Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 96474 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #90 -: Април 26, 2016, 07:28:43 pm »
Няма такова нещо,като сила наречена инерция!По дефиниция силата създава ускорение!А движението по инерция,също по дефиниция е равномерно праволинейно!Не знам-аз ползвам механична везна и стандартен стоманен еталон за 1кг.Както казах ако някой се интересува-ще му го покажа!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #91 -: Април 27, 2016, 01:22:02 am »
Не знам вече какво да кажа...единият вика - нямало центробежни сили...другият - нямало инерция...?????
Нищо няма...и нас да ни няма...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #92 -: Април 27, 2016, 08:39:35 am »
Ееее..., ама има представители на ИМАГИНЕРНАТА ФИЗИКА...
И хора, дето ги сърбят клавитурите!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #93 -: Април 27, 2016, 09:55:28 am »
Не съм писал,че инерция не съществува,а че тя не може да бъде наречена сила в строго физическия смисъл на думата.Що се се отнася до центробежните сили те съществуват,просто произхода им не е изяснен!Защото термина "появяват" се вследствие на въртеливото движение на мен лично не ми говори нищо.Да в живота се ползва израза "силата на инерцията",но се има в предвид кинетичната енергия,която телата притежават вследствие на равномерното си движение.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #94 -: Април 27, 2016, 12:41:37 pm »
И тъй като в основата си темата е за емдрайва, защо никой не си дава труда да направи негов любителски прототип и да съобщи резултатите, на мен ще ми е супер интересно. Давайте смело, засега само Димов има някаква идея.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #95 -: Април 27, 2016, 08:02:37 pm »
Не съм писал,че инерция не съществува,а че тя не може да бъде наречена сила в строго физическия смисъл на думата.Що се се отнася до центробежните сили те съществуват,просто произхода им не е изяснен!Защото термина "появяват" се вследствие на въртеливото движение на мен лично не ми говори нищо.Да в живота се ползва израза "силата на инерцията",но се има в предвид кинетичната енергия,която телата притежават вследствие на равномерното си движение.

И двете сили се появяват благодарение на "мързела" на природата. Тя желае нещата да си останат така, както са си били преди един момент. Или да си стоят там където са си, или ако са се движили - да продължават да се движат със същата скорост и посока. То тези 2 понятия са всъщност взаимозаменяеми - зависи от гледната точка спрямо която се извършва измерването.
За да промениш това състояние се налага да приложиш някаква сила. И за да остане закона на Нютон в сила, то се "измисля" една сила в противоположната посока, която да визуализира мързела на природата.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #96 -: Април 27, 2016, 09:42:48 pm »
Можеш ли да дадеш един единствен пример за праволинейно равномерно движение по инерция?А в природата има всичко друго но не и мързел!Мързела ходи по хората-най вече умствения!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #97 -: Април 28, 2016, 09:32:31 am »
За съжаление най-близкото място за такива експерименти е някъде извън Слънчевата система, където силите на гравитацията от планетите и звездите са пренебрежимо малки. Така че нагледен пример ще ми е трудно да ти дам.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #98 -: Април 28, 2016, 01:58:39 pm »
Как тогава твърдиш,че съществува нещо за което не можеш да приведеш нито едно емпирично доказателство?И този ти пример не е удачен!Тъй като е доказано,че нашата вселена се разширява т.е. галактиките в нея се движат с ускорение отново няма да имаш праволинейно равномерно движение по инерция!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #99 -: Април 28, 2016, 02:37:14 pm »
Как тогава твърдиш,че съществува нещо за което не можеш да приведеш нито едно емпирично доказателство?И този ти пример не е удачен!Тъй като е доказано,че нашата вселена се разширява т.е. галактиките в нея се движат с ускорение отново няма да имаш праволинейно равномерно движение по инерция!
Ако искаш да се доближиш максимално близо до идеалните условия, трябва да се качиш на международната космическа станция и да си поиграеш в някаква вакуумна камера там. Тъй като там външните сили на гравитацията, действащи на станцията са уравновесени от центробежната сила от движението й, то можеш да приемеш че ВЪТРЕ в станцията нямаш действащи външни сили. И когато провеждаш измервания СПРЯМО НЕЯ, то ще имаш сравнително достоверни резултати.
Да, сега ако задълбаем в това, че електромагнитни излъчвания проникват през стените на станцията и влияят на измерването, или че МКС се удължава и свива от топлинните разширения докато минава от осветената към тъмната страна и обратно, или че ако си на 1 см извън центъра на тежестта на самата МКС то там ще има някакви сили (на гравитация или центробежни) които не са уравновесени ...

