Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 201797 пъти)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: ххх
« Отговор #210 -: Октомври 19, 2017, 06:09:46 pm »
Ksurnev,
наскоро "открих", че съществува W10 LTSB. Поразрови интернет да разбереш какво е, ако не си запознат. Това е единствения 10 на който имаш контрол върху повечето настройки.
Засега съм доволен, и няма да се връщам на W8.1 както правех след всяка проба досега с 10.
Препоръчвам го на всички, но е Evaluation за 90 дни, казват че си работи и след този период без проблем(???), след 85 дена ще споделя какво се случва, ако някой се интересува.

« Последна редакция: Октомври 19, 2017, 07:54:36 pm от atos »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #211 -: Октомври 19, 2017, 08:55:01 pm »
Коце, благодаря ти за съветите!.. Разгледах предложените софтове и ще видя какъв е резултата след прилагането им. Ако има още неща за скопяване, подобряване думай, че не съм в час с тая простотия. Сега ме дразни големия дял на смотания Win, не мога да го срежа. Пречи фрагментирания Page файл. Не знам ако го изключа, срежа диска и после пак го включа дали ше изреве нещо. Мисля, че повече от 200ГБ не са му нужни, макар че е кощунство туй, мда. Засега се разполага на около 70ГБ, ма знам ли колко ще се надуе като се работи повечко. Та, ако ме подпреш с малко опит и акъл нема да е лошо. Виждам, че опит имаш явно  :) Па като мина към Смолян ше пием по питие, проблеми няма  8)
Поздрави от Софето!...
Добавка: tobo1, тва LTS що ли ми е познато от Ubuntu версиите. Ай, ай, какво падение за M$.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #212 -: Октомври 19, 2017, 09:36:13 pm »
getca, съвет от мен - изкючи всички процеси от TaskScheduler, това са процеси настроени за автоматично стартиране, остави само
\Microsoft\Windows\TextServicesFramework\MsCtfMonitor   
тъй като той управлява клавиатурата за кирилица и също така остави ако видиш твои програми - по заглавието ще ги познаеш.
Най-лесно става с Autoruns
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns
портабъл програмка, табчето на което пише ScheduledTasks, махаш всички чавки. Там където не ти позволява използавай Delete (хитроумния уиндоус не дава да се изключат, но позвоява да се трият ???).
Ще се изненадаш от промяната.
Преди всичко това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си направи RestorePoint за да можеш да възстановиш състоянието ако объркаш нещо - > десен бутон върху ThisPC> Properties > SystemProtection > Create

За Paging fail - ThisPC > Properties > Advanced tab > Performance-Settings > Advanced tab > Virtual Memory-Change

Коригирано/А/
« Последна редакция: Октомври 20, 2017, 01:02:24 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #213 -: Октомври 19, 2017, 10:11:16 pm »
Доста "смел" съвет, бих казал!
Голяма част от самостартиращите се процеси са драйвърни програми, без които дори няма да може и да се бек-ъпнеш, ако не знаеш какво правиш!
Да, могат да се спрат УСЛУГИ, които не са нужни и се самостартират, но всяка една трябва да знаеш за какво е, проучвай преди това!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #214 -: Октомври 19, 2017, 10:13:32 pm »
Преди време пуснах връзка към една руска сборка на Windows 10 Enterprise, но явно ще трябва да я пусна пак - http://nnm-club.name/forum/viewtopic.php?t=1166816
От доста време съм с този Уиндоус и нямам никакви проблеми.
В образа има активатор, файл за изключване на ненужните функции и следенето, и някои допълнителни програми, които са нужни за нормалната работа на Уиндоуса.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #215 -: Октомври 19, 2017, 10:29:03 pm »
Доста "смел" съвет, бих казал!
Голяма част от самостартиращите се процеси са драйвърни програми, без които дори няма да може и да се бек-ъпнеш, ако не знаеш какво правиш!
Да, могат да се спрат УСЛУГИ, които не са нужни и се самостартират, но всяка една трябва да знаеш за какво е, проучвай преди това!
Изпробвано е многократно от мен и работи, иначе не бих го препоръчал. Никой от вградените самостартиращи процеси не е задължителен за работата на ОС освен посочения за кавиатурата и инсталираните от програмите понякога, примерно ClassicStartMenu.
Да, аз имам външна програма за Бекъп - Macrium Refleit Free  и не ползвам вградените функции, но тези процеси там не спират функциите, а изкючват самостартиращите процеси на системата.

Getca - моят дял за уиндоус е 90 ГБ от които 60 свободни, какво има накачулено толкова в твоя че да е 70 ГБ.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #216 -: Октомври 20, 2017, 12:05:53 am »
Важно уточнение - по-горе съм написал за изкючване на процесите от TaskManagera, а всъщност става въпрос за TaskScheduler.
Извинявам се за грешката,но няма как да я поправя в горното съобщение. Ако е възможно администратора да я поправи, защото е важно.

