Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 193274 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #30 -: Май 03, 2015, 03:36:51 pm »
VEKTOR,най сетне един смислен въпрос.Това по скоро е технология за прехвърляне без загуби на топлинна енергия от един обем в друг,като в същото време не сме ограничени от разстоянията между обемите,доколкото сме трансформирали тази топлина в електрическа енергия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #31 -: Май 03, 2015, 03:45:52 pm »
kd_dinev Ето тези твои думи са повода juliang да даде този гениален пример.
Цитат
То расте с увеличаване скоростта на ротора и след определени обороти през него спира да преминава от ток от външното захранване,което означава,че дали ще го оставиш включен или не няма никакво значение.
Сравнението е наистина гениално просто и разбиващо.
А сега относно кафемелачките
Очаквам да обясниш малко по обстойно каква точно е разликата им със постояннотоковите двигатели. Би било добре да направиш две схемички да се види нагледно каква е точно разликата според тебе защото аз не намирам разлика. Според последното ти изказване излиза, че има един определен двигател който при определен начин на включване има възможност да развие обороти над критичните за механичната му якост. А относно нулевият ток на празен ход: това важи само за идеалните чисто математически модели на двигатели предназначени за учебниците, защото идеален празен ход означава нулево триене, нито във четките, нито във лагерите, нито въздушно съпротивление. Такова нещо съществува само в задачите за студентите НА ЛИСТ ХАРТИЯ, реалността на живота е друга. Всеки двигател, включително и онзи идеален за който говорим има определени прагови обороти при които не консумира ток а над тях започва да връща енергия обратно преодолявайки напрежението на източника си При визираните от теб двигатели този праг на обороти може да се окажат над критичните за механичната якост, но безкрайност САМО НА ХАРТИЯ     
« Последна редакция: Май 03, 2015, 04:01:07 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #32 -: Май 03, 2015, 04:23:54 pm »
kd_dinev, кое те кара да мислиш, че натрупаната в ротора енергия ще надвишава тази, която влагаш за развъртането?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #33 -: Май 03, 2015, 04:51:33 pm »
Радико,отново не си коректен.Тези мои думи не могат да бъдат повод за такъв пример,защото в тях изрично се казва,че токът от ВЪНШНОТО ЗАХРАНВАНЕ спира да преминава след определени обороти,а не както твърди той,че никога не е бил включван никъде.Един приятелски съвет.Спри да ми опонираш по този начин начин,защото и двамата ставате за смях.Визираният от мен двигател,не може да почне да връща енергия към източника,не защото прага му е много висок,а защото през въбудителните му намотки не преминава ток,който да създаде магнитни силови линии,пресичането на които би генерило протичането ток през намотките на ротора,който да превърне неговият момент от ускорителен в спирачен,те затова няма и ограничение в максималните му обороти на празен ход.Ама това явно не го пише в справочника на Клисарови...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #34 -: Май 03, 2015, 06:22:59 pm »
kd_dinev, спорът е безсмислен!

Вземи един такъв двигател, ускори го, изключи го от захранването и нека се разпадне!
СНИМАЙ ТОВА НА КЛИП И НИ "НАТРИЙ НОСОВЕТЕ"!

Обещавам ти след това да ти помагам във всичко, за което се сетиш - даже да носим камъни за оградата ти...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #35 -: Май 03, 2015, 06:50:49 pm »
kd_dinev, не ни пробутвай номера със стартерите, да един стартер на празен ход може и да се разпадне ама причините са съвсем други. Стартерите са изчислени за работа под товар като тока им е завишен в пъти за сметка на теглото и кратковременния режим на работа, ето затова може да вдигне много високи обороти. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #36 -: Май 04, 2015, 09:01:08 am »
Цитат
Визираният от мен двигател,не може да почне да връща енергия към източника,не защото прага му е много висок,а защото през въбудителните му намотки не преминава ток,който да създаде магнитни силови линии
Виж сега аз нямам проблем да отделя 20-30 минути и да ти демонстрирам с едно клипче как двигател от типа който имаш в предвид работи в генераторен режим и захранва примерно лампа. Точно с визираният от теб двигател можеш да си направиш и сам лабораторното упражнение за да се убедиш, че това което бих показал е реално а не измама фейк или монтаж Всеки друг който иска би могъл да го повтори, но ми се струва, че никой друг освен теб не се съмнява в написаното от мене.
Преди да се заема с безсмислени лабораторни упражнения обаче бих искал да направиш това което те помолих в предишната си публикация, а именно:
Цитат
А сега относно кафемелачките
Очаквам да обясниш малко по обстойно каква точно е разликата им със постояннотоковите двигатели. Би било добре да направиш две схемички да се види нагледно каква е точно разликата според тебе защото аз не намирам разлика
Защото неподкрепени със конкретен нагледен материал думите са ти просто голословни твърдения "изключително погрешни" според мен а и не само според мен.
 

