Автор Тема: от птиците до бръмбарите...  (Прочетена 25243 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #30 -: Май 23, 2015, 08:12:54 pm »
С готовите триизмерни структури ми се струва по-лесно, че с мрежите, поне за мен, има доста неизвестни - вид на метала, от който са изградени, разстояние между тях, дали и как трябва да се зареждат с телурични токове... Трудно биха се налучкали тези неща, а са важни. При овалните клетки поне тези неизвестни отпадат и трябва да се нацели само честотата на подаваното ВН, евентуално и да се метализират (например с проводящ лак) някои ключови части от клетките.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #31 -: Май 23, 2015, 08:23:23 pm »
Като активираш клетката с пулсиращо ВН, внимавай че от отвора излиза енергия във вид на плазмени тороиди. На светло не се виждат, но на тъмно при голяма концентрация светят. Не гледай вътре  ;)
По принцип силни оргонни полета със еднократно активиране едва ли ще се получат - трябва напомпване както при лазер, но все пак имай едно на ум
Успех!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #32 -: Май 23, 2015, 08:29:21 pm »
Ще го имам предвид, мерси. Още не съм тръгнал да ги правя де, чоплиме си само :) Имам да правя преди това и някои опити с пчелните пити.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #33 -: Май 23, 2015, 10:10:26 pm »
Въпреки, че клиповете който коментирате тук са отявлени фейкове. Защото бива бива силен ефект ама пак чак толкова би му маа. 
Но все пак чувствам нужда да споделя нещо което ми се случи тези дни:

Работя преди няколко дни в един слънчев ден отвън на обекта и около мен взе да се носи едно паяче те си пускат една нишка като хвърчило и се носят по вятъра, посегнах да му хвана нишката и да го махна но не успях  както и да е след няколко размахвания на ръката паячето се изгуби някъде  и аз забравих за него. След ден два се случи аналогична ситуация и аз си спомних за първото паяче. Този път гледах много внимателно какво правя но нишка нямаше а паяка се носеше по въздуха. след това наблюдавах явлението и трети случай.  До този момент съм бил сигурен, че всичко писано за Гребенников е научна фантастика. След това обаче се замислих сериозно над възможността да има голяма доза истина в тези неща. 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #34 -: Май 23, 2015, 10:47:27 pm »
Според клипчто на южно Корейците, не забелязвам нищо такова, като описаното в началният пост !
https://www.youtube.com/watch?v=BvZux77xNKE
Колкото до коментираните клипове, те са части и от други филми ! Там обаче, става дума за различни принципи на левитация, основно известни като ефект на Хътчинсън !
http://fresh-science.com/curious/dzhon-hatchisan-vlastelinat-na-materiyata/ ! Видеото от този линк е впечатляващо !
А този филм е ретроспекция на различни методи и много интересен ! Ще видите части от коментираните клипове !
https://www.youtube.com/watch?v=OqpPi8wNed8
Търсете с думите  (john hutchinson, anti gravity) ще попаднете на други впечатляващи неща !

