Автор Тема: от птиците до бръмбарите...  (Прочетена 25231 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #15 -: Май 22, 2015, 12:25:51 am »
Няма как с корда да накараш предметите да реагират по този начин. Абсурдно е просто. Много добре се вижда как например металната плочка от втория клип леко потрепва и се носи ниско над кутията върху първата стояща вълна. С леки побутвания оператора я принуждава да "захапе" следващите стоящи вълни, които я изстрелват нагоре. Вижда се и как цилиндърчетата отдолу проявяват ответна реакция при "изстрелването" на предметите. Изглежда не са застопорени и някои от тях падат от тази кинетична реакция. Очевидно силовото поле засяга и двете страни, а и няма как да е другояче.

Laic

  • Гост
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #16 -: Май 22, 2015, 02:34:49 pm »
Някак ми се губи сянката на "излитащите" предмети. И още нещо, забелязвам, че и по-тежките, и по-леките предмети (определям масата визуално) "излитат" долу-горе на една и съща височина, и на приблизително еднакво разстояние?!?

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #17 -: Май 22, 2015, 03:25:50 pm »
Въздух - компресор и точно така реагират, на една точка по средата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #18 -: Май 22, 2015, 03:37:33 pm »
Дааа...възможното движение наистина е като от компресор.
Въпреки, че на единия клип показват как е опаковано със стреч-фолио...
Аз мисля, че когато имаме антигравитация, предметът трябва да "увисне" във въздуха, а не да се изстреля нагоре.
Иначе, Laic, сянката си я има, не е монтаж. При тази ниска резолюция на снимане, монтажът направо "ще вади очите" :)
Бих приел за доказателство експеримент във вакуум камера. Тогава въздухът няма да е фактор.
Не знам само дали бръмбарите биха оцелели (въпреки, че не дишат въздух) ?

GMG

  • Гост
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #19 -: Май 22, 2015, 03:59:26 pm »
   Тъкмо се каних да Ви покажа подобно държание на различни предмети,
ма взе че разгадахте постановката  ;D
Не знам само дали бръмбарите биха оцелели (въпреки, че не дишат въздух) ?
  Ааа, оцеляват - веднъж влезли в 'кутията с веществото', нема излизане ;D

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #20 -: Май 22, 2015, 04:31:50 pm »
Цитат
Много добре се вижда как например металната плочка от втория клип леко потрепва и се носи ниско над кутията върху първата стояща вълна.

Вързваш 4 корди във всеки край на плочката и лепваш един плосък магнит в центъра на плочката. Кордите минават през кука на тавана. Когато избуташ плочката леко напред, тя увисва на кордите, а магнита "захапва вълната" или по мое мнение, просто се притегля от магнит под този дървен капак. Така получаваш диамагнетичния ефект във видеото. Рязкото изхвърчане на предмета в неопределена посока е елементарно, когато предмета ти е закачен на 4 корди. Като цяло хубав фейк, но все пак фейк. Още повече, че в стаята са 2-ма или 3-ма човека и става много удобно един да подава предметите, а другия да ги дирижира с кордите.
« Последна редакция: Май 23, 2015, 12:45:57 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #21 -: Май 22, 2015, 11:01:31 pm »
Не виждам къде може да е тоя компресор. На първия клип кутията е поставена на стол и се вижда, че отдолу няма нищо. Няма и дупки отгоре. При внимателно наблюдение се вижда, че предметите не излитат от една и съща точка на кутията. За цилиндърчетата никой нищо не казва. Как, аджеба, ще се досетят, че трябва и тях да омотават с корда, за да ги местят точно в момента на излитане на предметите? Едва ли дълбаят толкова навътре във физиката, за да мислят и за ответни реакции. Също така, ако беше фейк, нямаше да ползват пръчка, за да бутат предметите в активната зона. Явно усещането е неприятно при навлизане в нея, може би е като от токов удар или силни иглички.
Тази дискусия според мен е напразна - всеки си има някакви виждания и едва ли може да убеди другия в противното :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #22 -: Май 23, 2015, 12:49:52 am »
Добре, Хипарх...ти имаш най-много изследвания върху кухинните структури (със или без високо напрежение) от всеки друг в този форум!
Разбираш принципите и вкарването им в практиката, за разлика от много от нас...доближавал ли си се опитно до подобен ефект, макар и слаб?
Не визирам "левитатора".

