Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 194036 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #60 -: Май 11, 2015, 09:06:18 pm »
Първата част я пропускам,защото ставаме банални.Виж това,че за да възстановим оборотите,ще ни трябва ток,подлежи на коментар.Чувал ли си понятията намагнитеност и магнитно поле на веществото,чел ли си тази дефиниция:Магнитното поле във веществото е сума от две полета външно поле,създавано от електричен ток и полето,създавано от намагнитеността на веществото.Векторът на магнитната индукция на резултатното магнитно в магнетика е равен на векторната сума от магнитната индукция на външното поле и на полето на микротоковете т.е.полето,създавано от молекулните токове.Та ако си запознат с това би следвало да си наясно защо роторите на тези машини се изработват от феромагнитни материали.Ако не си да ти кажа при тях имаме почти пълна ориентация на магнитните моменти на молекулите по външното поле,която се запазва и след изчезването му.С други думи хаотичното топлинно движение на молекулите преминава в подредено насочено движение,което е свързано с ускорението му,без да е необходима външна сила.По подобен начин действа и гравитацинното поле,в резултат на което телата падат с едно и също ускорение във вакум.Затова и твоя пример с камъка не е много удачен.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #61 -: Май 11, 2015, 09:27:24 pm »
Нема аа станеее... колкото и да сте прочели. Ако ставаше, един от вашите мотори като го пуснете И спрете, ....нямаше да спира. А за феромагнитните материали - те са такива, защото при тях няма остатъчен магнетизъм, или е пренебрежимо малък.
Мога да кажа още, но не искам форума да се превръща в чесало за езици, ИЗВИНЕТЕ!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #62 -: Май 11, 2015, 09:45:47 pm »
...Та ако си запознат с това би следвало да си наясно защо роторите на тези машини се изработват от феромагнитни материали.Ако не си да ти кажа при тях имаме почти пълна ориентация на магнитните моменти на молекулите по външното поле,която се запазва и след изчезването му.С други думи хаотичното топлинно движение на молекулите преминава в подредено насочено движение,което е свързано с ускорението му,без да е необходима външна сила.

А енергията за подреждането на молекулите откъде идва? Или очакваш те да се строят без външно... убеждаване?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #63 -: Май 12, 2015, 01:56:31 pm »
ppipilica,извини ме ама тия дни го играя и малко болногледачка,та затова се забавих с отговора.Отвори сайта на ДИНАМО Сливен,имат подробен каталог със сериините двигатели,които произвеждат.Такива правят и в бившия Георги Костов София,ЕЛПРОМ Кнежа има и завод в Петрич,забравих му името,повечето мощни лебедки са с такива двигатели,инсталират се и в кранове,и като тягови двигатели на електрокари,както и за задвижване на мобилната им хидравлика.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #64 -: Май 12, 2015, 07:15:45 pm »
juliang,те молекулите да не са стадо овце та да хабиш енергия докато обикаляш ливадата за да ги подреждаш.Много добре знаеш,че според съвременната теория спонтанната намагнитеност на феромагнетика се дължи на наличието в него на голям брой макроскопични области наречени домени,които са намагнитени самопроизволно до насищане.Външното магнитно поле предизвиква преорентирането на магнитните моменти на целите области,а не на отделните атоми,както е при парамагнетиците,затова и намагнитеността и магнитната индукция на феромагнетиците растат много бързо дори и при слаби полета предизвикани от малък ток.Не винаги съществува правопропорционална зависимост между причината,породила едно явление и неговата големина.Ако пък се беше занимавал с теория на неинерциалните системи т.е.системи движещи се с ускорение,какъвто е случая с нашият ротор щеше да знаеш,че физиката официално е обявила невалидността на законите на Нютон в такива системи.Ето един цитат Инерционните сили не възникват в резултат на взаймодействието между телата,а са следствие на ускореното движение на отправната система,затова те не се подчиняват на третия закон на Нютон,тъй като ако на някакво тяло действа инерционна сила,то не съществува противодействаща сила,приложена към това тяло.Следователно за отправна система ,движеща се с ускорение две основни закономерности в механиката едновременно не са в сила,а именно,че ускорението винаги се предизвиква от сила,а силата винаги е обусловена от взаймодействието между телата.Това означава,че в тези системи не са в сила законите за запазване на импулса,ЕНЕРГИЯТА и момента на импулса.Край на цитата

