Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 203444 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #60 -: Август 20, 2015, 02:59:33 am »
Извинявай за въпроса...какво е "компилатор" в твоя контекст?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #61 -: Август 20, 2015, 09:48:34 am »
Компилаторът е програмата му която превръща написаният от него текстов файл в програма. Защото дали е на "Зулуски език" дали на "Визуал Бейсик" или на С++ все тая това си е текстов файл докато компилатора не го превърне в изпълнима програма.
Както и да е За мен цялата тази дъндания е напълно умишлена. В момента гледаме втора част на позабравеният филм "Хроника на една предизвестена смърт със подзаглавие Windows трябва да умре" Помнете ми думите следващият Windows с евентуален пореден номер 11 ще е последен. Целият този театър е защото чичко Бил не може да каже на акционерите си в прав текст:
  Ами ние решихме да се откажем от този бизнес и да пробваме в друго. Това би предизвикало срив на акциите, част от който до колкото знам притежава и държавата им. Там за такова нещо се влиза в затвора като при това има прецеденти от по около 1000г. присъда.   
« Последна редакция: Август 20, 2015, 12:52:41 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 523
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #62 -: Август 20, 2015, 12:11:51 pm »
Радико, чичко Бил Гей най-малко се притеснява за акциите си, дори е решил занапред всичко да клони към безплатно: http://pcworld.bg/24044_windows_10_mozhe_da_e_poslednata_versiya_na_windows
и
http://pcworld.bg/23920_microsoft_mozhe_da_otvori_koda_na_windows

От де се взе обаче тая щедрост, буди съмнение  :o? Капиталистически акули-монополисти решават да нахранят безплатно бедните софтуерни пирати с нова ОС  :D. Тава е нехарактерно за хора като него/тях. Някой от нас обаче помнят, когато в не далечното минало негови другари по идеология са пускали детски играчки от самолети над София, Пловдив и др. населени места от Северна България със заредени в тях скрити бомби. Стотици български детски ръчички са били откъснати от тоя техен безплатен обяд. Мисля, че и сега е такъв замисъла им. Разбира се, ако не знаем или пък забравим историята, или най-вече ни втълпят друга, няма да имаме такива притеснения. Ще си викаме какви добри хора имало по света, какви "добрини" правят за нас. Недоверчивите обаче ще си инсталират предпазния щит на руснака, който miromad предложи: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5054236
« Последна редакция: Август 20, 2015, 01:41:23 pm от EDM electronics »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #63 -: Август 20, 2015, 07:23:04 pm »
Ако измъкна LAN кабела какво ще разберат Микрософт?
После кораво чистене на кейлогъри и прочее измет ,формиране на правилата за firewall и мисля че това ще е.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #64 -: Август 20, 2015, 08:18:25 pm »
Кейлогърите са част от самата операционна система. Аз лично нямам представа как ще разбереш в кой от десетките хиляди файла какво се прави. Дори и да намериш - какво ще направиш? Ще прекомпилилраш файла, без да имаш сорса му? Ще ровиш в машинните инструкции вътре с надежда да обезвредиш шпионина без да засегнеш функционалността?
Клавиатурата примерно се прихваща от DirectX - за управление на игри. Там имаш ли идея как да пипаш?

Файъруол - добре, но трябва да наложиш абсолютна рестрикция на всичко и след това мъничко по мъничко да пускаш само това, за което си сигурен какво прави. С такава настройка обаче е почти невъзможно да подкараш скайп или торент клиент - те просто работят по начин, който предполага разрешаване на връзки към къде ли не. Онлайн игри също се връзват с кой ли не...
Дори и да оставиш един порт 80 само - и по него някоя гад може да предаде цялата информация която пожелае. А без порт 80 все едно нямаш интернет.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #65 -: Август 20, 2015, 08:55:26 pm »
Пропускаш факта че се вижда много добре кое приложение се опитва да отваря портове.
Нататък е ясно какво се прави.Без тотална рестрикция няма смисъл и не е толкова сложно това като занятие. Торент клиента си отваря портове но се вижда ясно че е той,а не някоя скрита програма.
Далеч съм от мисълта да коментирам програмен код още повече и затворен.
Просто не съм програмист.
« Последна редакция: Август 20, 2015, 11:00:13 pm от dymelsoft »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #66 -: Август 21, 2015, 08:02:34 am »
Момчета няма нещо което да може да прецака или ограничи операционната система (ако е нормално направена). Няма как да вземеш от най-ниско ниво приоритета на софтуера в защитен режин на процесора за да сложиш нещо, което да не се знае какво прави. С тези непрекъснати ъпдейти няма как да се следи всяко нещо какво следи и въобще какво прави. Така, че каквото и да се сложи за 'защита' ще е временно.
Решението е : който се страхува - да не ходи в гората т.е. да не ползва Windows :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #67 -: Август 21, 2015, 11:07:48 am »
Технологията за процесори Intel vPro - от около 8 години (вградена на хардуерно ниво)
С нея може да се криптира и SSD диска бързо и не само:
- отдалечено спиране, пускане и рестартиране на компютъра,
-филтриране на входящ и изходящ мрежов трафик
-достъп до системната информация, ДАЖЕ АКО КОМПЮТЪРА е изключен.
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_vPro#Remote_management

"В Сибир съм, в Сибир съм"  :o

Така, че е хубаво да си проверяваме процесора ни има ли тези "удобни" функции  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 523
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #68 -: Август 21, 2015, 02:43:28 pm »
.....
-достъп до системната информация, ДАЖЕ АКО КОМПЮТЪРА е изключен.
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_vPro#Remote_management

"В Сибир съм, в Сибир съм"  :o

В Русия съм, в Русия съм...... :D
Много ми е интересно, как през ЛАН картата, която не работи с дежурното захранване /дежурката/, ще се включи компютъра, за да може "Щирлиц" да ни провери конспиративната информация от компютъра?

