Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 201821 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #15 -: Август 06, 2015, 12:16:43 pm »
g1905 - хубаво е като цитираш Иван Ванков (gatakka) да го указваш в цитата.
RUS - погледни в настройките на макстон браузъра, в раздела search engines какви заявки праща тоя браузър към търсачките. Културно закача към всяко ваше запитване малко допълнителна информация, която вероятно гугъл и другите търсачки "осребряват" периодично през афилейт програмата си. По принцип няма лошо някой да изкарва някой лев като не си ги иска директно от мен, но просто мразя такива хитрувания на дребно. А ако прочетеш EULA на същия тоя браузър ще видиш доста странни неща - че нямаш право програмно да достъпваш адрес бар-а на браузъра, че нямаш право да манипулираш заявките от браузъра...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #16 -: Август 06, 2015, 12:33:54 pm »
А за тези, които съвсем са "влезнали в матрицата" и искат на всяка цена да опазят анонимността си може да хвърлят един поглед тук: https://www.torproject.org/
Браузъра на тази система се свързва с браузърите на други клиенти на същата система и работи в синхрон с тях. Всеки ползва услугите на другите. Примерно ти решаваш да търсиш нещо в интернет, но те е страх "мъжете в черно да не те засекат". С тази система всяка твоя заявка ще бъде изпълнявана от браузър на някой друг който в момента е на линия. За някой, който следи заявките към сайта с чувствителната информация ще се вижда, че заявките идват не от един човек, а от целия свят. Няма начин да разбере кой всъщност се интересува от информацията, защото заявките идват от абсолютно случайно избрани хора, които са инсталирали ТОР-а.
Този, който получи отговора на заявката вече ще я предаде на питащия, но тъй като е случайно избран... просто няма как всички да са агенти на службите. А и дори и да са - системата прехвърля заявките през няколко браузъра, така че е невъзможно да се разбере този който получава отговора дали наистина е питащия, или е само "междинна станция".

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #17 -: Август 06, 2015, 02:13:57 pm »
Ето тази програма RemoveWAT v2.2.6: http://zamunda.net/banan?id=266391&hit=1
решава проблемите с WIN 7. Разните там активатори, лоадери и прочие са или временно решение или половинчато. Тази програма ТРИЕ и решава проблема кардинално. Не работи за WIN 10. Никога няма повече да почернее екрана след третирането с този инсект за WIN 7. Тя е, като отрова за хлебарки - ръсиш и те мрат. Не са необходими никакви активатори повече.

Все пак аз ще продължа с WIN 10, надявайки се, че няма да се скапва с времето, като WIN 7, поемайки риска "мъжете в черно" да ме преследват в "матрицата"  :D. Аз по принцип компютъра, с който настройвам ядрените ракети  ;D въобще не го включвам в мрежата, а ползвам вътрешна мрежа  :D. За "мъжете в черно" ползвам компютри които показват само среден пръст, да им стане хубаво от него. А пък Бил Гей - Микромекия винаги е бил гей и ще си остане такъв - хлебарката му с хлебарка, да си навре цялата информацията, която събира от WIN 10 в сървърите, най-добре в ауспуха.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #18 -: Август 06, 2015, 02:41:22 pm »
Чета тука един се оплаква от проблеми с вируси друг от проблеми с омазването на "Бозата" windows бил той седмица ХР или къвто и да е.  ;D ;D ;D Та даже и десетка.
Не си правете илюзии колеги, че след 20години "напред и нагоре" майкрософт ще направят кръгом. Това дето го разправят са за десетката съм го чел за всяка една нова версия от 1998г.
98 беше уж по лек от 95 милениума по лек от 98 и така до днешната десетка. както викат нашенци обаче "Може би ама нада ли" иначе има лесно решение за прецакване на проблемите които умишлено залага "бившият хомо" които и според мен не е "бил" настоящ си е. Качвате си  чисто копие на "бозата" необходимите ви програми и накрая "Deep Freeze" В торента има достатъчно инструкции за употреба. Бозата "windowsa" Ще остане свеж като репичка до края на следващия ледников период каквото и да правите вие или който и да е друг. Всеки вирус или гадинка ще живее само до следващия рестарт на компютъра. изяждащите ресурс и забавящи компютъра антивирусни стават безпредметно излишни.   

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #19 -: Август 06, 2015, 02:55:46 pm »
Радико, това дето предлагаш е хитро наистина. Но като попрочетох ми направи впечатление следната забележка:
Обърнете внимание, че на всеки старт на операционната система трябва да изключите Maintenance от Task Scheduler, който ще намерите в административните инструменти. В противен случай ще имате процес на дълго безполезно сканиране по поддръжката при всяко стартиране, което е ежедневна болка за вашето PC. За да спестите тези излишни операции, поставете "Disable Maintenance.exe" на работния плот и го стартирайте 7-10 минути след старта на Уиндоус системата. Вижте и приложения към торента видео клип.