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #65 -: Май 13, 2015, 11:36:51 am »
Mалко е грубо като сравнение,но аз бих оприличил процесите протичащи в двигателя,с тези които се развиват в механична система изпаднала в резонанс.Който е бил в казармата може би си спомня,че на строева част изрично се забраняваше да преминава марширувайки по мост.Тогава си виках гледай ги тъпите фуражки пак са измислили някаква глупост,какво ще му направят двайсет момчета на този як железобетонен мост? Чак по късно,когато гледах документален филм за моста над река Такома,който заради резонанса се саморазруши,разбрах,че в същност тъпия съм бил аз.Или както казваше един преподавател в МЕИ двигател изпаднал в резонанс може без проблеми да разруши железобетонния фундамент върху който е монтиран.Ето два постулата за механичният резонанс.1В механични системи,в които няма загуби теоретически амплитудата на принудителното трептене може да стане безкрайно голяма.2При явлението резонанс механични конструкции се саморазрушават,поради това,че външна принудителна сила синхронизира трептенията на самата конструкция.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #66 -: Май 13, 2015, 12:36:53 pm »
kd_dinev, само те моля да не изместваш акцента!
Едно е двигател да се саморазруши поради непредвидено конструктивно изпълнение от попадане в резонанс, съвсем друго - да се саморазруши от САМОУСКОРЯВАНЕ и то след като му изключиш захранването ;D
При всички случаи чакаме практическо потвърждение на идеята ти!
Ако самият ти не си готов да изпълниш експеримента, поне дай точно технологично предписание на някой, който е готов да го направи?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #67 -: Май 13, 2015, 05:09:46 pm »
ATOS,съжалявам ако съм бил разбран неправилно,но никъде не съм писал,че двигател изпаднал в резонанс ще се саморазруши,написах,че в него се генерират много големи механични сили,които могат да унищожат фундамента върху който е монтиран.Опитвам се да дам практическо потвърждение,но както споменах по горе към досегашните ми ангажименти неочаквано се добавиха нови,които съвсем ме лишиха от свободно време.Абсолютно нищо против ако има някой колега,който е готов да го направи и сподели резултатите с нас.Ако правилно си спомням основният казус остана дали след включване на правототоков двигател с последователно възбуждане към външен източник на захранване на празен ход,развъртането му за 3секунди и изключването му от захранването роторът на машината ще продължи  да се самоускорява докато я повреди или под действие на силите на триене ще се забави и ще спре.Коректно е двигателя да е нов и да няма промени,които да изменят по някакъв начин естествената му скоростна характеристика на празен ход.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #68 -: Май 13, 2015, 06:05:06 pm »
За този експеримент ли говориш или за създаване на работещ прототип по идеята,защото не разбрах за кое от двете става дума.Ако е за второто готов съм да дам всякакви подробности стига някой да се интересува.Когато смятам,че нещо е важно предпочитам да го свършат професионалисти,затова говорих с хора от една фирма занимаваща се само с правотокови мотори,обясних им какво искам,те викат нямаш грижи ще го направим,ама има един проблем.Какъв проблем нещо по конструкцията или има нещо принципно сгрешено.Ами не просто не работим единични бройки трябва да поръчаш поне двадесет и дотам ни бяха засега преговорите....

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #69 -: Май 26, 2015, 10:07:08 pm »
Тази тема е много интересна, но няма все още експеримент. А там е истината.
https://youtu.be/5YHDPp3_57M

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #70 -: Юли 29, 2015, 07:07:21 pm »
Някой да знае кой и защо ми е изтрил последната публикация?

Линка който посочваш в поста си е неработещ или по скоро няма нищо общо с поста. Администратор
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 07:17:29 pm от dymelsoft »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #71 -: Юли 29, 2015, 07:17:03 pm »
Няма как да стане това, за всяко ускорение се изисква цена

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #72 -: Юли 29, 2015, 08:47:21 pm »
Колега, ако мога да те попитам-ти какво знаеш за ускорителните движения, че се изказваш толкова подготвен? И едно питане към администратора, респективно - собственик на форума-линкът последно, работещ или неработещ е?
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 01:29:05 am от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #73 -: Юли 29, 2015, 08:57:54 pm »
Колега, аз нищо не знам за ускорителните движения, Нютон знае та от време на време се допитвам до него. Той казва, че за да има ускорение трябва да се приложи сила. Всичко, освен турбулентното движение на флуидите, в класическата механика е известно, там изненади няма.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #74 -: Юли 29, 2015, 09:15:04 pm »
kd_dinev, въпросът Ви дали линка е работещ или неработещ е неуместен, защото можете да се убедите и сам. Постът Ви е докладван и от други членове на форума и искането на обяснения за действията ми, са меко казано нагли. Имате пълната възможност да коригирате линка си така, че да има нещо общо с коментара Ви по темата.
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 01:29:42 am от atos »