Автор Тема: голямогабаритен БТГ със мощност 25 киловата - несиметричен  (Прочетена 14471 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
В руския форум се появи потребител, който твърди че успешно е направил генератор по схема на Тесла, който на изхода си  постига 25 киловата при захранване от китайски 300 ватов инвертор.
Прилагам схемата, указанията на автора и връзката към материалите

източник: http://www.freenergy.com.ua/topic/303-krupnogabaritnyi-btg-525kvt-nesimmetrichnyi/
« Последна редакция: Март 24, 2015, 12:42:39 am от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Преди много време беше пусната подобна работеща и изпробвана схема в руския форум, очевидно има хляб в това нещо
« Последна редакция: Март 24, 2015, 05:38:12 pm от nizo »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
100% работеща, със липси !
Къде е модулаторът ?
« Последна редакция: Март 25, 2015, 09:58:34 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
 Най-горната схема я направих 1 към 1 и, познайте от първия път, нищо не се получи, още когато се появи по форумите. За 5 киловата трафа трябва да е около 10 килограма, а за 25 киловата 50 килограма, а такива трафове при Капанадзе няма.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
мито, митоооо... нищо не си напрайл, че тя схемата излезна преди десетина дена бре, отгоре на всичко автора е дал последващи указания как се прави а не като тебе да мериш резонансната честота с уред..., и забележи, автора казва че трансформаторът не е задължителен, може и без него, че даже и без заземление уж?, ма ти тея работи явно не си ги прочел и бързаш да хвърляш чернилки, чети бе, чети бе момче, тва мога да кажа, както викаше г-н Чобанов.
« Последна редакция: Март 26, 2015, 05:11:46 am от x_name41 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
мито, митоооо... нищо не си напрайл, че тя схемата излезна преди десетина дена бре, отгоре на всичко автора е дал последващи указания как се прави а не като тебе да мериш резонансната честота с уред..., и забележи, автора казва че трансформаторът не е задължителен, може и без него, че даже и без заземление уж?, ма ти тея работи явно не си ги прочел и бързаш да хвърляш чернилки, чети бе, чети бе момче, тва мога да кажа, както викаше г-н Чобанов.
    Тази схема се появи във форума Matrix-x oще на 18 февруари пич, там я видях за първи път. И хора от други форуми са я правили и не са получили нищо, както и аз. „Може и без трансформатор“, а сигурно може и без повишаващата бобина..... А ти с какво мериш резонансната честота, като не е с уред, да не би да го мериш с кантар.
   Заради такива заяждания много читави хора спряха да пишат в нашия форум или пишат все по-рядко. Споделих резултатите от мойте опити с цел да спестя на работещите и търсещи хора нерви и време, а не да хвърлям чернилки по самата идея.
 
http://matri-x.ru/forum/index.php/topic/971-%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b5/page__st__24500
« Последна редакция: Март 26, 2015, 01:42:30 pm от nizo »

GMG

  • Гост
   Някой беше писал, че никой тука не е реализирал истински ТТ
Сега се убеждавам! Изглежда проста работа, ама не е - гениална е!
Според мен, изходния траф наистина не е нужен, ако се ползва
установката само за осветление... Една от многото заблуди е, че
вторичната е тънка и т.н и т.н. ...
Вземи си Мито поука ако можеш пич, не бъди саркастичен ;)
      Поздрави!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
    Тази схема се появи във форума Matrix-x oще на 18 февруари пич, там я видях за първи път. И хора от други форуми са я правили и не са получили нищо, както и аз. „Може и без трансформатор“, а сигурно може и без повишаващата бобина..... А ти с какво мериш резонансната честота, като не е с уред, да не би да го мериш с кантар.
   Заради такива заяждания много читави хора спряха да пишат в нашия форум или пишат все по-рядко. Споделих резултатите от мойте опити с цел да спестя на работещите и търсещи хора нерви и време, а не да хвърлям чернилки по самата идея.
 
http://matri-x.ru/forum/index.php/topic/971-%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b5/page__st__24500

