Автор Тема: Дискусия: Проблемите на СЕ в модерното общество  (Прочетена 5123 пъти)

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 364
  • Рейтинг: 365
Re: Дискусия: Проблемите на СЕ в модерното общество
« Отговор #15 -: Февруари 16, 2015, 06:05:00 pm »
И да споделяш, и да не споделяш ... Свободната енергия ще бъде ,така както е с и-нета , ще я има навсякъде :)
И щe впрегне човек машините със СЕ ,и ще си почине  :o
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 06:16:49 pm от nizo »

Неактивен Velektra

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 581
  • Рейтинг: 137
  • Няма ли равновесие - има енергия!
« Отговор #16 -: Февруари 16, 2015, 06:21:53 pm »
Ама аз искам да споделям. Ако не споделям с друг, няма да има СЕ.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 032
  • Рейтинг: 434
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2015, 07:53:30 pm »
Споделяйте идеи свободно!
Архивирайте сериозните според вас, нека да са като крайни решения, не като хипотези!
Има опция да се направи "банка" с проверени, разработени идеи, която да се съхранява на сигурно място!
Лошото е, когато някой от нас се доближи до "истината" и го обземат едни комерсиални пориви...и започва потайността...

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 461
  • Рейтинг: 160
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2015, 09:23:25 pm »
Според мен, ако някой достигне до СЕ трябва веднага да го публикува, за да може, повече хора да имат достъп до тази информация. И, когато масите се вдигнат и изискат тази технология да бъде въведена, няма кой да ги спре. Свободния достъп до тази информация е оръжието с, което ще бъдат пометени олигарсите и монополите.  Ако трябва ще се бориме, ако трябва със саби ще се колиме, и ще изградим една нова и свободна България. НИКОЙ НЕ Е УСТОЯЛ ПРЕД МАСИТЕ в човешката история, запомнете това.

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 606
  • Рейтинг: 212
  • Life is a DIY project!
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2015, 10:45:08 pm »
Спокойно, както стана и с Интернета, така ще стане и със СЕ. Вече има достатъчно съзнателни хора на тази Земя. Е, ще има и идиоти де... аз например ще го ударя на пиромания  ;D - гръмотевици със СЕ - по няколко гигавата всяка!

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 435
  • Рейтинг: 211
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2015, 10:51:00 pm »
Цитат
Лошото е, когато някой от нас се доближи до "истината" и го обземат едни комерсиални пориви...и започва потайността...
Еми така се получава защото твърде много хора в този форум причисляват думата "комерсиалност" към едни други думи смятани за мръсни и вулгарни. Това са атавистични придобити рефлекси от времето на Макаренко, Сталин, Брежнев Те и сегашните годподари се усетиха и продължават традиционната "дресура" на масите
В ТОВА ЧИСЛО ВЛИЗАТЕ И ВИЕ ДРАГИ КОЛЕГИ "поне повечето от вас" Ловците знаят как да си осигурят целостта на убитите птици. Много просто, като дресират кучетата си да ги е гнус от птиче месо. Така и "господарите" на света дресират масите да смятат пари, комерсиалност, печалба за мръсни гнусни неща, А пък създаването на тези гнусотии "Труда" трябва да носи свещено удоволствие. Така са сигурни, че "Кучетата" "Робите" няма да посегнат към своята плячка "Печалба", а с погнуса ще я оставят в краката на доволните си господари.
Та така господа другари когато разберете, че свещеният оргазъм на труда се нарича "пари"  тогава ще можете да се наречете свободни хора готови за свободната енергия.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 10:57:53 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 757
  • Рейтинг: 140
  • Астронавигатор
« Отговор #21 -: Февруари 16, 2015, 10:56:01 pm »
гръмотевици със СЕ - по няколко гигавата всяка!
О, Зевсе...
Нещо се сетих за началото на Илиадата  ;D

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 032
  • Рейтинг: 434
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2015, 10:59:19 pm »
Ловците знаят как да си осигурят целостта на убитите птици. Много просто, като дресират кучетата си да ги е гнус от птиче месо. Така и "господарите" на света дресират масите да смятат пари, комерсиалност, печалба за мръсни гнусни неща, А пък създаването на тези гнусотии "Труда" трябва да носи свещено удоволствие. Така са сигурни, че "Кучетата" "Робите" няма да посегнат към своята плячка "Печалба", а с погнуса ще я оставят в краката на доволните си господари.
Хм...интересна трактовка, не ми беше хрумвала досега ;D

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2015, 11:03:26 pm »
И на мен не ми беше хрумвала до преди да опозная родината на финикийците отблизо.