Доколкото разбирам трябва всеки път ръчно да стартирам програмата ли? - ако е така, бахти "удобството".
Може ли малко да разясниш как работи аджеба?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #20 -: Август 06, 2015, 06:05:56 pm »
Внимавайте някой да не обърка "Torbrowser" с "Torchbrowser" - става много дебела, ако не го платите преди трайaл периода.
Кодира всички документи на диска катo снимки, текст, pdf, xls, xlsx. doc, docx, хелпове; всичко, което е документ и архиви. Не пипа само bak.
Няма разкодиране. Има, ако си платиш 600$, ти пращат ключ, ама може и да не го пратят, ако си деинсталирал браузъра.
Ще почопля W10 още малко, въпреки всичко.
Поздрави от Смолян.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #21 -: Август 06, 2015, 06:41:05 pm »
Здравейте,
благодаря за темата! Благодаря за информацията!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #22 -: Август 06, 2015, 07:14:50 pm »
Нали за това е форума бе Иване, да сме си полезни един на друг кой с какво може. Един като настъпи мотиката да каже каде е да не я настъпват и другите :)
Няма да ти казвам "Бъди Иван" щото ти си си.
 EDM electronics Не съм запознат с проблема защото аз по принцип ползвам силно тунинговани версии на "Бозата" в който е изхвърлено още от исо файла цялото меню с "безплатните ястия за обяда" такива  има и за win7. отделно изключвам и още някой подозрителни услуги.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #23 -: Август 06, 2015, 10:14:23 pm »
Първонaчално не ми даваше да си сложа даже любимия фаеруол (нещо не се поддържала от Windows 10)
ама позабраних насам натам и успях да си я сложа.
А пък после колко заявки към "където трябва забраних" не ми се спомня  ;D

Иначе за информация, G00gle Chr0me контактва също където трябва  ;D

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #24 -: Август 08, 2015, 07:10:27 am »
Освен всичко друго всеки който ползва рутер може да забрани чрез неговите настройки всякакъв контакт към изброените по рано от мен сървъри на Микрософт.Всеки рутер си ползва Линукс ядро така че спасението дебне отвсякъде.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #25 -: Август 08, 2015, 07:23:28 pm »
Ето и една програма, която решава донякъде проблема с шпионирането - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5054236
Ако не и се доверявате, направете го ръчно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #26 -: Август 08, 2015, 08:06:42 pm »
Освен всичко друго всеки който ползва рутер може да забрани чрез неговите настройки всякакъв контакт към изброените по рано от мен сървъри на Микрософт.Всеки рутер си ползва Линукс ядро така че спасението дебне отвсякъде.
Вместо хардуерен рутер човек може да ползваш стар компютър, на който да сложи 2 мрежови платки и да качи линукс. С мъничко четене се активира NAT, който върши работата на рутер. С тази разлика че там имате възможност да манипулирате абсолютно всеки пакет, който минава от едната към другата мрежова карта. Можете да си ги записвате във файл, да си ги пишете на екрана, да променяте съдържанието на пакета, да променяте адреса на подателя или получателя ... изобщо абсолютно всичко което можете да се сетите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #27 -: Август 08, 2015, 08:20:04 pm »
Относно използването на стари компютри като рутери.
Аз някога ползвах "Койот Линукс" страхотен е стартира се от дискета на сайта може да се изтегли скрипт който прави дискетата под Windows
www.coyotelinux.com
ето тук и на един сайт 12те най добри програми за целта койота е в TOP 3
http://open-tube.com/best-12-free-open-source-firewall-software/

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #28 -: Август 08, 2015, 09:35:02 pm »
Цял комп да бачка вместо един рутер?  :o
Да, преди време (от 1995 насам ) и аз ползвах койота и freesco на разни стари щайги ,но когато цените на рутерите паднаха не се замислих да ги ползвам.Несравнимо по малко ток харчат ,а върши същата работа.Всеки рутер подържа NAT,route таблици и т.н.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #29 -: Август 08, 2015, 10:04:48 pm »
Абе така е и аз сега съм с "Тъп Линк" За него има неоригинален фърмуер който го превръща в какво ли не. Има обаче хора за които дори 30 - 40 лв. за рутер са проблемни пък стари компютри дал господ. то като е с малко памет без хард, без монитор даже, не харчи кой знае колко. А и някой може да реши да се позабавлявя без да влага пари за целта. Сега погледнах в Гугъла   и фриското го има още даже май се е развило повече от Койота. Демо панела му подозрително прилича на този на Тъпия Линк сигурно от там са краднали китайците.