Автор Тема: Кандидати за Модератори на форума  (Прочетена 7438 пъти)

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 121
  • Рейтинг: 24
Re: Кандидати за Модератори на форума
« Отговор #15 -: Юли 10, 2015, 10:15:10 am »
От изчетеното до тук - Много плява, никакво зърно! :) Хора събудете се. Какво значение има кой ще е моделатора. Стига човека да е грамотен, технически, писмено и да има едно много ценно качество. Да притежава по-широк мироглед и да преценява безпристрастно. Всичко друго са глупости. Ако има такъв желаещ слагайте го и темата да се затваря. Стига сте пълнили форума със небивалици.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 287
  • Рейтинг: 260
« Отговор #16 -: Юли 10, 2015, 10:43:55 am »
Тоя форум има проблем не с модерацията, а с идентичността. С тематиката. Проблема с модерирането е следствие, а не причина.
Всеки има собствено мнение какво да се разисква и какво да не се разисква. Кои теми са подходящи и кои са офтопик.
В тази ситуация администратора и модератора/модераторите ще са поставени в една абсолютно невъзможна за работа среда. Всяко тяхно решение ще бъде с право критикувано, защото няма правила. А ако нищо не правят отново ще бъдат критикувани заради батака, в който ще се превръща всяка тема.
Може би е по-добре първо да се помисли за това какво аджеба ще правите тук ЗАЕДНО преди да търсите хора които да въвеждат ред. Защото в момента голяма част от активно пишещите правят нещо абсолютно сами, и не ги интересуват нито съветите, нито забележките на другите. Просто искат да изсипят т'ва дето им е в главата, без дори да им е ясно защо го правят. Те не искат дискусия. Искат ... моето вътрешно чувство е че искат признание. Да се изфукат един вид, и дотам.
Аз лично нееднократно съм пращан "да чета книжки, щото нищо не разбирам". Ми не разбирам бе, и си го признавам. Вий що не обяснявате? Ако не ви се обяснява - чий го дирите тук? Аз си казвам чий го диря, вие обаче се замислете защо сте тук.
Та така ...

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 309
  • Рейтинг: 27
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
« Отговор #17 -: Юли 10, 2015, 11:28:33 am »
Така... Стана ясно, че нищо не е ясно!
Хайде да определим този форум: Е ли технически, е ли спиритически, е ли място за чесане на езици, или е място за чесане на мозъци?
За чесането на мозъци имам предвид мозъчен тръст за решаване на енергийната зависимост на хората.
Ако някой има желание да си чеше езика, може да го прави на пейката до магазина в махалата, в кварталното кафене, където се събират точно за чесане на езици или в кръчмата, където се събират алкашите.
Този форум по принцип е за чесане на мозъци. Единствената грешка на Майстора беше, че го прекръсти, трябваше да си остане за алтернативна енергия (не искам да го засягам защото е пич). Явно свободния "ДУХ" го разбираме погрешно.
Та господата, които непрекъснато си чешат езиците тук, трябва да помислят не чий е форума, не кой толкова ще го модерира, а как да спрат с излиянията си, че да освободят пространство за творческо споделяне.
Нарочно повтарям чесането, току виж някой ВДЯНАЛ.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 11:43:03 am от dymelsoft »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 039
  • Рейтинг: 436
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #18 -: Юли 10, 2015, 11:35:48 am »
Давам и второ предложение за модератор - GreenHulk.

Интелигентен, уверен, толерантен, неконфликтен!

Неактивен getca

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 708
  • Рейтинг: 108
« Отговор #19 -: Юли 10, 2015, 12:08:11 pm »
juliang, поздравления за написаното !.. :) Точно така, борбата със следствието(хаоса) е безпредметна. Без идея и гонене на цел някаква не става, ъхъ. Много пъти съм писал, че без екипна работа няма как да има резултат. На кой му дреме обаче, всеки чопли нещо си, чешка си егото и клавишите и пълни форума с великите си дела. Примери много, да не посочвам. Спирам дотук, да не дублирам на колегата писанията.
Та, накратко...според мен докато не се изясни с прости думи идеята/концепцията/характерът/целта на форума хаосът ще се задълбочава. Сега ще скочите, че това е ясно отдавна, само че аз съм на друго мнение. Може би беше ясно допреди 3-4год. отчасти. За мен без гонене на определен резултат по няколко само переспективни СЕ направления съществуването на форума е безмислено. Аз лично го виждам като една виртуална СЕ лаборатория за споделяне на опити, резултати, анализи и др. подобни. Но...всичко това стъпило върху известните и доказани досега в науката неща. Трябва да има надграждане, а не тоталто отричане и забиване в знайни и незнайни теории, материи и странни 'измервателни' уреди от сорта на багети, махала и др. Мнението си е мое и не ангажирам никого с него. Кои са ми аргументите ?.. Ами те са пред вас - форумът в сегашния му вид и нулевите резултати от толкова години съществувание. Е, ако погледнем от страна на количеството изписана плява нивото е шампионско.
Обобщено, в добавка към горенаписаното, ако не се направи тотална реорганизация/структуриране и отделяне на техничарските раздели от разните езотерики и пр. бози не виждам бъдеще. Модерирането трябва да бъде безпощадно към отклонение от темата, лични нападки и особено към опитите за явна или скрита реклама.
Абе май само си приказвам, ама карай...в смисъл мечтая си, мда.  :)
Със здраве...

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 476
  • Рейтинг: 213
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #20 -: Юли 10, 2015, 12:43:59 pm »
Държа на точността!
Не съм променял името на Форума. Не съм и предлагал реално някаква такава промяна. Възможно е нещо някога да съм се пошегувал - на тема:  "мазето - мезето, кафето, избата, колибата и пр." - това е софтуерно решение, а там съм несведущ. Спомням си, че някакви подобни промени имаше, но те бяха по време на предната "тупурдия"!
Ksurnev - извинен си! И ти си пич!
...
Важното е да работим по задачите си, не да се занимаваме с елементаризми...
Ето - с всички предни мнения аз съм съгласен.
Очакваме (всъщност какво ли би трябвало да ни "пука") да се каже - кой е админ, кой модератор, и въобще работи, които съвсем не би трябвало да ни интересуват.
Разчитам, че "Св. Димитър" ще ни оправи "бакиите" скоро... не че и това е на зор... к'во толкова - Форумът си работи!
Работете и пишете - ако желаете!

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 122
« Отговор #21 -: Юли 10, 2015, 01:25:28 pm »
Във връзка с темата, написах пак една малка басня ;) Който не я харесва, значи се е познал  ;D

ПРИТЧА ЗА СЛЕПИТЕ И СВЕТЛИНАТА

Събрали се веднъж стотина слепи люде накуп и решили да си направят клиника, за да се излекуват. Никой от тях не знаел как точно да стане това, а пари за купешка и истинска очна клиника в която /били чули за това в Интернет/ няколко професори правели успешни операции, нямали. Плюс това нашите юнаци били и доста мнителни, та надделявало общото мнение, че всъщност професорите са измамници а пациентите им подставени лица – и всичко документирано и филмирано било менте работа.

Обаче било много наложително умен човек да води дружината, за да направят нещата както трябва и да не се доувредят фатално /сега всеки правел каквото реши и имало в резултат здравни проблеми/. Приказвали си те надълго и нашироко и се оказало, че тук таме някой от тях можел да вижда като в мъгла, друг пък бил развил способности като прилеп да лоцира чрез звуци околния свят, а някой дори различавал отделни цветове. Мнозинството обаче било безнадежно сляпо – но твърдо убедено, че знае как да се оправи, защото били се събрали все големи специалисти – електроинженери, механици, зидари, певци и т.н.
Решили да направят  анкета /разбира се, убягнал им фактът, ще е сред тях самите, дато са все слепи – но нали почитали демокрацията, а при нея така се правело/.
Един казал – дайте да изберем началник, дето знае да пее! Ето има човекът над 1300 песни и все хубави, спациалист е. Може пък да ни научи как да си оперираме очите сами – то звук и светлина са все естествени явления, няма голяма разлика.
Друг предложил да изберат един, който много работел и правел въртележки – нищо че трябвало да се въртят сами, пък все някак се налагало да ги побутват с ръка щото спирали. Независимо от това – и той бил специалист и имало надежда някаква. Все пак другите слепи горките и това не можели, а основното дето правели било да се изказват публично относно природата на светлината и как аджеба да почнем да я виждаме и ние /и колко са слепи другите хорица/
Най-тъпото предложение било да се назначи за шеф един песимист и отрицател. Неговата основна теза била, че няма такова нещо като светлина и тези дето виждат са всъщност кьорави и неуки... Той иначе бил добронамерен и много образован човекът /знаел как да пали огън от пръдня и технологията за съхранение на горивото в стоманено гърне /, но просто дотам му било виждането  ;D
Голямо мислене паднало – и изказвания на поразия. Като резултат нямало естествено никаква файда и тия дето чат-пат виждали нещо били низвергнати като измамници и невежи.

Те междувременно се били събрали и си направили собствена клиника, където никой дето не виждал не бил слушан какви ги плещи, а всичко се подлагало на тест в практиката. Въпреки че не всички там прогледнали , все пак виждали повече от слепите с анкетата.

Не че и там имало само цветя и рози – някои от началния колектив избягали в планината и решили да си направят лоботомия, за да си отворят третото око - щото така били чували че се прави в далечен Тибет. В резултат накрая се събрали в един скален манастир, където си обсъждали дали им се получава работата и защо така мрат скоропостижно поради инфекции. Проблемът им бил дълбоко вкорененото генетично твърдоглавие и оттам склонност към нелечима глупост. Затова и не слушали като им казват еднооките да не си бъркат с остри предмети в очните кухини и да не си трошат черепите – основно щото боли, а и файда няма никаква.

Това е накратко историята – а вие си правете изводи кой къде се намира в нея  :)

ПП
Последният абзац не касае настоящия Хайд парк, а едни други хора -те си знаят кои са  ;D
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 01:49:43 pm от caduceus »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 460
  • Рейтинг: 214
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #22 -: Юли 11, 2015, 08:27:10 am »
Кое е мъгла ли?
Първо показвам случаен пример за нещо което е ясно като бял ден а после другото дето за мен е мъгла.
Цитат
Domain Name: AVTOAKTIV.COM
Registry Domain ID: 1493018158_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.enom.com
Registrar URL: www.enom.com
Updated Date: 2012-08-01T05:12:45.00Z
Creation Date: 2008-06-13T16:11:15.00Z
Registrar Registration Expiration Date: 2016-06-13T16:11:15.00Z
Registrar: ENOM, INC.
Registrar IANA ID: 48
Domain Status: clientTransferProhibited

https://www.icann.org/epp#clientTransferProhibited
Registry Registrant ID:
Registrant Name: TRAIAN KOLAKSAZOV
Registrant Organization: AVTOAKTIV LTD
Registrant Street: PROF. Y.YKIMOV 13
Registrant City: BOURGAS
Registrant State/Province:
Registrant Postal Code: 8000
Registrant Country: BG
Registrant Phone: +359.884064553
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +359.56860516
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: Email Masking Image@AVTOAKTIV.COM
Registry Admin ID:
Admin Name: TRAIAN KOLAKSAZOV
Admin Organization: AVTOAKTIV LTD
Admin Street: PROF. Y.YKIMOV 13
Admin City: BOURGAS
Admin State/Province:
Admin Postal Code: 8000
Admin Country: BG
Admin Phone: +359.884064553
Admin Phone Ext:
Admin Fax: +359.56860516
Admin Fax Ext:
Admin Email: Email Masking Image@AVTOAKTIV.COM
Registry Tech ID:
Tech Name: TRAIAN KOLAKSAZOV
Tech Organization: AVTOAKTIV LTD
Tech Street: PROF. Y.YKIMOV 13
Tech City: BOURGAS
Tech State/Province:
Tech Postal Code: 8000
Tech Country: BG
Tech Phone: +359.884064553
Tech Phone Ext:
Tech Fax: +359.56860516
Tech Fax Ext:
Tech Email: Email Masking Image@AVTOAKTIV.COM
Name Server: NS1.CHI.R1SERVERS.COM
Name Server: NS2.CHI.R1SERVERS.COM

Това ми се вижда ясно защото разбрах, че собственника е Троян Колаксъзов "който и да е той" има телефони за връзка и всичко друго. Виж за следващото .... някой може ли да ми повдигне мъглата.

