Автор Тема: Тунгуски феномен и НЛО с еднаква причина за възникване но с различна мащабност  (Прочетена 18075 пъти)

ful

  • Гост
На 30 юни се навършват 107г от възникналото Тунгуско събитие, а за НЛО е известно от древни исторически времена.
За ТФ има създадени стотици хипотези но нито една не отговаря на въпроса какво тяло е избухнало в тайгата и от къ
де се взела отделената колосална енергия при взрива. Официалната версия приета от научната общност е че в тайгата е паднала
част(незначителна) от комета представляваща  и подобна на огромна снежна топка премесена с твърди частици.
Заедно с професора с когото работих в последните 7г(за съжаление той почина 2012г) разработихме цялостна друга
хипотеза за ТК в която няма тяло, а прахов облак образуван  и съдържащ наноразмерни и дисперсни частици. Те притежават силно изразени феромагнитни свойства като съдържат "спонтанно" намагнитени области и способност да се наелектризират повърхностно и са получени при космически условия. Това не е онзи "класически космически
прах" който постоянно пада от космическото пространство в/у планетата ни и покрива равномерно нейните земни и
водни повърхности. "Нашия" се получава интензивно от случайни процеси, най-често удари реализирани м/у под
вижни тела и в/у повърхностите им, намиращи се  в близкото или по далечно космическо отстояние. Основен и пос
тоянен източник на такъв "специален материал" е Слънцето. Сблъсък чрез удар с повърхността му, най-често комети
астероиди и метеорити, придобили преди това колосална кинетична енергия от неговата привличаща гравитационна
сила увеличаваща скоростта им на движение , създава в контактната зона уникални и почти не възпроизводими от
нас условия. Те са кинетически, топлинни и физико-химически процеси с колосални стойности на параметри на
взаимодействие м/у две тела. Ние предполагаме,че при удар в/у страната на Слънцето обърната към Земята има
вероятност изхвърления материал след избухването да попадне в равнината в която лежи орбитата на Земята при
движението и около него, което създава условия за случайна среща или така наречения от нас "мек контакт".На
писаното до сега е начално въведение към темата.


   

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Има твърдения, че това е експеримент на Тесла.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Естествено, че е експеримент на ТЕСЛА!

Фактите водят до този извод, всичко останало е нагаждане!

То е както сегашната полиция си върши работата (на 80%) - първо се издирва виновника, после започва да се рови и нагажда за доказателства срещу него!

Основата на елементарната дедукция е точно такава - когато си проверил и отхвърлил всички логични варианти, единственото правилно обяснение е това , неподлежащо на класическата логика, колкото и да не ти се ще да го признаеш!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
"СЕшниците хващат СЕ-то, а пък ония го пускат" :)

ful

  • Гост
GreenHulk, Твърдения има но няма доказателства. На Atos му изпратих нашата (засега) хипотеза за ТК в
пълен вид , а той продължава да пише за факти, които не съществуват.Пак повтарям, ако причината за ТК е НТ
процеса трябва да бъде чисто плазмен без материална компонента.След ТК цялата повърхност на Земята е замърсена
с радиоактивния изотоп C14 и цезий 137 и няма как да са генерирани от НТ. Освен това в торфа от мястото на ТК са
открити диамантно подобни частици (сраствания)представляващи термомодифицирани структури на въглерода и други
частици със сферична форма на Fe3O4, Fe2CoO4 и Fe2NiO4,които притежават феромагнитни свойства и взаимодействат
със ЗМП при навлизането в него
« Последна редакция: Юни 22, 2015, 11:41:27 pm от atos »

