Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 187172 пъти)

Yoro

  • Гост
Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« -: Октомври 14, 2015, 02:42:15 pm »
Аз направих работещ генератор и съм убеден,че той е
ефективен.
Пиша ви генератор, защото това устройство и генератор на
лъчиста енергия.
Оказа се, че законите и формулите на съвременната физика
свършват до него.
Не работеща батерия, възстановена с генератора и измерена с
най съвременния и прецизен уред за целта се оказа, че е не работеща,
а в същия момент тя стартира двигателя на моята кола и няма проблем.
Не само стартира двигателя но и ми прави икономия на газ...
Според уреда който измерва капацитета на батерията се оказа, че батерията е абсолютно негодна но тя работи перфектно.
Де факто се оказва, че нямаме уреди с които да измерваме радиантната енергия.
Вече съм убеден, че формулите за сметките на мощност и какво ли не са измислени да пасват на системата с която ни взимат парите за ток всеки месец.
Аз съм специалист в тази област и ми беше много трудно да проумея, че съм бил лъган цял живот...
Може да имаме ток буквално безплатен но няма да е лесно да се популяризира .
Първо трябва да не ви пука и да се нагласите, че навлизате в поприще скрито и забранено ...
Това е показано от Тесла преди сто години...
И от тогава е тайна.

Ако има колеги които работят в тази насока нека ми се обадят.

Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 03:27:22 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2015, 03:01:01 pm »
Добре. Браво. И после какво?

Дефакто се оказва,че нямаме уреди с които да измерваме радиантната енергия.

Обаче имаме уреди, които я консумират?
Стрелкови волтметър, който се състои от бобинка не отчита нищо, но същата тая бобинка когато е част от ел. мотор вече успява да върти ротора...

И както е модно в тоя форум да се казва: "Дай Схему". Аре... не схемата, ма поне нещо щот така звучи наистина странно.

П.С. С'я видях в кой раздел е темата :) Извинявам се, ма не мога да си изтрия поста ...

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2015, 03:22:29 pm »
Всичко необходимо за изработката на генератора съм публикувал тук.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198
Написах то в този раздел защото според мен в написаното тук има и
голяма доза истина.Просто трябва да се доработи...
Моя генератор е доста по-различен от на Бедини.
Не съм копирал нищо и може би затова се получи...
По описанията на Бедини никой не направи работещ генератор...
За това не копирайте това което се пуска в нета а го гледайте в резюме.

След като ви е ясен принципа, просто ще го направите.

Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 03:25:42 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2015, 03:39:34 pm »
От оня форум са ме баннали само след месец, щот не им се вписвам в мантрите. Вероятно и тук няма да ме търпят още дълго, но докато съм тук пак да попитам:

Имаш стрелкови волтметър. Ей такъв:



Имаш и правотоков мотор. Ей такъв:


Аз не виждам НИКАКВА разлика в конструкцията на двата уреда (като изключим колектора при мотора, който не променя начина на работа и силите които действат върху детайлите). Защо волтметъра няма да отчете радиантната енергия, а ел. моторът ще се завърти от нея?
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 01:03:48 am от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2015, 03:49:27 pm »
Това не може да се обясни с няколко думи.
Погледни колко е дълга темата в другия форум.
Не е лесно да се проумее и осъзнае как всъщност
работи генератора понеже е в противоречие с всичко
което ни е известно в областта.




Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2015, 04:11:08 pm »
Пуснах тази тема тук, защото като видях какво са писали други и са обявени за мошеници съм убеден,че просто някои от работите им трябва да се довършат.
И за мен писаха, че съм мошеник, но в последствие се оказа, че просто са се объркали...
Някои от колегите се пробват от 20-тина години да направят генератора и понеже не са успели са решили, че е поредната партенка.
След като идваха при мен и се убедиха, че нещото работи си промениха мнението...
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 01:05:21 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2015, 04:28:58 pm »
Заглавието на темата може би е малко подвеждащо. Juliang, не става въпрос за двигател, който се захранва с радиант, а генератор на правотокови импулси + радиантна енергия. Тази допълнителна компонента прави възможно възстановяването на (полу)мъртви акумулатори и Li-Ion (а може би и други видове) батерии.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2015, 05:27:11 pm »
Демонстрирай, на думи не вярвам. Покажи, че уреда не се отклонява , а двигателя работи

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2015, 06:12:34 pm »
Това не може да се обясни с няколко думи.
Погледни колко е дълга темата в другия форум.
Не е лесно да се проумее и осъзнае как всъщност
работи генератора понеже е в противоречие с всичко
което ни е известно в областта.

Мисля че никой в този форум няма да ти се разсърди, ако изложиш нещата в повече от "няколко думи". Този форум (а и не само този) страда точно от това, че всеки иска да обясни тезата си с 1 пост от 50 думи, и после е разочарован че никой не го разбира. Напиши 1, 2 страници които са най-същественото според теб вместо от тия 70 страници в другия форум всеки да чете това, което на него му харесва. Пък после ще поспорим върху тях.

