Автор Тема: Научна физикална радиестезия (радиодезинтеграция). Луи Тюрен  (Прочетена 117151 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
А ти не смяташ ли, че трябва да покажеш, някакви знания или разсъждения или просто си тролиш на воля?
След като директно наричаш някого лъжец, редно е да имаш, някакви доводи. Чакам, да видя, какви са.

Много ми мязаш на един уважаван и ерудиран в електротехниката и електрониката човек, чието мнение за Тесла е много интересно.

Цитат
Аааа, това са глупостите на Тесла. Той се е родил аутист, стигнал е до гениалност създавайки променливия ток и отново е изпаднал в лудост. Преди да умре в мизерия, през 1943 г., се опитвал да внуши, че е открил чудеса за да привлече още средства. Защото парите получени от многобройните си патенти е похарчил за експерименти. Но спонсорите му са се усетили и са спряли да му дават пари. А той за да им отмъсти, казал на един журналист че унищожил тетрадките с чудесата, защото хората не са дорастнали за тях. Понеже е бил приятел с Айнщайн, много хора продължават да си мислят че вероятно нещо е измислил.
Не случайно са срутили известната му жележна кула с която тероризирал с гръмотевици съседните селища.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



« Последна редакция: Февруари 13, 2017, 12:11:22 am от edin »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Интересен феномен се получи снощи, след последното ми мнение. Невъзможно е, да отворя Mazeto.net, с Мозила. Става само с Tor. Някакви идеи, за причината?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Причини много... чисти кеша, рестартирай и готово.
Дори и да има целеви въздействия, те отслабват с времето.
На кого е цитатът?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Чистих кеша, рестартирах, без ефект. Цитатът на човек, от аудио форумите. Далече е от СЕ заниманията.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Здравейте съфорумци.

В темата видях, че някои хора имат желанието да прочетат книгата на Луи Тюрен, но нямат тази възможност поради едни или други причини, затова вчера отделих няколко часа за сканирането /тоест фотографирането/ на книгата и днес я дооформих във вид на електронна книга /PDF формат/. Снимал съм книгата с "направи си сам скенер" и съм използвал софтуер за телефона, който натиска бутона за снимане през определен период от време, така че сканирането ми отне около час и нещо. После снимките обработих с ABBYY Fine Reader и запазих книгата в PDF формат, удобен за четене. Качеството според мен е задоволително и се чете нормално. Ако някой иска и има време, може да я доизпипа.
Линк към книгата -
https://mega.nz/#!Z4Bn3JyT!PMHxq4v2tnoAL49XryzBaRZuZsdhCi8MOgQOLcoQt18
Прикрепям и снимка на импровизирания ми скенер.

delux

  • Гост
Колеги от Асоциация Тюрен България ме помолиха да постна техен цитат тъй като по разбираеми причини не ги допускат във форума на мазето.
цитирам:

""От Асоциация Луи Тюрен България,
Разбираме Вашето насочено внимание към Радиестезията, в частност - към "метода Тюрен". Определящо в този метод е практическото му приложение във всяка една научна област. А дали самия метод е НАУЧЕН ........! На методът Тюрен, не му пука дали "виртуози-професори" като : "caduceus","juliang","mi68","atos" ..и други... издават "компетентни" оценки. За това Ви каним, Вас и всички "компетентни" Радиестезисти в офиса на Асоциацията/имаме всички необходими пособия и инструменти/ , да покажете и на практика какво умеете! И за да сме коректни, ще направим видео материал на Вашите практически умения и ще ги прикачим  в този форум. Така ще се Удостоверите пред всички, че владеете "метода Тюрен" и свободно може да изказвате компетентни мнения""

Общо...12 пунктоационни и правописни грешки от "списвача" на "Асоциация Луи Тюрен България" ???/А/


Благодарност към "miromad", за приложените PDF формати. В действителност книгите Тюрен не се намират в търговската мрежа. Извън печат са. Опитахме да откупим правата , но за съжаление г-жа Евелина Бъчварова преди известно време напусна този свят.

« Последна редакция: Май 23, 2017, 12:55:03 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
delux, бихте ли споделили с нас кои са тези "разбираеми причини", поради които не сме допуснали членове на
Асоциация Тюрен България във форума?


Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Благодаря "miromad". Изключително полезна книга.
Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Благодаря на колегата за титлата  :), но с теоретици, робуващи на догми отпреди 80-100 години не искам да имам никаква работа. Все едно да караме още парни автомобили  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Колеги от Асоциация Тюрен България ме помолиха да постна техен цитат тъй като по разбираеми причини не ги допускат във форума на мазето.
цитирам:

""От Асоциация Луи Тюрен България,
Разбираме Вашето насочено внимание към Радиестезията , в частност към метода Тюрен. Определящо в този метод е практическото му приложение във всяка една научна област. А дали самия метод е НАУЧЕН ........! На метода Тюрен, не му пука дали "виртуози-професори" като : "caduceus","juliang","mi68","atos" ..и други... издават "компетентни" оценки . За това Ви каним, Вас и всички "компетентни" Радиестезисти в офиса на Асоциацията/имаме всички необходими пособия и инструменти/ , да покажете и на практика какво умеете ! И за да сме коректни , ще направим видео материал на Вашите практически умения и ще ги прикачим  в този форум. Така ще се Удостоверите пред всички, че владеете метода Тюрен и свободно може да изказвате компетентни мнения""

Благодарност към "miromad", за приложените PDF формати. В действителност книгите Тюрен не се намират в търговската мрежа. Извън печат са. Опитахме да откупим правата , но за съжаление г-жа Евелина Бъчварова преди известно време напусна този свят.

