Автор Тема: Генератор на Бедини + електролизна клетка  (Прочетена 3629 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Отварям тази тема, във връзка със случайно мое хрумване, какво би се получило, ако захраним електролизна клетка с генератор на Бедини. Имайки предвид свойството на генератора да зарежда голям брой акумулатори в паралел, без да се променя консумираната енергия от източника или поне така се твърди, аз не съм го пробвал. Ще ми бъде доста интересно вместо акумулатори да се сложат електролизни клетки. Дали няма да получим така бленуваната свръх ефективна електролиза :) ? Надявам се, че има хора които са репликирали Бедини в голям мащаб, а аз и предполагам и други колеги с готовност ще предоставим клетки за тестове. Поздрави.
П.П. не открих във форума да е дискутирана подобна тема. Да споделят електролизните маниаци :).

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Генератор на Бедини + електролизна клетка
« Отговор #1 -: Април 10, 2015, 12:30:15 pm »
Преди малко писахте че трябва малко напрежение и голям ток. Това в Бединито е точно наобратно. Моето с една намотка дава 527В ако вместо акумулатор сложа кондензаор.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Генератор на Бедини + електролизна клетка
« Отговор #2 -: Април 10, 2015, 12:55:47 pm »
az_skeleta, супер, само че електролизната клетка има свойствата на акумулатор, зарежда се и и има сравнително малко вътрешно съпротивление. Когато свържеш Бединито към акумулатора нямаш 527V а 13 и нещо волта. Електролизната клетка сама ще формира пад на напрежение в случая, въпросът е дали ще произведе газ и дали количеството му ще надхвърля досегашните постижения. Нека не забравяме че токът в клетката все пак зависи от подаденото напрежение и вътрешното съпротивление. /Закон на ОМ :) / Това което аз съм разбрал от опитите си с електролиза е, че най-важното за количество е голяма площ. Имайки предвид свойството на Бедини-генератора да захранва много акумулатори, би следвало да може да захрани и голям брой клетки с голяма площ. Колко голям е твоя генератор, и какви акумулатори ползваш (Ah ?) . Поздрави.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 06:30:24 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Генератор на Бедини + електролизна клетка
« Отговор #3 -: Април 10, 2015, 12:56:21 pm »
Да точно така ! Преходният процес елктролиза-плазма доказва това ! За пореден път насочвам тези които не са гледали филма (принос на nizo) !
https://www.youtube.com/watch?v=TEceEHgaXoU
Относно идеята на dymelsoft: моят бедини за сега докарва 25% загуби ! Оставен е да отлежава за просветление в главата!
Може би по-напреднали ще се изкажат по-компетентно !
« Последна редакция: Април 10, 2015, 06:30:55 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Генератор на Бедини + електролизна клетка
« Отговор #4 -: Април 10, 2015, 04:32:14 pm »
А ако се пробва не с бедини, а с пулс-мотор/генератор - да кажем една-две актуерни намотки и 3-4 генераторни?