ful

  • Гост
Когато такъв материал с голяма маса(общо тегло от 1 до 10 милиона тона) и висока скорост (от 10 до30km/s) под
форма на облак навлиза(прониква)  в ЗМП (с начална зона отдалечена на 36000km), започва взаимодействие м/у тях.
Прахообразния материал се  екранира по мсл на ЗМП ,като ги деформира и силно изтегля по направление на движение
то.В резултат на това  взаимодействие се получава: ВИДИМА,ЛОКАЛНА,ДИНАМИЧНА,МАГНИТОЕЛЕКТРИЧНА ДЕФОРМА
ЦИЯ на ЗМП. Нейната форма е удължен сплеснат  конус образуван от подредени един в друг конични повърхности от
деформираните мсл покрити (диполно подредени феромагнитни частици по мсл) от материала.Върхът на тази деформа
ция има магнитен поляритет обратен на земния. При съвместното движение на ВЛДМД на ЗМП и материала, последния
се  оформя в листов магнит,образуван от уплътнени и огънати пластове от линейни магнити с конична геометрия. Като
цяло полученото тяло представлява листов магнитоелектрически дипол (ЛМД), който се зарежда от ел.товари пре
насяни от мсл на ЗМП включително и тези от РПЗ. По този начин ЛМД се зарежда и се превръща в плосък магнитно
диполен кондензатор(МДК). Следва продължение.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
След ТК цялата повърхност на Земята е замърсена
с радиоактивния изотоп C14 и цезий 137 и няма как да са генерирани от НТ. Освен това в торфа от мястото на ТК са
открити диамантно подобни частици (сраствания)представляващи термомодифицирани структури на въглерода и други
частици със сферична форма на Fe3O4, Fe2CoO4 и Fe2NiO4,които притежават феромагнитни свойства и взаимодействат
със ЗМП при навлизането в него
ful, наистина ли смяташ, че знаеш напълно от какъв характер и какъв вид енергия е бил многократно усиления (от резонанса) импулс, излъчен от Тесла?
Именно "диамантно подобни частици (сраствания)представляващи термомодифицирани структури на въглерода".
Това ако не наподобява следствие, подобно на Хътчисъновите ефекти, кое друго?
Кое те кара да мислиш, че материята в епицентъра на "взрива" не е претърпяла атомно преструктуриране? Само неосведомеността ли?
Подобни замервания са правени и в "ямата" на Гребенников, след падането му!

Апропо...сещаш ли се "материал с маса общо тегло от 1 до 10 милиона тона"  под формата на ОБЛАК, колко десетки хиляди квадратни километра в атмосферата би затъмнил на ПОВЪРХНОСТТА?????????
И...как се движи подобен ОБЛАК ОТ МАТЕРИАЛНИ ЧАСТИЦИ в атмосферата с такава скорост, бре? Я ни обясни?
То твърдо тяло пада с далеч по-бавна скорост, какво остава за облак?
Или искаш да кажеш, че е предшествано от незапомнен ураган?

Ударна сила на подобна маса, движеща се със скорост "от 10 до30km/s" би предизвикала пред себе си въздушна вълна, помитаща всичко под себе си в радиус ХИЛЯДИ КИЛОМЕТРИ!

Подобна дисперсия на (толкова МИЛИОНА тона) прахообразни частици би затъмнила слънцето за месеци в района.
Най-малкото би предизвикала тотално затъмнение няколко часа непосредствено преди взрива!

Тъй мисли простият Атос...
Не знам, тук има химици по-ориентирани от мен в дисперсията на вещества в атмосферата, нека и те се изкажат?

В средновековието един-единствен изригнал вулкан е затъмнил с праха си почти цяла Европа за 2 години, създавайки опасност от ледников период!

П.П...И последно - "Когато такъв материал с голяма маса(общо тегло от 1 до 10 милиона тона) и висока скорост (от 10 до30km/s) под форма на облак навлиза(прониква)  в ЗМП (с начална зона отдалечена на 36000km)",  КОЯ Е СИЛАТА ,която ще накара тоя облак да КОНЦЕНТРИРА "ударната" си мощ в
Е Д Н А -единствена точка?

А...и най-накрая (с риск да стана банален вече) - кое би попречило на такива дисперснати частици с подобна скорост просто да изгорят в горните слоеве на атмосферата още, след като далеч по-големи и плътни (и все пак малки) метеорити изгарят напълно?

« Последна редакция: Юни 24, 2015, 02:47:11 am от atos »

ful

  • Гост
Здравей Atos, Не следиш последователността на процесите.Преди да навлиза в атмосферата материала взаимодейства
със ЗМП което го преобразува в магнитно диполен кондензатор т.е вече не е облак а оформено тяло с определена
геометрична форма и вътрешна структура. Искам да знам получи ли хипотезата ни за ТК. Там всичко е обяснено и
пресметнато. На НТ  не е нужно да се преписва и ТК и без нея той е гениален и достатъчна велик и неповторим. Какво
става с МДК при навлизане в атмосферата ще описвам по късно.
Поздрави

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Ful, пишеш чисти фантазии, ама така че все едно си бил там, с измервателна лаболатория. Просто кажи, че написаното от теб е хипотеза, базирана на догадки.

