Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 193915 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #210 -: Март 21, 2016, 11:55:19 pm »
Ко стана -многознаещия-трябва да ровиш в интернет?В справочника на Клисарови не го ли пише?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #211 -: Март 21, 2016, 11:58:49 pm »
Ето тук е описано доста добре макар и на малко "високонаучен" език който недолюбвам.
И си запази ако обичаш коментарите на личностна основа за себе си.
Не можеш да ме засегнеш, това показва само колко беден си духом.
Извинявам се на другите колеги за грубият тон.
П.П.
Да ровя така полагам по малко усилия да те ограмотявам от колкото да пиша сам,

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #212 -: Март 22, 2016, 12:00:19 am »
Ама нали и Ти се изказа преди време-да беше .......да му го набиеш-ама то акъл!Не се се сърди-нали така писа-народна поговорка било.....

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #213 -: Март 22, 2016, 12:03:02 am »
Че това съм го чел хиляда пъти

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #214 -: Март 22, 2016, 12:14:27 am »
Да го беше прочел само веднъж ама качествено. Да го разбереш.
както и да е има хора които се учат само от собствените си грешки ти май си от тях. Пожелавам ти успех в експериментите с правотоковите машини.
Имам предвид да успееш да схванеш къде е истината, че няма да изкараш СЕ това май само на теб не е ясно все още.   

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #215 -: Март 22, 2016, 12:16:16 am »
И кат порови-сега можеш ли да кажеш времето за развъртане или не?И когато говориш за груб тон си спомняй какво си писал преди-защото то си седи там записано-никой не го е трил-и никой не те е предизвиквал да го правиш!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #216 -: Март 22, 2016, 12:33:12 am »
Цитат
И кат порови-сега можеш ли да кажеш времето за развъртане или не
Що за въпрос. Аз пък искам да ми кажеш какво е времето за завъртане на планета около звездата и. Е, пропуснах да спомена колко е голяма звездата, колко е голяма планетата, колко е отдалечена, но въпреки това, много държа да ми кажеш какво е времето за завъртане.
Въпросът ми е напълно аналогичен с твоя по безсмислие.
Извън заяжданиците, най-бързо ускоряващият се двигател, с който аз съм се занимавал беше с тегло около 120 килограма и правеше пълен реверс за 0,2 секунди. Знам, че има и по-бързи. 
« Последна редакция: Април 04, 2016, 11:01:57 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #217 -: Март 22, 2016, 11:03:50 pm »
Значи снощи пропуснах да уточня:
Гореспоментатият двигател е с независимо възбуждане. Там нещата стават още по-интересни, ако по някаква причина двигателят остане без възбуждане, само с котвен ток. Няма такова СЕ братче като там. Има в управлението едно специално токово реле, което не позволява да протече ток в котвата, ако вече не е протекъл индукторният ток. Сигурно са го сложили проектантите специално с цел да скрият факта на съществуването на СЕ. А и статорната намотка "индуктора" е измислен единствено с тази цел: Да не се разбере за съществуването на СЕ.
ААААА ето, че разкрих най-голямата конспирация в областта на електротехниката.  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Април 04, 2016, 11:03:18 am от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #218 -: Март 23, 2016, 07:30:16 pm »
Голем смех падна-нема що!Все пак ти благодаря,че даде линк към Автореферата на инж.Димитров.Изледванията му върху преходните процеси протичащи в серийните двигатели могат да послужат за онагледяване на тезата ми.И така-спорът беше за въртящият момент при пускане на двигателя без външен товар.Съгласно формулата-М=J.w/t-моментът на електромагнитните сили придава ускорение на въртящите се части на машината-в случая-ротора,което зависи от големината на момента и от големината на инерционния момент на ротора.Съгласно табл.4.1стр29-изследвания двигател при ъглова скорост от 80,6rad/s и големина на тока от 219,4А развива момент от 123Nm.Големината на инерционния момент не е посочена на според каталога на Oemer-двигател от този тип и мощност има 0,04кг.м инерционен момент на ротора.Като заместим стойностите във формулата и отчетем че продължителността на преходния процес е 0,320s, се получава, че скоростта на ротора ще достигне 1000rad/s което доста точно съвпада със стойността на фиг.2.5 на стр8.  От друга страна -при ток с големина 219,4А и напрежение от 86VDC-големината на консумираната мощност от източника на захранване за посоченият интервал от време-0,320s-е 6038W.Умишлено посочвам най високата възможна стойност-в действителност-както посочи и колегата/но той с неговите дяволи и магарета-почти нищо не му се разбира-изразходваната енергия ще бъде значително по-малко,което може да се види в посочената таблица и графика!Единственото,което остана да видим е какво се е случило с кинетичната енергия на ротора.Формулата е Ек=J.W<2/2-предполагам е известна на всекиго.При ъглова скорост 1000rad/s и инерционен момент от 0,04кг.м-за кинетичната енергия на ротора се получава стойност от 20000джаула.
« Последна редакция: Март 24, 2016, 02:31:02 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #219 -: Март 23, 2016, 10:41:18 pm »
Странна работа накара ме сериозно да се замисля.  По тези сметки излиза, че имаме върната обратно енергия около 10 пъти повече от вложената. Но онзи двигател, за който писах по-горе би трябвало да грее страшно много или поне регулатора, който го управлява, защото си променя посоката през много кратко време.
Или нещо са грешни сметките или се случва нещо, което е извън рамките на стандартния модел.
« Последна редакция: Април 04, 2016, 11:04:34 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #220 -: Март 24, 2016, 02:38:16 am »
Дааа..."стандартният модел"...все пак, нали точно това търсим - излизане от него?
Самото пространство (локално) се "зарежда" с въртене, отчита ли го някой?
Кадуцеус се беше опитал веднъж да привлече вниманието върху това слабо изследвано явление.
Формулите са приложими, само когато приемем (или по-точно ИГНОРИРАМЕ) като константа фактора ПРОСТРАНСТВО, в което се случват тези процеси...