А ще допуснат ли мен с камера в офиса на асоциацията и да запиша какво ще правят с мен? Да ми се изредят всичките специалисти-практици и да видим какво ще излезе от техните диагностики...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Малко смях не е излишен никога, нали ;D

Юлиане, аз вярвам в теб, иди и ги разбий, просто ще онемеят пред доводите ти (казвам го напълно сериозно)!

Така...сега да отговоря на "Колегите от Асоциация Тюрен България", които, въпреки, че не съм допуснал във форума (незнайно защо, а и те не казват), предполагам, че четат, нали?

Скъпи членове на "Асоциация Тюрен България"!

На виртуозите-професори като : "caduceus","juliang","mi68","atos" ..и други... не им пука особено какво е Вашето мнение за техните скромни персони!
Нека вашата комерсиална насоченост да не ви провокира да смятате, че по презумпция се ръководим от Вашите подбуди!
Тук няма "издаване на компетентни оценки", ние сме СВОБОДЕН форум от мислещи хора, които дискутират, допускат, отхвърлят, съмняват се, спорят и...по този начин общуват!
Самият факт, че пласирате подобно съобщение към нас (чийто тон и начин на изказ граничат с гаменски стил), предполага, че по една или друга причина сте ни приели за ФАКТОР, който по някакъв начин е от значение за Вас!

Ние нямаме за цел да роним престижа Ви или да оборваме теориите Ви пред обществото!
Всичко, което четете тук са ЛИЧНИ МНЕНИЯ на участниците!
Не можете да искате (едва ли не) отговорност от всеки наш участник, който има собствено мнение, различно от Вашето, да се обосновава пред Вас!
Откъде-накъде?
Не ви дължим НИЩО!

Ние нямаме нужда да "показваме на практика кой какво умее" (това е Ваша нужда). Нямаме за цел да се "Удостоверяваме пред всички", че владеем  "метода Тюрен", за да имаме собствена мисъл!
То е все едно да искаш от авиоинженер да може да лети, че да има поглед върху аеродинамиката и проектирането на самолети?
Както и никой не е искал от Вас да владеете "методът caduceus" или "методът juliang", че да можете да давате Вашите оценки и класификации на НАШИТЕ участници в НАШИЯ форум!

Вие за някаква институция ли се взехте, що ли?

Или да тълкувам "съобщението" ви като предизвестие за заплаха (ако не ми беше смешно, разбира се) ?

П.П.Отделно, че не искам да анализирам изказването  "имаме всички необходими пособия и инструменти", понеже би породило безкрайни дискусии относно невежеството ви по темата за нанотехнологиите (някои от тях принадлежали на атлантската и лемурийската раси).

Книгата на Тюрен наистина е ценна и никой не умаловажава приноса му в радиестезията, както никой не умаловажава приноса на дядо Питагор и дядо Евклид в геометрията, но тези науки се развиват, независимо от "научното ембарго".



« Последна редакция: Юни 14, 2017, 11:03:49 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Интересува ме, някой изгледал филма, дали си е направил някакви изводи. Не става дума за самия метод, а за нещо обезпокоително, което става ясно от измерванията на Манфреди.

Velektra

  • Гост
Най-интересното и обезпокоително за мен е, че вълната на Земята е различна от тази при която човек е здрав. Излиза така, че ние не сме рожби на Земята, а сме пришълци.
Сега учените откриват, че в човешкото тяло е заложено да живее стотици и дори хиляди години, но ние живеем средно 60-70 години.
Явно не можем да разгърнем целия си жизнен потенциал, когато живеем на планета, която ни облъчва с много мощни и вредни за нашето здраве вълни.
Не смятам, че съвремените, най-общо казано - радиовълни, ни влияят толкова силно в/у здравето и продължителността на живота. Те са несравнимо по-маломощни от тези, излъчвани от Земята и нейната структура.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Естествено, че сме "внедрени" тук...най-накрая истината започва да си проправя път в по-будните умове :D

Вариантите са два възможни:
1.На създателите ни не им е пукало как и колко ще сме в хармония с планетата, стига продължителността на живота ни да осигурява поддържане на популцията и съответната приемственост на нужните умения от поколението за оцеляване, развитие и РАБОТА!

2. Проектирани сме за живот върху ТИАМАТ и след катастрофата (обособила ЕРИДАН, Луната и метеоритния пояс между Марс и Юпитер) геномът ни е пренесен без корекции върху ЕРИДАН (Гея-сегашната Земя).