Автор Тема: Съществува ли частица ...  (Прочетена 49379 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #30 -: Май 01, 2015, 03:39:51 pm »
atos, става въпрос за скорости и разстояния, но тъй като ЧИСЛАТА са наистина космически много по-нагледно е представянето чрез време.
За да твърдиш че на 5 секунда от големият взрив Вселената е станала с някакви размери, то значи ти си привърженик на тази теория. Никое материално тяло не може да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината, още повече цяла галактика. Но дори и така да е, излиза, че тя трябва да се е движила със скорост 20 пъти по-голяма от тази на светлината, и в момента на излъчването на тази светлина се е забавила до 310 500 км/сек. (да скоростта е невероятна, но така се получава от константата на Хъбъл). Опит да се обясни това разминаване в ОТО е теорията, че тази материя се поражда от пространство-времето. Преди време науката обясняваше че света е създаден от Господ, сега неговата роля е поело пространство-времето.
Дайте да не обясняваме невероятното с невъзможното и обратно!
« Последна редакция: Май 01, 2015, 11:49:23 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #31 -: Май 01, 2015, 05:26:40 pm »
За да твърдиш че на 5 секунда от големият взрив Вселената е станала с някакви размери, то значи ти си привърженик на тази теория. Никое материално тяло не може да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината, още повече цяла галактика. ......................................................................................
Дайте да не обясняваме невероятното с невъзможното и обратно!

Първо - не го твърдя аз, а създателите на теорията!
Второ - за да си привърженик или опонент на дадена теория, трябва да си ЗАПОЗНАТ с нея!
Трето - ти лично как установи, че "...Никое материално тяло не може да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината..." ??? По чии измервания? В чия времева дименсия и относителност? Само не ми казвай - сегашната, защото никой не знае как е текло времето преди 10-15 или "N" милиарда години, защото е нямало време - не е имало човешки разбирания, за да определят тези понятия и да ги затворят в "смисловата" рамка ВРЕМЕ!
Изобщо не съм сигурен дали разбираш за какво говоря?

И последно - какво значи НЕВЪЗМОЖНО и НЕВЕРОЯТНО, ако не поредните човешки измислици?





Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #32 -: Май 01, 2015, 06:07:23 pm »
atos, от сутринта чета разсъжденията ви и ми щукна една мисъл, която ще изкажа тук, може да не е за тука, но нямям намерение да отварям нова тема.
Мисълта ми е повече въпрос: Какво мислите, че има от другата страна на ДУПКАТА? Според представите всичко, което попадне в зоната и се ускорява до много над светлинната скорост, ако има наблюдател от другата страна, според мен ще наблюдава ГОЛЯМ ВЗРИВ.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #33 -: Май 01, 2015, 08:41:44 pm »
Определено се сетих за кабалистическата концепция за Цимцум или съкращението (атеистите по-нататък може да не четат:)))

СПоред Лурианската линия на Кабала - Бог е съкратил себе си, за да създаде Творението. Скорост на светлината няма, защото светлина има навсякъде (или c=0)

Цитат
Стихотворение Ари "Древо жизни"
 
Знай, до начала творения был лишь высший, все собой заполняющий свет.
И не было свободного незаполненного пространства -
Лишь бесконечный, ровный свет все собой заливал.
И когда решил Он сотворить миры и создания, их населяющие,
Этим раскрыв совершенство Свое,
Что явилось причиной творения миров,
Сократил себя Он в точке центральной своей -
И сжался свет и удалился,
Оставив свободное, ничем незаполненное пространство.
И равномерным было сжатие света вокруг центральной точки
Так, что место пустое форму окружности приобрело,
Поскольку таковым было сокращение света.
И вот после сжатия этого в центре заполненного светом пространства
Образовалась круглая пустота, лишь тогда
Появилось место, где могут создания и творения существовать.
И вот протянулся от бесконечного света луч прямой,
Сверху вниз спустился внутрь пространства пустого того.
Протянулся, спускаясь по лучу, свет бесконечный вниз,
И в пространстве пустом том сотворил все совершенно миры.
Прежде этих миров был Бесконечный,
В совершенстве настолько прекрасном своем,
Что нет сил у созданий постичь совершенство Его -
Ведь не может созданный разум достигнуть Его.
Ведь нет Ему места, границы и времени.
И лучом спустился свет
К мирам, в черном пространстве пустом находящимся все.
И круг каждый от каждого мира и близкие к свету - важны,
Пока не находим мир материи наш в точке центральной,
Внутри всех окружностей в центре зияющей пустоты.
И так удален от Бесконечного - далее всех миров,
И потому материально так окончательно низок -
Ведь внутри окружностей всех находится он -
В самом центре зияющей пустоты...

(физики курят в сторонке  ;D )

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #34 -: Май 01, 2015, 08:58:02 pm »
atos, atos, четеш написаното от мен "като дявола евангелието". Много удобно пропусна написаното в края на пасажа " Опит да се обясни това разминаване в ОТО...". Философски погледнато написаното от теб е вярно, но научни доводи не срещнах никакви. Затова ми е НЕВЪЗМОЖНО да оборя НЕВЕРОЯТНОТО!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #35 -: Май 02, 2015, 12:29:01 am »
Ksurnev, на прав път си, точно така е:)
Точно така би изглеждало за "страничен наблюдател", ако го има.
Само дето не е "другата страна", а друго измерение! Наричаме го условно "от другата страна", защото човешките ни мозъци не могат да работят в повече от 3 измерения.
Всичко, което потъва в една черна дупка изчезва в нашето измерение, материята "угасва", обаче...!
Информацията за него остава като на запис в космическата инфоматрица. "Другата страна" на дупката "изплюва" материята като извор. Вече скоростта на изплюване би зависила от енергията на създаването (ще обясня) и от времето, което тече в това измерение. Наблюдението на този процес (ако е възможно) би бил ГОЛЯМ ВЗРИВ за това измерение.
Някои колеги, които твърдят, че виждат прииждащите енергии от нашата "бяла дупка" я наричат ЧЕРНОТО СЛЪНЦЕ, твърде е възможно нашата част от вселената ни да се е пръкнала оттам?
Интересното е, че изплютата материя СЕ СЪЗДАВА в момента на изплюването, а не  просто е "преминала" през дупката!
Аналогията е като с цифров запис, който се чете и се сътворява на момента прочетеното.
Ако пуснем стар грамофон, записана е музика директно на плочата аналогово. Възпроизвеждането е единствено усилване на сигнала.
Обаче ако записът е цифров, компактплейърът го "изсвирва" от единици и нули, създавайки музиката на момента, както цигулар свири по ноти.

Както някои колеги тук предположиха преди време в друга дискусия, твърде възможно е да има във вселената ни не един, а много "Големи Взривове". Всяка черна дупка е преход към друга вселена, вероятно е и някои от тях да са свързани в общи измерения.
Ако следваме логиката на фракталната теория, ще се разкрие една доста по-глобална картина...всичко ще прелива от (хахаха) пусто в празно, постоянно ще се вижда движение на създаване и изчезване на вселени и светове...свързани помежду си с хиляди черни дупки и взривове.
Това, ако се абстрахираме от скоростта на процесите, разбира се:)

Bat_Vanko, нали сме говорили вече, че тази мания "да се обясни" е чист, прост човешки копнеж:)
Какво значи "научни доводи"? Науката ни е на ниво пеленаче в сравнение с нужното ниво за обясняването на тези процеси...
Как да обясниш нещо, като не разполагаме дори с понятия за него?
То е все едно да обясняваш на 6 месечно бебе, (което знае какво значат само ДА и НЕ) как да реши квадратно уравнение? И за целта трябва да му го обясниш само с тези две известни му думи...как да стане?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #36 -: Май 02, 2015, 12:35:45 am »
Ако приемем, че в черните дупки скоростта на светлината може да се надхвърли...
Замислете си какво става, когато самолет се движи със скорост по-голяма от тази на звука. Какво вижда наблюдател, срещу който идва такъв самолет?
Ами ... вижда един самолет, който лети безшумно, и по някое време чува ... взрив.
Ако сега на мястото на наблюдателя сложим един сляп човек, който може само да чува... той как ще обясни това което чува? Ами ... "Нямаше нищо, беше абсолютна празнина, и изведнъж се чу взрив и от тоя взрив излезна един самолет, който отлетя натам...". Т.е той ще е "наблюдавал" точно това, което ние предполагаме че се е случило - отникъде е "изригнала" цялата материя и се е разпростряла.
А ако тази материя просто е пътувала към нас със скорост по-голяма от тази на светлината? Няма ли да наблюдаваме точно това, което се чува от свръхзвуковия самолет?
« Последна редакция: Май 02, 2015, 12:38:08 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #37 -: Май 02, 2015, 12:45:09 am »
Да, juliang, възможен пример за обяснение даваш...но пак е опит с познатите ни понятия:)
Това "отникъде" е жалко понятие на примитивните ни мозъци, които са свикнали все нещо да е НЯКЪДЕ, визирайки единствено познатия ни свят и измеренията му!
В черна дупка понятието СКОРОСТ си губи смисъла. Защо?
Защото скорост означава "време за придвижване в ПРОСТРАНСТВОТО", а там пространството толкова се изкривява, че ИЗЧЕЗВА! Така информацията преминава в друго измерение, друго пространство, където създава друга материя.
С други думи - ако пространството се  "смачка" до 0, скоростта граничи с безкрайност, просто не е фактор!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #38 -: Май 02, 2015, 01:09:16 am »
Все пак трябва нещата да се обясняват с понятия, които са разбираеми, а които има думи ... :)
Ако приемем че това:

е близо до реалността, и си успеем да си го представим като качим измеренията с още 1-2... може да се окаже че "нашата" материя просто изтича като през сифон в банята нанякъде... може би в някаква друга вселена, която е "съвсем близо" по някое измерение от нашата. И там си имат "бели дупки" и точно като нас дълбокомислено съчиняват теории как да обяснят тоя фонтан от материя, дет им блика пред очите. А това си е нашата материя... :)
Но опитите да съчиним нещо правдоподобно ... това е все едно да учиш на стереометрия герои от комикс, които знаят само 2 измерения - тези на листа, на който са нарисувани. Как да обясниш на същество живеещ в 2 измерения понятия като "подлез" примерно - нещо дет тук и бебетата го разбират?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #39 -: Май 02, 2015, 03:08:16 am »
Именно!
Даже не "изтича", а все едно се превръща в радиосигнал, минаващ през сифона, приема се от другата страна и се синтезира отново...и тази друга страна не е "съвсем близо" а е на същото "място", на което сме си и ние, трудно е за възприемане, нали?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #41 -: Май 02, 2015, 08:20:07 am »
Атос това което си писал в Отговор #35 е доста интересно. Аз също съм си го мислил и съм разсъждавал върху такава хипотеза за сега има само едно препъникамъче което силно намалява вероятността от достоверност на тази хипотеза. Това е гравитацията. Излиза че, някак си веществото си съблича дрехата гравитация и я оставя в антрето на черната дупка и продължава нататък без нея. Ако се намери логично обяснение на този феномен да го наречеме тази хипотеза ще стане много сериозна теория. Примерно ако се докаже, че гравитацията на черните дупки не е в зависимост от погълнатото вещество а зависи от нещо друго. това може да стане примерно ако бъдат открити намаляващи черни дупки. защото от тази теория произлиза, че дупките би следвало да имат живот с определена продължителност да се появяват и да изчезват в определен момент.       

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #42 -: Май 02, 2015, 08:48:43 am »
Ако нещо  дръзне да се приближи до "черна дупка" под някакъв критичен праг, то ще бъде дезинтегрирано и издухано навън от мощните радиационни излъчвания (фотонни и частичкови), идващи от "дупката". Тя има невероятна гравитация, но в непосредствена близост изглежда се обръща заради твърде силния контра-поток.
Не знам защо е необходим този Голям взрив... Пълна стъкмистика е според мен. Животните, растенията, насекомите и т.н. да не би да се раждат чрез "големи взривове"? Клетките им се размножават и организмите им трупат маса чрез постъпване на хранителни в-ва от околната среда. Съвсем логично е звездите и планетите по същия начин постоянно да трупат материя, която кристализира от етера под въздействие на гравитацията.
Замислете се над следния пример - преди милиони години на земното кълбо е имало само един континент - Пангея. Обитателите на Земята в онези времена са били огромни (включително растенията и насекомите). Дали пък Земята тогава не е била по-малка? Съответно гравитацията е била по-слаба и това е позволило развитието на огромни животни. С течение на времето планетата е натрупала още материя, континентът се разцепва на няколко, които постепенно се раздалечават, а обитателите й постепенно намаляват размерите си. Земята си расте и в момента, както и всяко друго космическо тяло.
« Последна редакция: Май 03, 2015, 01:59:14 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #43 -: Май 02, 2015, 10:46:40 am »
Хипотезата за "големия бум" дали не се използва за обяснение на "реликтовото лъчение" и "доплеровия ефект" - изместване в спектъра при отдалечаване.
Разбира се, причините за това може да са други.
Още нещо - при развитие на способности за свръхсетивно наблюдение може да се постига четене на информация за събития станали преди милиони години - от Акашовите записи в етерния свят. Инвестирането на време и усилия за развитие си струва!

Цитат
Та казвам, има един човек у нас, когото ние не познаваме. Този човек е наречен мълчаливият. В окултната наука поддържат, че човек има едно място, дето този мълчаливиÿт живее. Между веждите на човека има една малка празнина, в която нищо не може да влезе, и човек се задоволява да живее в това малко кюшенце, в тази малка дупчица. Този духовен, мълчалив човек влиза в това малко кюшенце и оттам през очите на човека наблюдава какво той върши. Този човек наричат мълчаливия наблюдател на живота. Човек на сърцето само въздиша, обикаля нагоре-надолу и само казва: “Няма ли кой да ме избави от това положение?” Мълчаливият казва: “Има.” “Къде е той?” Мълчаливият пак си мълчи. Човекът на сърцето пак казва: “Дотегна ми вече сиромашията. Няма ли някой да ме избави от нея.” “Има.” “Де е той?” Пак мълчание. Този мълчалив наблюдател е влязъл в човека вътре, в една малка дупчица и само мълчи и наблюдава като едно косерче. Ако кажеш на човека, че спасението му е вътре в него, между веждите, в една малка дупчица, те ще почнат да се смеят. Този човек е умен, той седи в това кюшенце и оттам с помощта на радиото си постоянно препраща и изпраща новини, съобщава за човека как прогресира и какво върши.


***

Ще имате предвид следното правило: когато сте развълнувани, сутрин или вечер, концентрирате ума си или към края на носа или към центъра на веждите. Защо? Във веждите вътре, между космите има празнина, наречена “Празнина на безмълвното наблюдение, на Божествения ум”. Ще се концентрираш, ще държиш ума си буден, докато ти дойде една светла мисъл, едно просветление. Да кажем, че решаваш един важен въпрос. Спри ума си върху него и след малко ще проблесне една малка светлина, ще ти дойде една

светла мисъл, която ще те напъти към този път, в който трябва да тръгнеш. Понякой път, когато на хората им дойдат големи страдания, свиват веждите си. Когато човек свие веждите си, той несъзнателно концентрира ума си към центъра на веждите. Щом концентрирате ума си нагоре, вие го проектирате от центъра на главата си към cлънцето, т.е към централното cлънце на духовния свят. Ние определяме че Бог е над главата ни. Не мислете къде е Бог. Щом проектирате ума си към веждите, нагоре, непременно твоята мисъл ще донесе някакво благо в живота ти.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #44 -: Май 02, 2015, 11:12:27 am »
Червеното отместване на спектъра може да се обясни със загуба на енергия на фотоните, пътуващи сред необятната космическа шир. Това обяснява защо при най-отдалечените галактики се отчита най-голямо червено отместване - просто защото са най-далеч, а не защото се разбягват по-бързо.