Защо при повторно завъртане на маховик, за достигане на определени обороти е нужна далеч по-малко енергия?
Говорим за минути и секунди повторение след първия опит! Всяко забавяне "отслабва" ефекта на акумулация, натрупан в самото пространство!
Въпроси...без отговор от "стандартните модели"...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #221 -: Март 24, 2016, 03:30:23 am »

Защо при повторно завъртане на маховик, за достигане на определени обороти е нужна далеч по-малко енергия?
Говорим за минути и секунди повторение след първия опит! Всяко забавяне "отслабва" ефекта на акумулация, натрупан в самото пространство!
 

Този ефект на Аспден да вземем да му направим една тестова установка, а? 8)
« Последна редакция: Април 05, 2016, 11:58:47 am от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #222 -: Март 24, 2016, 10:10:58 am »
Този ефект на Аспден да вземем да му направим една тестова установка, а? 8)
Качваш се в колата, мръсна газ 100 метра и спираш рязко. Пускаш спирачката и очакваш овъртоленото пространство около 4-те гуми да подкара колата отново...
Дали? А дано, ама надали...
« Последна редакция: Април 05, 2016, 11:58:58 am от atos »

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #223 -: Март 24, 2016, 10:59:19 am »
juliang, става дума за това, че след спирачката ще трябва да се вложи доста по-малко енергия (газ), за да тръгне колата наново. Ето тук teofilius е описал по-подробно: http://mazeto.net/index.php/topic,5460.msg26878.html#msg26878

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #224 -: Март 24, 2016, 11:01:41 am »
Ротора на двигателя в случая се явява маховик-но не обикновен маховик!При стандартните маховици с нарастване на ъгловата скорост расте и енергията за доускоряването им!Докато тук имама стечение на ред благоприятстващи фактори-наличие на огромен първоначален пусков момент,обусловен от квадратичната му зависимост от големината на тока,веднага след развъртането рязко намаляване на големината на тока протичащ през намотките на двигателя,което означава и намаление на консумираната мощност,комбинирано с екстремното увеличение на ъгловата скорост-което пък води до квадратично нарастване на кинетичната енергия на ротора!Като добавим и това,че дори и при ток близък до нулата въртящия момент не изчезва поради наличието на остатъчно магнитно поле-какво се получава?