Автор Тема: Частите на Scar  (Прочетена 5438 пъти)

scar

  • Гост
Частите на Scar
« -: Февруари 27, 2015, 08:28:49 pm »
Здравейте.
Едно време се бях зарибил по този дизайн на ел. количка. Естествено с подръчни материали и ограничен бюджет трудно се постига ефекта, така че стигнах до някъде и го зарязах. Вече поне 2 години седи и нямам какво да ги правя така че ги пускам за продажба.
За задните гуми събрах по 3 мотора от ел. скутерчетата в една гума. Е остана още малко доработка- трябва малко да се пристържат краищата на барабаните, да се разпробият дупки за нови болтове за капаците, да се сложат 2 оси на статорите и да се сложат спиците. В предните не е предвидено да има мотори. Амортисьорите са от рено 5 и MZ :)

Продавам ги комплект. Проблема е че не съм решил колко да им искам, така че, ако някои има интерес може да обсъдим на лични.
 Последната е с капли от ел. скутер. Идеята беше да се правят ветрогенератори ама май няма да използвам всичките.

scar

  • Гост
Re: Частите на Scar
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2015, 08:56:37 pm »
Още малко глупости за продаване:
Клетката беше по спомен с 62 пластини- колкото можах да изкарам от лист 1 на 2 метра. Цената е колкото е пазарната цена на един лист неръждавейка- бонуса е че не си играете да купувате кутия и да ги режете.
Тесла тубата е с d=160мм . Цена 20 лв
Ония изхакани тръбички на Mayer са за 10 лв.
Парктроника е чисто нов. Цена по споразумение.
Индикаторите ще са на 50% от пазарната цена.
Оная екстра с веригите е опит за ексцентричен генератор. Джаджата работи много добре и е лека и стабилна, но не намерих начин да изкарвам енергията-едната идея беше с навити пружини от ролетка и зъбчатка но при по високи обороти хода става по малък и няма да може да включва. Другия вариант беше с бутала с течност, ама много скъпо излизаше да купувам клапание и буталата(300лв) а и имаха много триене. С въздух пак не става и го зарязах. Ако има мераклия да го пробва за 20 лв е негов. Без мотора.
Грецовете са за 2 и 3 фази. Трифазния е слаб- по 25А а големия е корав-по 260А
Това заленото е репликация на PPMT на Flinn. 8 магнита с размери 4/4/1/ см. Тръгна, но като мотор не успях да изкарам повече. По спомен 90% максимум 95% от входа и не можах повече. Като генератор работи много добре ама и там няма OU.   

scar

  • Гост
Re: Частите на Scar
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2015, 09:01:20 pm »
"Малко" дискове от хардове за мераклии за турбина на тесла.
Честотен инвертор с 12 краини IGBT. Бяха бая корави. Само за транзисторите съм дал към 200 лв. Цена по договорка.

Имам още много глупости за продаваме, ама утре. Надявам се че не спамя форума.

scar

  • Гост
Re: Частите на Scar
« Отговор #3 -: Март 01, 2015, 09:31:55 pm »
Още чаркове