Автор Тема: Тунгуски феномен и НЛО с еднаква причина за възникване но с различна мащабност  (Прочетена 18074 пъти)

ful

  • Гост
Днес 30 юни се навършват 107г от Тунгуската катастрофа. Направеното от нас проучване
дали е имало на Земята подобни катастрофи в древността се оказаха резултатни.
Основните  показатели които се търсеха, описани от археолози, историци и изследователи
в места на изчезнали ,разрушени и опожарени градове са липса на кратери, наличие на
въздействие на температура от 1500-2000 градуса върху почва,керамични изделия и др
на значителна по размери площ и последно следи на радиоактивно въздействие и изотопи
характеризиращи наличие в почвата на материал с космическо произхождение. Оказа се
гр.Мохенджо-Даро(хълм на мъртвите),който преди 3500г е претърпял внезапна котастрофа.
В епоса"Махабхарата" се описва за" ослепителна светлина, огън без дим", а анг. и итал.
изследователи смятат че взрива има епицентър и прилича на ядрен.Подобна катастрофа е
унищожението (изгаряне) на градовете Содом и Гомора.  В древността ядрена война няма,
а всички тези разрушителни процеси са в резултат на "нашия" материал претърпял контакт
със Слънцето, след което случайно и в голямо количество и скорост навлиза в ЗМП и води
до получаване на МДК, завършващ с електродинамичен взрив след полет в атмосферата.
        Какво е общото и различно м/у ТФ и НЛО? Общото е материала с феромагнитни
свойства, който прониква в ЗМП и предизвикват "Видима,локална, динамична,магнито
електрична деформация" .Разликата е в мащаба и начина на проявление при протичане
 на природното явление.При ТФ голямо количество магнитна маса(прах), висока скорост,
деформацията на МСЛ на ЗМП е едностепенна ,линейна с направление насочено към Земята.
МДК носи огромен електричен товар и реализира електро динамичен взрив. НЛО- малко
магнитна маса(прах от няколко десетки тона) и низка скорост при навлизане в ЗМП,
която в зоната на атмосферата може да стане О. Едностепенната линейна деформация
на МСЛ на ЗМП увисва във въздуха с форма на цилиндър или пурообразна геометрия.
Това е видяно от много случайни наблюдатели и особено летци. Върхът на цилиндъра
се оформя от деформацията в зона с обратна маг. полярност на земната. При вертикално
разположение  на цилиндъра, оформен от екранираните и покрити с прах МСЛ (затова се
вижда), едно степенната линейна( горна) деформация преминава в дву степенна,която се
реализира от МСЛ намиращи се под цилиндъра в направление към повърхността. Те не са
покрити с прах и са с  нормална маг.полярност(долна) насочена(деформация) нагоре към
предната върхова част на цилиндъра. В резултат на взаимодействието м/у двете
деформации(два магнита допрени или контактуващи с разноименните си полюси), целия
прах от горната се изтегля в зоната на контакта и цилиндъра се преобразува в сфера.
С увеличаването на концентрацията на маг.маса в зоната на контакта, се увеличават
и броя на МСЛ от страна и на двете противоположни деформирани локални маг.области.
Сферата започва да се сплесква, като се преобразува в диск но по силната долна
(има повече бр на мсл през единица площ) прониква в горната и изтласква нагоре
магнитните и силови линии покрити с прах, оформейки в центъра на диска издутина
приличаща на купол. В периферията на диска прахът е силно уплътнен, както и в
останалата дискообразна форма на деформация. Последната е подложена на
действие на две магнитни сили едната е насочена нагоре , другата надолу. Когато са
равни НЛО е неподвижно и виси.Когато долната е по голяма НЛО се приближава към
земята, допира се до нея и отдава ел.товара който носи и малко частици,
 след което с висока скорост се издига нагоре и изчезва във висините, т.е МСЛ на ЗМП
се връщат в нормалното си състояние. Високата скорост на НЛО е скорост на МСЛ на ЗМП,
а не на космически летателни апарати на извънземни.   




Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
ful, имаш ли някакви разчети за всичките простотии които си изписал?
ЗМП на повърхността на планетата има индукция 40 микротесли, това означава сила на привличане 640 N/km2. На височина 36 000 km тази сила вече е около 0.5 N/km2. Забележи дименсията нютона на квадратен километър площ. Защо ли си мисля, че пак си допуснал онази досадна печатна грешка.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Ful, ти в БАН ли работиш?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
ful, всички тези доводи, които си изложил в последния си пост са именно доказателствата много повече за ВОЙНА НА ДВЕ (или повече) ЦИВИЛИЗАЦИИ  "на наш терен", отколкото за някакви "природни аномалии"!

Малко е като опит да се обяснят житните кръгове със сложна конфигурация с действието на обикновено торнадо...

Трябва човек да е напълно лишен от логическо мислене, да не е "обременен с могъщ интелект" и да е с школувано (че чак ошлайфано, и калибровано) мислене, за да не го разбере!

Все повече ми заприличва тая сага на оня виц - за дивото племе и пирона...не помня кой го разказа вече (извинявай за откровеността)!



 

ful

  • Гост
Здравейте всички прочели поста. Това което съм написал е чиста класика на единството м/у
магнитни полета, електрически такива и електрически товари. Няма необходимост от кой
знае някакви специални знания за да бъдат нещата разбрани, стигат и гимназиалните
уроци по физика.електротехника и химия. Разбира се нещата не са явни а "скрити" в
една сложна последователност на процесите и изисква мисли и пространствено виждане.
Затова кой каквото е разбрал и както го е оценил остава за него.
Пожелавам на всички приятна и весила лятна почивка.
ful

ful, извинявай, инженерЮ, но не смогвам да ти оправям правописа вече - без извинения - и аз съм човек, не бот!/А/
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 08:56:23 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Здравейте всички прочели поста. Това което съм написал е чиста класика на единството м/у
магнитни полета, електрически такива и електрически товари. Няма необходимост от кой
знае някакви специални знания за да бъдат нещата разбрани, стигат и гимназиалните
уроци по физика.електротехника и химия. Разбира се нещата не са явни а "скрити" в
една сложна последователност на процесите и изисква мисли и пространствено виждане.
ful
Здравей ful,
всеки може да фантазира на воля и затова не са необходими някакви специални знания - стигат и гимназиалните уроци. Но когато става въпрос за научно издържани хипотези, трябват и малко изчисления. Наистина последователността е сложна и процесите са такива каквито ги описваш (аз не се срамувам да приема чуждите изводи когато те са логични). Но стойността на константите, които природата е определила (а не тази която на теб ти се иска да е) е няколко хиляди пъти по-ниска от необходимата за пълното протичане на описаните процеси.
Ако все пак имаш някакви, макар и приблизителни, разчети за влиянието на ЗМП или някои други фактори, можеш да ги представиш за обсъждане.
Успех!