Автор Тема: Dymelsoft безпрецедентно отвлече форума  (Прочетена 2460 пъти)

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 561
  • Рейтинг: 220
  • Thoughts become things!
Днес на 6.7.2015г., dymelsoft ме уведоми, че отнел моите администраторски права и модераторските права на atos, до изясняване на правилата между членовете на управата. Хмм, ами да, нека изясним тези взаимоотношения публично. Управата сме nizo (admin), atos (moderator) и dymelsoft (admin).
За тези които не помнят, форума беше на път да се закрие, при което аз реших, че мога да го поддържам и администрирам. Подех кампания за събиране на пари за хостинг и домейн. Тогава се появи dymelsoft и плати домейна, а и предложи да хоства форума. Хостването на форума дава свръх-администраторски права на dymelsoft, поради което той се води администратор.
Кое е странното в случая?! Единственото странно и безпрецедентно нещо е това, че ако бяхме платили хостинга и домейна, такъв род изнудване от страна на хостинг услугата не би имало. В случая dymelsoft се показа като един "крив" хостър, който се възползва от ситуацията. Какъв админ съм аз, след като хостъра има намерение да властва и да определя правила! Това го няма никъде по света, хостъра да се меси в управлението на сайт, който хоства.
Dymelsoft, щом си решил от позицията си на хостър и админ да налагаш мнението си, то прави го качествено. Аз не виждам как може да има един форум с двама админа, от които единия може да наложи волята си.

Успех!

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 377
  • Рейтинг: 375
Re: Dymelsoft безпрецедентно отвлече форума
« Отговор #1 -: Юли 06, 2015, 09:11:41 pm »
Ужасяващо!
:o

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 414
  • Рейтинг: 213
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #2 -: Юли 06, 2015, 09:25:37 pm »
Мдаа, направо откраднах форума. Сега ще има тоталитаризъм страшен.  ;)
Ще има заключване на теми, триене, "банване" до дупка и т.н.    8)
Който няма СЕ вън. Който говори за "оргони" и разни други глупости вън.  ;)
Правила .... аммм ... няма такива.
Който не ми хареса какво пише, триене докато не се махне....
Поздрави от нахалния хостър. 

П.П. ако някой смята това за сериозно, значи много се е объркал.

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 324
  • Рейтинг: 122
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #3 -: Юли 06, 2015, 09:31:53 pm »
Типично нашенска работа...
И какво не можахте да резделите бре хора че се сдърпахте?

Неактивен Сашо

• Beginner
  • *
  • Публикации: 66
  • Рейтинг: 4
« Отговор #4 -: Юли 06, 2015, 09:43:45 pm »
МОЛБА от един обикновен потребител до управата на форума ,моля ви не разваляйте и този хубав форум ,преди време се регистрирах в друг форум х-нет и там поради мания за власт и управленство се получиха такива борби за форума ,поради което форума се разцепи и беше създаден алтернативен форум със същата насоченост но с друго ръководство като цяло двата форума загубиха много от качеството и разнообразните мнения и сега функционират ,но го няма онова оживление и дебати които бяха преди разцеплението няма я искрата която кара хората да се регистрират в тези форуми ,а и е доста скучно когато всички са на едно мнение и само отбелязват дадено събитие а другите се съгласяват с него,знам че стремежа за властване е силно заложен в Българите и затова нашата държава си е патила много пъти от вътрешни борби за власт,за съжаление тези борби се пренасят и в интернет ,където до скоро беше чисто пространство и имаше свобода ,но явно и това е на път да се промени, молбата ми е нека ръководството се разберат ,но без да си отнемат права и функции защото в този екип до сега се  справяхте много добре,иначе интересните форуми в България са обречени на посредственост.Благодаря за търпението да изчетете скромната молба на един обикновен потребител

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 225
  • Рейтинг: 485
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #5 -: Юли 06, 2015, 10:00:37 pm »
Нека да напиша нещо и аз!

Dymelsoft е сериозен мъж и НИКОГА не е налагал мнението си над НИКОЙ от участниците!

Това го знаят всички.

Щом е предприел някакви действия - те едва ли са плод на случайно хрумване или на "момчешки каприз", как мислите?

В труден период за форума, той предложи да го стопанисва (хоства) Б Е З П Л А Т Н О  и засега се справя ОТЛИЧНО с тази функция!

Смешно е да се твърди, че форумът е "отвлечен", защото той на практика...си е негов-хахаха :D

Помислете:
1. Форумът си е същият!
2. Низо няма администраторски права.
3. Аз нямам модераторски права.
4. Какво променя това за всички вас - Н И Щ О!
5. Е, какво е основанието да се твърди, че е "отвлечен" форумът???

Аз в правата си не съм влюбен:)
Ако ще се сменя ръководство - с удоволствие ще подкрепя мнозинството, стига да е демократично решение, разбира се!

Предлагам да изчакаме, за да разберем причината за тези събития? Други предложения?

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 414
  • Рейтинг: 213
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #6 -: Юли 07, 2015, 01:14:06 am »
Здравейте, за успокоение на членовете на форума, нямам намерение да се отказвам от форума, от неговата поддръжка, хостване и гарантиране на неговата работоспособност.
Ако възникне причина да не мога да правя това, всички ще бъдат предварително уведомени и форумът в пълната си цялост, ще бъде прехвърлен на всеки който желае отговорно да се заеме с това.
Отнемането на права, от моя страна е с временен характер, но явно е изтълкувано погрешно.
Не желая да се оправдавам за каквото и да било.
Действията ми са продиктувани от налагане на виждания, с които не съм съгласен.
Най-вече рестрикция на съдържание едностранно (еднолично), с ясното съзнание за пълно право на подобни действия. Считам, че администрирането (модерирането) на подобен форум е желателно да се прави от отговорни хора с широки възгледи, уважаващи всяко мнение и безкомпромисни към членове обиждащи и  унижаващи други членове от форума, по каквито и да било причини.
Не казвам , че Atos или Nizo не са си вършели своята работа отговорно, но в последно време се преминаха граници за които е необходимо време да се преосмислят. Най-вече от страна на Nizo.
Възможно е въпросът да бъде сведен до допитване на членовете на форума.
Спорът е принципен и касае разногласия във визията на форума и поведението на тези които са се нагърбили  с нелеката задача да управляват форума.
Ако на някой това не му харесва, моля темата е отворена.

П.П. ако все пак смятате, че по някакъв начин съм навредил на форума, има достатъчно "хостинг" компании, които могат да поемат форума. Размерът на форумът в момента е към 12 GB. Месечният трафик е около 70GB средно. Повечето компании предоставят условия за хостинг на подобен сайт в рамките на 4лв.-6лв. на месец без ДДС или около  50-60 лева годишно без ДДС.

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 324
  • Рейтинг: 122
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #7 -: Юли 07, 2015, 07:55:04 am »
Kойто от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея.
От Иоана свето евангелие 8:1-11
Безгрешни хора няма ,няма и да има - вземете се помирете и си изгладете протворечията в интерес на общата идея на форума.
Всеки греши и не е лесно винаги да бъдеш на висота така че да угодиш на всички за всичко.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 549
  • Рейтинг: 300
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #8 -: Юли 07, 2015, 10:10:28 am »
В най-голяма степен подкрепям решението на Димелсофт.
През последните 4-5 месеца получих няколко мнения на Лични, по имейл и в разговори по телефона, ЧЕ:
1. Форумът тотално губи своята привлекателност КАТО ЗАДАДЕНА ТЕМАТИЧНА ПРОГРАМА ОТНАСЯЩА СЕ ДО СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ.
С две думи - леят се на поразия простотии - особено в Чата
Леят се обиди, заяждания... Отварят се безразборно теми с всякаква тематика извън и най-беглият контекст на Основната Тема на Форума...
2. Свободата на лични мнения се превърна в сЛободия. Позволи се Волното присъствие на Тролове от всякакъв калибър.
...
Тези два мои аргумента, не са само мои... те са почти колективни ... т.е. почти цитирам наши колеги.
На троловете ще кажа веднага - не "почти" - напълно сте се отдали на простотиите си!
...
Смятам, че оттук насетне, ако не се приложи правилото на "здравата ръка" - не Форумът, а всички искрени Търсачи и Изобретатели лелеещи постигането на своята Мечта за Свободна Енергия - ЩЕ ЗАГУБЯТ... и Форумът от "говорилня" ще се превърне неусетно в "плювалник", и "храчките" от него ще полепнат върху всички ни, за резил пред Целия Свят.
...
За да е ясно мнението ми относно СПАСЯВАНЕТО на Форума, ще допълня следното:
1. Димелсофт ще се нуждае от модератор/и - той ще реши, колко, кои и при какви условия могат да помагат.
2. Предлагам на Димелсофт, да не допуска втори админ в управата.
Причината е изказана в една наша стара поговорка: "Много баби - хилаво дете!"
Има тема отваряна на времето: http://mazeto.net/index.php/topic,8628.msg55002.html#msg55002 , в която всеки желаещ да сътрудничи може да се кандидатира.
Естествено може и на "лични", но резултатите от всичко това да бъдат решавани с анкета.
Най-ВАЖНОТО от всички неща, които предстоят е, Форумът да бъде тотално ПРОЧИСТЕН - от отдавна "умрели" - теми и членове - съответно отделни постове и "отделни лица без ясен имидж" - както най-любезно наричам аз Троловете.
Тежки задачи, но особено належащи... "Ножът е опрял о кокъл!"
...
Още тук заявявам открито, че желая да помогна на Димелсофт в трудните задачи.
Кандидатирам се за Модератор!

Неактивен Laic

• Beginner
  • *
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 31
  • Хотели как лучше, а получилось как всегда. В.Ч.
« Отговор #9 -: Юли 07, 2015, 12:26:15 pm »
     Здравейте,

В българското право, все още, въпросът със собствеността върху сайт не е уреден нормативно - с изрични законови разпоредби. При разглеждане на въпроса за правата върху сайт трябва да се имат предвид и редица други права – например авторските и сродните им.

