Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 193949 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #240 -: Април 04, 2016, 02:04:46 pm »
Първо да се извиня на четящите темата за прекаленото използване на тирета. Не съм се замислял, че дразни толкова много. Съжалявам! Ами не знам, според теб тягов електродвигател с такава максимална мощност и тегло от минимум 50-60 кг,с какъв инерционен момент на ротора е?
« Последна редакция: Април 04, 2016, 02:15:59 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #241 -: Април 04, 2016, 10:05:41 pm »
Доста мислих преглеждах неща, мисля, че някъде бъркаш. Факта, че изкарваш ефективността 10 пъти навежда на мисълта, че някъде си допуснал грешка с един разред в дименсиите.
За остатъчен магнетизъм изобщо не може да се говори тука, нито в ротора, нито в статора, поради различни причини, но няма такъв. Освен това наистина двигател на празен ход няма въртящ момент, такъв може да се измери само теоретично, иначе се получава нещо като котката на Шрьодер. Ни жива ни умряла. Другата дребна грешка която забелязвам е, че твърдиш, че от момента на развъртането на двигателя започва да спада токът в него. Въобще не е така. Токът стои висок, докато се ускорява двигателя, като започне да намалява ускорението започва да пада и токът. Предполагам не по-малко вярно ще е и казано в обратна зависимост:
Като намалее токът, намалява и ускорението. 
« Последна редакция: Април 05, 2016, 12:15:06 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #242 -: Април 05, 2016, 12:25:12 am »
Радико, двигател, който е завъртян в земни условия (гравитация, триене и въздух) ВИНАГИ има въртящ момент...и не е само теоретично ;)
Другото е, когато самият ротор се разглежда като маховик, тогава въпросният "инерционен момент" е комбинация между самата роторна инерция и ефекта на Харолд Аспден, това е наистина акумулиране на въртене в самото пространство - един вид "отпечатък"/запис на динамиката на въртене в инфополето.
Много от вас го отричат, други не са чували за това, но е факт! Разбира се...стойности като "10 пъти" са нереалистични...но ефектът е налице!
« Последна редакция: Април 05, 2016, 12:43:17 am от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #243 -: Април 05, 2016, 11:36:44 am »
Радико,как ги измисляш тези бисери?Тези 10 пъти получена отколкото вложена енергия ги спомена ти,а сега се оказаха мое твърдение!Никъде не съм твърдял такова нещо!Напротив,стойностите,които съм посочил,говорят съвсем друго.Ако двигателя е консумирал 6038вата,то за производство на такава електрическа мощност при КПД на генератора от 70% са били необходими около 9000джаула кинетична енергия.Като се прибавят и другите неизбежни загуби би могло да се говори за два пъти или дори по-малко съотношение между вложена и получена кинетична енергия.Що се отнася до остатъчния магнетизъм,не знам къде си учил електротехника,но силно се надявам тези,които са те учили да не прочетат този ти пост!Защо не обясниш на аудиторията тук,как при липса на какъвто и да е остатъчен магнетизъм е възможно реализирането на динамично спиране в генераторен режим със самовъзбуждане при този тип двигатели?Въртящият момент е резултат от действието на електромагнитните сили,появяващи се в машината и неговото проявление е точно в ускорението на ротора,дали на неговия вал има или не товар,това не променя същността на нещата.Последното ти твърдение също е напълно невярно,което съвсем ясно личи от фиг.2.5 а на стр.8 от въпросния Автореферат.И пак не си обърнал внимание,че за да избегна точно такъв тип обвинения в дребни грешки,изчисленията са правени за ток с големина от 219,40 ампера,за който никъде не се твърди,че намаляава по време на ускорението на ротора и при пълното напрежение от 86волта прав ток.
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #244 -: Април 05, 2016, 07:26:02 pm »
Цитат
От друга страна -при ток с големина 219,4А и напрежение от 86VDC-големината на консумираната мощност от източника на захранване за посоченият интервал от време-0,320s-е 6038W

