Автор Тема: valex теория  (Прочетена 92252 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: valex теория
« Отговор #30 -: Юни 12, 2015, 07:58:58 pm »
   А работещ? Мисля че се бяхте обединили около тезата че акулата не работи.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: valex теория
« Отговор #31 -: Юни 12, 2015, 09:06:54 pm »
валекс, без схеми 4,6 и 10...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: valex теория
« Отговор #32 -: Юни 12, 2015, 09:15:38 pm »
Пускам известните ми работещи схеми тип Капанадзе .
  От тези схеми, така, както са дадени, нито една не е работеща, имам ги направени всичките, без Дон Смит. Ако бяха работещи досега да, са ги повторили много хора. А специално за Руслан съм повече от сигурен, че няма работеща установка, задайте си въпроса, защо винаги снима клиповете си сам, без присъствие на други хора.
« Последна редакция: Юни 13, 2015, 12:56:34 am от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: valex теория
« Отговор #33 -: Юни 12, 2015, 09:47:06 pm »
Идеята ми е, че не могат схемите да се копират понеже не се знае принципа на работа. Не е проблема в копирането на електрониката. Проблема са бобините. Начин на навиване, диаметри на бобините, позиционирането им(сила на въздействие),  дължини на проводника(честотота/дължина на вълната), дебелина на проводника и изолацията (индуктивност и капацитети), посока на навиване, стъпка на навиване, не се знаят точните параметри на импулсите (няколко тримера могат да дадат няколко милиона комбинации на параметри на импулсите) и още доста подробности, които според мен са много важни.
А системите само с бобини според мен са си само налучкване. Нищо общо с брой навивки на бобина.
Аз все още се надявам, че има нещо работещо :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: valex теория
« Отговор #34 -: Юни 12, 2015, 10:42:54 pm »
Здравейте колеги,
Направих конструктивно-съобразителна част и намерих три начина за решение на проблема.
Първото е че безиндуктивна бифилярка усилва безвихровото потенциално електрично поле. Трябва да е навита от лентов (мостов) проводник във вид на палачинка. В завидимост от посоката на тока може да работи в режим "всмукване" (имплозия) или "изхвърляне" (експлозия).
Първата конструкция на трансформатор беше да се ползва тороидална сърцевина с две палачинкови бединдуктивни бифилярки навити с мостов проводник. С цел упростяване реших да ползвам трансформатор тип гира. В краищата имам палачинкови мостови бифилярки, между тях едноредова трифилярка. Първите два проводника правят резонансна бифилярка , а третия проводник е индуктивна бобина.
Конструкцията е елементарна, но трябва да има съгласуваност на полетата. Наладката е проста взима се една посока на тока и по правило на дясната ръка се определя мостовата бифилярка да работи на всмукване, а резонансната бифилярка трябва да е вход или "ЮГ" минава полето и страна "СЕВЕР" се намира втората мостова бифилярка работеща на изхвърляне, определена по правилото на "дясната ръка". При променлив ток, при смяна посоката на тока нещата се разменят, втората мостова бифилярка работи на имплозия, а първата на експлозия. Мостовите бифилярки не се влияят на магнитното поле защото са на " на чорчик"
Пуска се генератор и се намира резонанса на резонансната бифилярка и от индуктивната се включва товар. Ако се увеличи товара, по закона на електромагнитната индукция тока в резонансната бобина се увеличава, честотата се вдига и се увеличава ЕДН в товарната бобина. В мостовите бифилярки се увеличава тока и усилват безвихровото поле. Системата има като АРУ и генератора не усеща товара, на практика липсва твърда трансформаторна връзка.
Трети вариант да се ползват двуфазни и много фазни варянти.
Навиват се две мостови бифилярки върху куб така, че да имат 90 градусово изместване, в куба се включва тороидална индуктивна намотка, да има фазова разлика на 90 градуса, така да се получи вихрово магнитно поле, а то не влияе на безвихровите от мостовите бифилярки.
П.П. Бифилярката може да е като двуцевка, редова или надцевка на пластове или колона.
« Последна редакция: Юни 14, 2015, 12:58:46 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: valex теория
« Отговор #35 -: Юни 13, 2015, 12:15:11 am »
Аз все още се надявам, че има нещо работещо :)
    Аз също съм сигурен, че на Капанадзе установките работят и затова не спирам да търся истината, на Акула също работят, но нямат нищо общо с Капанадзе, а за останалите няма достатъчно убедителни доказателства. Истината е някъде там.....

