Автор Тема: Кандидати за Модератори на форума  (Прочетена 7449 пъти)

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 040
  • Рейтинг: 436
  • Стара върба не се превива...
Re: Кандидати за Модератори на форума
« Отговор #45 -: Юли 13, 2015, 06:11:07 pm »
Именно, Низо, ти сам си го каза- ТОТАЛЕН ОТКАЗ ЗА ЕКИПНОСТ от твоя страна, под каквато и да било форма!
По- добре и аз не бих могъл да го кажа...

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 122
  • Рейтинг: 213
« Отговор #46 -: Юли 13, 2015, 06:23:40 pm »
Тезата на nizo е логична и нормална за форум който се занимава с електроника, радиотехника и т.н. стандартни неща. Това тук е форум за алтернативни енергийни източници и СЕ. Тук това становище става вредно, защото сегашната наука не може да постигне СЕ поради грешни основни постулати - доста от които са вкарани насила в началото на 20 век от определени кръгове, свързани с нефта. Който не вижда това, значи просто няма информацията - а при наличието на толкова много от нея в мрежата, значи не чете. А щом не чете, значи не иска и става догматик. Е, такива хора само могат да спъват развитието на този форум - не да му помагат. Пак се сещам за Антоан Лавоазие, прочутия френски химик на който още се учи в училища и университети вече доказано грешната теория за механизма на горенето. Последния удар по нея са разработките на проф. Е.И.Андреев в Русия през 2001 г., силово спрени от Газпром, Лукойл и останалите петролни гиганти там.
Та Лавоазие като председател на Френската академия на науките е направил две неща - прокарал е становището че такова нещо като перпетуум мобиле няма и не може да има /въпреки че е бил добре запознат с машината на  Орфиреус/ и на второ място, че камъни от небето не могат да падат, просто защото на небето камъни няма! Това е по повод метеоритите, които са му носили от цяла Франция  :) Тоя назадничав човечец най-накрая е бил обезглавен публично пред Бастилията, защото по съвместителство е бил и главен бирник /т.е. данъчен/ на държавата, та революционерите са го е сметнали за основен враг. Със сигурност не са търсили този ефект, но са направили голяма услуга на науката  ;D
Да се върнем на темата - ако смятате, че човек със стандартно мислене става за модератор, този форум е обречен, както и търсенето на СЕ в него. Калпава система свестни хора не държи и който става за нещо, ще си намери друго място за развитие - както се случи по времето на Алтиум и доста читави хора си тръгнаха по живо по здраво. Факт.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 288
  • Рейтинг: 261
« Отговор #47 -: Юли 13, 2015, 08:56:05 pm »
... Може да се толерира само разумното, логичното и това, което подлежи на проверка и измерване. Не може да толерираме активирането на шишарки и размахването на махала!
Защо обаче не може да толерираме тези неща?! Защото господа, в крайна сметка този форум търси само едно нещо, а именно Джаули (J), които текат в секунда и се превръщат във ВАТОВЕ (W). По мое мнение, всички теми, които не се занимават с добив, трансформация, пренос и консумация на Джаули и ватове са просто безсмислени в този форум.
Не мога да не се съглася с това дето го е написал nizo. Даже бих го допълнил - не може да се толерира някаква опитна постановка, която не може да се повтори ЛИЧНО от всеки пишещ тук. Не говоря за пари или знания. Говоря за опити, които по дефиниция изискват някакви .... как да го кажа ... изискват човек да вярва че нещото ще се получи за да работят. Обяснението "Ма понеже ти не искаш да стане, затова не става" просто е смешно. Именно когато опита може да се репликира успешно от човек, който НЕ ВЯРВА че нещото ще заработи е най-красноречивото доказателство че нещото работи.
Макар и по-малко несериозно, но въпреки това с доста предпазливост трябва да се разглеждат постановки от типа "Това работи, ма не знам как". Ако този, който твърди че "това работи" няма идея поне какъв закон нарушава и поне бегла идея защо е възможно тоя закон да бъде заобиколен елегантно... не виждам смисъл да се обръща сериозно внимание на такава "иновация".
А изобщо не ща да повдигам въпроса с хора, дошли тук само да покажат нещо, без да дават някаква смислена информация за детайлите на механизма. Ако някой смята че ще патентова или произвежда нещо - нека първо да си го патентова, и после да заповяда да обяснява и показва ако има такова желание.

