Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 98242 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #135 -: Ноември 22, 2018, 12:56:08 pm »
Радико, не е лошо да кажеш на по глупавите си колеги какво е това фейсбук и как се влиза в него, щото аз там регистрация нямам и никога не влизам.
Ако изказването ти е сериозно, радвам се, че има още някой, който тотално е игнорирал фейсбук! Ако е майтап - жалко :D
Весо, има вероятност медта да е била напълно защитена, покрита от камъка и в последните няколко години да се е разчупил, не трябва да се пренебрегва тази вероятност! На една от снимките обаче ясно се вижда, че камъкът е "залял" част от счупения порцелан, което е станало след счупването му!
Така че...по-вероятно е да си прав (освен ако "лакът" на проводниците не е вечен).
Остава възможността да е стар траф, залят нарочно после с някаква смола, която наподобява камък след изсъхване.
Знам хора, които се занимават с направа на изкуствени алпинеуми по заведенията. Не ползват истински камъни, но резултатът после е неразличим, ако само го наблюдаваш!

Докато това нещо не се изследва, колкото и да умуваме, ще са само предположения!
А някаква интуиция ми подсказва, че ще се появят големи пречки пред подобно начинание ;)

Един виц:
...из дневника на една кифла...
– Ставам сутринта, поглеждам през прозореца - вали сняг! Не може да бъде! Влизам във фейсбук...мамка му, вярно било...!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #136 -: Ноември 22, 2018, 12:59:13 pm »
Ами това е един форум дет много прилича на нашия и като потърсих Исмет Смайли той ме попита: Ама вие View the profiles of people named Ismet Smiley Prošić ли търсите. Аз викам Да него.
Не нямаме тука такъв човек, пробвайте нещо друго или някъде другаде. Мисля, че нищо не си изгубил от това, че не си там.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #137 -: Ноември 22, 2018, 03:16:31 pm »
да включат тъй да се каже техния махален спектрален анализатор /висящия център  :D

https://www.youtube.com/watch?v=Vd00aU7yV-o

Facta, non verba!

(може и така, тука дали не ги удря в земята с 14 кг....)


Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Килограмът вече не е килограм...
« Отговор #138 -: Ноември 22, 2018, 08:22:57 pm »
килограмът вече не е килограм, пише на страниците си сайта vesti.bg. Според източниците старият "голям К" (както са го кръстили учените) съставен от 90% платина и 10% иридий, вече не бил във форма така както трябва и не отговарял на капризите на учените, затова килограмът чиято стойност възлиза на около 22000€, щял да бъде прибран (присвоен) във джоба на някой от присъстващите на заседанието по въпроса учени


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #139 -: Ноември 22, 2018, 10:16:53 pm »
Не мога да твърдя, че това нещо е на хиляди години, но знам със сигурност, че в Индия има една метална колона, железна с примеси на алуминии и не знам, какво още, но не и злато и тази колона няколко стотин години стои на площада на един град и не ръждясва изобщо, а на колко годиние, никой не знае. При строителството на един мост в Русия, когато са копаели основите, са се натъкнали на някакви огромни метални подпори или не знам точно , какво, които са били излкючително твърди и не са били ръждясали, въпреки че са били в земята, Господ знае колко време.
     Така, че ако някой си мисли, че нашата цивилизация е върха на сладоледа, жестоко се лъже. Ние сме все още с две думи „aquare destilat“ или гола вода. Защо инженерите използват няколко хиляди коефициенти, за да си натъкмят изчисленията и да им се получи накрая машинката, ами защото математиката, която ползват е тотално сгрешена, сбъркана из основи.
     От къде на, къде ще ми умножават ток по напрежение, за да получат мощност, та това, са две различни величини, и какво обуславя необходимостта от умножаването на тези величини, какво, когато се знае и е доказано, че умножението е просто едно събиране на едно число N пъти. Умножение-такава операция не съществува, както и отрицателни величини в природата.
     Свалете си капаците, огледаите се около вас и се опитаите да мислите логически, забравете глупостите, с които са ви напълнили главите, докато сте „учили“.
     А всичко изградено в природата е плод на висша логическа мисъл, тук няма случайности и коефициенти, както и величини със знак минус........

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #140 -: Ноември 22, 2018, 10:36:28 pm »
Mito_kupona, не бива така наведнъж да се дава такава информация... трябва много внимателно и полека :D Сега се приготви да "скочи" сума ти народ ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #141 -: Ноември 22, 2018, 10:46:01 pm »
     От къде на, къде ще ми умножават ток по напрежение, за да получат мощност, та това, са две различни величини, и какво обуславя необходимостта от умножаването на тези величини, какво, когато се знае и е доказано, че умножението е просто едно събиране на едно число N пъти. Умножение-такава операция не съществува, както и отрицателни величини в природата.