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #37 -: Май 04, 2015, 10:18:20 am »
ATOS,напълно си прав,спорът взе да се обезмисля,с колегата явно говорим на различни езици.Що се отнася до клипа не съм много съгласен,веднага ще се появят мнения,че е манипулиран,че се виждат кабели,че ротора умишлено е разбалансиран и т.н.....Ако правим нещо да го направим професионално,така,че в никой да няма съмнения.Доколкото разбрах във форума има доста колеги с възможности,нека някой от тях да организира експиримента,да покани независим експерт,който да го проведе.Който желае да гледа да плати на колегата съответната част от разходите,но да има възможност лично да се убеди,че няма никакви манипулации.След това сядаме и гледаме,после обсъждаме...Ако не друго поне ще имате шанса лично да ми теглите по една....в случай,че нещата не станат така както съм ги написал.NIZO,извини ме,че не ти отговарям,но явно наистина няма смисъл от излишно теоретизиране,ако желаеш можем да го обсъдим на лични.Хубав ден и успешна седмица на всички.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #38 -: Май 04, 2015, 01:28:22 pm »
За мен този спор имаше смисъл единственно заради идеята да предпазя теб и евентуални последователи от това да блъскате залудо гонейки Михаля, както вече го сториха няколко човека опитвайки се всуе да направят най различни варианти на ротовертери използвайки какви ли не "хитрини" Ти като си дебелоглав и упорит няма проблеми действай. Явно няма да спреш докато не се убедиш, че стената е по здрава от главата ти, но не убеждавай и други хора да хвърлят усилия и пари на вятъра.

Прилагам една извадка, сети се от къде която може би ще те убеди, че правотокова машина с последователно възбуждане може да работи и като генератор "при това много добре се саморегулира" Сега остава да се сетиш, че може да и сложиш маховик и малко електроника която да я вкарва ту в генераторен ту в двигателен режим и готово. Събирай дружинка от тия дето знаят от коя страна се държи поялника грабвайте мосфетите и поялниците и почвайте. Докато темата стане 17-18 страници знаеш ли колко схеми трябва да се изначертаят. Луд умора няма Пожелавам ти успех поне в чертаенето, то че краен резултат няма да има е ясно.   

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #39 -: Май 04, 2015, 01:52:32 pm »
Да Радико, точно така е постоянно токовия мотор с последователно възбуждане може да влезе в генераторен режим. Това му свойство се използва в някой машини за електрическа спирачка, като след изключване на захранването двигателя се окъсява и понеже от високите обороти вече е в генераторен режим спира за секунди. kd_dinev, за какъв професионализъм говориш като ти не искаш да отговориш на елементарни въпроси които ти задава Радико а и не знаеш че правотоковия двигател става на генератор. Какво да очакваме от теб да ни покажеш в този случай. Нищо лично, но ти си този който прави нещата да изглеждат безсмислени.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #40 -: Май 04, 2015, 03:12:26 pm »
Отговарям единствено и само защото бях обвинен,че карам други хора да хвърлят парите си и времето на вятъра.Смятам,че ATOS изчисти казуса до краен предел.Двигател правотоков с последователно възбуждане на полюсите,с непроменена естествена скоростна характеристика и източник на външно захранване.Включваме двигателя на празен ход,оставяме го да се развърти и го изключваме от захранването.Ако ротора продължи да се ускорява до разрушаването си,то аз ще съм прав,ако спре да се развърта прави ще сте вие.И за да няма ощетени ще платя елдвигателя и труда на експерта.Просто да го органинизира някой,не искам да ме  обвиняват и там в някакви манипулации...

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #41 -: Май 04, 2015, 03:55:45 pm »
А ма ти наистина вярваш в това!! Мисля че имам един стартер от москвич ако го намеря ще ти го дам да се увериш в несъстоятелноста на теорията ти.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #42 -: Май 05, 2015, 12:51:37 am »
kd_dinev, ти го твърдиш, смятам и че ти би трябвало да го направиш?

Ако друг го направи и каже - не става, няма ли да го обвиниш в немарливо изпълнение?
Че оборотите, примерно са малки или има допълнително триене и т.н.?

Повечето колеги тук смятат (в т.ч. и аз), че ако постигнеш самоускоряване след изключване на захранването, теоретично би могло да се подбере товар, който "обира" ускорителната енергия дотолкова, че да се задържат стабилни, постоянни обороти!
Което от своя страна вече е СЕ и дори повече от перпетуум мобиле, понеже ще има включен товар!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #43 -: Май 05, 2015, 02:25:15 am »
Я да питам автора, руски генератор Г-108 става ли за опит, щото имам и според мен е точно такава конструкция. Има си статорна намотка и роторна намотка е сигурно ще трябва да изкарам допълнително кабели, не знам как точно е вързан вътре.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #44 -: Май 05, 2015, 04:47:50 pm »
Не мисля,колега,че генератора ще ти свърши работа,но ти си знаеш,ако искаш пробвай.ATOS,ще ми трябва малко време за да ти отговоря коректно.