Цитат
Domain Name: MAZETO.NET
Registry Domain ID: 1373404416_DOMAIN_NET-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.tucows.com
Registrar URL: http://tucowsdomains.com
Updated Date: 2014-12-09T14:23:52Z
Creation Date: 2008-01-07T11:42:43Z
Registrar Registration Expiration Date: 2017-01-07T11:42:43Z
Registrar: TUCOWS, INC.
Registrar IANA ID: 69
Registrar Abuse Contact Email: Email Masking Image@tucows.com
Registrar Abuse Contact Phone: +1.4165350123
Reseller: dom.BG - .COM .INFO .BIZ - $13.90 - $8.90
Reseller: http://www.dom.bg
Domain Status: ok
Registry Registrant ID:
Registrant Name: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Registrant Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Registrant Street: 96 Mowat Ave
Registrant City: Toronto
Registrant State/Province: ON
Registrant Postal Code: M6K 3M1
Registrant Country: CA
Registrant Phone: +1.4165385457
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: Email Masking Image@contactprivacy.com
Registry Admin ID:
Admin Name: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Admin Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Admin Street: 96 Mowat Ave
Admin City: Toronto
Admin State/Province: ON
Admin Postal Code: M6K 3M1
Admin Country: CA
Admin Phone: +1.4165385457
Admin Phone Ext:
Admin Fax:
Admin Fax Ext:
Admin Email: Email Masking Image@contactprivacy.com
Registry Tech ID:
Tech Name: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Tech Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Tech Street: 96 Mowat Ave
Tech City: Toronto
Tech State/Province: ON
Tech Postal Code: M6K 3M1
Tech Country: CA
Tech Phone: +1.4165385457
Tech Phone Ext:
Tech Fax:
Tech Fax Ext:
Tech Email: Email Masking Image@contactprivacy.com
Name Server: NS1.DIGITALOCEAN.COM
Name Server: NS3.DIGITALOCEAN.COM
Name Server: NS2.DIGITALOCEAN.COM
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/
>>> Last update of WHOIS database: 2014-12-09T14:23:52Z <<<

Registration Service Provider:
    dom.BG - .COM .INFO .BIZ - $13.90 - $8.90
    http://www.dom.bg
Докато слънцето не разкара тази мъгла винаги при всяка такава внезапна смяна на управлението ще остава съмнението,че някой е прошепнал:
 - Или сменете курса или ще ви дръпна шалтера.
Та за това ще е добра идея да се напише някъде в обособена тема както са написани правилата за участие така и програмата за бъдещо развитие на форума. така както "уж" правят всички политически партии. Разликата е, че тук трябва да се ползват "Думи прости" Ясни и разбираеми за всички.   

Неактивен getca

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 708
  • Рейтинг: 108
« Отговор #23 -: Юли 11, 2015, 09:11:24 am »
...и слънцето грейна, Радико  :)

Цитат
Registrar Status    ok
Dates    Created on 2008-01-07 - Expires on 2017-01-07 - Updated on 2014-12-09
IP Address    88.80.159.9 is hosted on a dedicated server
IP Location    Bulgaria - Pazardzhik - Velingrad - Rodopinet Velingrad
ASN    Bulgaria AS20657 ATLANTIS Atlantis BG, Ltd. (registered Apr 27, 2001)
Domain Status    Registered And Active Website
Whois History    72 records have been archived since 2008-01-08    
IP History    16 changes on 9 unique IP addresses over 9 years    
Registrar History    3 registrars with 2 drops    
Hosting History    13 changes on 9 unique name servers over 10 years    
Whois Server    whois.tucows.com
Website
Website Title      Mazeto.NET - форум за свободна енергия    
Server Type    Apache/2.4.7 (Ubuntu)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 476
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #24 -: Юли 11, 2015, 10:42:33 am »
Въобще не схващам, аджеба що се занимавате с разните там "мъгли" и "облаци" - като всичко е ясно!?
...
Хубава басня си съчинил Кадуцеус! Остави, че е много актуална, но и талантливо написана!
Кеф!

