Автор Тема: ИСТОРИЯ  (Прочетена 37402 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2015, 09:56:02 pm »
Да, за Бг говори, но има неправилно тълкуване на думата "Жени". Под жени не се разбира пол, а хора, които са балансирали своята ИН енергия. Няма да обяснявам в подробности, че е дълга и широка.
Момчето е явно обсебено, душата му е подменена. Това се случва често, при хора изпаднали в клинична смърт.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #31 -: Март 01, 2015, 08:33:25 pm »
Eдине, не си ли чувал девиза, че зад всеки велик мъж стои жена ;)
 В момента жените са ни иззели всичките функции с тия феминистични дивотии за равенството на двата пола, но когато нещата се обърнат, всичко излезе на светло и светът стане справедлив, многоженството ще се върне- тогава и жените ще заприличат на истински жени и много женски умове ще стоят зад един мъжки ум, който да управлява тяхната енергия. Така си го представям аз, ако това видение или там каквото е, е предадено точно и ако не е някаква медийна измишльотина. Нас ТЕ ни зареждат духовно и ни дават сила- първо майката и после съпругата, но това става само когато си знаят мястото- в противен случай ни изсмукват както правят в момента.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 08:54:29 pm от atos »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #32 -: Март 03, 2015, 05:58:09 pm »
    След като и тук "доведохме" енергийното вампирство, нека поне да споменем датата.
 Честит празник!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #33 -: Март 04, 2015, 09:16:10 pm »
Ето го съвременният прочит на историята с освобождението на България от турското робство: https://www.facebook.com/saprotiva/photos/a.323404754388267.78236.216543211741089/852455951483142/?type=1&theater


Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #34 -: Март 04, 2015, 10:04:06 pm »
Аз сега се чудя да се смея ли да плача ли? Спрете се с глупостите бе хора. Съсредочете се върху нещо градивно стига само критики и фалшива пропаганда.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #35 -: Март 05, 2015, 02:49:34 pm »
   EDM electronics, имаш си теми, изявявай си се там. Аз изчетох какво пише тук за Левски и не съм съгласен с това заключение
Цитат

    В заключение обобщавам: Апостола Васил Левски беше предаден от Юди (Марин поп Луканов и Димитър Пъшков), заловен от помаци (Али Помак Чауш и Хюсеин Бошнак Чауш), съден неправомерно от турци и евреи (Бохор Леви), обесен от цигани (палачите му са били цигани), останките му поругани от юдеи (заповедта на Нико Мойсей Яхиел) и оплют от комунисти (Велислава Дърева) и масони (Стефан Цанев)! :shades:


Не знам дали Стефан Цанев е масон /и дали това е толкова страшно/, но някои смятат и самият Левски за масон. Има общи положения в устава на масоните и този на ВРО. Освен това тези двамата, Марин и Димитър не са предали никого, само са прехвърлили вината за предателство на поп Кръстьо. С помощта на Л. Каравелов разбира се. Повече от 100 г. се търси предател. А той е известен на всички и то още от онези времена. Това е Димитър Общи. След като го заловили той с охота разказал всичко за комитета на турците и за хората които познавал. Да, Д. Общи е бил революционер. Участвал в много чети и битки. Бил е при Гарибалди, на в Крит, в легията на Раковски след това и Левски, но какво го е накарало да бъде толкова словоохотлив при разпитите? Едва ли някаквата неприязън която са имали един към друг. Самият Левски не го е приемал добре, но му бил "натресен" от Л.Каравелов. За съденето също не съм съгласен. Неговата присъда не е измислена в София. Казвам измислена, защото е неправомерна.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #36 -: Март 05, 2015, 06:00:04 pm »
   И понеже темата нямаше как да бъде разделена на периоди, защото е в "екология" ще си пишем тука всичко, за да е по-голяма бозата.
   По стар български обичай, когато се зададе празник, без значение какъв е, освобождение, съединение, Великден и т.н. народът тръгва на екскурзии. Та след тези четири почивни дни един мой добър познат се върна възхитен от ...Сърбия. Каква култура, какви паметници, каква история имали там, а ние нищо. Вече не се чудя на македонците. Този приятел за три дни стана фен на сърбите, а какво ли е било на нашите сънародници в днешна Македония след десетилетия "обработка". Сърби, македонци, турци и най-много гърците крадат нашата история. А какво правим ние? Наистина ли нямаме нищо? Има, и то много, но ето как се отнасяме към него:
www.youtube.com/watch?v=HUG5d5cX2Io#t=206