Juliang, не става въпрос за двигател, който се захранва с радиант, а генератор на правотокови импулси + радиантна енергия. Тази допълнителна компонента прави възможно възстановяването на (полу)мъртви акумулатори и Li-Ion (а може би и други видове) батерии.

Тоест това което може би ще обсъждаме е едно зарядно за акумулатори (или генератор), което възстановява донякъде? Възстановява напълно? Възстановява над заводския капацитет (защото и това прочетох)? Акумулатори и батерии? ОК, нека това да се каже ясно за да няма спекулации.
Ако е така ми е доста интересно как с един и същ генератор се зареждат както 12 волтови акумулатори, така и 3.7 волтови литиево-йонни елементи? Вероятно съм с много закостенели знания, но това което съм чувал е че акумулатора иска около 14 волта напрежение за да се зареди, докато Li-ion елементите искат между 4.2 и 4.8 волта, като са изключително придирчиви към това напрежение и всякакво надвишаване ги унищожава много бързо.

И отново не виждам някой в прав текст да казва как генератора генерира нещо-си, което не въздейства върху измерителните уреди, но след като отиде в акумулаторите то се превръща (предполагам) в добре познатото ни електричество, което (пак предполагам) вече може да се измери, може да върти ел. двигатели.
Някой мерил ли е напрежение и ток които излизат от зареден по такъв начин акумулатор? Искрено се надявам, че от акумулатора излиза конвенционален ток, който може да се измери, защото ако не е така, то можете да предизвикате сериозен фурор в научните среди - акумулатор, от който по уреди не се черпи никакъв ток върти ел. двигател...

Имам още доста въпроси, отговорите на които би трябвало да помогнат не само на мен да вникнем в същността на това изобретение, но ще ги задавам по-нататък... Ще бъда много радостен и ако получавам конкретни отговори поне на част от тях. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 01:40:22 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2015, 07:10:20 pm »
Аз направих работещ генератор и съм убеден,че той е
ефективен.
Пиша ви генератор, защото това устройство и генератор на
лъчиста енергия.
Оказа се, че законите и формулите на съвременната физика
свършват до него.
Не работеща батерия, възстановена с генератора и измерена с
най съвременния и прецизен уред за целта се оказа, че е не работеща,
а в същия момент тя стартира двигателя на моята кола и няма проблем.
Не само стартира двигателя но и ми прави икономия на газ...


Предлагам, хора които нахлуват, с такива твърдения и не ги докажат в срок от няколко дни с видео материал, да бъдат перманентно банвани, во веки веков. Няма нужда да обяснявам, кое налага това. Ако искате, дори анкета направете, ама периодично да се появяват подобни хора, без доказателства за твърденията си е загуба на време и финанси за други. Време е да се сложи точка на тази практика. Има ли "За" или ще се продължава с локумите до края на света?
Пиша това, без да обвинявам никого! Колегата, може и да казва истината, но остава да го докаже.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2015, 08:02:27 pm »
Аз имам едно конструктивно предложение към Yoro.

Утре заминавам малко командировка, но в събота-неделя съм на линия.
Имам един лаптоп на 7-8 години. Батерията му кара макс. 5 минути, но не е повредена, изгоряла или по някакъв начин дефектирала - просто е свършила курса. Предлагам аз да поема разходите по куриера до него и обратно, а той да й бае там каквото знае. След това ми я връща и аз я тествам няколко цикъла отново на същия лаптоп.

Мисля че всички активно пишещи тук знаят, че съм човек който се отнася крайно скептично към всякакъв род необясними феномени. Но че също така няма да си кривя душата че нещо е така, ако видя с очите си обратното. Обещавам да дам максимално обективна оценка на това колко е възстановен капацитета на батерията.

Единственото условие което поставям е батерията да се върне в поне същото състояние в което я пращам. Т.е. да издържа поне няколко минути. Естествено, и да не бъдат подменяни елементи от нея, щото с подмяна на клетките и аз го мога :)