Неактивен guve4

• Неактивен
  • Публикации: 8
  • Рейтинг: 4
« Отговор #48 -: Юли 13, 2015, 09:17:44 pm »
За да не нараня някой, по-добре да е някои страничен КЪДЕТО и хабер си няма от представа от СЕ и Алтернатива. Дано никои не ми се сърди от админите и поддръжката.

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 321
  • Рейтинг: 120
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #49 -: Юли 13, 2015, 09:58:20 pm »
Да,точно така си беше във ''време оно'' - първо пишехме в beinsa duno различни теми и се развиваха различни идеи.
После създадохме този форум поради разногласия с админа и собственика на сайта.
Моето участие във форума тук е скромно въпреки че съм от самото начало в него.Спрях да пиша и да се интересувам
поради това че  прекалено много хора имаше които пускаха празно за пълно.
В случая ще сравня нашия с руските форуми на подобна тематика.
Там има колективно участие,отборно съзнание в много по голяма степен и се усеща съвсем осезателно.
Тук преобладава егоцентризма характерен за нашата нация.
Мислех си тогава че общата идея за СЕ ще създаде колектив,мозъчен тръст който да атакува фокусирано
дадена идея или теория.Уви,лъгал съм се.Затова и се отеглих още по времето на Altium.
И това не е само мое мнение - познавам още трима човека от Варна които споделят същата нагласа.
Предвид че се е променил отбора в днешни дни се появих да видя как стоят нещата.
Ще си премълча мнението засега с идеята да изчакам накъде ще се развива всичко.

Попитали Едисон: - Господине,как и на какъв принцип работи вашата електрическа крушка която изобретихте?
А той отговорил: - Не знам,но я ползвайте!

Човек с Вяра и без Знания става фанатик.
Човек със Знания и без Вяра си остава догматик.
Човек с Вяра и Знания е Мъдър и с отворено съзнание към Вселената.

Дефиницията за перпетуум мобиле е нелепа защото абсолютно никой не
е в състояние да създаде абсолютно изолирана от Вселената система предвид че е част от нея.
Следователно всяка създадена система назависмо от вложената идея е малко или повече отворена
към Вселената и пряко зависи от нея.
Това че не познаваме нещо ,не значи че то не съществува.
Например гравитацията - изучили сме я,описали сме законите и,изпращаме изкуствени спътници ,сонди в дълбокия космос благодарение на нейните закони.
Но все още си нямаме и бегло понятие какво всъщност представлява тя,какво или кой е нейния носител както например знаем на какво е носител електрона.Но ние живеем в нея,съобразяваме се с нея от времето още преди да се родим дори.
Дълъг беше пътя да стигна до подобна нагласа на ума...но всичко рано или късно се случва по един или друг начин.
Иска се кураж и Вяра да надскочиш догмата и да се втурнеш в нищото - там където няма закони,там където няма яснота и дори работна теория или хипотеза.А вие искате повторяемост на експеримент или опит който е осъществен напук на догмата.А човека който споделя знанието само той си знае интуитивно как е стигнал до това.С коя теория да ви го обясни?На какъв език да си говори с хора спазващи догмата?Съвременната наука вече е ПОРЪЧКОВА наука.И се развиват технологий за които се плаща,а не такива които са необходими като въздуха за планетата и нацийте.
Всеки сам избира къде да бъде.Но някой да отрича усилията на друг  да надскочи догмата и да го нарича луд и прочее е нелепо.
Да Винчи и Галилей също са били лудите на стадиона за съвременниците си...едва ли някой ги е разбирал какво ги движи,защо не си гледат кефа ами като Галилео ще се катери на кулата в Пиза да хвърля камъчета...ненормалник нали?Или като другия ненормалник Да Винчи ще си троши кокалите с парашут или проект за летателно средство.

nizo -аз съм бил като теб и те разбирам.Стани и ти като мен за да ме разбереш.

Относно - патентите - това е капан за глупаци.Защо ли? Ами в момента в който сезирате петентното ведомство за своята идея все едно викате всички акули на вкусен обяд.И обяда и вечерята ще сте вие.Въобще кой си въобразява че патентно ведомство или законите ще го спасят от милиардите на големите корпорации.Трябва да си откровен идиот и наивник за да вярваш  и да се надяваш на това.

Според мен модератори трябва да бъдат хора с отворено съзнание които предочитат невероятното което звучи убедително пред вероятното което не убеждава в нищо.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 462
  • Рейтинг: 214
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #50 -: Юли 13, 2015, 10:42:17 pm »
Rus пишеш:
Цитат
А вие искате повторяемост на експеримент или опит който е осъществен напук на догмата.А човека който споделя знанието само той си знае интуитивно как е стигнал до това.С коя теория да ви го обясни?На какъв език да си говори с хора спазващи догмата
после даваш за пример:
Цитат
Да Винчи и Галилей също са били лудите на стадиона за съвременниците си...едва ли някой ги е разбирал какво ги движи,защо не си гледат кефа ами като Галилео ще се катери на кулата в Пиза да хвърля камъчета
Добре де това на Галилей не е ли перфектният пример за повторяем експеримент, защото колкото и голям неверник да се качи на която и да е висока постройка и хвърля камъчета те все ще се отклоняват на изток. И друго каде ги видя в този форум тези спазващите догмата.
Последният май беше Алтиум, а предполагам и единственният. И накрая като си във форума от самото начало, толкова ли е трудно да отговориш "с думи прости" на простият въпрос който задавам. кой е този първият който стои заCustomer 0130327760д 
Също така ми стана много любопитно ето сега:
Що за човек е колегата "newage2012" как по дяволите се е рагистрирал на 11 април 2006г.във форум създаден на 07 януари 2008г. 
Е за последното причина може да е и изтощена батерия на bios на някой от сървърите.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 11:53:25 pm от Радико »

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 564
  • Рейтинг: 121
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #51 -: Юли 13, 2015, 11:26:15 pm »
@Радико,
Customer 0130327760 съм аз, защото това е стандартна практика за прикриване на личните данни в whois информацията за домейните (докато беше мой).

newage2012 е създателят на форума (в началото се казваше forum.beinsa.info). Създаден е в началото на 2006. След това аз свалих правата на newage2012, но исторически погледнато той е основател :)

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 321
  • Рейтинг: 120
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #52 -: Юли 13, 2015, 11:29:55 pm »
Камъка и гравитацията са с естествен произход и Галилео се е заловил да изучи взаимовръзката им. Да я систематизира и представи в математически вид. Галилео не е създал в случая с камъка и гравитацията работещ принцип на база построено от него самия творение. Той не ги е създал и двете.
Затова и съвсем естествено е да има повторяемост защото са част от Вселената априори. По друг начин стои въпроса с човешките творения обаче които не съществуват в естествен вид.
По друг начин също така стои въпроса и с телескопа който е създал Галилео с цел, насока и ясна идея. Но едва ли е имал работна идея когато го е правил. Едва ли е имал теорията нa светлината и законите залегнали в съвременната оптика. Едва ли е можел да обясни тогава по каква теория или система работи. Но е успял да усъвършенства съществуващите вече идеи до такава степен че се заема да изследва космоса системно като никой друг преди това. Успял е, но не от първия път. Само той си знае след колко неуспешни опита е стигнал до успеха си. И не се е отказал. И когато е проумял какво е постигнал го е систематизирал за да бъде вече повторяемо и от други като човешко творение.

Радико - въобще не ми дреме кой е потребителя еди кой си, нито пък каква била регистрацията на форума. Ама въобще разбираш ли?
newage 2012 ако не греша и помня добре беше именно този админ на beinsa duno с който имаше принципен конфликт.
По негов адрес имаше приказки, които той счете за нужно да коментира тук.
По същество това въобще не ме интересува или даже докосва любопитството ми. За мен си е губене на време.
Не ме засяга също и кой кога бил регистриран защото най-важното за мен си остава нивото на интелект, смелост на въображението в хипотезите и идеите.
 Не познавам много от новите тук но вече не един или два пъти виждам изяви на необяснимо тесногръдие и дребнавост.
Целта наречена СЕ е много по голяма от всеки от нас като значимост или важност.
Другия наболял за мен въпрос е дали аджеба СЕ ще бъде наистина такава или ще се превърне в поредния комерсиален продукт.
Ако всичко си остане комерсиално въобще за каква СЕ говорим тогава? Кое ще е свободното?
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 12:15:04 am от dymelsoft »

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 387
  • Рейтинг: 202
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #53 -: Юли 14, 2015, 12:53:44 am »
Здравейте.
Тъй като времето за предложения, мнения и коментари относно избор на модератори на форума изтича на 14.07.2015 г. е време да обобщим нещата.

До момента са направени следните предложения :
Atos, Nizo, Maistora52, Juliang, HristoDimovHristov, vsl, Velektra, GreenHulk, позволявам си да добавя и Getca.

Моля тези, които си разпознават своите псевдоними по горе да ме уведомят на лични, дали приемат тази отговорност и дали са съгласни да бъдат включени в анкетата.

Неизпращането на лично съобщение към мен, ще се счита за отказ.
До момента само  Atos е потвърдил, готовността си да помага с форума като модератор.
Maistora52 , предложи помощта си, но в последствие се оттегли, надявам се да размисли.
Останалите предложени членове нито са приели, нито са отказали помощта си като евентуални модератори на форума.

Тук е моментът да споделя личното си мнение по развитието на тази тема. Същата, както обикновено се превърна в говорилня и взаимни обвинения. Няма лошо, но с малки изключения мисля нищо градивно не се съдържа в темата към момента.
Любопитен факт е, че форумът към днешна дата има 4816 регистрирани членове от които едва 986 са имали някакво участие изобщо, да не говорим че от тези 986 членове - 239 са със само един коментар.
Друг любопитен факт е, че 4166 от регистрираните членове на форума не са го посещавали повече от половин година.
Споделям тази информация, защото тя в някаква степен е показателна за форума. Всеки да си прави изводите. Странното е, а и може би и е нормално, че едва 16 членове на форума взеха отношение по тази тема което е едва 0.33% от членската маса, което поне според мен означава, че на болшинството от членовете явно тази тема е без абсолютно никакво значение.
Друго, което установих лично за себе си е, че който и човек да се нагърби с модераторски задължения, няма как да удовлетвори всички. В темата освен предложения, бяха изразени и виждания относно самият форум. В известна степен съм съгласен с Getca-та , че форумът е малко хаотичен, има раздели които най-малкото не са коректно позиционирани. Друго съществено нещо е наистина липсата на акценти, които се явяват стълбовете на база които да стъпват или най-малкото отговарят всички теми във форума. Виждането, че този форум трябва да засяга само и единствено СЕ, силно ограничава самия форум според мен. В моите очи форумът има като основна цел търсенето на Свободната енергия във всичките и възможни форми, но това не изключва по никакъв начин наличието на чисто научни теми във всяка една област включително и здраве. Също така, считам наличието на разтоварващи теми също за полезно в някаква степен, макар и ненужно и вредно според някои. И накрая съдържанието във един форум изключително зависи от неговите активни членове. Нееднократно съм ставал свидетел на отправени критики от сорта „този форум за нищо не става“ или „няма бъдеще тук“ и така нататък, а в крайна сметка не се осъзнава, че тези които пишат подобни неща не осъзнават факта, че техните постове са част от съдържанието на форума.

Моето желание е форумът да продължи да съществува и да  се развива, надявам се в правилната посока и в крайна сметка да доведе до реални резултати в търсенето на СЕ и да помогне на все повече хора да излязат от черупките си и да погледнат света с по-отворени очи. Реализацията на всичко това зависи в много по-голяма степен от активните членове на форума отколкото от администратора и модераторите на същия.