Разликата е голяма, нали?/А/
« Последна редакция: Октомври 20, 2017, 01:01:06 pm от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #217 -: Октомври 20, 2017, 09:21:10 am »
Приятно четене, това е логфайла.

Геца, ако Лаптопа е на UEFI, нямаш шансове за resize, поне аз не знам метод.
Ако не, може да пробваш с Акронис диск директор, по-новите версии може и да потдържат и UEFI.

СЕ от Смлоян - Коцето.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #218 -: Октомври 20, 2017, 10:52:57 am »
Акронис 12 потдържа UEFI. Несъм го пробвал.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #219 -: Октомври 20, 2017, 09:50:48 pm »
Microsoft е на ясно с проблем с публикуването на актуализациите за сигурност от 10 октомври 2017 г. за Windows 10, версия 1703 (KB4041676) и версия 1607 (KB4041691) и Windows Server 2016 (KB4041691) за управлявани от WSUS / SCCM устройства. Клиентите, които изтеглят актуализации директно от Windows Update (домашни и потребителски устройства) или Windows Update for Business, не са засегнати.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4049094/windows-devices-may-fail-to-boot-after-installing-october-10-version-o

Сравнително прясна информация от източника.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #220 -: Октомври 20, 2017, 10:57:50 pm »
Was this information helpful?
Това вече е гавра!!!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #221 -: Октомври 20, 2017, 11:19:29 pm »
Коригирахме проблема с публикуването от 10 октомври следобед и потвърдихме кумулативните актуализации за защитата. Препоръчваме на всички клиенти да вземат тези кумулативни актуализации на защитата.

Имаме съобщения за следните симптоми, засягащи потребителите на Windows Server Update Services (WSUS) и System Center Configuration Manager (SCCM). Плановете за смекчаване на следните сценарии за потребители могат да бъдат намерени по-долу.

Администраторите на WSUS / SCCM, които синхронизираха обновяването на 10 октомври (KB4041676 или KB4041691) преди 16ч. PDT 10 октомври, все още могат да имат кешираните KB.

Управляваните от WSUS / SCCM устройства, които са изтеглили актуализацията от 10 октомври KB4041676 или KB4041691 с проблеми при публикуване и имат устройства в състояние на рестартиране в очакване.

Управляваните от WSUS / SCCM устройства, които са инсталирали актуализацията от 10 октомври KB4041676 или KB4041691 и не могат да се зареждат и / или да се приземяват на екран за възстановяване.

Сценарий 1: Администраторите на WSUS / SCCM, които са синхронизирали версиите на пакета Delta на KB4041676 или KB4041691 преди 16ч. PDT 10 октомври, все още могат да имат тези кеширани кеширани
Сценарий 2: Управлявани от WSUS / SCCM устройства, които са изтеглили и организирали версиите на пакета Delta на KB4041676 или KB4041691, но не са рестартирали, за да инсталират
Сценарий 3: Управлявани от WSUS / SCCM устройства, които инсталират версиите на KB4041676 или KB4041691 на Delta Package и не могат да заредят и / или да не виждат екран за възстановяване

Ами Коце помага, как не! Първо цапаме, после веднага предлагаме гъбичка и препарат за бърсане!
По важно е че се справих!


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #222 -: Октомври 20, 2017, 11:29:19 pm »
Как да изтеглите и инсталирате Windows 10 Fall Creators Update сега.
http://www.techradar.com/how-to/how-to-download-and-install-the-windows-10-fall-creators-update-right-now

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #223 -: Октомври 21, 2017, 12:36:35 pm »
Геца, ако Лаптопа е на UEFI, нямаш шансове за resize, поне аз не знам метод.
Ако не, може да пробваш с Акронис диск директор, по-новите версии може и да потдържат и UEFI.
Ъ, не разбрах що да не мога да си правя Win дяла с какъвто искам размер и каква връзка има това с UEFI?!.. Вече го намалих на 480ГБ с вградените средства на ОС, но ми пречи Page файла, който е фрагментиран и част от него е в края на новия дял. Ще пробвам да го разкарам нацяло, после да намаля още дяла и след това ще го включа пак. Това е другата тъпотия на Win системата, която те задължава да имаш такъв файл на Win дяла. За фрагментация и дефрагментация пък изобще не ми се приказва. Реално дефрагментаторите не могат да местят този файл плюс папката на Restore points, което силно ограничава действията при преоразмеряване на дяла. За жалост колкото и да го пудрят и тъпчат с шарении и излишен боклук, гълтащи лакомо ресурсите на машината, старите простотии в Win-а си остават. Факт!.. Поради това почват пак филмите с оптимизации, защити, тъпи ъпдейти и подобни, губещи ценно време на човек, платил за това недонаправено нещо(лично мнение).

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #224 -: Октомври 21, 2017, 01:13:11 pm »
getca, подкрепям те защото и на мен ми е дошло до гуша! Скорошни мъки, сега горе долу бива, ама до кога?
Да вметна обаче, в моят дял C: Win10 заема 34 Gb заедно с програми и ъпдейти до момента. Как така при теб е 90 не вдявям?