От къде на къде ще се умножават нютони по метри? А как така ще се делят километри на часове?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #142 -: Ноември 22, 2018, 11:35:36 pm »
     Свалете си капаците, огледайте се около вас и се опитайте да мислите логически, забравете глупостите, с които са ви напълнили главите, докато сте „учили“.
     А всичко изградено в природата е плод на висша логическа мисъл, тук няма случайности и коефициенти, както и величини със знак минус........
Няма как, Мито!
Капаците са занитени към черепа! Махането им може да има летален изход :D
Поне аз, когато се опитам да мисля нешаблонно, получавам тук яростен отпор - измислял съм си постановки, променял съм условия (според мен-догми), не трябвало да се мисли, разбираш ли...камо ли извън рамките!
Откажи се...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #143 -: Ноември 23, 2018, 07:43:59 am »
No comment!! Само един въпрос? Как така ползвате всички създадени технически блага от цивилизацията, а от друга страна заебете ги!?

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #144 -: Ноември 23, 2018, 08:16:35 am »
Ех г-н Кузмов, нима така наречените от вас блага са върхът на сладоледа, така ли мислите? Не разбирате ли че става въпрос за мнооооого по-големи блага до които нямате възможност да се докоснете, нито да видите, нито дори да чуете за тях? Прочетете отново последните редове от Мито и наистина се замислете.
...
     Свалете си капаците, огледаите се около вас и се опитаите да мислите логически, забравете глупостите, с които са ви напълнили главите, докато сте „учили“.
     А всичко изградено в природата е плод на висша логическа мисъл, тук няма случайности и коефициенти, както и величини със знак минус........

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #145 -: Ноември 23, 2018, 08:30:48 am »
И какво следва от това?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 534
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #146 -: Ноември 23, 2018, 08:35:14 am »
А може ли конкретни примери, че аз нещо недовиждам около мен нищо такова?

Доста крайни изказвания, доста...
Има различни видове мощност и тя се измерва с различни величини, мощността не обуславя само една величина. Примерно звуковата е децибел х метър, механичната нютон х метър, електрическата волт х ампер.

Може ли конкретно да кажете, коя е величината за мощност според вашите извънземни теории?

Хвърляйте си мултицетите и грабвайте махалата и висящите центри.  :D
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 09:05:17 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 534
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #147 -: Ноември 23, 2018, 08:58:14 am »

Капаците са занитени към черепа! Махането им може да има летален изход :D


Грешиш, atos .
Тук във форума аз не съм видял хора с капаци, а те се делят по-скоро на две групи:
Едните са зорко ококорени и се стараят нищо да не им убягва от погледа, а другите все по-често чуват гласове и се сърдят, защо и другите не ги чуват.

С годините все повече гласове почват да чуват.  :D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #148 -: Ноември 23, 2018, 09:55:26 am »
За съжаление някои колеги трябва да бъдат полети със студена вода, та поне малко да се освестят и разберат с какво си имат работа. Може ли, питам аз колегите, които са вече "без капаци", можете ли вие да направите нещо с вашия "ум" без да го познавате. Не не можете, както и нищо не сте направили, вашият ум все още хитро ви командва а вие му вярвате, това много ясно си личи от свойството на ума да се измества в една посока, а мъдростта е винаги по средата. И така, без да отричам природата и нейната мъдрост, това което виждам е, че човек вече излиза от природата и започва да създава неща които не съществуват в природата. А относно мисленето то бива само два вида - правилно и неправилно.
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 12:13:51 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #149 -: Ноември 23, 2018, 12:09:55 pm »
No comment!! Само един въпрос? Как така ползвате всички създадени технически блага от цивилизацията, а от друга страна заебете ги!?
Кой каза "заебете ги" ?
Джеймс Уайт, като създава революционната за времето си парна машина, кое е заебал? Огъня или топлата вода?
Или опитите на Папен?
За тогавашното време всички са се присмивали, като чуели, че може да се направи "карета без коне"...
До преди Едисон да измисли електрическата крушка, всички са смятали, че електричеството не може да има практическо приложение, а само забавни ефекти! Е, какво стана? Ако днес спре тотално тока в цял свят за 1час само, това ще е равно на световна катастрофа! Всичките ни технологични постижения са толкова пряко свързани с електричеството (по-точно с изобретението електрическа мрежа), че няма по-голяма еднопосочност на развитие!
tobo1 го загатна, но няма кой да го осмисли...
Да спрем? Да мислим, да търсим, да се съмняваме?

И така без да отричам природата и нейната мъдрост, това което виждам е че човек вече излиза от природата и започва да създава неща които не съществуват в природата. А относно мисленето то бива само два вида правилно и неправилно.
Човек отдавна е започнал да създава неща, които не съществуват в природата! Въпросът е, че в тази своя арогантност (в ролята на "създател" да се самообожествява), започва да пренебрегва изначалните природни принципи, и да си мисли, че може всичко да подчини на своите ("новопръкнали" се) принципи. Самозатваряме се, капсуловаме се в досегашните "научни парадигми", недопускайки анализи, които не са обосновани на тяхната база и логика!
Казано на поетичен език - ходете по Земята, но не забивайте поглед в краката си, а гледайте към звездите!
А какво значи "правилно мислене"? Това е човешко определение - "правилно" би следвало да е това, което води до очаквани или желани резултати, нали така. Според кого? Ръдърфорд или Нобел? Кой от тях точно? Има ли в природата добро и зло?
Има ли лоши и добри процеси?