Цитат
Единственото,което остана да видим е какво се е случило с кинетичната енергия на ротора.Формулата е Ек=J.W<2/2-предполагам е известна на всекиго.При ъглова скорост 1000rad/s и инерционен момент от 0,04кг.м-за кинетичната енергия на ротора се получава стойност от 20000джаула.
Това са твои думи, нали.
Според моите скромни познания по въпроса 6038 вата в продължение на 0,32 секунди е равно на 2000 джаула вложена енергия в ротора и после 20000 получена при спирането му. Точно едно към десет.
Е,,, ако си намериш къде си сгрешил мястото на десетичната точка ще потвърдиш по блестящ начин закона за запазване на енергията.
« Последна редакция: Април 05, 2016, 07:51:50 pm от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #245 -: Април 05, 2016, 08:51:53 pm »
Ама ти,освен че не четеш внимателно,не можеш и да смяташ ли?При големина на тока от 219,40А и напрежение от 86волта,за една секунда консумираната мощност би била 18868,4 вата.Посочил съм интервала от време-0.32сек.За този интервал се получава 6038вата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #246 -: Април 05, 2016, 10:40:50 pm »
Цитат
Ама ти,освен че не четеш внимателно,не можеш и да смяташ ли?При големина на тока от 219,40А и напрежение от 86волта,за една секунда консумираната мощност би била 18868,4 вата.Посочил съм интервала от време-0.32сек.За този интервал се получава 6038вата.
Сам хвърляш камъни в своята грдина. Сега съм съвсем сигурен че си сгрешил изчисленията.
При положение, че не правиш разлика между единици за измерване на енергия и мощност няма начин да си направил точно изчисленията. Не са 6038 вата а ватсекунди, с други думи - джаули.

« Последна редакция: Април 06, 2016, 10:19:59 am от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #247 -: Април 05, 2016, 11:02:22 pm »
Заяждаш се на дребно,явно опитвайки се да омаловажиш гафовете,които допусна!Смешно е!Още повече,че и ти в предния си пост пост си написал 6038вата за 0.32сек. нали!Та така последно,продължаваш ли да твърдиш и да ставаш за смях,че съотношението е едно към десет или ще си признаеш детинската грешка?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #248 -: Април 05, 2016, 11:23:12 pm »
Освен това в електричеството един ват е равен на един волт при електрически ток един ампер.Или 1W=1V.1A

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #249 -: Април 05, 2016, 11:26:22 pm »
Моята грешка е,  че приех че си достатъчно компетентен в изчисленията, но не би. Както и да е. Пожелавам ти успех в подкарването на двигателя въпреки, че не го вярвам. Дойде време да се заема отново много сериозно със собственният си проект и вече няма да имам време и нерви и най вече желание да разубеждавам такива като теб. Ти явно си от хората които се учат само от грешките си, е действай сгреши за да се научиш. А от мен и ти и другите колеги очаквайте интересни вести, не в тази тема разбира се.     

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #250 -: Април 06, 2016, 09:12:37 am »
Ами щом ти си толкова компетентен и си твърдо убеден,че има грешка,защо не я посочи?На всяко едно от последните ти твърдения отговорих детайлно,като се оказа,че нито едно от тях не е вярно!И вместо да си признаеш грешките,ти се измъкваш,хвърляйки голословни обвинения.Да се чуди човек дали е повече смешно или повече жалко!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #251 -: Април 06, 2016, 10:27:04 am »
Нека спорът ви е с градивен характер!
Не приплъзвайте нещата към лични разправии, ако ще спорите - правете го зряло:

"Точка 1" - аргументи, за и против - доказателства (макар и емпирични).
"Точка 2"...и така нататък...


В края на даден спор, ако и двете страни не стигнат до общо становище...това не е спор, а наддумване!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #252 -: Април 19, 2016, 12:40:07 am »
Ами съжалявам,ама не е наддумване!Има две три формули разписани тук и малко емпирични данни,които странно защо никой не желае да коментира или опровергае по съответния начин!Как да го разбирам това,че за толкова време всички коментиращи просто са си чесали езиците без да имат грам понятие от това,за което се говори?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #253 -: Април 19, 2016, 11:21:57 am »
Здравейте locco,ще съм Ви много задължен,ако направите съпоставка между моята трактовка и тези,които сте посочили-по какво си приличат и по какво се различават?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #254 -: Април 20, 2016, 10:03:12 pm »
locco, зад тези символи от 1 ….до 97(их пък точно 97) какво се крие ако не е тайна, а и от 0 до 100. А цветните чертички отстрани ги виждаме и по  това време, кога завали дъжд и после не штеш ли пекне слънце. Така де таз вездесъща научна абра-кадабра.