С Хълк-а се знаем лично (макар и бегло), знам го че ми е градски, та ако има някакво съмнение в моята обективност, можем да се съберем заедно някъде и да проведем предварителните и заключителните тестове заедно, като всеки от нас да предостави своето заключение за резултата от експеримента. Това ако той пожелае де... не съм го питал още :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2015, 08:34:07 pm »
Цитат
От оня форум са ме баннали само след месец, щот не им се вписвам в мантрите. Вероятно и тук няма да ме търпят още дълго
juliang Въпреки големият ти песимизъм "или точно заради него" забелязвам, че рейтингът ти върви устойчиво нагоре. това ме навежда на мисълта, че едва ли скоро ще си баннат от този форум.
Иначе относно темата:
Като взема в предвид раздела на темата, името на темата, изявленията на автора:
всичко е една пълна мъгла в която отчетливо се откроява единствено линка към форума на Кадуцея. Та ме обхващат някакви съмнения дали единствената скрита цел не е просто малко реклама на форума му.   
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 01:09:23 am от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2015, 09:26:03 pm »
Еее, Радико, тук направо взе да изперкваш от мнителност ;D  Който иска да чете, който не иска - да не чете - Нета е на всички, а аз нямам мераци за навалица във форума ми. Иначе нямаше да ги банвам всякакви празнодумци, дървени глави или чисти теоретици /основно преди време - те си знаят кои/ и откровени измамници /вчера - лицето Спирит 1, който някакси се промъкна за няколко дни/. Ако исках да си правя навалица, щях да ги оставя да си развяват байрака - ама не. Там просто си действаме по проектите тихо и мирно /практически и успешно/. Както и да е.
Относно темата на колегата - това е негова модификация на Бедини генератор, която работи. Да, работи - аз и още поне десет души имаме най-слабия вариант с по една бобина, а на Жоро е с пет /което има голямо значение за ефективността/. Акумулаторите се зареждат с радиантна енергия която после се преобразува в нормално електричество /трябва малко време/.
Относно ли-йон батериите, имах такава заминала на кино и Жоро ми я възстанови.Сега мога да я ползвам като обикновен акумулатор защото няма вече електроника, тя се премахва. Т.е. идеята на Юлиан не е приложима, но може ако си прежали лаптопската батерия да се зареди на Жоро с генератора и да я ползва за нещо друго. Възстановява се и държи после много време.
Поздрави! 

ПП
Смятам, че Жоро е сбъркал неволно като е пуснал темата си в този раздел - нещата които прави не са измама и работят. Просто има сериозна настройка по определени параметри и той си ги знае най-добре. Ако модераторите преценят, да я преместят в раздела за Бедини или където решат че е подходящо.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2015, 09:41:41 pm »

С Хълк-а се знаем лично (макар и бегло), знам го че ми е градски, та ако има някакво съмнение в моята обективност, можем да се съберем заедно някъде и да проведем предварителните и заключителните тестове заедно, като всеки от нас да предостави своето заключение за резултата от експеримента. Това ако той пожелае де... не съм го питал още :)
Съгласен.
И на мен ми е интересно!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2015, 10:09:39 pm »
Здравейте!

Отдавна следя какво се пише тук и честно казано доста се чудех дали да пиша в този форум.
Тук май локумите са доста здрави защото се разтягат много...
Устройството за което ви пиша е импулсен генератор а не двигател.
Този генератор с високоволтовите и стръмни импулси които вкарва в батерията дефакто я зарежда.Тези импулси като са в батерията предизвикват реакция като променят електролита на молекулярна основа и в този момент се получава нещо като енергийна помпа която извлича енергия от етера за който учените физици още не могат да си изкривят езика да говорят и да признаят,че го има.Поради тази причина тук не важат понятията като мощност и напрежение.
Докато генератора зарежда батерия не е проблем да се консумира ток от батерията.Не е проблем също да се зареждат по няколко батерии наведнъж.
До няколко дни ще имам нужния инвертор най накрая и ще направя реални тестове на генератора като източник на енергия захранващ работилницата ми. До сега съм го тествал с реотани като консуматор,но това не е реален тест.
С този генератор се възстановяват и зареждат всякакви батерии.
Само,че батерии за лаптоп след възстановяване и зареждане вече не стават за лаптоп.За да ги възстановя трябва да отворя кутията и махам платката защото тя и без това ще се повреди и тези батерии може да се ползват за нещо друго.Вероятно може ако се премести внимателно платката на аналогична батерия и в последствие се върне обратно и да става за лаптоп.
Не съм правил това.
След като направя реалните тестове ще покажа на всички точните чертежи на конструкцията и бобините.Схемата е проста и вероятно сте я гледали.
Тя не е толкова важна за ефективността на генератора.Когато ротора с магнитите и бобините са с точните параметри нещата се получават.
Ще ви ги покажа като съм сигурен,че всичко е наред и няма да правя корекции след тестовете.За да няма недоволни от това,че се е наложило да правят преработки...

Това,че ви пиша тук не е реклама на никого.
Просто искам този генератор да стане популярен.
Ако толкова сте сигурни,че пиша глупости ми забранете достъпа и си разтягайте локумите...


Пуснах темата точно тук защото този Симеон обявен за мошеник показва и хубави неща,но трябва да се доработят.
Не трябва само да се чака нещо готово.Трябва и да се мисли и работи...
Не го защитавам.Всеки прави нещото според възможностите си.
Той толкова е успял...

Поздрави!