Неактивен GMG

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 288
  • Рейтинг: 159
  • Големите неща се раждат в малките часове!
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2015, 09:27:41 am »
   Мито, големите няма да се дадат лесно, а и около тях има
една не-малка маса слуги, които ще отстояват.
Дали от страх или от ибрикчийство - ще го направят!
Тогава какво следва? Екшън - може всякакъв вид война да измислят.

Радико, тези невернически рефлекси винаги са съществували,
колко  контролирано са се ползвали или ползват - зависи!
Ако имаш нещо и го пуснеш на масите, а в същото време
не са ти платени данъците примерно?
Не може без хич нищо! Трябва да има някаква минимална подкрепа!
И да се пипа много финно и интелигентно  ;)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2015, 10:56:07 am »
Цитат
Ако имаш нещо и го пуснеш на масите, а в същото време
не са ти платени данъците примерно?
Ами какво да  ти кажа то това не е примерно това си е реалността. Много хора дето биха могли да дадат нещо не успяват защото нямат финансовата възможност да си довършат нещата.
Проблема е обаче както казах по горе, че много хора се срамуват да си поискат парите за труда "реалните пари" Получава се нещо от сорта:
Ти си много работлив човек имаш си нива копаеш, сееш поливаш, плевиш. Реколта много добра, обаче някой те е излъгал, че да се жъне е грозно и срамно нещо и всички се подиграват на тези дето жънат и ти си стоиш в къщи и гладуваш и недоволстваш че специалистите по жъненето на са ти дали реколтата ти. А на нивичката какво става ами кво друго да стане  освен да се навъдят мишки плъхове и всякаква сган. И се почват едни препирни между срамежливите стопани:
    - Мишките ни изядоха ушите дайте да ги изтровиме
    - Няма да стане големи са плъхове мутанти трябва с пушки да ги трепеме
    - Не дайте да направим лазери и да ги гориме
  Аланхолу прибирайте си реколтата до последното зрънце и те плъховете ще измрат от глад ще се самоизядат и ще изчезнат.
От мен да знаете тези отгоре имат едно единственно но много ефективно оръжие против вас и ако им бъде отнето те са нищо. Оръжието наречено ИЗМАМА.
 Всеки полицай или войник който те биха изправили срещу вас е абсолютно същият човек като вас "за момента нахранен малко по добре" сиреч измамен по малко по друг начин.

Неактивен ful

• Beginner
  • *
  • Публикации: 75
  • Рейтинг: 14
« Отговор #26 -: Март 24, 2015, 09:33:52 pm »
Отскоро съм във форума и да си призная дискусията за СЕ много ме впечатли. За мен СЕ в
природата няма.Всяка енергия трябва да се получи по даден метод и у-во което го реализира.
Създаване на ефективно у-во, което за начално пускане и работа харчи на порядъци по - малко
отколкото генерира след това и непрекъснато го връща, си е технологичен пробив в енергетиката. Някои колеги дават за пример на СЕ Слънцето, да вътрешната му термоядрена (така казват)
реакция се получава:светлина,топлина,слънчев вятър зареждащ ЗМП и други лъчения, а от
масата му - гравитация. Превръщането им в електрическа, механическа,химическа и т.н енергии е нужен процес и у-во.Ако се реализира споменато по горе у-во, означава закриване на
цели отрасли в промишлеността като нефто и газо добив,получаване на гориво за ДВГ и др.
Такава тех.революция корпоративните компании  едва ли ще приемат без бой.Спомнете си
каква борба води Н.Тесла за внедряване на променливия ток,а за безжично предаване на
ел.енергия идеята му за цялото земно кълбо и то със заплащане бе отхвърлена от Морган.
Често си мисля и задавам въпроса, защо Н.Т не е патентовал "Електрическа система за задвижване на електроавтомобил",а тя по значимост като тех.решение е равна на променливия ток.Не знам може би е нямал сили за нова битка или е стигнал до вашите мисли.

« Последна редакция: Март 24, 2015, 10:12:02 pm от atos »