Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 203606 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #180 -: Септември 09, 2016, 08:51:10 am »
Мисля, че беше този: http://www.technomarket.bg/tableti/blaupunkt-endeavour-800-09126175 или https://www.technomarket.bg/tableti/blaupunkt-endeavour-1000-hd-09129281
Не е пред мен таблета, но мисля е този, по цената го познах, по-старичък е и операционната система съвпада, а и го купих от Техномаркет. Той по принцип си е "дървен" таблет, много е бавен и затова искам да го ползвам само за едно приложение, като монитор за deeper pro fishfainder с Wi-Fi, че има голям 10' екран.
Като река да инсталирам ми дава, че ОС не позволявала инсталация, та затова искам да го обновя, ако може, ако не още малко употреба и на боклука...

juliang, благодаря за ангажимента!  ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #181 -: Септември 09, 2016, 02:38:46 pm »
За съжаление за тия таблети Балупункт не дават нищо като ъпдейти... дори не им фигурират вече на страницата.

Преди да го хвърлиш на боклука можеш да направиш още един отчаян опит ... да видиш точния модел на процесора и чипсета (ще се наложи да го отвориш :) ) и да намериш аналогичен по хардуер таблет на друг производител. След това търсиш ROM-ове за този таблет. Или ще тръгне, или ще стане за подпирачка на маса след това ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #182 -: Септември 09, 2016, 02:49:13 pm »
Благодаря колега за положените усилия.
Дадох го преди малко на едно младо момче, дето разбира от такива играчки, да се помъчи или да му сложи друг Андроид, или външно от комп с АПК-файл да ми инсталира приложението. И той ми каза, че най-вероятно само марката е Блаупункт, но вътре е нещо на известна китайска марка. Ще търси, рови, да видим какво ще направи. Ако не стане, да, ще го ползвам за рязане на мезета, като дъска за хляб е тоя таблет и е гумиран.  :D

Поздрави!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #184 -: Септември 09, 2016, 10:25:38 pm »
EDM electronics, няма причина, поради която да не може да се инсталира съвсем нов "кастъл-ром" на таблета ти.
Ако ти го руутнат, всеки андроид е достъпен (друг е въпросът за системните изисквания на конкретната ОС).
Чист Линукс също би трябвало да върви...

Всеки "Андроид"  е...осакатена версия на Линукс...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #185 -: Септември 09, 2016, 10:32:58 pm »
Казаха ми един друг начин да ми заработи приложение, което не иска да се инсталира от гугал плей. Инсталира се на телефон, прави се бекъп, той се прехвърля на таблета и се ресторва на него. Така ставало казват. Сега не мога да проверя, защото го дадох таблета да го рушкат такива дето по ги разбират от мен. Впрочем аз не че ги разбирам тия неща...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #186 -: Септември 10, 2016, 06:59:24 am »
Вероятността нещо да заработи така е много малка. Не случайно всяко приложение има минимални изисквания за версията на Андроид-а. По-старите версии просто нямат някоя функционалност.
Като при компютрите е - не можеш да подкараш нова програма на стар windows просто защото новата програма използва примерно DirectX 10 или .NET framework 4.5, а windows-a който имаш ги няма. А ги няма, защото те пък от своя страна разчитат че видеокартата ще има определена функционалност като хардуер, или че дадения windows ще има определена библиотека, които те ще ползват.
Може да се окаже, че програмата иска DirectX 10 само за да покаже едно кръгче, или .NET Framework само за едно бутонче, но ако ги няма ... програмата няма да тръгне. И това е проблем на некадърността или мързела на тоя дет е писал програмата, а не че програмата е толкоз сложна че да не може да тръгне на стар комп... :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #187 -: Септември 10, 2016, 02:58:22 pm »
Имам таблет Блаупункт на около 3 г. с версия на Андроид 4.0.4.
Искам да инсталирам на таблета едно приложение, което ми трябва наложително, но ми дава стара версия на ОС и не се инсталира.

Въпросът ми е, може ли да се инсталира на таблета по-нова версия на Андроид или да си купувам нов таблет?

