Автор Тема: ИСТОРИЯ  (Прочетена 36241 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #45 -: Март 06, 2015, 01:38:11 pm »
Буда се е отказал от удоволствията, но накрая е разбрал, че това не е правилния път.
Удоволствията се отказват, когато духът се отврати от тях. Тръгнеш ли, по формално логичен път да търсиш просветление, никога няма да го намериш, защото лишаваш духът от преживявания, с които той се учи и израства. От тук следва "Не съди", но и това става, когато се "насъдиш" до повръщане.  ;)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #46 -: Март 06, 2015, 02:58:56 pm »
Буда се е отказал от удоволствията, но накрая е разбрал, че това не е правилния път.
Удоволствията се отказват, когато духът се отврати от тях. Тръгнеш ли, по формално логичен път да търсиш просветление, никога няма да го намериш, защото лишаваш духът от преживявания, с които той се учи и израства. От тук следва "Не съди", но и това става, когато се "насъдиш" до повръщане.  ;)
Има някои удоволствия, които действат вредно и деструктивно. Това не значи да станеш аскет. Ако има Разбиране, ако човек знае и осъзнава какви са последствията от нещо вредно или опасно може да има преосмисляне на поведението. И мисля че това е и начина да се намалят дрстично престъпленията и неправилното поведение на Земята - когато все повече и повече хора биха били способни да виждат последствията от своите дейстия. В бъдеще ясновидските способности ще са много по-развити, отколкото сега.(много по-масово)
« Последна редакция: Март 06, 2015, 10:41:02 pm от GreenHulk »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #47 -: Март 06, 2015, 03:57:01 pm »
   Извинявам се, че се намесвам, но си има раздел "кой за каквото се сети". Ако се "сетите" нещо историческо, пишете си и тук. Вижда се, че има "непорочно заченати" души, но това за душите без чувства е за по-друго място.
  Сега малко за славяните.  Не само у нас, но и в други предимно съседни държави битува едно погрешно мнение, как траките били „претопени” от славяните. Тези така наречени славяни, плъзнали без никакви пречки из целият Балкански п-ов през втората половина на 6-ти век. Как се случило това? Никой не знае и за това никой не обяснява. Случило се в земите на Византийската империя, но как така и те не разбрали. Уж много пишели, а за такова събитие нищо не написали. Странно, Херодот смятал траките за втория по големина народ на Земята, след индийците. Той забелязал, че отдалечени на хиляди километри от тях народи имат еднакви думи с тях. Това твърдение е една от най-големите загадки в историята. Херодот обаче забелязал, че от изток, запад и север, траките са заобиколени с родствени на тях племена и поради това са представлявали за времето си една внушителна и твърде мощна етническа общност.
И този народ бил претопен и езикът му изчезнал, без никой да разбере как. Потомците на траките забравили за своя корен, започнали да се считат за други, променили националното си самочувствие. А иначе народът, както и езика са си все тука и го говорят и до днес. Говорят го и други народи.
 В резултат на „славянската” офанзива най-многобройният и най-войнствен народ в древността изчезнал безследно. Техните съседи, гърците, обаче, които били много по-малобройни, които също се „слели” със славяните си останали непроменени и дори те претопили тези т.нар. славяни.
  И така изчезнал тракийският език. След това дошъл Аспарух със стария български език, който никой не помни. Този език също изчезнал. Останал някакъв, който днес наричаме славянски. Разпространил се той повсеместно, с изключение на Гърция и Албания.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #48 -: Март 08, 2015, 07:27:52 pm »
Ти пък къде в битието българско, видя такова изземване? Аз лично не виждам подобно нещо. Много американска пропаганда четеш колега! На запад наистина има такива напъни и разни измислени движения и организации, които са създадени от кукловодите с определена цел, а именно объркване на мисленето, съответно объркване на енергиите, най-вече женските. Нали знаеш (или не знаеш), че макар да си с патка между краката, имаш и женско в себе си, например дясното полукълбо на мозъка. В организмът ти тече и мъжка и женска енергия. Жените и да не искат, пак смучат енергия, защото са пасивното ИН, нещо им липсва (вместо чеп, имат дупка) и нямат вина, че смучат енергия. Те просто, така си функционират.
Да, както винаги за повечето неща си прав- за мъжкото у жената и за женското у мъжа(наричат се анима и анимус, мъжкият организъм произвежда и естрогени, а женския и тестостерон), за това, че от 19 век насам откак феминизма се е пръкнал жената бива обърквана на ниво мислене и енергии, но за това, че жената е устроена да изсмуква не си прав- от нейната дупка излизаме, а не влизаме. Влизането за което говориш не изсмуква, а дава най- висшето удоволствие от живота и на двата пола- на нея дава пълнота и смисъл, а на нас удоволствие и осъщественост. В Библията се казва "жената от мъжа, а мъжа чрез жената" В момента жените имат пълнота и смисъл от вибраторите си и чрез вибраторите си! Това е тъжно!
 Пък за това колко жени подмолно са променяли историята, на прима виста се сещам за една византийка, негова съпруга, заради която Момчил войвода е убит, но ако се разровя в старите източници ще открия още доста ситуации! Освен това в девствеността на жената има нещо сакрално- не случайно тази ципа е там и трябва да се разпечата от съпругът, който е до живот! Всички останали форми на поведение са изсмукващи за мъжа и объркващи енергиите и ума на жената. Ей го, виждаш какво става напоследък!