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 122
« Отговор #25 -: Юли 11, 2015, 11:16:42 am »
Майсторе, радвам се че не си се засегнал - теб най-не исках да те дразня, защото ме върна тук след като Altium&Сo ме баннаха навремето  :)
Написах тази глупост за да изкажа така мнението си по темата, което с думи прости е следното:
1. Админът трябва да държи еднолична власт и е много хубаво, че димелсофт е разбран и спокоен. При мене и двете са кът и затова форумът ми е по-малък и леко капсулиран  ;D
2. Модераторът/ите трябва да са толерантни, но до определена степен. Всякакви опити за зацапване на темите трябва да се пресичат навреме и безкомпромисно. Иначе работата става "много вожд, малко индианец" /в случая много трол, малко практици - и файдата е съответната/
3. Дотук като модератори Майстора и Атос лично на мен най-много ми допадат. От тези дето имат качества, а не са били - Велектра, Мадсатбг, Елпунто и още няколко разумни и работещи колеги /да ме извинят останалите дето не ги споменавам, има още доста/.
4. Модератор на такъв форум който се опитва да постигне СЕ или поне да разбере пътя към него, трябва да бъде човек практик и стремящ се активно към това. Ако той не го прави - какво остава за другите. Ако практик нацели правилния път, той ще успее -макар да не знае точно как и защо става работата. Теоретик с две леви ръце - едва ли. Говорители и отрицатели - съвсем трудно.

Поздрави!

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 460
  • Рейтинг: 214
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #26 -: Юли 11, 2015, 10:03:11 pm »
Цитат
Registrant Name: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Registrant Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0130327760
Ти на това ли му викаш грейнало слънце  :o

да беше като това по долу да кажеме грейна:
Цитат
Registrant Name: TRAIAN KOLAKSAZOV
Registrant Organization: AVTOAKTIV LTD

А то само клиентски номера в организация осигуряваща интернет анонимност.
Мъгла братче мъгла, пълна мъгла. Е за някой членове на форума може и да не е така но за болшинството е като при мене МЪГЛА.
Може би по правилният израз е "мътна вода" защото в нея нали знаете какво се прави мили рибоци.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 039
  • Рейтинг: 436
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #27 -: Юли 12, 2015, 12:36:31 am »
Радико, само не се филмирай сега с конспирационни хипотези:)
Тази анонимност ни защитава до определена степен, не че е пречка пред някой умен хакер...

Мога да ти гарантирам, че Димелсофт досега НИТО ВЕДНЪЖ не е наложил свои виждания или "насоки" за развитието на форума! Дори и намек за това не е имало!

Кое те кара да изразяваш подобна "подозрителност" ?

Или кажи директно, или замълчи по тоя въпрос!

Неактивен sheki

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 197
  • Рейтинг: 16
    • http://sheki.zlatograd.com/blog/
  • Скайп: shekivsh
« Отговор #28 -: Юли 12, 2015, 09:19:04 am »
Абе то хубаво се предлагат имена ама реално някой желае ли да стане модератор :) ?

И аз като един от най - старите потребители на форума да вметна, в човешката природа е да се опитва да уседлае чуждата енергия ама на практика не става така, това е форум за СЕ тематика свъзана с много неизвестни, не може да търсиш енергия ако си като кон с капаци, не може някой по свое усмотрение да формира и кара хората в дадена общност да пишат само определени неща , това не води до развитие а до матрициране, това че админа не вярва в нещо трябва ли да се забрани да се пише за него, защо се опитвате да контролирате еволюцията която е неизбежна и е най - правилното нещо в тоя живот.
Избирате модератори нямам идея кои ще сложите само да не са хора на крайностите, а безпристрастни, да се логват всеки ден да четат всички теми, и важните решения да се вземат винаги с гласуване, пък и без модератори форума ще си съществува.

Неактивен bobokom

• Beginner
  • *
  • Публикации: 83
  • Рейтинг: 5
« Отговор #29 -: Юли 12, 2015, 11:24:59 am »
Само да не направите модератор някой "велик гении", който се величае и знае всичко, и който използва форумите за да си продава измишльотините и да пепечели от надеждата на хората. :)