Когато компютъра е изключен, е невъзможно той да бъде включен, освен чрез бутона "ON".

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #69 -: Август 21, 2015, 02:55:12 pm »
Когато компютъра е изключен, е невъзможно той да бъде включен, освен чрез бутона "ON".
Ако компютъра ти е от старите, с AT захранванията - да.
Ако компютъра му е изваден щепсела от контакта - да.
Но в ATX захранването част от дънната платка е постоянно захранена. Възможни са настройки, при които компютъра да се включи с бутон на клавиатурата, от външно USB устройство или чрез "magic packet" (вълшебна дума) предадена към мрежовата карта. Ако не вярваш виж в device manager-a:




Това естествено може да се забрани. Мое да се забрани и от BIOS-a. Също така за да мине такъв пакет през рутер, то той трябва да се настрои изрично. Така че не е невъзможно, но ... има много по-лесни начини.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #70 -: Август 21, 2015, 03:29:13 pm »
Поне от 10 г. всички вградени в дъната лан карти поддържат функцията wake on lan
А тези на слот от по отдавна.
повечето рутери също имат такъв инструмент  в интерфейса си. Ако му е позволено менажирането през WAN порта може да включиш които си искаш компютър от локалната мрежа без  специализиран софтуер като този:
http://sourceforge.net/projects/aquilawol/

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #71 -: Август 27, 2015, 06:47:10 pm »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 371
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #72 -: Август 27, 2015, 09:41:50 pm »
Само Архиерейския и Мюфтията не подслушват, ама и това не е сигурно.
Всичко закачено към мрежата може да се слуша, мушнеш ли жицата оттърване няма...
Знам, че се използва втория слой на протокола за основен, беше ми демонстрирано!!
Тогава най-популярния сайт беше Yahoo. Така, че го има отдавна.
Сега се прави почти открито, и трябва да сме готови за още.
Поздрави от Смолян, още съм с малък монитор....

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #73 -: Януари 13, 2016, 06:53:36 pm »
   Както е тръгнало, докато наглася всички настройки на новия компютър, ще трябва да се пенсионирам. Ужасно претрупана работа и абсолютно сигурно направена не толкова за удобство на потребителя, колкото за да му се създадат проблеми, за които трябва да плаща постоянно. За мен правилното решение срещу зловредния софтуер е проверяване на всички новопоявили се файлове на компютъра ми през последния ден. Имам предвид абсолютно всички, даже и системните файлове. И преди да изключим компютъра си изтриваме всичко новопоявило се през деня освен това, което сами сме изтеглили и инсталирали. Аз така се оправях 12 години с windows 98SE без никакъв антивирусен софтуер, но накрая се принудих да мина на по-нови версии и сега отново се уча да ползвам моя метод, защото само за два дни ми се лепнаха някакви блокажи, които ми блокират отварянето на определени сайтове. Пробвах и разни програми, които любезно ми предлагат да ми решат всички проблеми само за няколко десетки евра. Но аз като видя, че ми искат пари и ги деинсталирам. Смятам за редно човек да плаща само веднъж - когато си купува компютъра със софтуера или ако ползва някакви специални програми, но да даваш пари постоянно за да може да ползваш интернета е пълна глупост и направо нахалство на софтуерните фирми.
   Временно не мога да влизам в чата поради по-горе споменатите причини. В процес съм на изучаване на новия windows, може и да пробвам новата 10-ка, но засега още ще разуча по-старите версии.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 523
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #74 -: Януари 13, 2016, 08:54:38 pm »
Напоследък се убедих, че от всичките модели Уиндоус най-добра е последната версия Уиндоус 10 Про. Пълно е с изказвания, че старата Уин 7 била по-добра, но това не е така. Това са носталгии към старото. При мен новата цъка, като швейцарски часовник. Не дава да барна нещо и го отваря светкавично /предупреждавам - със ССД системен диск съм/. Новата операционна е много по-малко проблемна от Уин 7. Доскоро нямаше драйвери за някой от периферните ми устройства, но вече има и на всичките ми компютри им инсталирах Уин 10 Про. Няма да се върна повече на 7-ца, камо ли на ХП, а пък за 98 - дори забравих, че е имало такова нещо.

Полемиката около операционните системи е като хвали ЗАЗ, карай Мерцедес.  :D

На Уин 10 не и трябва антивирусна. Вътре си има защитна стена, която горе-долу лови. Трябва да знаете, че ако една антивирусна не е лицензирана не само, че нищо не лови, ами и в повечето от тях има вградени троянци и скапват цялата система. Имам легална антивирусна на единия комп и той никога не се заразява с вируси, другите обаче се заразяват от ментеливите антивирусни - това го показва теста с читава антивирусна.

За антивирус ползвам он-лайн ЕСЕТ НОД, който сканира целия комп и чисти всичко и то на ниво платена антивирусна. Тази операция се прави всеки месец с един бутон и няма грижи. http://www.eset.com/bg/home/products/online-scanner/

Шпионския софтуер от Уин 10, който праща на Микромеките всичко за личния компютър премахвам с Дестрой програма - руска. Тази програма трие всички файлове, отговорни за шпионирането чрез ОС. http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5054236

След като веднъж се настрои Уин 10 по вкус, изглед и т.н., няма никакви грижи. Аз подкрепям новото и напредналото. Колкото и някои да реват, че Уин 10 не ставала с времето полека-лека, тихом-мълком ще преминат на Уин 10, никой да не ги забележи, че много са оревавали орталъка. Иначе ще си останат ретроградни мъченици.  :D
Останалите продължаваме напред, че там горе космоса Нас чака. А той се превзема само с напредък.  :D