Тъй като глобалната мрежа (интернет) се е „зародила” в САЩ, правителството на САЩ си е присвоило правото да „раздава” права за ползване на домейни в световен мащаб. Това присвоено право е предоставено на трети лица – т.нар. „регистратори” (например „ХОСТ БГ” ООД).

Според практиката на българските съдилища и КЗК („съдебният прецедент”) обаче, за собственик на сайта се приема този, който е заплатил на съответния регистратор на домейни таксата за запазване на името.

Отделен, нямащ нищо общо със собствеността върху домейна, е въпроса с хостването / паркирането на сайта (файловата структура, към която „отвежда” домейна) на даден сървър.

Собственика на домейна може лично да упражнява администраторските права или да предостави тези права на едно или повече други лица, но тези трети лица не стават автоматично собственици на домейна, респ. на сайта.

Отношенията между собственика на домейна, приет в практиката (съдебната) за собственик на сайта и собственика на сървъра, в практиката са приравнени на наемните правоотношения.

Предвид изложеното, уточнявам - от правна гледна точка, въпроса за „отвличането” може да бъде поставен само от този, който и да е той,  който е заплатил (или от чието име е заплатена) таксата на регистратора на домейни.

Всички останали сме САМО потребители (като на някои са дадени допълнително администраторски или модераторски права, но това не ги прави собственици) и като такива, всички сме длъжни да се съобразяваме с изискванията на стопанина и предприеманите от него мерки за „налагане на дисциплина”.

Личен е избора да се ползва или не, предоставена възможност да се пише в даден форум.

И пак да уточня: изрезеното мнение е от гледна точка на действащото право – нормативна уредба и създадена съдебна практика.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #10 -: Юли 07, 2015, 12:38:35 pm »
Имам и аз някои съображения, които ще изложа:
1.Рано е за кандидатури, нека първо да се проучи мнението на участниците, защото ТЕ СА ФОРУМА!
2.Съгласен съм, че трябва да има минимум двама модератори, за да има екипност, за да се избегне тоталитарното налагане на субективни концепции. Да се вземат по-кардинални решения като "перманентен бан" и тотално изтриване на тема, само след ОБСЪЖДАНЕ на този екип.
3.Димелсофт се е доказал досега, като стопанин, който е безпристрастен и свежда до минимум намесата си при модериране на форума - достатъчни ангажименти е поел към нас, за да го товарим и с модериране! По тази логика подкрепям идеята, че не е нужен друг админ, модераторите и без това имат достатъчно права, за да правят почти всичко!
4.Смятам, че чатът вреди на активността във форума - със съжаление го констатирам. И на мен ми е приятно да "поразпусна" в чата, но има членове, които живеят само заради него и участието им във форума е само проформа. От това страда форума, разбира се.

Нека се пуснат въпросните анкети в цял нов раздел, добре е да са няколко (а самите теми да са заключени за драсканици), за да има конкретика по всеки отделен въпрос.

Въпросите може да са-основна концепция на форума, мото, лого, тематични рамки (ако се прецени, че трябва), брой модератори и т.н.
Чак след излизането на конкретни резултати, може да се говори за "кандидатури" и тем подобни...

И нека това да не предизвиква "предизборна треска" с набиране на съответния брой привърженици от всеки, който смята, че става за това! По принцип - човек, който никога не допуска за себе си, че може и да не е прав (и не може да си го признае, когато е нужно) - не става за тази работа!
Аз лично, не държа особено да модерирам, но решенията нека са на мнозинството.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 549
  • Рейтинг: 300
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #11 -: Юли 07, 2015, 01:47:11 pm »
Подкрепям тези мнения:
3.Димелсофт се е доказал досега, като стопанин, който е безпристрастен и свежда до минимум намесата си при модериране на форума
4.Смятам, че чатът вреди на активността във форума - със съжаление го констатирам. И на мен ми е приятно да "поразпусна" в чата, но има членове, които живеят само заради него и участието им във форума е само проформа. От това страда форума, разбира се.

Активен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 600
  • Рейтинг: 227
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #12 -: Юли 07, 2015, 06:42:34 pm »
Цитат
4.Смятам, че чатът вреди на активността във форума
кое му е вредното това, че не се пишат един куп глупости които после трябва да се трият.
Намалявайки процента на глупостите чата увеличава процента на смислените неща, тоест не позволява смислените да се удавят в купища глупости.
Този форум има ли някаква цел или вече е самоцел съществуването му и писането в него. Явно някой хора виждат форума като сутрешен вестник ако утре сутринта няма написано каквото и да е това вече е трагедия, фалит. важното е нещо да има написано пък дали има нужда не е толкова важно. 
Това със активността е нещо като Сцила и Харибда, правилният път е по средата ама е в мъгла.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #13 -: Юли 08, 2015, 12:41:27 am »
Радико, мога да ти обясня защо, но не смятам да го правя тук, раздувайки лакардии.
Ако наистина те интересува защо-мога да ти пиша на лични.Знаеш, че съм конкретен и ясен.