« Последна редакция: Март 09, 2015, 01:58:01 am от atos »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #49 -: Май 15, 2015, 05:17:18 pm »
    Моля всички с „широките” руски не души, а уста да не четат следващите редове. И аз бях поспрял да пиша, но спора с тази „кофа” леко ме провокира, а и тъпомера е пред счупване. Вярно, че някога може да се появи някой и да  прочете нещо. Освен това има останали още  трима българи / за четвъртия не съм сигурен / във този форум.
    Вече писах за славяните и за т.нар. „братушки”, но явно никои не чете или по –скоро не иска да разбере. Друг път ще пиша пак, ще ви цитирам и съвременни / издадени след 2000 г/ руски и македонски учебници по история, за да се види, че промиването и дезинформацията продължават с пълна сила. А иначе когато славяните са копаели землянки за да живеят в тях, българите са строили огромни каменни градове, с обществени сгради и канализация, каквато във Франция и други „развити” държави в Западна  Европа не са имали и след векове. Отоплението на големи обществени сгради също е било интересно, подобно на днешното централно отопление.
    Мисълта ми беше повече обаче за русите, а и за другите около тях, включително украинци. Русия ни освободи от турците. Защо обаче? Тука няма да го обяснявам, имперските им интереси и натискът от Прусия е бил доста  по-силен от „любовта” им към българите. Всичко това си личи по следващите им действия, но за някои те са справедливи. За тях всички войни на Русия са справедливи. Княз Светослав нападна България и уби 30 000 българи. Това е справедливост. Тези българи се съпротивлявали на завладяването на България. Иван Грозни също справедливо срина Велика България.
   Завладяват кавказките народи, защото те са лоши, бандити, убийци, а русите са добрите. И до сега няма свобода за чеченците, но то я няма и в Русия. По време и след Кримската война 1856 са завлечени хиляди българи за да обработват пустеещите земи. Тогава Г.Раковски пише статията си „Преселение в Русия или руската убийствена политика за българите“ си в „Дунавски лебед” –има го в интернет, който желае, ще го намери.
1878 г освобождава част от България, като „подарява” южна Добруджа на Румънците и от своя страна взима техни територии. Така е, по братски, справедливо. Справедливи са всички руски золуми. Действията им против България, против Батенберг, против Съединението, против Варна и Каварна, където загиват както и сега в Украйна цивилни граждани и деца. След това справедливо напада Полша и си взема половината. Другата част е за другарчетата им немци, с които заедно я владееха и преди това / И с Австроунгария/ . Преди време питах във форума за Садък Паша. Истинското му име е Михаил Чайковски. От неотдавна мисля има паметник в Сливен. Та този паша, който е поляк е събирал войска край Сливен, за освобождаването на Полша от Руския ботуш. В нея е имало и не малко българи, дори за известно време е пребивавал и Хр.Ботев. Докато ние сме се надявали на Русия да ни освободи от Турция, Полша е молела Турция да я освободи от Русия.
   1916 г. Генерал Иван Колев се изправя пред кавалеристите в Добруджа с думите „Бог ми е свидетел, че съм признателен на Русия задето ни освободи. Но какво търсят сега казаците в нашата Добруджа? Ще ги бием и прогоним както всеки враг, който пречи за обединението на България!”
И ги е бил. Да, няма все още пленено българско знаме от чужди войски, но ние си имаме руско такова.
Започва Втората Световна Война. Полша е прегазена от немци и руснаци. Защо ли обаче Хитлер решава да нападне приятеля си Сталин? Може би голяма грешка. Когато през 19 век поляците се вдигат на въстание против Руското робство, голяма част са обесени, застреляни и т.н но има и една част изпратена на заточение. В нея и А. Бенковски. Двамата му братя са убити, а майка му е депортирана. След време се смята, че графинята, заточена в новостроящият се град Одеса се срещнала с Хр. Ботев. Но какво разказва самият Бенковски. « Първо бяхме много. Биеха ни и ни водехме на изток. След един месец оставиха част от  нас в някакъв град. Конвоят се смени. На втория месец останахме без обувки, оставиха друга част и отново смениха конвоя. След шест месеца се чудех срещу кого възставаме ние. Русия е огромна. Не можехме да се справим само с тази Русия, която беше в Европейската част, а това беше само главата на звяра. « А. Бенковски е заточен на о-в Сахалин, но там е практически без охрана и на доста свободен режим, просто защото няма на къде да отиде. Той обаче успява да стигне да Япония и да се върне до България. След време дава документите си на Гаврил Хлътев и той става Г.Бенковски.
  А нима Хитлер не е знаел, че Русия е тъй огромна? Може би е бил глупав или просто принуден. Принуден защото Сталин се готвел да нападне Германия. Това го казва и В.Суворов в «Последната Република».
Септември 1944 г ни освобождават от «никого» защото немските войски вече са се оттеглили по настояване на правителството на Багрянов. 1956 г. Руските танкове нахлуха справедливо в Унгария, а 1968 г и в Чехословакия, за да ги освободят от намерението им да бъдат свободни. След това 10 години «освобождаваха» Афганистан.
 
