Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 201828 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #195 -: Ноември 27, 2016, 02:30:35 pm »
Благодаря Velktra! С горната част на поста ти съм на ясно. Не бях се сетил да видя, какво аджеба стартира въпросното .exe. Иначе в services съм забранил ненужно обслужване.
В мрежата не открих този съвет, но открих най невероятни. Като например че това било ала вреден софтуер, и съвети как да се затрие!!!
Сега ще пробвам и ще пиша резултата!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #196 -: Ноември 27, 2016, 02:56:39 pm »
Velektra, това свърши работа! Просто но кой да се сети? Номера е да е сложно!!
Има една приказка, "акъл море патки пасе" !??
Благодаря още веднъж!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #197 -: Ноември 27, 2016, 04:42:30 pm »
Offff.. давайте акъли! В тази тема преди време писах че минах на Win10. После се върнах на Win7 по непреодолими причини на видео картата. След това затрих всички досадни КВта (ъпдейти) които ми натрапваха Win10 както и телеметрия. Известно време се чувствах супер комфортно.
Да ама не!! След време, незнайно защо започна да ми се стартира   svchost.exe (хост процес на услугите на уиндоус).
Това чудо ми взема точно 50% от мощта на процесора, лаптопа става муден, започва едно туткане докато се отвори браузър например, без да има отворено друго приложение. Вентилатора започва да шуми и...!
След ровене по чужди и наши сайтове за акъли не стигнах до никъде.
Сега решавам временно проблема като отварям диспечер на задачите, маркирам процеса и му давам край!
Да ама след малко пак се стартира нещо под това име и пак отново губене на време.
Установих че ако приложа пълно спиране някои неща не работят коректно.
Та въпросът ми е: някой имал ли е подобен проблем? Някой може ли да предложи решение?
Поздрави!

Виж много добро решение на проблеми от това естество:
https://www.wintips.org/how-to-fix-svchost-exe-netsvcs-memory-leak-or-high-cpu-usage-problems/

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #198 -: Ноември 28, 2016, 11:32:07 am »
За всички с WIN10
Патча спира камара сървери и сървиси. Има го и за W7/8.
За WIN7/8 спира търсенето на 72 MS сървера.

Този е за 10 - не съм го пробвал. За всеки случай - копие на регистрите!!!
https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #199 -: Декември 15, 2016, 07:32:57 pm »
След 15 дни отлична работа на компа пиша решението. Според съвета на Velektra, установих че svchost. exe стартира  Win.Update плюс редица други услуги. Бях забелязал че от доста време за Win7 нямам никакви ъпдейти. После си спомних че четох че MS спира поддръжката за Win7. И така забраних стартирането на Win.Update.
При зареждането svchost.exe стартира услуги без ъпдейта. Всичко си дойде на място. Така или иначе мога да разреша ако евентуално се появи ъпдейт за Win7. Но надали.
Не мисля че спирането на svchost.exe е правилно решение. При мен със сигурност има проблеми.
По правилно е да деактивираме ненужни услуги ръчно. Все пак да се изкажат спецове.

Velektra

  • Гост
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #200 -: Декември 15, 2016, 09:17:54 pm »
Михаил Кузмов, нещо не те разбирам. Нали разбра, че svchost.exe  стартира другите процеси. Ти не спираш svchost.exe. Спирай ръчно процесите, които не ти са нужни според теб. И един процес да остане той ще вика svchost.exe да го стартира. Така че svchost.exe  не можеш да го спреш, няма да работи wina иначе.
Не разбрах какъв проблем имаш сега.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #201 -: Декември 16, 2016, 12:06:55 pm »
Объркващо съм се изразил.  В същност няма никакви проблеми. От процесите които стартира svchost.exe единствено спрях Widows Update.  Преди когато имаше ъпдейти, Widows Update си свършваше работата и се изключваше. Сега стържеше непрекъснато без нужда. Заемаше ми 50% от процесора.
Преди доста време същия проблем ми създаваше Presentation Foundation Font Cache.exe, след деактивиране нещата се оправиха.
Линка за шпионите от Ksurnev го имам отдавна но и аз не съм го пробвал. Ето още един, щипачка за всички Win. които ужким ще ги направи супер бързи. Не съм го пробвал.
http://www.askvg.com/

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #202 -: Декември 30, 2016, 05:36:27 pm »
Интересно! Днес разбрах, че Microsoft по някаква причина са интегрирали в Windows 10, linux shell и то не какъв да е а ubuntu 14.04. Пробвах го и бачка. За тези които са любопитни вижте това : http://www.howtogeek.com/249966/how-to-install-and-use-the-linux-bash-shell-on-windows-10/

П.П. когато ми каза приятел, че във Windows 10 имало интегриран Linux реших, че е някакъв виц.  :D

Поздрави и приятно посрещане на новата 2017 г.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #203 -: Август 26, 2017, 06:16:53 pm »
Ейй, dymelsoft  как съм пропуснал този твой последен пост по темата?? Любопитен съм!
В същност, влезнах в темата за да прочетете една прясна новина.
http://bgr.com/2017/08/24/windows-updates-microsoft-background-download/
А ето го и превода:
Microsoft обещава никога да не налага императивно нови подобрения на клиентите отново.
Пускането на Windows 10 от Microsoft беше нещо като катастрофа. Не че операционната система е лоша - всъщност тя се смята за доста по-добра от предшествениците си Windows 8 и 8.1 - обаче начина, по който компанията се опитва да мотивира клиентите да ъпгрейднат оставя кисел вкус в устата на всички. Сега, Майкрософт обещава никога да не прави тази ужасна грешка отново и това се случва в съда.
Ако не сте запознати с тактиката на Microsoft за ъпгрейд до Windows 10, позволете ми да установя: Малко след като Windows 10 беше пуснат, потребителите на Windows започнаха да забелязват, че техните компютри автоматично изтеглят огромния файл за обновяване до Windows 10, без дори да бъдат попитани. Проблемът се усложнява от неясни и объркващи предупреждения за актуализации, които накараха много потребители да инициират ъпгрейда до Windows 10, без да го осъзнават.
Тогава Microsoft се извини, че е отишла "твърде далеч" в стратегията за надграждане и казва, че е "научила много" от драмата, която последва, но ново изявление в отговор на германското дело отиде още по нататък. Microsoft Германия, в отговор на съдебен процес от страна на група за защита на потребителите, обеща да не се занимава отново с изтегляне на инсталационни файлове за надстройки на операционната система. Изявлението е приветствано като "успех за правата на потребителите".
Трудно е да си представим, че Microsoft смята, че тактиките за агресивен ъпгрейд ще работят на първо място, но фактът, че компанията е била добра да признае колосалната си грешка, е поне малко окуражаваща.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #204 -: Август 27, 2017, 09:25:20 am »
Май, че малко хора са разбрали. Майкрософт купиха ¨Canonicakal¨.
https://www.canonical.com/
Чудя се какво ли ще ОАКАТ!!!
Сега си имат УБУНТУ!!!
Поздрави СЕ

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #205 -: Август 28, 2017, 04:04:20 pm »
Линка по-горе остаря!
В зипа са двете екзета Finale, пробвал съм ги - работят.
Единия е за 7 другия за 10.
СЕ от Смолян

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #206 -: Септември 04, 2017, 03:08:43 pm »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #207 -: Септември 05, 2017, 09:03:56 pm »
Еее, няма страшно, има ДЕБИАН!!!

Пък, какво ли не оакаха Mocro$oft?
Първите 640к.
От каде се пръкна виндовс. Не беше ли нещо ЯБЪЛКОВО$
Какво стана с Ихууу-то$
Ами Скапа$
Ами, и други яки работи, кой ги скапа$
Ами бубулечките$
Слаган $ вместо ?.
По принцип Mocro$oft правят дупки, за да има какво да кърпят.

СЕ от Смолян.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #208 -: Октомври 19, 2017, 11:10:57 am »
Да вметна и аз две приказки за последната измишльотина на M$ - Win10. Тъй, значи връчиха ми един нов лаптоп Lenovo с прясно инсталирана ОС да го почовъркам, белким спре да чегърта харда и малко се позабърза. Не бях се борил досега с тази версия, та ше се опитам безпристрастно да споделя първи впечатления. Машината е с 1ТБ хард, 8ГБ RAM и CPU Intel Core i5-7200u.
Студен старт - мъка, не съм мерил точно времето, диска чегърта здраво;
Зареждане на ОС от флашка - проблем, Win10 си мисли, че е единствен, налага се ръчкане в UEFI BIOS и натискане с кламер на един скрит бутон, уфф;
Неизвестно защо се скапва EFI дяла на диска и Win-а не може да зареди - оказва се голям проблем, решим след доста ровене в мрежата и работа с коменден ред;
Влизане в потребителския профил - диска продължава да чегърта, мрежата е на макс, явно търси ъпдейти или кой знае какво прави;
Старт меню - ужасно натруфено, подредено по азбучен ред, трудно се ориентира човек кое какво и за какво е, камо ли пък да търси някаква системна настройка;
Яко фрагментиран диск - същия боклучав дефрагментатор като предишните версии, слагам нещо читаво;
Системната папка за Restore points е по средата на харда  и не ми позволява да срежа дяла на Win-а по-малко от 500ГБ. Налага се да изключа System restore за операцията. Губя време за това, ровейки в Нета как става;
Софтуер - доста безмислени неща от M$ и Lenovo, знаят се, да не изреждам;
...и сега се почва - оптимизации, защити, чудеса...
Това е горе-долу, за дизайн на джамовете и подобни не ми се приказва, че ше скочат разни хора. На който му харесва да се бори, аз лично не бих си го причинил. Изказаните дотук размисли и мнения касаят само мен лично, тъй че феновете да не се впрягат особено.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #209 -: Октомври 19, 2017, 02:07:04 pm »
Геца, привет.
Да не те измами дявола да пуснеш Windows Upgrade Manager, навира 16G ъпдейти, и става трагично бавно.
Добре е да му качиш ClassicShell, ще се оттървеш от скапаното меню.
Чегъртането е от това, че търси над 80 сайта на Micro$oft. Качи DWS_Lite за win10 и ще спре.
Ще кача логфайл за спрените сервиси от DWS.
СЕ от Смолян - Коцето.