ful

  • Гост
Здравей Bat_Vanko, Над BG (42 градусова ширина) силата на ЗМП е 35,7А/m  в система SI. От тук нататък във всички
изчисления за ИЕДС това трябва да фигурира за магнитното поле H.
Поздрави.
  ПП.За ТК още имам да опиша процеса за навлизане на МДК в атмосферата.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Всъщност ful, мислех че съм изтрил моят пост, но явно не се е получило.
Та ти казваш, че ЗМП има сила 35,7 А/м, а аз настоявам, че всъщност магнитната индукция е 45 микротесли. Кой е прав? Основният параметър който се дава за един постоянен магнит е неговата магнитна индукция, а не напрегнатостта на полето. По принцип съм съгласен че процеса който ще се получи при навлизане в земната атмосфера на нанопрах с феромагнитен състав ще бъде точно така теоретично както и ти го описваш. Но имам следните забележки поради, които практически ще бъде съвсем различно:
1. ЗМП както и всяко магнитно поле намалява на втора степен с увеличаване на разстоянието от източника. На половината разстояние до геостационарната орбита (макар и да не е задължително да се ограничава до там) то ще има стойност около 2 микротесли. Това поле може да закриви посоката на движение на един протон или електрон, за нанопрах с размери до 100 нанометра - да, ще има известно закривяване.
2. Реакцията на ЗМП ще бъде поета от външните слоеве магнитен материал, той ще екранира вътрешните и те няма да променят своята скорост и посока. От друга страна магнитното поле между самите частици ще се стреми да държи облака като едно цяло (все пак праха е магнитен материал).
3. При посочената от теб скорост целият облак ще достигне до повърхността на земята за около 15 минути - време недостатъчно да се промени скоростта и посоката дори и под влияние на по-силни полета.
4. Един облак с маса над 1 милион тона неизбежно би покрил околността със слой прах дебел поне няколко сантиметра - това би било забелязано от изследователите отишли на място. След 100 години дистанция тези свидетелства вече отдавна са изчезнали и ние можем да казваме каквото си искаме.
5. В космоса няма друга гравитация освен тази на самите тела, били те звезди, планети или обикновени буци прах. Всъщност метеорите са точно такива буци прах, които собствената им гравитация държи заедно. Те навлизат в атмосферата като едно тяло и след това от силите на аеродинамично съпротивление ги разрушават. Ако допуснем че този прах е следствие на слънчево изригване то той е пътувал поне 5 години за да стигне до земята и това време е достатъчно за да се свие праха до камък.
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 10:55:29 pm от nizo »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
По този случай аз имам един елементарен въпрос:
Извесно ли е, някой да се е опитал да направи компютърна симулация на ТВ на базата на събраните факти,  а не на хипотези?
Хайде да потърсим заедно, може да попаднем на нещо.
Аз лично не съм ровил, но въпросът за ТВ ме чопли поне от 45 години.
« Последна редакция: Юни 25, 2015, 04:50:46 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Не виждам какво не ви кефи теорията за комета?
Все още нямаме много информация какво се съдържа в кометите, но знаем че в състава на голяма част от тях има вода. Представете си че тоя метеорит не е бил от вода а от ... замръзнал метан. Топка с диаметър 0.5 - 1 км от метан. Знаем че метан има в огромни количества по спътниците на гигантите отвъд Марс.
Някъде близо до повърхността температурата става достатъчно висока и това огромно количество горим газ експлоадира.

ful

  • Гост
Здравей те колеги,
1Bat_Vanko, Разсъжденията ти са верни. Скоростта която посочих е със средни стойности на база от наблюдения на
USA учени, които засичат комета която се движи за контакт със Слънцето със скорост от 277,7км/сек.Това е първо
такова наблюдение чрез спътник и  не го публикуват две години. Началната скорост на изхвърления материал ,субстан
ция от слънчева плазма и изпарен материал на кометата след удара приехме за 50км/сек, която непрекъснато е нама
лявала при отдалечаване от Слънцето. С навлизане в земната магнитосфера тя също значително  пада до 10км/сек и с нея,  оформен като МДК тялото навлиза в атмосферата.В магнитната геосфера такава маса от феромагнитен материал
 се движи от 40 до 60 мин , което време е достатъчно за преобразуването на облака,чрез взаимодействие с деформи
рани,екранирани , силно уплътнени  и изтеглени по посоката на движение мсл на ЗМП.

ful

  • Гост
Здравей edin, Поискай от Atos да ти препрати цялото описание на хипотезата където има допускане на определени
неща,научни точки и  пресмятания за оценка както и изводи ,след което ще дискутираме.
2 Кsurnev, има такава хипотеза за метана даже изпуснат от района на катастрофата, която не може да обясни смачка
ните дървета, пренамагнитването на почвата и др.
3julianj, Не съм срещал публикации някой да направи компютърен модел на видът на взрива и получения отпечатък.
USA учени са правели компютърно моделиране за видът на тялото на база отделена енергия и хим.състав на частици
в почвата от мястото на ТК. Стигат до извода че е бил хондритен метеорит. Ние стигаме до извода в хипотезата, че
видът на взрива е електродинамичен от експлодирането на магнитно диполния кондензатор.