ако при упдейт на системата от контролния панел на АНдроида не ти дава ъпдейт може и да не може. Има и друго нещо - какво ще стане с производителността ако при стария хардуер му сложиш потребяващ повече ресурси Андроид 5.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #188 -: Септември 10, 2016, 03:23:33 pm »
Ще го ползвам само за една програма, а тя не изисква някакви изчисления, по-скоро е един монитор.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #189 -: Септември 10, 2016, 03:49:08 pm »
Имам предвид изискванията към ресурси на самия Андроид 5. Но ако е самоз а една програма може и да стане - ако въобще успееш да го ъпгрейднеш.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #190 -: Септември 10, 2016, 05:44:09 pm »
EDM electronics, кажи точно за какво искаш да използваш таблета и може да се намери алтернатива на програмата, която не иска да тръгва на стария ти Андроид?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #191 -: Септември 10, 2016, 06:48:10 pm »
Ами няма алтернатива. Програмата се казва deeper pro + fishfainder. Инсталирай я на телефона си, пусни демото и ще я видиш какво представлява. Това е Wi-Fi сонар. Сонда с акумулатор и ултразвук предава на таблета, който е компютъра и екрана. Програмата е фрии, имам я на телефона, но ми трябва по-голям екран, а и ми трябва телефона, докато гледам в този екран.

Дадох го на едно лапи, а то вече 3-ти ден не го прави. Не ми се занимава сега и таблети да уча, това прави сам, онова и то само човек прави, времето лети, а трябва да има повече време за "чесане на пъпа", за почивка и развлечение.

Не знам, ако потърся някоя по-стара версия на програмата с някое АПК да го инсталирам, като го поставя във вътрешната памет от компютъра, а не така през гугал-магазина, дали няма да стане? Тоя таблет и без това не го ползвам, а е голям  10' и е идеален за монитор, за целта.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #192 -: Септември 10, 2016, 07:43:25 pm »
Отбой. Програмата заработи, както предположих. Момчето поставило АПК-файла на най-новата версия в корена на вътрешната карта, инсталира и програмата работи. Всичко работи.

Благодаря на отзовалите се! Размина се без инсталиране на друг Андроид. ;)
« Последна редакция: Септември 10, 2016, 08:00:35 pm от EDM electronics »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #193 -: Ноември 27, 2016, 10:08:37 am »
Offff.. давайте акъли! В тази тема преди време писах че минах на Win10. После се върнах на Win7 по непреодолими причини на видео картата. След това затрих всички досадни КВта (ъпдейти) които ми натрапваха Win10 както и телеметрия. Известно време се чувствах супер комфортно.
Да ама не!! След време, незнайно защо започна да ми се стартира   svchost.exe (хост процес на услугите на уиндоус).
Това чудо ми взема точно 50% от мощта на процесора, лаптопа става муден, започва едно туткане докато се отвори браузър например, без да има отворено друго приложение. Вентилатора започва да шуми и...!
След ровене по чужди и наши сайтове за акъли не стигнах до никъде.
Сега решавам временно проблема като отварям диспечер на задачите, маркирам процеса и му давам край!
Да ама след малко пак се стартира нещо под това име и пак отново губене на време.
Установих че ако приложа пълно спиране някои неща не работят коректно.
Та въпросът ми е: някой имал ли е подобен проблем? Някой може ли да предложи решение?
Поздрави!

Velektra

  • Гост
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #194 -: Ноември 27, 2016, 10:41:56 am »
Михаил Кузмов, svchost.exe е програма, която стартира програми от .dll. Затова ако видиш в Task Manager и по-конкретно в Details ще видиш че има много svchost.exe стартирани. Това са процеси от различни програми стартирани от една обща - svchost.exe. Затова трябва не да лекуваш следствието, а причината!
Избираш си svchost.exe, който товари в момента най-много процесора и щракаш десен бутон на мишката, и отиваш най-долу "Go to service(s)". Така ти показва кои услуги е стартирала svchost.exe в тоя случай. И тогава преценяваш трябват ли ти или не и тях забраняваш(изключваш), а не svchost.exe.
svchost.exe не е виновен, че те искат да ги стартира.