десулфатизация/разбиване на кристала, след което въстановяват до голяма степен работоспосоността си. Загубата на активна маса при оловния акумулатор няма как да бъде компенсирана от каквото и да е, просто електродите стават на утайка, падат на дъното и в един прекрасен момент дават на късо плочите.
В момента работя трифазен електромотор с плоски намотки, без никакви феритни сърцевини по него. Но съм си мислил и за монополярния, ако бъде захранен с игловидни импулси, каква ли ефективност ще отчете?

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2015, 02:47:19 pm »
От година следя как се реагира и какво се пише тук.Очаквах точно такива съвети и въпроси от вас.
На скептиците ще пиша,че генератора работи невероятно както нищо друго.
Няма такова устройство което да зареди една 100Ач батерия за час.
Това,че е пентаграмен не е случайно.Прочетете какво пише за пентаграма.
От хилядолетия пентаграмът е символ на мощ.Затова и го направих с пет бобини.Така направен генераторът концентрира и излъчва мощна енергия, непозната на повечето хора. Не е направен в този си вид, за да е красив и внушителен. Вероятно поради същите причини е обявен за символ на Сатаната.
Пробвал съм да елиминирам диска с магнитите, но не е същото. Като работи с генератор на импулси привидно ефекта е същият като се гледа с осцилоскопа, но не е ефективен.
Като се върти диска с магнитите, се образува етерна вихрушка и като бонус за зарядката в батерията се вкарват и други енергии...
Почти нищо не се пише за това и ми е трудно да обясня всичко. Аз все още го изучавам...
Тази допълнителна енергия се усеща като топла вибрация около генератора и вече съм сигурен,че тя оказва благотворно влияние върху организма.
Сигурен съм,че като четете това повечето ще се усмихнат.ДА БЕ ЩУРОТИИ...
Относно това как човешкия организъм се зарежда с енергия ще ви пиша че съм убеден, че скоро хората ще се научат как да извличат енергия от етера като ползват само вода за да поддържат нужния баланс. Вече има такива индивиди които от години се поддържат само с вода и са си напълно в ред. Наблюдават ги специалисти, но за това се пише рядко и малко.
Между другото за това е говорил и Тесла отдавна.
Ако разберете как работи генераторът, ще се промени и мирогледът ви и бъдете сигурни, че ще промените и начина си на разсъждение и възприятие....
 

« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 12:04:17 am от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2015, 03:00:15 pm »
Импулсите които подава към батерията в момента са до 2,5кв.Поне така ми ги показва осцилоскопа а като е с изкрище сигурно са над 20кв.Нямах с какво да ги измеря,но ги усетих яко...
Затова го направих с транзистори.По безопасно е.
Амплитудата на импулсите е различна за различните батерии. Литиево-йонните и литиево-полимерните се зареждат със съвсем различни импулси от оловните.
За тези който не вярват на това, може да ми се обадят и да видят всичко от първия ред.
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 12:05:03 am от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2015, 03:29:33 pm »
Yoro в чата казва че с една малка батерия може да зареди 2,3,4 ... големи!
Това би било интересно СЕ..
Ще следя темата-твърде интересна е!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2015, 06:59:14 pm »
Здравей Velektra!

От това което пишеш съм наясно, че нищо не ти е ясно. Ако искаш да разбереш какво се случва, просто забрави това което са те учили поне за момент и тогава би трябвало за проумееш какво се случва в батерията и как се зарежда.
Но дори и да не си наясно, ако правиш генератора както съм обяснил, той ще работи, та дори и да не ти е ясно как.
Много е трудно да проумееш че са те лъгали цял живот.
Генератора го гледаха и мериха величия в областта физика и изпаднаха в потрес от това което установиха, но нищо не писаха.
Такава е...
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 12:06:27 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2015, 10:27:59 pm »
Yoro, аз ти вярвам, без да съм видял с очите си твоя генератор, интуитивно усещам, че си на прав път. Не се коси от мненията на някой хора, които не, са хващали поялник през живота си. Смело давай напред. Успех!

elektros

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2015, 10:45:41 pm »
Съжалявам, но истината тук е различна.... Мои колеги са ходили на място при въпросния изобретател, с уреди и акумулатори, мерили са и са зареждали цял ден, резултатите са били повече от лоши....Не знам какво цели този човек, ако наистина е направил нещо, което работи, да го покаже на целия народ или на целия свят, а не да ни кара да разсъждаваме и да го измисляме ние!   Успех Гого, готин си много..... Само  че едно и също пишеш месеци наред в Гаража, сега явно започваш и тук.....