GMG

  • Гост
Re: valex теория
« Отговор #36 -: Юни 13, 2015, 07:57:31 am »
   Прав си valex, трябва да знаеш какво правиш
Папагалското държание е пагубно, дори и най-простите схеми са 'сложни' за .... мнозина :)
http://zaryad.com/2015/04/02/prostoj-btg-ot-bronepoezda-bez-kupyur/
   На осцилограмата се вижда колко може да се 'дръпне' от фенерчето ;)
10V на клетка е  8)
   
« Последна редакция: Юни 13, 2015, 08:17:21 am от GMG »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: valex теория
« Отговор #37 -: Юни 13, 2015, 10:07:15 am »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: valex теория
« Отговор #38 -: Юни 13, 2015, 10:51:08 am »
https://www.youtube.com/watch?v=faCaYvh69Bs
Цяла интересна серия с обяснения и демонстрации.
И интересна ръчна настройка.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: valex теория
« Отговор #39 -: Юни 14, 2015, 12:43:38 am »
Здравейте,
От толкова много материал губя логиката на нещата.
Примерна идея да се създаде стояща вълна или интерференция. Интерференцията ползва идеята за суперпозицията т.е ефира е линейна система.
Това доказано ли е или се приема като аксиома т.е работи се с ниски амплитуди и ефира е линеен?
Като имаме стояща вълна то имаме автоматично преобразуване на магнитно в електрично поле и обратно. Тава ще рече, че се преобразува вихрово магнитно поле в безвихрово електрично поле чрез тяхното дефазиране в пространството и времето.
По-нататък какво следва?
Колега   valex предлага опити с ТТ, спокойно може да се заменят с индукционни бобини и захранващи генератори примерно таймер 555. Смисълът на този опит не ми харесва, за това него провеждам.
Създаването на безвихрово електрическо поле от ТТ къде е създаденото магнитното?
Не виждам дискусия освен информация.
 
« Последна редакция: Юни 14, 2015, 12:46:56 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: valex теория
« Отговор #40 -: Юни 14, 2015, 07:48:15 pm »
Здравейте,
Продължавам с въпрос за дискусия. Сгъстява ли се магнитното поле? Отговорът е че се сгъстява, доказателства в една книга 12 опита по електродинамика. Значи магнитното поле не е линейна система и да се прилага принципа на супер позицията е пресилено. Ако направиш "вечно фенерче" проблем е да изкараш 100Вт камоли киловат. Има значение да ли пускаш 0,1А, 1А или 10Ампера. Много широка тема за дискусия.
Простите неща не се разбират камоли сложните.
Скоро време ще покажа как безиндуктивни бифиляни намотки усилват електричното поле, подобно на соленоидална намотка усилва магнитното поле, пак обширна тема за дискусия. Ще видя как съм с времето!

GMG

  • Гост
Re: valex теория
« Отговор #41 -: Юни 15, 2015, 08:17:50 am »
    Да, сгъстява се според мен колега mi68, но не съм го прочел в книгите :)
Опита доказва, че няма значение с колко ток 'удряш' 0,1 или 1А, а КОГА!
   На простите неща, логиката е неразбираема за нас, затова са 'фейк' за мозъка ;)
Представи си колко 'избити' електрони има в парче метал (около 1кв. мм.)
   Не е задължително да е мед или друг благороден 8)   
А по какъв начин се отделят е въпрос пак на опит (дали с чук или импулс) ;)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: valex теория
« Отговор #42 -: Юни 15, 2015, 02:02:52 pm »
В някои от схемите (като тази на Акула със синьо оградено) има проводник, който преминава през средата на бобината. Винаги съм се чудел за какво се прави така :( А и никъде не пише. Взема се като постулат, че така се прави.
А какво се оказа: този проводник заедно с бобината си е един обикновен токов трансформатор. Първичната бобина е проводника, а вторичната е някоя от намотките в бобината.
Преобразува се тока към земята в напрежение в бобината.
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 02:11:16 pm от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: valex теория
« Отговор #43 -: Юни 15, 2015, 02:18:10 pm »
Развитие на идеята ми с двата ТТ от пост 20 http://mazeto.net/index.php/topic,9531.msg71997.html#msg71997 е използване само на един ТТ. Така и така си има синхронизирани ПЕП и ток, който тече към земята. С капацитивната антена (със синио) се подава полето за смесване с тока.

Velektra

  • Гост
Re: valex теория
« Отговор #44 -: Юни 15, 2015, 02:37:30 pm »
valex, винаги ми е било интересно и съм искал да попитам как ще тече тоя голям ток през земята-лампата-вторичната на ТТ? Нали във вторичната на ТТ няма ток (или поне не толкова голям та да светне една лампа)?