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #37 -: Март 05, 2015, 06:19:49 pm »
Наистина коментарът е излишен. но все пак да вметна, че това е за хора дето вярват, че живота е започнал случайно на земята а маймуните пак случайно са еволюирали във хора.
Осъзнай се бе човече. Това на балканите не са следи от ВЪЗНИКНАЛА цивилизация. Това са следи от оцелели в един гигантски реален сървайвър останки от предишна цивилизация. Между другото това е и целта на този "ФОРМАТ" това е модерният израз сега. Чрез забавно телевизионно шоу да се поддържа навсякъде по света контингент от хора които имат шанс да оцелеят и се справят при евентуалното повторение на събитията от онова време.   
 Иначе няма проблеми гордейте се че сте Българи, Гордейте се че сте я цесекари я левскари. Бъдете готови да размажете с гордост физиономиите на привържениците на другия отбор. Бъдете готови с гордост да застреляте тези дето се гордеят че са нещо друго различно от българите. за някои е  важното  да се гордеете, няма значение за какво, защото гордостта е най смъртният грях.

това е най злонамерената тема в този форум
за себе си ще считам тази тема за заключена дори и за четене.
Не мислих да се включвам в темата докато не прочетох поста на Радико понеже съм на същото мнение че шовинизма който се промива в главите ни още от деца в часовете по история всъщност си е инструмент на властта за манипулация на масите нарича се котва в психологията. Използва се в случай на война Радико правилно е забелязал, че хората са готови за война в случая футболните хулигани е реален пример. Винаги съм се чудил как никой не ги вижда тези неща но хората са заслепени от емоциите... Но все пак според мен е добре да се знае истината за историята ни а голяма част от това което пише в учебниците са глупости. Това за славяните също е котва с цел "побратимяване" с "братушките" което си е една манипулация и нищо повече.

Velektra

  • Гост
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #38 -: Март 05, 2015, 08:25:58 pm »
Явно, че в България най-малко са българофилите!
Вместо да милеете за Русия или за САЩ по-добре помислете за България!
Не разбирам как могат, уж българи, толкова много, истерично и фанатично да се превъзнасят по Русия или САЩ?!?!
« Последна редакция: Март 05, 2015, 09:04:37 pm от Velektra »

paparosko

  • Гост
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #39 -: Март 05, 2015, 09:09:10 pm »
Има ли земляни?
А космополити?

На Земята е по-добре от другите планети.
В Европа е по-добре от другите континенти, а България - не я давам за другите европейски страни.

Може ли да си истински българин - патриот, в същото време да си се вкопчил със зъби и нокти за родния си град, а другите български градове - кучета ги яли!
Да признаваш само твоя квартал и твоята махала, а другите - мани ги!
Да държиш само на собствения блок, а другите от махалата - не струват!
От блока да почиташ само съседите на етажа, защото другите не заслужават.
И в крайна сметка от етажа кат твоето семейство няма друго, тъй прекрасно на света и в него един, единствен българин - патриот!

Е, не искам да съм такъв, мамка му!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #40 -: Март 05, 2015, 09:27:35 pm »
Eдине, не си ли чувал девиза, че зад всеки велик мъж стои жена ;)
 В момента жените са ни иззели всичките функции с тия феминистични дивотии за равенството на двата пола,

Ти пък къде в битието българско, видя такова изземване? Аз лично не виждам подобно нещо. Много американска пропаганда четеш колега! На запад наистина има такива напъни и разни измислени движения и организации, които са създадени от кукловодите с определена цел, а именно объркване на мисленето, съответно объркване на енергиите, най-вече женските. Нали знаеш (или не знаеш), че макар да си с патка между краката, имаш и женско в себе си, например дясното полукълбо на мозъка. В организмът ти тече и мъжка и женска енергия. Жените и да не искат, пак смучат енергия, защото са пасивното ИН, нещо им липсва (вместо чеп, имат дупка) и нямат вина, че смучат енергия. Те просто, така си функционират.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #41 -: Март 05, 2015, 09:48:06 pm »
Има ли земляни?
А космополити?

