Автор Тема: Кандидати за Модератори на форума  (Прочетена 9865 пъти)

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 420
  • Рейтинг: 218
  • специалист , не носи на пиене
  Здравейте,
Обръщам се към всички членове на форума с молба, да помогнат в избора за модератори на форума.

Отварям тази тема за предложения на потенциални кандидати, както и възможност на предложените кандидати да приемат или откажат тази отговорност. Предложените кандидати могат да ме уведомят за решението си и на "лични".

Като "администратор" на форума в момента, си позволявам да определя минимални изисквания, на които е желателно да отговарят предложените кандидати а именно:
 1. Да е член на форума повече от 6 месеца, считано от датата на създаването на тази тема.
 2. Да се е доказал, чрез участието си във форума, като сравнително грамотен и отговорен човек.

Модераторският екип смятам да бъде от трима членове на форума. Бройката подлежи на коментар в темата.

Моля, всички предложения  да бъдат придружени с аргументи.
В тази тема няма да се допускат празни прикази и раздумки.

Тук следва да предложа и моите фаворити за тази така да се каже длъжност и те са следните:
 - Майстора52 - дългогодишен  член на форума който има предостатъчен опит с него, като бивш негов администратор и човек който аз лично много уважавам.
 - Atos - сериозен, грамотен и отговорен човек, модератор на форума допреди няколко дни преди да прекратя правомощията му. Тъй като решението ми бе еднолично продиктувано от събития, за които няма да се впускам в обяснения, смятам че е добре неговото завръщане като модератор, ако членовете на форума също го подкрепят.
 - Nizo - член на форума от декември 2010 година към момента бивш администратор на форума. Познава форума и неговото съдържание, както и повечето му членовете. Интелигентен човек, силно се влияе обаче от чужди мнения според мен.
 - HristoDimovHristov - предложението не е мое но го подкрепям.

ТАЗИ ТЕМА ЩЕ БЪДЕ АКТИВНА ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЯ И КОМЕНТАРИ ДО 14.07.2015 г.

След тази дата темата ще бъде заключена и ще бъде пусната анкета с предложените кандидати, които естествено са потвърдили (приели тази отговорност).

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 055
  • Рейтинг: 148
  • изчислителна техника
Re: Кандидати за Модератори на форума
« Отговор #1 -: Юли 09, 2015, 07:46:34 am »
dymelsoft
Ако по тъй наречения демократичен начин на избор на модератор форумчаните изберат кой ще моделира може би трябва да се измисли начин и по демократичен начин да може да се отзовават при издънки съответен модератор или поне да има някаква мандатност. А може и ти еднолично да режеш модераторите :)
Добре е от сега да е ясна ситуацията.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 293
  • Рейтинг: 513
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #2 -: Юли 09, 2015, 05:24:32 pm »
Предлагам за един от модераторите juliang!

За мен той е РЯДКО ИНТЕЛИГЕНТЕН човек!

Също така притежава ТОЛЕРАНТНОСТ и не страда от излишно ЕГО, а това е много важно за тази позиция!
Човек, който е зрял, не страда от скрупули, не се поддава на чуждо влияние, ако сам не се убеди чрез логични доводи в правотата на опонента си!
Умее да понася критика и си признава, когато допусне грешка!
Неговите постове почти не се е налагало да бъдат модерирани, което добавя +
МОДЕРАТОРЪТ не трябва да е на "ВИ" с правописа!

Да, има концепцуални различия в разбиранията си с много от нас (не веднъж сме спорили люто), но това е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ  за тази "длъжност"!
СМЯТАМ, ЧЕ ЩЕ Е СПРАВЕДЛИВ И ОБЕКТИВЕН МОДЕРАТОР!

Има и много други неща, но...исках да бъда кратък (не ми се получи много:)  )

А ВИЕ??????????????????????????

П И Ш Е Т Е,   БРЕ, ПРЕДЛАГАЙТЕ!!!

Утре никой да не мрънка, че така било...иначе било...