Но само това, че МКС се върти вече години над Земята е едно не лошо доказателство, че човечеството (и в частност моците и момите от НАСА) са наясно с процесите които протичат когато едно тяло се мота в орбита.
Другото доказателство е космическата сонда Вояджър, която в началото на тази година прехвърли разстоянието от 20 милиарда километра от Земята. При условие че "нещото" (вече не знам дали е планета или астероид) Плутон е "само" на 7 млрд км, то може да се приеме че там където е Вояджър е нещо, много близко до "липса на всякакви външни влияния". И колкото ида ти е чудно, Вояджър продължава да се движи равномерно и праволинейно най-малкото защото вече няма и капка гориво, а радиоактивния му източник на ел. енергия е почти пред изчерпване, и енергията стига само за най-важните уреди. Не стига "да се обади до в къщи", но за последно са успели да засекат излъчването му през 2013-та, и го знаят че пътува. Пътува точно по план - праволинейно и равномерно (иначе изобщо нямаше да могат да го намерят за да го засекат :) )

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #100 -: Април 28, 2016, 06:19:45 pm »
Както винаги подменяш въпросите,когато не ти изнася или не можеш да дадеш адекватен отговор.Самия факт,че едно тяло се намира в станция,която е в орбита около земята,означава,че то е участник във въртеливо движение,следователно не се движи праволинейно равномерно!Що се отнася до станции от типа на Вояджър,техните траектории се изчисляват по специални формули и уверявам те и тяхното движение е много далеч от равномерното и праволинейното.И дори да излезе от слънчевата система тя ще продължи да е част от галактиката Млечен път,която за твое огромно съжаление също се движи с ускорение и като такава част от цялото станцията също ще се движи с ускорение-колкото и да не ти харесва това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #101 -: Април 28, 2016, 07:25:40 pm »
kd_dinev, прав си, но в абсолютния смисъл. Може да се добави и евентуално "изкривяване" на пространството и нещата още повече отиват на...майната си!
А Юлиан е прав в принципния случай, когато разглеждаш движение на подобно тяло в определен пространствен участък.
Пак превръщате темата в надприказване - "Моят крокодил е по-дълъг".... - "Пък моят е по-зелен"...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #102 -: Април 28, 2016, 08:11:04 pm »
kd_dinev
Приличаш ми на Лобачевски. Постоянно смесваш идеални и реални понятия. Вече взех да се питам дали не мислиш, че геометрията на Лобачевски е по вярна от евклидовата.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #103 -: Април 28, 2016, 11:40:00 pm »
Няма да досаждам повече!Само едно не разбрах-кога Юлиан е прав,когато казва,че не е правилно да се раглежда вагон отделен от цялата система локомотив-вагони или когато разглежда едно тяло отделено от системата орбитална станция-земя???

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #104 -: Ноември 20, 2018, 10:03:51 pm »
интересен артефакт, каменен трансформатор на двадесет хиляди години е открит и фотографиран на Шар планина от местен фотограф с инициали Исмет Смайли, съобщава сайта "мултивселена", за останалото можем само да гадаем, а рашките вече пуснаха и схему на трансформатора (както ще видите във видеото) и прибързано изтълкуваха назначението на четирите отвора предназначени за закрепване, като отверстия за проводници ://

видео и изображения: