Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 97750 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #105 -: Ноември 21, 2018, 12:11:55 am »
Определено е интересно!
Самите резби на отворите обаче предполагат завиване на нещо?
Може би медни прътове? Или щуцери за маркучи?
Телурични токове? Кем бъстър? Електро траф?

Е, нЕма начин!
Всеки знае, че кръглият отвор е измислен от човека. Резбата - също, електричеството и то. И изобщо...човекът се е самоизмислил, това го знае всяко хлапе!
И преди да се самоизмисли, не е имало и топла вода, ми...кой да я измисли, бе!

А това, че откриха механичен компютър на 2000 години, както и някакви големи каменни сфери по джунглите (и малки такива в пустините), също и бобинка в камък на "n" хиляди години...майната им на тези неща!
Глупости няк'ви там...

« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 10:41:36 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #106 -: Ноември 21, 2018, 08:48:44 am »
И аз имам вярвания, че нито сме били първите в света, нито сме сами в космоса, ама тоя трансформатор нещо не ми изглежда на 20 000 г.  :D

Що ли ми мяза на трафа от стария ми електрожен или латера, незнайно как попаднал в тая Шар планина и е бил залят от лава? Е как тая мед ще изкара 20 000 г.?  :D Ми тя медта е крайно нехимикоустойчива, желязото тоже, в почвата няма да издържи дълго.

Резбованите втулки това са анкерни дюбели, произведени от времето на Тодор Живков.  :D Навремето правих една метална ограда и поставях подобни дюбели и шпилки в бетон, лепих ги с лепило за гранит.

Камък за магнитопровод!  :D Явно в камъка има много силиций... Ако имаше и крилце от прилеп, сушено 3 нощи на лунна светлина, щеше да е някак по-автентично, много по-яко.  ;D
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 09:06:39 am от EDM electronics »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #107 -: Ноември 21, 2018, 03:06:41 pm »
М...дааа...залят от лава.
Само температурните разлики на топене (мед и камък) нещо не знам как ще ги натаманим?
Всъщност, може да става дума за други токове, не непременно тези, които познаваме сега (в частност-променлив електрически), за да търсим непременно магнитопровод.
Медта е много устойчива на корозия (питай Весо), медният окис по повърхността създава "оксидационен" предпазен слой, нарича се патина. Освен това не се знае дали проводниците имат изолация и от какъв материал е?
Още повече, че намотките все-пак изглеждат силно увредени, все едно куче ги е дъвкало :D

Зарови изолиран с лак меден проводник в пръстта и чакай да корозира...

Това, че не знаем точно какво е "туй нещу", не означава, че трябва да го нагаждаме към сегашните си разбирания!
Все едно пещерен човек да отрича, че самолет може да лети, понеже не маха с криле като птица...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #108 -: Ноември 21, 2018, 03:14:56 pm »
Този артефакт е още едно доказателство в полза на моя хипотеза изказана тук, но приета буквално "на нож" от доста голяма част от участниците тук.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #109 -: Ноември 21, 2018, 03:30:48 pm »
Аз го приемам като доказателство, че еволюцията страда от тотална липса на въображение ... :)
Как пък може дори изолацията на захранващите кабели да не успяхме да измислим по някакъв малко по-различен начин отколкото отпреди 20 000 години?





P.S. По времето на Хрушчов пиян зидар е изсипал количка слаб бетон върху някой трансформатор. Или е изпуснал електрожена в бъркалото с бетона. Или ... или каквото ви дойде на ум - вариантите как една бобина може да падне в бетон са хиляди.
На сутринта е видял каква я е свършил и е метнал блока в реката. Или изобщо не е разбрал, а блока просто е заминал в реката, или е бил предназначен да стои в реката. - отново варианти хиляди.
 10-20 години водата го е търкаляла и оглаждала, и сега хиляди "откриватели" в Интернет подрипват от възторг...
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 03:59:30 pm от juliang »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #110 -: Ноември 21, 2018, 04:33:48 pm »
Юлиане, ти направо изкърти...
Постоянно се възхищавам на креативността ти, когато се опитваш да дадеш удобен (за теб обаче) отговор на всичко, принизявайки необясними факти до познатите ти...имаше един Мирча Кришан на времето...и една краставица...

П.П. Що не питаш някой геолог колко време е нужно на водата, че да изглади подобен бетонен къс до тези извивки? Това не е варовик все пак...
Или някой химик, строителен инженер или който се сетиш специалист - дали това е бетон от съвремието?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 371
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #111 -: Ноември 21, 2018, 05:02:18 pm »
Как си представяте тези дюбели, които се вижда, че са желязо, са оцелели 20000г, та даже и да не са жвлязни.
Най-тъпото нащо дето може да се направи, е да се провери каква е резбата, която се вижда. Ако са земни, съвременни мерки, какво има да се умува.
Като гледам стъпката, това си е милиметрова резба.
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9512.0;attach=48269;image

И защо на такова нещо му викат Фейк, то си е Фак.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #112 -: Ноември 21, 2018, 05:18:47 pm »
Вече взех да се възгищисвам, че това не е трансформатора от стария ми електрожен, по-скоро ми прилича на изтърбушена статор-бобина от динамо на Лада-Жигули. Вътре "магнитопровода" ми прилича на порцеланова шийка я от мивка, я от пишуар или клекало, незнайно как сплавено с тоя камък, сякаш с горелка на Браун газ.  ;D

Повече от ясно е, че някакъв зевзек е насосал желязо, шлаух, камъни, дръви, за да представи в нет-а тази сензация - изгъзица.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #113 -: Ноември 21, 2018, 06:02:56 pm »
Със сигурност е фейк, въпроса е в каква посока е направен фейка. Напълно възможно е да са добавени съвременни елементи с цел дискредитиране на находката.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #114 -: Ноември 21, 2018, 06:05:27 pm »
Юлиане, ти направо изкърти...
Постоянно се възхищавам на креативността ти, когато се опитваш да дадеш удобен (за теб обаче) отговор на всичко, принизявайки необясними факти до познатите ти...
Аз виждам най-обикновен кабел с текстилна изолация. Защо не е замислиш за кабела, а си зачекнал бетона? Защо не поспорим по този въпрос? Щото няма да е интересно, няма да е сензация.
В стаията се казва "камък". Защо да не е варовик? Защо да не е гипсова отливка?
Няма да ти казвам какви неща съм виждал в котелните, където се завирам почти ежедневно. Някаква варовита вода капеща и изпаряваще се върху тоя траф би могла да "сътвори" този "камък" само за десетилетие - питай колегите с бойлери какво става вътре. После са го изхвърлили на боклука, отъркалял се е още 10 години и е ти на "сензация".

Фактите са обясними, предложих ти няколко обяснения дори. Но ти настояваш нещаат да си останат необясними, не знам по каква причина. Всъщност знам ... ма ще си спестя поредния линк към "Теория на конспирацията" на Харалан Александров ... :)

P.S. Една още по-реалистична версия - намотката е част от далекопроводно ел. съоръжение. Ей я на Италия де е, а там има вулкани. Протекла лава завлича някаква част от далекопровод, или някой ремонтен екип е хвърлил в дерето повредения елемент и след това лаваат го е погълнала. Закарала го е до морето, където вълните са изгладили нещото до "античен" вид. И някакъв албански/косовски шегаджия (или пишман-учен) го е "открил".
Ндаа... и тая версия няма да ти хареса... усещам го просто. Така или иначе медната намотка (а още повече кабела с текстилната изолация) няма да издържат температурата на стопен "камък". Дай да мислим по някакъв реалистичен вариант как хем камъка е бил течен, хем медта е била твърда, а текстила не е изгорял... Или няма смисъл да мислим - на нас ни остава само варианта да цъкаме с език и да търсим кой е скрил великата истина за могъщите дрвени цивилизация (ползващи поразително приличащи на нашите кабели, резби и т.н.)
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 06:29:17 pm от juliang »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #115 -: Ноември 21, 2018, 06:27:21 pm »
Смятам, че трябва да се разгледа по подробно трансформатора за да се види дали е бил нормален заваръчен или инверторен. След това може да се направи анализ на база сечението на сърцевината и броят намотки на първичната и вторичната (като се отчита индуктивността на насищане на материала) за да може да се потвърди дали преди 20 хиляди години се е ползвал европейският стандарт 220 V / 50 Hz или е бил американският 110 V / 60 Hz. Много ми е интересно изолацията на проводника машинно ли е плетена или ръчно на три куки. За втулките с резба предполагам че са използвани болтчета от катастрофирали извънземни космически кораби.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #116 -: Ноември 21, 2018, 06:32:25 pm »
БатВанко, пак не си чел внимателно материалите :) Някъде дори е дадена схема - 4-те извода са за трифазно захранване:


Изобщо това не е трансформатор, а енергиен източник - какво си мислите вие? :)

http://earth-chronicles.com/anomalies/in-kosovo-found-a-transformer-that-is-20000-years-old.html

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #117 -: Ноември 21, 2018, 06:41:45 pm »
Едно време, през 80-те беше нашумяла една технология за правене на тонколони от мрамор. Цели паментици правеха някои, за да получат добър хи-фи звук, с кранове и мотокари си вкарваха тонколоните в хола, беше голяма гъзария, на селските моми направо им падаха гащите.  :D

Няма да се учудя в някоя държава съставена от питеци, някой селски бек да е измислил електрожен поставен между сандвич-камъни и разни други втулки и дрънкулки за муски, та да стане много силен за заварка. Нищо чудно и това да е. Но каквото и да е предизвика положителна емоция, де... ;D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #118 -: Ноември 21, 2018, 06:46:55 pm »
juliang, извинявам се, но тази схема на свързване явно ми е убягнала. Никъде не срещнах по европейският или американският стандарт е бил тока. Но поне виждам че е спазено правилото, че за всичко си има видео в интернет. Няма нужда да четете или правите експерименти - всичко е предъвкано и разказано подробно.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #119 -: Ноември 21, 2018, 09:31:41 pm »
Не бързам да твърдя, че това нещо е истинско, но начина на навиване на бобините е много странен. Външната бобина е навита на 90º спрямо другата, вътрешната. Такова навиване в електрожените няма. Бобините, са повече от две и тази находка прилича по-скоро на тази антигравитационна бобина https://ksv.ru/%D0%98%D1%81%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B5%D0%BC/%D0%A7%D1%83%D0%B6%D0%BE%D0%B5/%D0%90%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/AN00001.shtml
Може руснаците да, са правили някакви експерименти с горепосочената антигравитационна бобина и тя да е излетяла и да, са я загубили, а що се касае за камъка, с който се е слял „трансформатора“, е възможно да се е получил един от ефектите на Хъдчисън, той има такива експерименти. Също може да е част от антигравитационен двигател от миналото, но кой знае.  :-\
Ако учените искат със сигурност могат да определят възрастта на тази находка, но трябва да имат воля за такова нещо.