мито, да ти кажа читав човек не може да пише такива неща като тези отбелязаните със червено (ако се мислиш за такъв), второ тея "читавите хора" (според теб) дето не пишат отдавна във форума са толкова читави колкото онези дето казали на соке2к че Чоби е мошенник. Трето ти по тоя начин само се излагаш щото твърдиш едно а показваш нещо съвсем друго. Четвърто, прочети указанията и подробностите от автора защото там е описано как се прави, за меренето на честотата бих искал да ти кажа че тя не се мери а се изчислява така щото уреда ще отчете едно а на практика ще е съвсем друго, ето защо:

Цитат
[autor]
Формула проста... всему начало конденсаторы кои имеются у вас в наличии... они д.б. естественно импульсные... т.е. должны успевать полностью разряжаться за малое время (единицы килогерц)...
Малогабаритной сию установку реализовать невозможно ввиду её специфичности. Длина вторички, как полуволнового резонатора, берётся близкой к частоте 1...1,5мГц, т.е. 100...150 метров... далее как уже описывал ранее... четные кратности. Соотношение длины вторички к первичке - 2 в n-ой степени... т.е. 4, 8, 16, 32 и т.д.
----------------------------------------------------
начинать что-либо собирать нужно после всестороннего анализа реальных возможностей... хватит ли сил (т.е. средств) и терпения.


вторичка мотается в другую сторону.


По поводу "пофигу в какую сторону мотать", я так не мог сказать... если упустил, то это другой вопрос...
По собственной емкости... я говорил не диаметру, а радиусу. Ваши контактные измерения посредством генератора и других приборов НЕКОРРЕКТНЫ, из-за паразитных емостей...даже бесконтакные измерения частоты резонатора не могут дать приемлемой точности. Поднесение руки ко вторичке уже существенно меняет ее (вторички) емкость. Собственная емкость полуволнового резонатора может быть меньше и равной расчётной (лучше меньше). Если Вы взяли 130 метров провода, то уже ориентируетесь на 1,155мГц... и не надо ничего пытаться измерить. Единственно, что нужно соблюсти - индуктивность вторички подогнать (витками) под имеющуюся емкость для частоты 5,5кГц...
Во вторичке, как длинной линии, не применимы расчёты LC-контура... тем более линия полуволновая... в ней не будет LC-колебаний... ток будет "метаться"... от края в край... и большая собственная емкость только во вред.
« Последна редакция: Март 26, 2015, 07:20:17 pm от x_name41 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
x_name41 Всичко съм прочел още, когато излезе тази идея и съм я направил 1 към 1, но не се получи нищо. Може да съм сбъркал някъде, но не мисля, може да ми не е добра „земята“, а може да има и други причини, но най-вероятната е, че това нещо не работи по думите и на други експериментатори. Щом твърдиш, че работи, направи го и го демонстрирай, това е. Защо трябва да се заяждаш с мен, когато аз ти казвам самата истина и какво съм направил.
« Последна редакция: Март 26, 2015, 09:04:53 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Добре, но уточни преди това тези подробности които заяви сега, а не да казваш на всички, че само защото при теб не се е получило не работи. Ето ся пробвах по идеите на Васмус онази схема с качера, ма и при мен не работи ма не защото по принцип не работи, а защото аз не съм я направил както трябва (щото я събрах на бърза ръка без да отчитам подробности), и не си позволявам да твърдя че е фейк или да раздухвам насам-натам. То всъщност това е тест дали можеш да направиш един ТТ, ако не работи при теб, значи не си успял да направиш ТТ. Ето във форума има колеги които са правили ТТ, като hyparh например, той смятам че би могъл да помогне във това отношение. Както спомена GMG всъщност направата на ТТ очевидно не е проста задача...
« Последна редакция: Март 26, 2015, 09:05:39 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Правил съм не един път ТТ и с лайндески банки и с други кондензатори, не е това проблема, или автора пропуска да сподели някоя тънкост, или нещото не работи. Кореспондирам си с няколко човека от руските форуми, те също не са получили никакъв резултат и затова, са ми такива заключенията.
« Последна редакция: Март 26, 2015, 09:38:30 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
бързаш, бързаш...