Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 201798 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #30 -: Август 09, 2015, 12:46:27 am »
След някой друг месец цялата работа около 10 ще се кротне с нови програми подобни на тази която miromad сподели с нас.Не се съмнявам че Микрософт ще бъдат надиграни в тази битка на интелекти.
Определено заблудените незнаещи  хора ще си останат в обсега на 10 и неговите кирливи шпионски номера.
Допускам че и в Брюксел след време ще вдигнат врява против това шпиониране на потребителите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #31 -: Август 09, 2015, 11:23:28 am »
Не RUS
Няма да бъдат надиграни това си е тяхната игра "тяхната операционна система"
В случая това е прах в очите просто. Да могат хората да го намерят и да го премахнат и после ГОРДО да кажат: аз им таковах таковата на Майкрософт. Гордостта обаче е най смъртният грях, защото те кара да подценяваш другите. Точно на това разчитат те. Този ход е аналогичен на това спецслужбите да се промъкнат при някой да поставят микрофони и да налепят стикери Внимателно микрофони защитени от закона повреждането е забранено. Просто това е ход целящ да откъсне от устата на гугъла парче от бизнеса с персонализираните реклами. Защото те са на ясно, че болшинството от хората на запад няма да си направят труда да премахват тези неща. Отделно, че премахването на този софтуер може да се тълкува като знак, че си потенциално от интересните хора и да те "избута напред в търсачката на интересни потребители"  ;D
А истинските инструменти за следене са много добре направени и много добре скрити. Да не забравяме, че най големите хакери са привлечени да работят за Майкрософт.   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #32 -: Август 09, 2015, 04:59:37 pm »
Мн. полезна тема момчета ! Като че ли най-полезната, от доста време насам ! От 2-3 месеца, на таскбара ми се мотае иконата за изтегляне на Win10 ! И все я гледам с подозрение ! Сега хептен ми го засилихте ! В крайна сметка, някой ще се наеме ли, да заеме позиция ? Теглете, не теглете !! Просто собствена позиция ! Или аз да си карам на Win7 ?
Всичко си е платено вкл. и internet sekurity, забранил съм някои services ! Горе-долу бива ! Сигурно може и по бързичко, 6тото някой път ме нерви, особено AVGто, нищо не разрешава докато не се ъпдейтва !
Как сте в жегите ??

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #33 -: Август 09, 2015, 06:40:51 pm »
Ако не ти трябва да имаш най-нови системи за програмиране под Майкрософт, Windows 7 е една добра опция. Но вече дали не правят нови програми специално да искат нова операционна система и нов хардуер  ;D

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #34 -: Август 09, 2015, 08:38:10 pm »
Възможно е да е така както казваш Радико -спор няма.Не съм чак толкова навътре да коментирам програмен код.
Но определено в частта една ОС да ми прави номерца по отношение на TCP/IP протокола няма как да мине това.
Нали знаеш основното правило в Линукс системите - първо забраняваш всичко тотално и после пускаш едно по едно това което ти трябва.
В случая с firewall който ползвам бозата няма думата и съм проверявал всеки мизерен порт който иска да отвори какво прави и къде иска да се свърже.
Не е кой знае каква философия като цяло.
С тази политика плюс коректна антивирусна вече съм забравил кога инсталирах 7 и нямам никакви проблеми.
Забелязвам само че в жегите компа не му харесва това което си е нормално.
Бавната реакция на ОС може да се причини дори и от прегряване на HDD .

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #35 -: Август 09, 2015, 09:39:54 pm »
На личният си лаптоп Toshiba satellite L350 от около 5 години ползвам Win 7 Proffesional 32бита плюс антивирусната COMODO Internet Security - безплатна. За тези пет години почти нищо не съм преправял единствено е необходимо от време на време да се изключва и пуска на ново лаптопа за да се актуализира програмата за Търсене на файлове. Иначе си работи перфектно. Като се има предвид че, е наблъскан със всевъзможни програми. На служебният лаптоп  HP 6570 имам инсталиран също Win7 Proffesional но 64 битова система плюс Comodo Internet Security. Също перфектно работи. Единственият проблем при служебният е че, понякога ми се налага да преинсталирам определени драйвери за 64 битова система свързана със служебните програми. Понеже ползвам доста програми за програмиране на PLC контролери то намирането на драйвери е по-трудно. Но, пък определено бързодействието е в пъти по-добро от този които е в къщи. За сега се въздържам да преминавам на по-висока версия Win защото все още има доста неясноти около следящите и шпиониращите програми а, и не се знае дали има налични актуални драйвери за програмите който ползвам. За Comodoto не искам да правя реклама но, за мен, за вмомента е най добрият избор. Доста добра функционалност има си всички функции за забрана и филтриране на портове и програми и не на последно място перфектна сигурност. Ползвал съм и други антивирусни и стени но, не ми допаднаха и не отговориха на моите критерии за защита. Написах това за тези които търсят различно мнение.   