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #35 -: Май 24, 2015, 01:37:46 am »
Значи вижте сега, привърженик съм и на двата принципа, и електрогравитационния и принципа на кухинните структури, и двата са еднакво ефективни, но си мисля че електрогравитационния е по надежден, тъй-като като от източниците става ясно че не винаги се проявявал ефекта на кухинните структури, докато електрогравитационния винаги е налице, подаде ли се високо напрежение. За ниската ефективност при електрогравитационния принцип обясних вече на какво се дължи, ще ви дам елементарен пример. Вземете една голяма кухина (с размерите на лифтер) и ще видите колко и е ефективноста (може би ще е по зле от лифтера), отново повтарям, за да има висока ефективност, лифтерите трябва да са структурирани като кухинните структури върху надкрилките на бръмбара, миниатюрни лифтерчета, тогава ще има голяма ефективност. При съединяване на повече такива структури или използване на една монолитна такава голяма микроструктура може да се вдигне спокойно тежък предмет, от човек до автомобил. Не забравяйте, че това е реактивен елемент, който може да влезе в състава на високоволтов резонансен кръг, тогава ефективността ще бъде многократно по голяма, хем ще има енергиен обмен между кондензатора и бобината, хем ще има електрогравитационна тяга, това е възможно благодарение на това че за асиметричния кондензатор поляритета няма значение, вектора на тягата не се изменя при промяна на поляритета върху асиметричния кондензатор...
« Последна редакция: Май 24, 2015, 11:21:27 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #36 -: Май 24, 2015, 11:37:42 am »
x_name41, не смесваш ли малко нещата?
За "тяга" ли говорим или за "изчезване на тегло"?
Кузмов и аз смятам, че ефектите на Хътчисън са породени от същите процеси, предизвикващи антигравитацията.Това са различни прояви на един процес. Тук има "игра с времето", макар и в много малък диапазон на изместване, което си е опасно, ако човек не знае какво точно прави, да си спомним проект "Дъга"...
Въпросът е, че когато намесим високите напрежения и честоти, ефектите са непредвидими, Тесла го е знаел.
Гребенников пък се е доверил почти изцяло на природата...едва ли някой допуска, че по платформата му е имало генератор с такива мощности?


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #37 -: Май 24, 2015, 08:34:12 pm »
Здравейте,
Птиците като летят не се чува звук. Комар като лети се чува високочестотен звук на около половин метър. При майски бръмбар се чува звук на около един метър. Звукът е бръмчащ, за това се нарича бръмбар, звукът е силно нехармоничен или импулсен характер. Той е нискочестотен спрямо комара. може де се предположи, че имаме акустична левитация. Около бръмбара се създава акустична левитация с радиус около един метър. Това е възможно защото се работи на ниски честоти и имаме силна реактивна компонента на въздуха, т.е имаме стояща звукова вълна. Бръмченето (шума) явно е странично явление. Възможно е да има и електромагнитна компонента на цялата история или изцяло да се направи.
Какви опити да се направят да се изясни явлението?
Според мен функциите са разделени, крилата създават движение на въздуха и евентуално наелектризиране, а надкрилките подемната сила, стоящата вълна.   
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #38 -: Май 24, 2015, 08:43:22 pm »
Здравейте,
Птиците като летят не се чува звук. Комар като лети се чува високочестотен звук на около половин метър. При майски бръмбар се чува звук на около един метър. Звукът е бръмчащ, за това се нарича бръмбар, звукът е силно нехармоничен или импулсен характер.
Птиците като летят в голямата част от времето планират. Когато пък махат с крила честотата на махането им е прекалени ниска, за да влезе в обхвата на чуваемост на човешкото ухо - 20-тина херца. Комара маха няколко хиляди пъти в секунда и затова "се чува". Бръмбъра пък вероятно маха с под стотина маха в секунда и затова звука от летенето му е бръмчащ - като напрежение 50 херца от контакта.
И ... има голяма разлика в начина на летене на птиците и комара/бръмбъра. При птиците се ползва подемната сила на профила на Жуковски - крилото не е съвсем плоско. Докато комарите и бръмбарите (както и прилепите да речем) имат плоско крило и единствения начин да се задържат е да махат с него.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #39 -: Май 25, 2015, 09:57:13 am »
за това се нарича бръмбар, звукът е силно нехармоничен или импулсен характер. Той е нискочестотен спрямо комара. 
Сега...комарът и бръмбърът в комбина ли го играят?
Бръмбърът бръмчи, за да лети комарът или обратното?

може де се предположи, че имаме акустична левитация. Около бръмбара се създава акустична левитация с радиус около един метър. Това е възможно защото се работи на ниски честоти и имаме силна реактивна компонента на въздуха, т.е имаме стояща звукова вълна. Бръмченето (шума) явно е странично явление.
Значи ли това, че откъдето прелети бръмбарът, всичко изпада в безтегловност в 1 метър радиус???