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #23 -: Май 23, 2015, 03:19:59 am »
Топче за пинг-понг е една ''кухина'' която ако се обтича от въздух се наелектризира постепенно ако няма контакт със заземяване.
Кухините в хитиновите крила на бръмбарите биха могли да правят този ефект и да се получава подемна сила за сметка на електростатичен заряд създаден от крилата( взаимодействие на въздушния поток с ''кухините'' ) на бръмбара при полет.
В картинката не бива да се забравя и известния волтов градиент който се увеличава във височина.Макар и минимален за бръмбара може да се окаже достатъчен като взаимодействие за да се получи подемна сила създадена от неговия собствен  електростатичен заряд споменат по горе.
При експерименти с Тесла трансформатор съм забелязвал дървени стружки и прах по работна маса как интензивно се движат от електростатичното поле около тях.
Лифтерите ми се струват крайно неефективни като конструкция и подход в този смисъл.
Неволно се сещам за двумерния строеж на кълбовидната мълния като принцип.
Енергия заключена в себе си във вихър в самите ''кухини''.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #24 -: Май 23, 2015, 08:30:18 am »
Преди време правих опити със стек от метализирани сламки + метална решетка на няколко см. над тях, наелектризирани от високо право напрежение (около 40-50kV). Върху решетката сложих няколко от онези порестите разноцветни парченца, които слагат в кашони с чупливи материали. Включих захранването и започнах да покачвам напрежението. Дори на максимум волтаж не стана нищо особено - парченцата само потрепваха леко. Когато намалих и изключих захранването, стана нещо любопитно - парчетата се издигнаха доста нагоре (около метър), направиха плавни дъги настрани и паднаха на земята.
Твърде вероятно е да се е проявил чисто електростатичен ефект на отблъскване, но интересното беше, че после така и не успях да възпроизведа същия ефект, каквито и варианти да опитвах. После се сетих за онзи експеримент на руснаците с парче от пчелна пита, метално сито и ТХО. При тях точно при изключване на захранването се е проявила невидимост у питата (вероятно поради етерно обтичане с различна плътност).
Имам пчелни пити и някои идеи за реализиране, но още не съм стигнал до тях. Вариантът с кухините с шип вътре също трябва да се опита, защото там най-лесно може да се получат тороидални етерни вихри. При правилно изпълнение с тях може да имаме много силен ЕПС.
Вариант е да се принтират в 3D, в другата тема съм пуснал скрийншотове на моделите (макар, че искат още малко "пипване"), които направих на 3DS Max: http://mazeto.net/index.php/topic,8707.90.html