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #36 -: Август 09, 2015, 11:06:13 pm »
Момчета ... имате ли идея изобщо какво правите в интернет? Как смятате да се предпазвате?
Коя търсачка ползвате? Гугъл си е на гугъл. Бинг е на майкрософт. Байду е (предполагам) на китайското правителство. Яху не го знам на кой е.
Но всичките тези търсачки запазват това което търсите и го "връзват" с IP адреса от който е зададена заявката. След 50 търсения търсачката вече ви познава колкото съседката. След 100 търсения вече ви познава колкото жена ви.
Има начини да се "правите на храстче", но колко от вас го правят?
Имате ли идея колко напред са нещата? Вярвате ли, че дори могат да ви познаят ако седнете пред компа в някое интернет кафе? Някои търсачки качват "безобиден" скрипт, който следи как пишете. Скоростта с която натискате бутоните, най-честите правописни грешки, които допускате (дори и тия които коригирате преди да натиснете ENTER)? Това е почти толкова индивидуално, колкото ръкописен текст. Както един специалист графолог може да каже дали нещо е писано от даден човек или не ... По същия начин ви разпознават по натискането на бутончетата.
Няма значение откъде сте влезнали, няма значение какви софтуери сте качили за защита - намират ви. По начина на писане.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #37 -: Август 09, 2015, 11:10:51 pm »
Аааа, Юлиянееее, тук ще те оборвам...зависи в какво настроение и на колко ракии съм...или и тях ми броят?

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #38 -: Август 10, 2015, 01:07:43 am »
Нека някой се опита да ми продава нещо което не ми трябва на база модели на гугъл...голяма греда ще удари.
Толкова за търсачките.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #39 -: Август 18, 2015, 12:17:47 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #40 -: Август 18, 2015, 02:02:25 pm »
Мисля си, че тази последна версия на WINDOWS 10 е създадена по-скоро за шпионаж, отколкото с търговска цел. Факт е, че самите Макромеки се натискат да им ползват даже и "пиратите" новия продукт. Постоянно те подканя старата ОС да ъпдейтваш - безплатно! Явно доста се работи вече за алтернативни ОС. Китай, Русия и др. искат да се отърсят от тази зависимост и шпионаж, като правят собствени ОС на база Линукс.

Карам го този WINDOWS 10 на един комп., но така и не мога да свикна с тия недодялани прозорци - бахти грозотията. Трудно се свиква с нея. Единственото преимущество за сега виждам в бързодействието. Дано не се уврежда с времето и да става по-бавен. А за заложения шпионаж се надявам някой хакерчета да направят програма REMOWSERVER  :D. Но най бих се зарадвал /искрено и без угризения/ да излезе алтернативна ОС и Бил Гей да залезе.  :D Мисля, че ако се отдаде в разработките на автоматични тоалетни и тънки презервативи с тия капитали от 100 милр. ще има по-голям успех.

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #41 -: Август 18, 2015, 02:39:06 pm »
Отдавна има програмки против шпионирането на Win 10 :)
Потърси в замунда и ще намериш. Има и описано какво чисти. Съжалявам, но в момента нямам достъп до тракера и не мога да пусна конкретни линкове.
Друг е въпросът, дали стартирането на непознати програмки от "хакерчета" е по-безопасно. Това вече е въпрос на лична преценка. Полезното на описанието е, че можеш повечето неща да ги деактивираш ръчно (за по-напредналите - скрипт) и така можеш да минеш без стартиране на непознати програми.
Не знам обаче какво става като дойде системен ъпдейт! Дали първоначалните настройки се връщат автоматично и трябва да се правят наново...
« Последна редакция: Август 19, 2015, 01:26:37 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #42 -: Август 18, 2015, 03:55:40 pm »
Доколкото съм запознат дори и да се деактивират ръчно от ключовете в ОС, то те са сложени за парлама. Ако имаш предвид да се бъзика нещо по файловете на ОС, то това вече е въпрос за напреднали, не е за обикновения потребител. Остава сега и компютърни специалисти да станем освен всичко останало. Затова е по-добре някаква програмка и да трие и блокира наред основния замисъл на ОС.

MrDeath, ако имаш възможност дай линк за такава програма, само дано не е някоя простотия. Ако може и начин да се спре ъпдейта на ОС, нямам предвид от ключетата на ОС, които както всеки вече знае са за парлама.

mentgele

  • Гост
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #43 -: Август 18, 2015, 04:32:28 pm »
Не познавам ОС-ми, но по ми е позната системата  "Ешелон". А единствения начин да и избягаш, е да не ползваш интернет, телефон и пост-терминали за разплащания. Без да звучи параноично, а реално и обективно, мога да кажа, че още от както е създаден сайта се следи от системата. Всички участници са проучени и под наблюдение. Всичко друго са заблуди.
Съжалявам, ако съм разбил на някой илюзиите.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #44 -: Август 18, 2015, 05:07:53 pm »
.. Без да звучи параноично, а реално и обективно, мога да кажа, че още от както е създаден сайта се следи от системата. Всички участници са проучени и под наблюдение.
Написал си го така, че човек може да си помисли че пред къщите ни стои по една кола и вътре 2-ма в черни шлифери - единия гледа през бинокъл, другия слуша с микрофон... :)
Естествено че всеки един байт от това което е написано е отишъл до Гугъл през неговия бот, дет минава честичко през всички теми. Но ми е интересно кой точно ще те проучи? Майкрософт или Гугъл ще снесат информация на пробитите ни ДАНС или полиция? Та те със ФБР не щат да си говорят без съдебна заповед...
Или из България шетат несметно количество чужди агенти, дет следят български граждани, пишещи в мазето.нет?
Ей с'я мога да дигна телефона, да звънна на съпорта на Мегалан и да ги помоля да ми сменят IP-то - ще го направят без да ми искат обяснения защо. Те са единствените, които знаят кой стои на края на кабела и зад това IP. И к'во - Мегалан всяка вечер праща на ФБР, АНС, ДАНС и т.н. списък на клиентите си и техните IP адреси? Щот иначе ония с черните шлифери просто няма как да знаят кого да следят.
Понякога направо ви се чудя ... как ги измисляте такива :)