Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 96470 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #150 -: Ноември 23, 2018, 01:39:18 pm »
atos, не си ме разбрал правилното мислене идва от интелекта, а обикновеното мислене има само насочваща функция която не винаги сработва.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #151 -: Ноември 23, 2018, 02:01:15 pm »
Ами как да те разбера?
За мен съчетанието "обикновено мислене" е непонятно...? Какво значи - какво да ям, какво да облека, как да изкарам пари, къде да преспя?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #152 -: Ноември 23, 2018, 02:28:05 pm »
Прав си но не ми се разяснява тука какво е ума и какво представлява интелекта и как работи. Както и да е просто исках да кажа че няма как да промениш(подобриш) нещо без да знаеш какво представлява и как работи.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #153 -: Ноември 23, 2018, 02:49:03 pm »
Не съм съвсем съгласен!
Едно бебе растейки, си развива интелекта до определено ниво, без да прави анализи как работи ума му!
Има неща на генетична база, иначе казано - всеки се ражда с определен "хардуер", дали ще успее да го зареди с подходящ софтуер, дали този софтуер е "опън сорс" или не, дали е способен хардуерът да поеме различни ъпгрейди (или само някои ъпдейти) е специфика като на зередената ОС, така и на капацитета на самия хардуер!

Пример от "близкото" минало - всеки от вас е чувал (още по Тошово време), как някой се "побъркал от учене" и го вкарали в лудница!
Реално какво се е случило? Подчинен на родителски амбиции, човек с ниско IQ се е напънал да завърши трето висше образование! Не можеш в Правец16 да инсталираш Виста (като и гей да забременее)! Но...опитите продължават, нали  :D
Та, такива неща... ;D ;D ;D ;D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #154 -: Ноември 23, 2018, 03:06:10 pm »
krasias е прав, човешкият ум има свойството да се движи последователно а не да скача.
От гледна точка на развитието на знанията: Не може да измислим трансформатора преди да бъде измислен променливотоковият генератор (или поне инвертор  :P). Генератора не може да бъде измислен преди да бъде открита електромагнитната индукция и т.н.
От гледна точка на развитието на технологиите: първите машини, трансформатори, сгради и т.н. са били много големи и груби, но са вършели нужната за онова време работа. Може да е било с някакви компромиси в качеството на изпълнение и на работа но са си били напълно функционални. С течение на времето и с усъвършенстване на производството и технологията, съответно са се подобрявали все повече. Наличието на една такава, добре изпълнена бройка предполага и наличието на серия от поне 10 за доизпипване на дизайна. Да не говорим за проводниците, магнитопровода, контактните втулки и т.н. които също ще имат дълъг процес на развитие до достигане на това ниво на производство.
Oт гледна точка на необходимостта: къде е консуматора, този за който е бил създаден трансформатора. Нали не очаквате че това е просто експонат от изложба.
Всичко това предполага един дълъг етап на създаване на машини, които са необходими само за да се създадат компонентите на този траф. Всичко това с доста големи размери е изчезнало безследно и като сгради, и като машини и като знания, но ние изведнъж откриваме тяхното крайно изделие.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #155 -: Ноември 23, 2018, 03:30:25 pm »
Разбира се, че не може да се очаква всичко да е било капсуловано от разрушаващото действие на времето!
Затова, когато нещо изскочи тук-там, гледаме като телета и...се чешем по главата :D
Ние не сме изучили още собствените си океани и подводните градове, открити около Карибския басейн. Още гледаме като телета това:

или това:

или това:

а може би пък това:

или пък това:


Нека и Радико да каже какво мисли, той поне е виждал с очите си неща, които аз и вие познаваме само от нета?
А тук става дума за стотици милиони години, не дори за хиляди:
https://www.multivselena.com/mashinni-elementi-i-artefakti-ot-drevnostta-izumiavat-uchenite/