През цялото време дадоха много жертви. Казват 20 милиона през ВСВ. Жалко. Голяма част са убити на фронта от врага, а друга от своите. А колко ли бяха жертвите на Сталин. Цифрите са много различни и едва ли някой е в състояние да даде точна такава. Според Солженицин малко над 60 милиона. Според други 10-20 мил. Но не е важна цифрата. Важни са хората. И двама да са, пак е лошо. Сталин се опита също да унищожи Украйна. Все пак в нея има и голямо българско участие. Дори сегашният посланик на Украйна в България казва, че е с български произход...виж
http://www.btv.bg/video/shows/shouto-na-slavi/videos/poslanikat-na-ukrajna-v-balgarija-rusija-se-opita-da-ni-otkasne-ot-evropejskija-sajuz.htm
  Колко милиона украинци умряха по време на т. Нар гладомор през 30-те години на 20 век може всеки сам да си прочете в укипедията http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80

  Но това не е вярно. Руските управници никога не лъжат. Никога не е имало секретен договор Рибентроп-Молотов, не е имало екзекуции 34-37 год. ,нямаше  подялба на Полша през 39 г, няма вероломно нападение срещу Финландия, няма хиляди избити в Катинската гора, не свалиха корейският самолет, не убиха политическите противници на Путин, Т. Политковская, Литвиненко, Березовски...Б.Немцов, за последният има малко материал на - http://www.mediapool.bg/dokladat-na-nemtsov-nai-malko-220-ruski-voinitsi-za-zaginali-v-ukraina-news233937.html
  Всичко това е пропагандата на американците.
Странно ми е, че хора като Весо също се възхищават на тази военщина. Абе Пиро, абе Веско, какви братушки са ти тези. Защо ли не отиде Г.М. при тях, ами ходи при другите. Не ме питай откъде, виждам те през монитора. Ха честито за новата, стара дама П. Хитов. Това е само за PyroVeso. Другите няма как да го разберат.
   И за хората с широки души, дето се прекланят пред всичко руско и затова най-харесват Пърпъл. За това вашите любими другари биеха. За това ви казах да си слушате казачоците. Защото на Московска 5 имаше мазе. А след това за някои, лагери. Да на почивка ходеха хората там. И не се връщаха. Та танковете, колкото и да са добри, не създават блага. А ако някой е бил на запад и не да бере ягоди, и е видял само пърдящи немци които въпреки погромите се изправиха и са едни от първите, ще кажа само „магарето и на божи гроб да го заведеш, пак си остава магаре”
  Не ми отговаряйте тука. Имате си достатъчно теми за политици, шизофреници, танкисти и путиновисти . Имаше анкета преди време „какво ще направиш, ако откриеш СЕ”. Аз се чудих, но вече съм напълно убеден. Ще си трая. Защото срещу няколко рубли ще стане руска. Имах някакви не съвсем добри чувства към колегата Nizo, заради една негова тема, но сега виждам, че е един от хората които могат да мислят. Това е ценното, а не да гледаш www.kuche-vlachy.ru  и да се опитваш да джафнеш, а то дори не можеш да изскимтиш. Сигурно някой пак нещо няма да е разбрал. Винаги се случва. И елементарни неща не се разбират, но и аз няма да обяснявам. И няма да пиша в «технически» теми докато съществува военщината, простотията и путиновщината. Ако някой смята , че има по-голяма мафия от руската, повече проституки от руските и т. н моралисти и алкохолици, нека ги посочи. А смятах Б.Б за бандит лош политик и крадец. В сравнение със североизтока той е агънце.
« Последна редакция: Май 15, 2015, 06:08:27 pm от atos »