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #25 -: Май 23, 2015, 09:01:16 am »
Здравейте,
Като правих опити стигнах до разбиране как става електромагнитната левитация. За сега имаме звукова и магнитна, за електромагнитна липсва информация, но принципа е аналогичен.
Анализирам акустиката, защото другото е " образ и подобие"
В акустиката имаме имаме усилвател тип "рупор" или фуния, и резонатор на Хелмхолц. Главно условие е всички размери да са по-малки или равни на четвърт дължина на вълната. Газът с известно приближение може да се приеме, че се движи синфазно , което е белег на абсолютно твърдо тяло. Имаме фазов преход от газ в твърдо тяло.
За това в една  акустична китара имаме усилване на звука от сруната за сметка на атмосферното налягане или СЕ. Електрическата енергия може се превърне в механична примерно с високоговорител.
В акустиката се разглежда "гъвкавост", това е величина реципрочна на еластичността. В електротехниката няма понятие аналогично на гъвкавост, но на еластичност отговоря електрическия капацитет. За голяма гъвкавост трябва малък електрически капацитет, а най-малък капацитет има сферичния кондензатор (униполярен капацитет). За това ТТ свършва със сфера.
Така задачата има два клона:
-Първо получаване на СЕ подобно на резонатор на Хелмхолц
-Второ получаване на електромагнитна левитация, чрез превръщане на флуидния ефир в кристален чрез резонатор на Хелмхолц.
Нещата са свързани. В крилата на бръмбара има дупки, така че се изпълнява условието за синфазност при определена честота на крилата.
 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #26 -: Май 23, 2015, 10:19:11 am »
Поздравления за хубавите разсъждения mi68, имаш браво от мен. Интересно е как всеки по свой собствен път може да стигне до финалната цел успешно. Наскоро си кореспондирах с един американец, който ме обсипа с такава заплетена теория за ЕПС ефекта (включваща всякакви видове субатомни частици), че ми беше трудно да му следя мисълта и пак е стигнал до извода, че кухина с шип вътре (или  "рупор") е много ефективна за целта. Споделя дори за положителни лични резултати, но все още не е публикувал видео от съображения за собствената си сигурност. Фрактални образувания с определена шиповидна структура също са много добри потенциални генератори на тороидални вълни.
Прав си и за сгъстяването на етера. Поне на две места съм срещал описание на сгъстяване на ефирния газ под любителски антигравитационни устройства, което ги повдига. В единия от случаите това сгъстяване е описано като "превръщане на средата (ефира) под апарата в сива желеподобна маса". Сгъстена среда, която пречупва светлината като над нагрята ламарина, но в много по-голяма степен. Авион и компания също поставят устройството си на някаква височинка (стол или варел), за да възникне по-лесно уплътняване на ефирния газ между левитатора и Земята.
Между другото в нашия форум вече имаме постигнат ефект на миража около пчелна пита + източник на високочестотно напрежение (плазмена лампа) и допълнително оргонизиране. А ако нещата се правят на слънце, от последното може и да няма нужда.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #27 -: Май 23, 2015, 04:58:48 pm »
Здравейте,
Благодаря за поздравленията на колегата hyparh. Ефектите на левитация се получиха при опити за СЕ. Левитацията я смятам за следващ етап на развитие, когато всеки ще има "летящо килимче" или летяща чиния.
В рупора частиците на газа трептят синфазно, но какво учи електродинамиката и електроакустиката?
Имаме стояща вълна вълновото съпротивление на средата е реактивно и енергия не се пренася.
Имаме бягаща вълна вълновото съпротивление е активно и енергия се пренася в средата (ефир).
Имаме и междинна зона където реактивното съпротивление се превръща в активно.
При равнина (плоска) вълна имаме активно вълново съпротивление 120пи ома за електромагнитна вълна и специфично вълново съпротивление за звук е 423кг/сек.м^2.
За сферична вълна имаме реална и имагинерна част на вълновото съпротивление или близка и далечна зона. При електромагнетизма имаме дефазиране на 90 градуса между ток и напрежение в трептящ кръг, при акустиката имаме дефазиране на 90 градуса между звуково налягане и скорост на трептене.
Изравняване на активната и реактивна компонента става при 0,16дължина на вълната или фазова разлика 45 градуса. /ако имаме ТТ трансформатор работещ на 100кХц или дължина на вълната 3км, е висок 30см, то 0,16.3км=480м. Вижда се, че ефира е силно реактивен и фазовата разлика между ток и напрежение е около 90 градуса. За това с повишаване на честотата, при еднакви размери се появява вредно електромагнитно излъчване, губи се енергия./
Ако разгледаме един рупор специфичното съпротивление също има комплексен характер.
Ако се направи преобладаващо активен характер, то излъчената акустична енергия ще е по-ефективно и затова имаме усилвател тип Рупор. Ако специфичното съпротивление е реактивно то нямаме излъчване, за това рупора е честотно зависим. За ниски честоти трябва големи размери, а това в практиката е невъзможно и звукът е "тенекиен" високочестотен.
Ще помоля hyparh да се даде размера на отворите на рупора за определяне на честотния диапазон, вероятно ще има резонанс с крилете на  бръмбара.         

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #28 -: Май 23, 2015, 06:02:22 pm »
Още не съм определил, но колкото по-малки - толкова по-добре. Трябва да се проведе консултация, защото доколкото знам, има различни методи на 3D принтиране и вероятно се постига различна финост/резолюция на детайла. Може би диаметър на отвора от 3мм. е достижим (имайки предвид, че и шипа трябва да се получи възможно най-заострен и добре структуриран).

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: от птиците до бръмбарите...
« Отговор #29 -: Май 23, 2015, 07:22:56 pm »
Не ви трябват овални клетки и шипове - що се отнася до плагформата на ВСГ, това е грешна теория и води началото си от другаря о.з. полковник от руските ВВС Махов, който интерпретира снимките на ВСГ буквално. Казвам ви го като практик - ако искате да имате успех, влезте в кожата на ВСГ и работете без никакви 3D принтери и сложнотии. Просто трябва определена гледна точка и малко по-различно виждане от стандартното. Човекът е бил доста беден и е работил просто, "на коленке" както казва.
1. ВСГ споменава в "Мой мир" че когато подаде ръка или лице встрани от платформата /в полет/ усеща нещо като вятър отдолу нагоре, който мирише на полски треви. Т.е. имаме дебалансиран етерен поток, който увлича и въздушен такъв нагоре - както при виманите.
2. Също така отбелязва, че тази граница /между пространството над платформата и това около нея/ е опасна и е необходимо сериозно внимание. Има темпорална разлика.
3. При старта си платформата е отрязвала като с нож + овъглила краищата на клонки от дърветата наоколо, което се е запазило после с години. Т.е. имаме и термични ефекти, а ВСГ си е изгорил ретината, гледайки в подобен излъчвател от любопитство /още не е знаел за това/.

Така че, внимавайте като експериментирате. Както казва и самия ВСГ, разликата във времето е опасна занимавка. Освен вътрешен механичен импулс, създава и други ефекти.

Поздрави