На Земята е по-добре от другите планети.
В Европа е по-добре от другите континенти, а България - не я давам за другите европейски страни.

Може ли да си истински българин - патриот, в същото време да си се вкопчил със зъби и нокти за родния си град, а другите български градове - кучета ги яли!
Да признаваш само твоя квартал и твоята махала, а другите - мани ги!
Да държиш само на собствения блок, а другите от махалата - не струват!
От блока да почиташ само съседите на етажа, защото другите не заслужават.
И в крайна сметка от етажа кат твоето семейство няма друго, тъй прекрасно на света и в него един, единствен българин - патриот!

Е, не искам да съм такъв, мамка му!
Първото не изключва второто, но това с Аспарух няма връзка. Космополитите също са земляни. И кой признава само себе си? Еснафите. Искаш да кажеш, че патриотите са еснафи? Левски е еснаф? Ботев, Бенковски, Раковски...? Грешка. Те загинаха, за да можеш днес ти да стоиш и да пишеш тук. Е, да има и други версии. Те са никой, загинали напразно и никой не им е виновен за това. Ти може да псуваш, но за мен това е срам.
Явно, че в България най-малко са българофилите!
Вместо да милеете за Русия или за САЩ по-добре помислете за България!
Не разбирам как могат, уж българи, толкова много, истерично и фанатично да се превъзнасят по Русия или САЩ?!?!
Могат именно за това, уж българи. Разбираемо е на другите да не харесва, нека не се сърдят, но аз пиша в тази тема за българите. Левски е казал, че в тази република всички ще живеят в мир, българи, турци, цигани. Е, нека живеят, не разбирам защо ще им пречи българската история. И аз ям китайско, без да съм китаец. Разбирам и всички други, които искат обсъждане на жици, магнити и технологии. И аз искам. Но никой нищо не подава. Освен жиците, слушате и музика. По някога някой може да ходи и на театър. Така, че историята едва ли е толкова "страшно" нещо.

paparosko

  • Гост
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #42 -: Март 06, 2015, 11:50:01 am »
Те загинаха, за да можеш днес ти да стоиш и да пишеш тук.

Това може да го напише само един материалист.
Човек освен тяло има и душа, ДУША!

Нищо не е случайно, запомни го!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #43 -: Март 06, 2015, 12:52:57 pm »
Нали. А освен, че човек има нематериално в себе си, то има и предварително предначертан път, който включва точно определен живот, взаимодействия с останалия свят на всички нива и накрая, точно определен вид смърт. Това е матрицата и случайни неща няма. Матрицата работи, с точни алгоритми и още не се е родил оня, дето да ги заобиколи. Иначе е пълно с егоманиаци, които са твърдо убедени, че в тях е контролът на живота. И да мислиш така и да не мислиш, на матрицата не и пука, защото тя просто Е.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ИСТОРИЯ
« Отговор #44 -: Март 06, 2015, 01:21:54 pm »
Нали. А освен, че човек има нематериално в себе си, то има и предварително предначертан път, който включва точно определен живот, взаимодействия с останалия свят на всички нива и накрая, точно определен вид смърт. Това е матрицата и случайни неща няма. Матрицата работи, с точни алгоритми и още не се е родил оня, дето да ги заобиколи. Иначе е пълно с егоманиаци, които са твърдо убедени, че в тях е контролът на живота. И да мислиш така и да не мислиш, на матрицата не и пука, защото тя просто Е.

Варианта е излизаш постепенно и частично от влиянието ма Матрицата/Илюзията/Кармата. Хубавото е че постиженията от предишните животи горе-долу се запазват, ако човек не върви много в обратна посока.

Начини за излизане има, но трябва усилия и осъзнат целенасочен подход. Ежедневно. И си струва.
(дори да трябва да се откажят някои "приятни" удоволствия)!