« Последна редакция: Юли 09, 2015, 06:25:17 pm от atos »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 639
  • Рейтинг: 229
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #3 -: Юли 09, 2015, 06:31:14 pm »
До тук добре, но
струва ми се, че преди да се търсят кандидати за модератори "тоест за хора дето стоят между чука и наковалнята" да напише нещо по въпроса и този дето играе ролята на чука "собственика демек" защото сега нещата са малко обвити в мъгла кой е този човек за какво се бори за какво му е този сайт, пълна мъгла.  Когато има кандидати, избори и така нататък форма на политическа активност, редно е да има и някаква открито оповестена програма. Има си раздели на сайта видими само от членовете на форума.  Иначе какво ще се кандидатирам за безвъзмездна помощ на някого дето не се знае добронамерен ли е или има пъкленни цели.
Неизвестността накланя везните към второто.   

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #4 -: Юли 09, 2015, 06:52:35 pm »
Радико, конкретизирай си въпроса??? Кое е "мъгла" - конкртетно?
Съвсем конкретно?
Какво точно искаш да знаеш?
И за каква "безвъзмездна" помощ говориш? Нищо не ти разбирам? Кой е искал такава помощ от теб?

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 552
  • Рейтинг: 186
« Отговор #5 -: Юли 09, 2015, 08:29:09 pm »
Здравейте колеги,
Мисля преминахме детските болести. Изписаха се много теми, но какъв е резултата?.
Maistora52 предлага да е модератор с магнити, чудесно, но то е соленоидално или вихрово, но прави магнитни двигатели сякаш е потенциално. На интуитивно ниво логиката е правилна, но на практическо ниво трябва да се схване преобразуването на потенциалното поле във вихрово и вихровото в потенциално.
Имам опити и проблясъци в това направление, но темата е ключова и сложна за модериране.
По тази тема мога да давам становище и аз.
« Последна редакция: Юли 09, 2015, 09:17:45 pm от dymelsoft »

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 420
  • Рейтинг: 218
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #6 -: Юли 09, 2015, 09:04:08 pm »
Здравей, Nizo.
Явно много държиш да се изкарат всички кирливи ризи на показ. Първо обаче, ще ми бъде интересно какво провокира MZK , да премахне в началото на тази година, твоите и на Майстора52 права като администратори и тези на Атос като модератор. Ще ми е интересно да чуя твоята версия. Причината MZK е обяснил на мен с лично съобщение.
По отношение на твоите обвинения, моля да не ми вадиш думи от контекста спестявайки неудобни за теб неща.
Основната причина за "временното" отстраняване на твоите права и тези на Атос е защото позволи друг член на форума да обижда и накърнява личното достойнство на "Глобален Модератор" на форума в лицето на Atos. Последващите ти действия дори бяха в абсолютна подкрепа и дори включване от твоя страна в тези обиди. Естествено Atos се поддаде и не запази добрия тон и се впусна да обижда и той. Това поведение не бе инцидентно а се превърна в нещо като практика, а аз не мога да допусна неуважение между членовете на така наречената управа на форума, още повече и демонстриране на такова в публично място, каквото е "чата" на форума. Това може да се каже и донякъде главната причина да махна правата "временно" и да ви помоля да се разберете и да сложите точка на спора. Това което ми заяви, е че няма да се разбереш с "Atos" и че не желаеш да разговаряш с него. Последвалите от твоя страна действия Nizo, превърна "временното" премахване на правата в постоянно. Поведението ти е незряло и силно ме разочарова.
Друго, което ще кажа с нежелание но явно много държиш да го прочетеш, е странното ти поведение като администратор на форума именно по отношение на СЕ. Казваш следното, цитирам :
Цитат
Maistora52, не трябва да бъде модератор. Той изтри постовете си и каза, че форума бил пълен със зомбита и тролове.
atos, също не трябва да е модератор. В разговори с него ми се изясни, че той смята СЕ за невъзможно нещо и казва, че всеки който смята СЕ за възможност е глупак. В крайна сметка този форум е за СЕ и не е редно да бъде модериран от човек, който не търси СЕ и не вярва в идеята на форума. От друга страна atos пък вярва, че оргона, ефира, радиестезията, гадаене с махала и такива неща, са напълно доказуеми и нормални за Мазето. Според мен тези неща са нормални за форума на Кадуцеус, но не и в Мазето.
juliang също е скептик и няма място като модератор.
Ти от своя страна пък вярваш безрезервно, че СЕ е възможно нещо, а в същото време заявяваш нееднократно, че СЕ не трябва да се предоставя свободно на хората и т.н.
Значи изброените членове от теб не ставали за модератори на този форум, ама ти ставаш защото вярваш в СЕ и в същото време не искаш хората да разбират технологията ако бъде открита такава. Тъпо, не мислиш ли?
В заключение, аз уважавам твоите виждания, мнения и вярвания, но явно ти не приемаш виждания, мнения и вярвания на членове, които не съвпадат с твоите. И това го показваш по особено агресивен начин.

