Автор Тема: Идея за размисъл!  (Прочетена 48932 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #30 -: Август 26, 2015, 08:25:22 pm »
Ако имаш 150 градуса температурна разлика, по-добре ползвай парен двигател. Или турбина.
И с това CNC... как ще направиш цилиндрова риза с CNC? За постигане на добра цилиндричност и равност на повърхността си трябва хонинговане. Дори и на фреза или струг не става.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #31 -: Август 26, 2015, 10:15:20 pm »
Ако имаш 150 градуса температурна разлика, по-добре ползвай парен двигател. Или турбина.
И с това CNC... как ще направиш цилиндрова риза с CNC? За постигане на добра цилиндричност и равност на повърхността си трябва хонинговане. Дори и на фреза или струг не става.

Юлиане според мен стърлинга е много по-безопасен от инсталация с пара. За цилиндъра - готово парче дебела метална тръба? - Това май е най-лесната част:)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #32 -: Август 26, 2015, 10:43:47 pm »
Двигател на Стърлинг - нискотемпературен модел ... Базар БГ

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #33 -: Август 26, 2015, 11:58:12 pm »
Юлиане според мен стърлинга е много по-безопасен от инсталация с пара. За цилиндъра - готово парче дебела метална тръба? - Това май е най-лесната част:)
  За безопасноста съм съгласен . Но за парчето тръба е доста некомпетентно да се твърди.Качеството на цилиндрово-буталната група зависи от материалите и качеството на изработка.За мераклийте наи-достъпно е хидравличен цилиндър.Перфектно е обработен от вътре , с буталата всеки по-опитен стругар  ще се справи.Ще има малко проблеми при дизайна но ползите са повече.При изработката на двигателя най-важно е уплътняването на буталата към цилиндъра.Хем да е достатъчно плътно хем да е с минимално триене.Въпрос на компромиси.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #34 -: Август 27, 2015, 03:12:18 am »
Качеството на цилиндрово-буталната група зависи от материалите и качеството на изработка.
Това за тръбата - по-скоро за начален тестов етап.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #35 -: Август 28, 2015, 01:47:29 am »
Ок де, при стърлинга не се гони чак такава компресия, както при ДВГ, всички го знаем. Цилиндърът трябва да "диша"...
Представете си баба Стойка и дядо Ваньо как си блъскат печицата с дърва всяка зима?
Е...що внукът им да не сложи един стърлинг на покрива, на комина, че да им излиза безплатно тока, бре?
Това - пример в идиличен вариант, разбира се...но има много подобни.

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #36 -: Август 28, 2015, 01:51:55 am »
Атос, де тоя Стърлинг, че и аз  аз го монтирам :D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #37 -: Август 28, 2015, 02:18:46 am »
Атос, де тоя Стърлинг, че и аз  аз го монтирам :D
Може да се разработи, разбира се:)
Хълк е по-навътре в материята, нека да каже?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #38 -: Август 28, 2015, 02:35:53 am »
Може да се разработи, разбира се:)
Хълк е по-навътре в материята, нека да каже?

Разбира се, комбинация на печка със стърлинг е една логична насока, също така беше мислено и за стърлинг като бекъп бариант на водна помпа за камина, която е с парно.
Според мен дори само една 2-3 опции да имаме с готово техническо решение, дори да не са много мощни, приложение може да се намери - и доходи за СЕ асоциацията 8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #39 -: Август 28, 2015, 06:39:54 pm »
Представете си баба Стойка и дядо Ваньо как си блъскат печицата с дърва всяка зима?
Е...що внукът им да не сложи един стърлинг на покрива, на комина, че да им излиза безплатно тока, бре?
Ако баба Сийка и дядо Ваньо изкарват през комина дим с температура 250-300 градуса си е тяхна грешка. Вместо Стърлинг внука може да купи 2-3 кюнеца от тоя вид:

да ги върже на пътя на димните газове и разхода за дърва на вехтите ще падне наполовина.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #40 -: Август 28, 2015, 07:44:08 pm »
    За парното е интересна идея. Въпроса е къде да се включи двигателя към изорелите газове/комина/ или към топлата вода.
      към комина-по голяма температурна разлика -по голяма мощност
      към топлата вода -по малка разлика -  по малка мощност но пък обвързана с температурата на флуида и възможност за някаква авторегулировка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #41 -: Август 28, 2015, 11:12:39 pm »
Цитат
Ок де, при стърлинга не се гони чак такава компресия, както при ДВГ, всички го знаем. Цилиндърът трябва да "диша"...
atos Само да вметна:
дишането е при цилиндъра на колиматора не при цилиндъра на буталото. На мен по ми харесва идеята колиматора да си е плътно в цилиндъра и да има отвор в средата за преминаване на газовете. проблема на стърлинга е, че направен от класическите за ДВГ материали дава отказващо ниска литрова мощност. Трябва да се експериментира с колиматорно бутало я от титан я от циркониева керамика, или някакъв друг такъв материал с високи топлоизолационни качества. Освен това е лоша идея прекаленото охлаждане на работният цилиндър. Както и при ДВГ  и там е необходима някаква оптимална температура.
Работният флуид "газа" трябва да се охлажда в следствие на извършената работа а не в следствие на контакта с по студена повърхност. Точно според цикъла на Карно.  Защото стърлинговият двигател работи точно според този цикъл. Както ДВГ работи по лошо докато загрее до работна температура така ще работи и стърлинга. Друг е въпроса колко точно е работната му температура. Предполагам тя ще зависи не толкова от начина на изработването колкото от вложените материали. 
« Последна редакция: Август 29, 2015, 10:57:49 am от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #42 -: Август 28, 2015, 11:41:09 pm »
Радико, отново опираме до стойността на самата машина.
Защо примерно не правят домакинските ножове от инструментална стомана и да ни служат с десетилетия? Защо не правят гумичките на чешмите от кевлар и най-накрая да спрат да се късат и да капят?
Ще инвестираш ли 20 кила титан за да получиш двигател с 1 конска сила? Много по-изгодно е с тия 20 кила титан да изработиш бутала и ризи за класически ДВГ. Но сам знаеш, че това не се прави защото такава кола ще стане непродаваема.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #43 -: Август 29, 2015, 12:06:45 am »
Значи първо са много по малко от 20 кила. После титана не е чак толкова скъп, че да е огромен проблем. И накрая има и други материали дори с много по добри топлоизолационни качества от титана които биха свършили работа в случая. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Идея за размисъл!
« Отговор #44 -: Август 29, 2015, 11:00:18 am »
Радико, отново опираме до стойността на самата машина.
Защо примерно не правят домакинските ножове от инструментална стомана и да ни служат с десетилетия? Защо не правят гумичките на чешмите от кевлар и най-накрая да спрат да се късат и да капят?
Ще инвестираш ли 20 кила титан за да получиш двигател с 1 конска сила? Много по-изгодно е с тия 20 кила титан да изработиш бутала и ризи за класически ДВГ. Но сам знаеш, че това не се прави защото такава кола ще стане непродаваема.

Правят ги, бре...ножове всякакви вече. Даже има и керамични, които са самозаточващи се!
Цената е солена, разбира се...
Пазар - търсене - предлагане. То е свързано с превръщането ни в тотално консуматорско общество и малотрайни стоки, за да не се налага "орязване" на работни места - порочният цикъл.
Но...това е друга тема вече...по поръчка всичко можеш вече да си заявиш.