vitan

  • Гост
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #50 -: Май 15, 2015, 05:36:15 pm »
И елементарни неща не се разбират, но и аз няма да обяснявам.
Ще гледам това ми нещо да е последното в тая нишка, обаче:

1. Няма нещо от това, което си писал, което повечето русофили да не знаят.
2. Запада роди термина:

Либерастия = либерализъм + педерастия (в мисловен и поведенчески план, не толкова биологичната)

Ай ся, провери как с лекота в Норвегия отнемат деца от родителите им.
Оня масон, който изпотрепа 1 остров с деца, искаше и върху това да обърне внимание. Защото е бил отнето дете.
Това съвсем например, мога да пиша до утре!!!

Русия се опитва да запази класическата европейска цивилизация от западната педерастия в нравите!
И елементарни неща не се разбират, но и аз няма да обяснявам.


Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #51 -: Май 15, 2015, 08:56:45 pm »
 
  Не ми отговаряйте тука.
и
    И елементарни неща не се разбират, но и аз няма да обяснявам.


Да, така е. Целта ми обаче не е да се заяждам с някого и да трупам нови и нови неща. Много пъти съм писал нещо, след което трябва дълго да разяснявам, понеже някой нещо не схванал. Друг път след време се появяват други писатели и почти цитирайки ме,изказват "собствените" си мнения.

1. Няма нещо от това, което си писал, което повечето русофили да не знаят.

  Радвам се, ако е така, но или ти не си прочел всичко или те не го показват, няма да казвам защо. Освен това, аз пиша едно, а отговорите са извъртяни. Звучи като, "Абе аз знам, че те /руснаците/ изнасилиха сестра ми, обесиха баща ми и изкормиха майка ми, но аз ги обичам защото в Норвегия има педали. Има я. Навсякъде ги има. За това казвах, че е по-добре да не дълбая. Да не се "стреляме" с някакви данни. Кой колко. И Руската дупка е голяма и може много да се копае, но няма смисъл. Казах го, колко повече са жертвите на комунизма от тези на хитлеризма няма особено значение. Това са хора. Човешки животи. Ти ще изкараш повече или аз и единият ще "победи"? Казват му пирова победа, защото имало един цар Пир, но какво ли задълбавам, всеки го знае. Изобщо тука всеки знае всичко и е най-прав. А мога да се връщам назад и да цитирам изказвания и прогнози на "много знаещи", които нещо не се сбъднаха. След като наприказват глупости и видят след това безмислието си, ги обхваща амнезията. Любимата болест на българският народ. Любимата болест и на престъпниците. Който ги защитава, не е много по-добър от тях. И повечето политици са точно такива. Кагебееца също. И, ако защитата им тука носи някому дивиденти /рубли/ нека продължава. Всеки има нужда от храна.
   Та в Норвегия така. Гейове и гейки. Ама то същото и в САЩ, и Европа, че и в Азия. Дори в България. Само не ми казвайте, че онези, са по малко.
Преди време като писах, за масовото милионно изнасилване в Германия, ми отговориха " Е, че какво толкова, вчера убили другарят му и той днес си го изкарал на новородени, още неродени и т.н." Да, ама не съвсем. Едно е при тъпата военщина да загинеш в бой /след това единият герой, че е убил врага, а другият герой,че загинал/ друго е гаврата с личноста. За някои е все едно. Човешкият род деградира. Не само в Норвегия, а навсякъде. Тези приказки са за друго място и ще помоля модератора да ги премести където сметне за добре, в кофа, политици, танкисти или ако иска в нова гейска тема.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #52 -: Май 15, 2015, 09:27:00 pm »
Питоне...жалкото е, че не деградира...това си е чисто израждане на ценностите, в семеен, социален и к'ъвто се сетиш аспект.
Не обсъждаме сега, кои са причините за това...
Сега не растат мъже, а "педеросексуални", каквото и име да им сложиш - все тая...
Едно време поне имахме казарма...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #53 -: Май 15, 2015, 09:39:47 pm »