Надявам се, че най-накрая ще останеш доволен за това, че ме принуди да напиша всичко това точно тук.
Това е така да се каже основната причина, за моите действия. Ако те се възприемат като присвояване от моя страна на форума, няма как да променя такова мислене, защото явно всеки изхожда от гледна точка на собствените си намерения.

Радико, както виждам си доста активен член на форума. Цели 1339 (1,073 на ден). Надявам се да има нещо наистина полезно в това количество информация подадена от твоя страна. Първо не се разглеждам като собственик на форума, а по скоро на този етап съм нещо като негов стопанин, който плаща сметките да кажем. И освен, че плаща сметките, което не е важно, носи в голяма степен и отговорност относно съдържанието в този форум пред така наречените власти. За разлика от Вас, анонимните членове на този форум в това число слагам също и Nizo, Atros, Maistora52 и други бивши администратори и модератори, аз съм абсолютно видим. IP адресът на сървъра сочи към мен. Домейна сочи само и единствено към мен. Аз съм поел риска да бъда на топа, пред всички институции и т.н., а вие ме питате кой съм аз и какво си позволявам. Направо да се чуди човек.

Обръщам се към всички, като заявявам, че форумът остава такъв какъвто го познавате. За разлика от Nizo, аз не само съм убеден, че СЕ не е химера, но и изповядвам идеята, че същата трябва да бъде достъпна за всички, при това абсолютно безплатно. Вярвам също, че този форум не бива да се ограничава само и единствено в посока откриване на СЕ, а като цяло да бъде полезен и информативен за хората , така че същите да бъдат и се чувстват по-свободни, по-информирани и в крайна сметка по-интелигентни.

Това е за сега. 

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #7 -: Юли 09, 2015, 09:55:21 pm »
Аз също мога да задам тези въпроси към него. Dymelsoft, ти не действаш ли на своя глава в момента? Твоето мнение, общото мнение ли е и защо смяташ, че е вярно?
Ами, не, мнението му не е общото мнение, но той го търси това ОБЩО МНЕНИЕ, за разлика от теб!

Значи dymelsoft, не смята да се оправдава ...т.е. няма да обяснява действията си. Той просто ги прави и те са правилни. Значи аз трябвало да се оправдавам за моите действия, а той не. Интересно.
Ами да, трябва! Щото той няма действия просто! Нито е баннал някой член безпричинно като теб, нито е затрил някоя тема потайно!
atos, също не трябва да е модератор. В разговори с него ми се изясни, че той смята СЕ за невъзможно нещо и казва, че всеки който смята СЕ за възможност е глупак.
Не, не всеки, а само ти!
juliang също е скептик и няма място като модератор.
Напротив, точно за това СТАВА за модератор!
Модератор трябва да е човек, не който притежава възгледи, каквито на теб ти харесват, а човек, УВАЖАВАЩ ВЪЗГЛЕДИТЕ НА ДРУГИТЕ дори когато не съвпадат с неговите собствени!
От моя гледна точка, нашето 3-но съжителство (nizo, dymelsoft, atos) беше доста добро, стига всеки да изпълняваше правилно ролята си. В него имаше само една слабост, а именно, че ти имаш власт над мен...