Поздрави.
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 01:14:52 am от dymelsoft »

Неактивен fantom4e

• Наблюдаващ
  • Публикации: 45
  • Рейтинг: 6
« Отговор #54 -: Юли 14, 2015, 09:23:40 am »

Същата, както обикновено се превърна в говорилня и взаимни обвинения. Няма лошо, но с малки изключения мисля нищо градивно не се съдържа в темата към момента.
Любопитен факт е, че форумът към днешна дата има 4816 регистрирани членове от които едва 986 са имали някакво участие изобщо, да не говорим че от тези 986 членове - 239 са със само един коментар.
Друг любопитен факт е, че 4166 от регистрираните членове на форума не са го посещавали повече от половин година.
Споделям тази информация, защото тя в някаква степен е показателна за форума. Всеки да си прави изводите. Странното е, а и може би и е нормално, че едва 16 членове на форума взеха отношение по тази тема което е едва 0.33% от членската маса, което поне според мен означава, че на болшинството от членовете явно тази тема е без абсолютно никакво значение.

Поздрави.

Здравейте и от мен, рядко пиша, но чета почти всеки ден.
Ще обърна внимание на 2 явления да го кажем от цитата, а именно:
-говорилня
-нищо градивно
според мен това е основния проблем в този форум, с което сами се пращате в n-та глуха. Което може и да се промени с по-строги и компетентни модератори. Това откъм съдържание, докато за участниците съм скептичен.

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 564
  • Рейтинг: 121
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #55 -: Юли 14, 2015, 10:17:04 am »
@dymelsoft, и аз доста дълго съм си задавал тия въпроси  ;D Няма да оправиш този форум. Със стари к***и нов бардак не става! Виж, че се говори за всичко, но не и за СЕ (дори като цяло за техника не се говори много). Проблемът е в членската маса и то в най-активната. Пробвай, но не вярвам. За сметка на това е необходимо преосмисляне на инициативата за екипна работа по СЕ.

За сметка на това виждам, че на много народ му е писнало адски от цялата работа, което ще рече, че има терен за нови предизвикателства, а аз честно казано имам вярата в едно ново начало, така де...  ;D Ще се чуе.

ПС: извинявам се за off-а, но наистина не виждам смисъл в цялото упражнение  :-[

Неактивен Velektra

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 581
  • Рейтинг: 137
  • Няма ли равновесие - има енергия!
« Отговор #56 -: Юли 14, 2015, 12:01:33 pm »
Форума се развива точно така, както трябва!
Като форум за Свободна Енергия той е изразено специфичен и не може да се сравнява с други форуми.
Много колеги казват - давайте идеи, схеми , предложения за СЕ.
Да ама ако беше форум за крайни стъпала, цветомузики, шев и кройка, кулинарни рецепти - то схеми и предложения щеше да има хиляди. Но форум с такава специфична тематика - СЕ, не може всеки ден да се раждат нови идеи и схеми.
И точно затова се говори повече за политика, лакардии, за вода и шишарки.
И точно затова даже не се говори и много за други познати електронни устройства, защото за тях си има точно определени други форуми.
Тук повечето влизат, за да видят има ли нещо ново за СЕ и като видят че няма си отиват в другия форум за крайни стъпала клас А, В, С и Й. И даже се възмущават защо няма нещо ново за СЕ, а се пише за шишарки.
Точно заради СПЕЦИФИКАТА НА ТОЯ ФОРУМ.
Може на 10 години да излезе от тук идея или схема за СЕ, но дотогава във форума ще се пишат общи неща. Да оставим въпроса за опасността която грози откривателя на устройство за СЕ.
Това е накратко от мен.

« Последна редакция: Юли 14, 2015, 01:13:55 pm от Velektra »

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 387
  • Рейтинг: 202
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #57 -: Юли 15, 2015, 08:41:13 am »
Днес е 15.07.2015 г.
Резултатите от тази тема в интерес на истината са такива каквито в някаква степен очаквах.

От предложените имена с изключение на двама, никой не потвърди желанието да "модерира" форума.
При така стеклите се обстоятелства, анкетата става абсолютно излишна. Така или иначе форумът се нуждае от модератор и такъв ще има в лицето на Atos. За втория ще се обсъдят някои неща на лични.  ;) .
Заключвам тази тема.
Поздрави.