Преди време като писах, за масовото милионно изнасилване в Германия, ми отговориха "


Абе ти фашист ли си, гей или капиталист-демократ, че ги защитаваш тия уроди бе.
Седнал си да ревеш за някакви изнасилени. Ами ей сега ти обяснявам защо, че бая си надул бройката на изнасилените, и дано разбереш:
Ми нападат за пореден път Русия /СССР тогава/, избиват всичко масово, над 20 мил. руснаци, масови разстрели и кланета и изнасилвания.Руснаците само за битката за Будапеща дават над 120 000 жертви - войници и ние българите даваме от доброволните отряди много жертви /не знам колко/ при р. Драва. И искаш като отидат в бърлогата на звяра да го черпят с бъклица и дрян ли? Ми война е, изнасилването е най-малката жестокост, която може да ти се случи на война. Когато са избити всичките ти близки и другари в родината и си заклещил окупатора, озурпатора и убиеца, изнасилването като възмездие е като помилване и погалване по главата.

Само идиот не би схванал и подлизурко, като Плевналиев.

Ето едно видео на колоритния Жириновски, какво казва на новите фашисти от 4-тия райх: https://www.youtube.com/watch?v=bdJqeSyy7KA

Ей така се прави, като него.... а не с робското българско самосъзнание.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #54 -: Май 15, 2015, 10:05:01 pm »
EDM electronics, piton2012
Много дибри и достоверни доводи давате и двамата, обаче не знам защо, но като чета всичко това и имам чувството, че  съм влезнал не в "Мазето" а в някакъв форум дето си ги мерят фенове на Левски и на ЦСКА  остава само да прочета: Елате бе свини утре в западният парк да ви пребиеме. И отговора: Добре бе говеда в 6 часа сме там и ще ви изкормиме.
Ха престанете да се делите и палите едни Русофили други Българофили  трети Американофоби. Станете накрая граждани на света. Явлението "Държава" е крайно деградирало и девалвирало не само като понятие но и като същност.
П.П. обръщам се към вас двамата само формално. Това обръщение се отнася за всички четящи и пишещи в тази тема.

vitan

  • Гост
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #55 -: Май 15, 2015, 10:55:52 pm »
Гражданин на света = либерал....

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #56 -: Май 15, 2015, 10:59:41 pm »
Гражданин на света = либерал....
Демек...овца на всички, не само на своя стопанин:)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #57 -: Май 15, 2015, 11:13:10 pm »
Цитат
Демек...овца на всички, не само на своя стопанин:)
Демек такава дето пасе там където в момента тревата е най зелена и където я "Доят" най малко.
На повечето "Овце" обаче страхът им пречи да видят истината защото когато страхът говори, ни богове ни факти могат да го надвикат  ;D

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #58 -: Май 16, 2015, 12:02:34 am »
   Атос, мислиш ли, че казармата решава проблемите?  Радико, какви граждани и какъв свят? Нали разбра, там са гейовете. Освен това село, град не видело не е много гражданин, дори на селото си, камо ли на Света. Слагаш табелка "не пиши тук", "не гази тревата", "карай с 40 км/час". После катастрофирал, защото на него никой не може да му каже какво да прави.
И изобщо няма нито ЦСКА, нито Славия. А това да отидеш на готово на по-зеленото, дали е коректно?
 Това вече не е към теб. Не харесваш българите? Не чети и не пиши! Трудно ли е? Казах го още в началото, че пиша предимно за българите. Ако не се срамят да бъдат такива разбира се.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #59 -: Май 16, 2015, 11:19:33 am »
Казармата не решава проблемите, разбира се, особено след като са се зародили вече!
Тя беше един от факторите, които ПРЕДПАЗВАХА да се образуват много от проблемите!
Момчетата ставаха мъже - учеха се на дисциплина, отговорност, на самостоятелност!
И най тъпият, преминал през сурова казарма, беше готов да е глава на семейство с всичките отговорности, произтичащи от това!
Аналогия със сега е безсмислено да правя...