Ами нормално, аз да кажа ли, че беше друга слабост пък - ти да имаш власт над мен?
Значи когато ти си над някой-няма проблем, когато някой е над теб - вече има голям проблем...хехехе ;D

П.П.Извинявам се за лириките, но ме развесели тоя пост на Низо, надявам се да съм бил лаконичен ;D ;D ;D

Неактивен Laic

• Beginner
  • *
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 31
  • Хотели как лучше, а получилось как всегда. В.Ч.
« Отговор #8 -: Юли 09, 2015, 11:37:09 pm »
Напротив, точно за това СТАВА за модератор!
Модератор трябва да е човек, не който притежава възгледи, каквито на теб ти харесват, а човек, УВАЖАВАЩ ВЪЗГЛЕДИТЕ НА ДРУГИТЕ дори когато не съвпадат с неговите собствени!

Именно. Още преди около 300 години един мъдрец го е формулирал: „Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш.“

Също така е "дал наставления" и за бъдещите модератори: „Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.“

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 594
  • Рейтинг: 317
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #9 -: Юли 10, 2015, 07:45:30 am »
С напредването на тази "тема" - тя съвсем излезе от "коловоза" - очертаваме и подчертаваме пред целия свят основните си проблеми - Ние използваме паравана на Форума, че уж търсим СЕ, пък непрекъснато се дърляме, плещим простотии, хапем се, ритаме се, чешем си егото, и се ежим като хлапаци - НА! Видиш ли! Кой е по-ПО-НАЙ?
...
Тази и други подобни "теми", тук, в България, в нашето "общество" от свръх-Единаци, е доказано през столетията, че са безсмислени. Който може да мисли, нека осмисли за сетен път поговорката ни:
"Сам човек - Войвода!
Двама души - Чета!
Трима души - Чета с Предател!"

Разсъждавам глобално, разсъждавам тотално, разсъждавам от позицията на безбройните примери в хилядолетната история на Българския род - омешан с всякаква друга "гмеж" - тази тема е излишна! - НО! - тя е създадена с цел да ни консолидира, да ни обедини, да ни въдвори в ред на мислите и отношенията, а всъщност показва най-главният ни недостатък - българинът не може да мисли, работи и съществува в екип, той не може да уважава ПОЧТЕНО И ВЪЗПИТАНО другото мнение ... оттук - Българинът сам по себе си се счита за Цар, и/или Всьо и Вся! - всички останали са простаци и безмозъчен добитък и трябва да се направят на сапун...
Един от нас ако каже нещо - веднага някой от тумбата скача и вика - Не! Ти си простак, слушай аз какво ще ти кажа... връщай се в "Казана"!
Ето това е цялата ни простотия.

България е била Велика!
Кога?
Когато е имало Една Твърда Ръка, която е смазвала на мига всякаква простотия, дивотия, лицемерие, предателство, злъч... тия ни "прекрасни" качества са стотици.

А ПОМНИМ ли заветите на Авитохол, на Кубрат, на Аспарух, на Тервел, на Омуртаг?
ПОМНИМ ли СИЛНА И ВЕЛИКА България под управлението на КРУМ, на СИМЕОН, на Калоян, на братята Асеневци... (а защо не и Тато?!)
Помним?! - "дръжки"!... ние сме и сега, като стадо безмозъчни овце - загубили за сетен път своя "КОЧ"... своя "Пастир", своя Водач!... не! - загубили сме своя Тиранин, своя Цербер, своя Господ-Ар!

Казах, че тази тема е безсмислена, дори излишна! - нищо добро няма да произлезе поради нея... само още повече ще се озлобим като изваждаме на показ "кирливите си ризи"... за резил пред целия свят!
...
Тесногръдие... това виждам за сетен път тук!... и злоба, и желание за мъст, и прикрито зад сложни словосъчетания Его!
...
Димелсофт! - братко! Хубаво си отстранил всички, които имат "сложни социални ""опции""! Заключи темата и намери ЕДИН единствен свой доверен човек за Модератор и Управлявай със ЗДРАВА РЪКА! - всичко останало на тема "демокрация" е самоубийство за Форума.
На който не му изнася - и Гений да е, и Господ да е - прав му път! - има множество други обществени форуми, където си "мерят "ластиците""!
Двама души, свестни измежду нас да останат в този Форум, ще привлекат и други... Всичко останало е "проблем на първите 7 години"...
Останалото е Мълчание!
Това е

Неактивен RUS

• Сериозно Активен
  • Публикации: 326
  • Рейтинг: 122
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #10 -: Юли 10, 2015, 08:06:04 am »
На 1000 човека Вселената е пратила един с ум и разум който да ги води и да има показва правилния начин и път.
На 1000 човека Вселената е пратила един който е богат за да им помага в трудни дни и изпитания.
Вместо това умния съди и се присмива на глупавия и необразован човек който му е себеподобен.
Богатия презира и отблъсква от себе си бедния заради имането си.
Никой не е виновен за това което е...но винаги дори и с една трошичка или дори ''глупава'' идея
всеки може да бъде полезен на умния и богатия.
Никой не е изолиран и винаги зависи от други себеподобни...

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 133
  • Рейтинг: 28
« Отговор #11 -: Юли 10, 2015, 10:15:10 am »
От изчетеното до тук - Много плява, никакво зърно! :) Хора събудете се. Какво значение има кой ще е моделатора. Стига човека да е грамотен, технически, писмено и да има едно много ценно качество. Да притежава по-широк мироглед и да преценява безпристрастно. Всичко друго са глупости. Ако има такъв желаещ слагайте го и темата да се затваря. Стига сте пълнили форума със небивалици.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 390
  • Рейтинг: 281
« Отговор #12 -: Юли 10, 2015, 10:43:55 am »
Тоя форум има проблем не с модерацията, а с идентичността. С тематиката. Проблема с модерирането е следствие, а не причина.
Всеки има собствено мнение какво да се разисква и какво да не се разисква. Кои теми са подходящи и кои са офтопик.
В тази ситуация администратора и модератора/модераторите ще са поставени в една абсолютно невъзможна за работа среда. Всяко тяхно решение ще бъде с право критикувано, защото няма правила. А ако нищо не правят отново ще бъдат критикувани заради батака, в който ще се превръща всяка тема.
Може би е по-добре първо да се помисли за това какво аджеба ще правите тук ЗАЕДНО преди да търсите хора които да въвеждат ред. Защото в момента голяма част от активно пишещите правят нещо абсолютно сами, и не ги интересуват нито съветите, нито забележките на другите. Просто искат да изсипят т'ва дето им е в главата, без дори да им е ясно защо го правят. Те не искат дискусия. Искат ... моето вътрешно чувство е че искат признание. Да се изфукат един вид, и дотам.
Аз лично нееднократно съм пращан "да чета книжки, щото нищо не разбирам". Ми не разбирам бе, и си го признавам. Вий що не обяснявате? Ако не ви се обяснява - чий го дирите тук? Аз си казвам чий го диря, вие обаче се замислете защо сте тук.
Та така ...

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 337
  • Рейтинг: 30
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
« Отговор #13 -: Юли 10, 2015, 11:28:33 am »
Така... Стана ясно, че нищо не е ясно!
Хайде да определим този форум: Е ли технически, е ли спиритически, е ли място за чесане на езици, или е място за чесане на мозъци?
За чесането на мозъци имам предвид мозъчен тръст за решаване на енергийната зависимост на хората.
Ако някой има желание да си чеше езика, може да го прави на пейката до магазина в махалата, в кварталното кафене, където се събират точно за чесане на езици или в кръчмата, където се събират алкашите.
Този форум по принцип е за чесане на мозъци. Единствената грешка на Майстора беше, че го прекръсти, трябваше да си остане за алтернативна енергия (не искам да го засягам защото е пич). Явно свободния "ДУХ" го разбираме погрешно.
Та господата, които непрекъснато си чешат езиците тук, трябва да помислят не чий е форума, не кой толкова ще го модерира, а как да спрат с излиянията си, че да освободят пространство за творческо споделяне.
Нарочно повтарям чесането, току виж някой ВДЯНАЛ.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 11:43:03 am от dymelsoft »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #14 -: Юли 10, 2015, 11:35:48 am »
Давам и второ предложение за модератор - GreenHulk.

Интелигентен, уверен, толерантен, неконфликтен!