Автор Тема: Втори закон на термодинамиката и безгоривния генератор  (Прочетена 23580 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
и така сега ще ви разкажа нещо много интересно, което има пряко отношение към създаването на безгоривен генератор или т.нар "СЕ". Надявам се че всички знаят какво е кондензатор и какво представлява точно той?, той е добре известен и изучен от учените, познат е до болка на радиоинженерите, техниците, любителите и т.н., така че аз тук няма да се занимавам и да ви занимавам със някакви измислици премислици а ще разгледам нещо съвсем реално, конкретно и добре изучено. Така нашия безгоривен генератор ще се базира единственно на процесите във кондензатора. Тук възниква логичният въпрос, след като нашия безгоривен генератор се базира изцяло на процесите във кондензатора  с какво той ще се отличава от обикновенния кондензатор?, тъй-като кондензатора сам по себе си  е добре изучен от учените, и в него очевидно те не са открили "СЕ", тогава въпросът е как това е възможно?. Отговорът на този въпрос се съдържа във самия процес на заряд и разряд на кондензатора и съответните методи. Първо нека разгледаме случая когато кондензатора е разреден, тогава във самия диелектрик молекулите стоят така че зарядите им са разположени хаотично (виж долната картинка). Нека сега заредим този кондензатор, молекулите във диелектрика му ще се завъртят така че зарядите му ще се прегрупират и той ще формира електрическо поле. Когато процесът на прегрупиране на зарядите във диелектрика приключи, то ще имаме зареден кондензатор. Самия процес на прегрупиране на зарядите се извършва на място (всека отделна молекула или дипол, просто се преобръща на място), този процес се нарича ток на разместване. Така ние вече заредихме кондензатора и същевременно за неговото зареждане ние използвахме външен източник на енергия от който консумирахме в същото време определено количество енергия тъй-като самия процес на зареждане на кондензатора е свързан със протичането на определено количество ток през веригата. И така до тук всичко е така както трябва да е по класика и не говори за никакво  "СЕ" или каквото и да било във това отношение, несъмнено това е така както и да го погледнеш, но въпреки това тук обаче има едно голямо НО!. И така ние видяхме че за зареждането на кондензатора ние употребихме някакво определено количество енергия от захранващия източник защото във веригата протече "ток на проводимост", който ние използвахме за неговото зареждане, същевременно с това обаче  ние видяхме че вътре във кондензатора протича съвсем друг процес, а именно че се формира съвършенно различен ток или "ток на отместване", чрез който кондензатора се зарежда (или разрежда). Ето тук и се съдържа самия принцип на безгоривния генератор, че  самото зареждане не трябва да става чрез "ток на проводимост" а чрез "ток на разместване", а неговото иницииране се поражда чрез осигуряването на висока напрегнатост на електрическото поле близо до диелектрика така че молекулите му да могат да се завъртят и зарядите да се прегрупират, така че кондензатора да се зареди. Разликата между "тока на проводимост" и "тока на разместване" е тази че при "тока на проводимост" имаме постъпателно движение на зарядите във кристалната решетка на проводника а при "тока на разместване"  нямаме такова постъпателно движение а имаме единственно завъртане на молекулите на диелектрика на място при което той се поляризира, отук е видно че закона на ом не действа така както при "тока на проводимост" защото при "тока на разместване" зарядите просто се прегрупират чрез преобръщането на самите диполни молекули на място (все едно зарядите се движат насам-натам) а при "тока на проводимост" те се движат постъпателно във кристалната решетка на проводника и изпитват определено съпротивление при предвижването си. И така ако съумеем да заредим кондензатор въздействайки върху диполите на диелектрика чрез електрическо поле, то от захранващия източник няма да консумираме почти никаква електрическа енергия при което ще се извърши минимална работа само по завъртането на молекулите на диелектрика на място, докато при неговото разреждане ако във външната му верига (едната му плоча, в случая медния проводник) включим консуматор към земя (като опорна точка), то през консуматора ще протече ток на проводимост и той ще заработи, а във кондензатора молекулите на диелектрика просто ще се завъртят на място и зарядите ще се разположат хаотично. Нека сега вземем колбаса на Тариел от видеото със гринбокса, той сам по себе си представлява своеобразен "кондензатор" на който изолацията на кабела е диелектрика, а медния проводник е едната му плоча. За опорна точка той използва заземяването като втора плоча, като при периодично зареждане чрез прилагането на високо напрежение, колбаса се зарежда, и съответно периодично се разрежда през консуматора. Очевидно че капацитетът му трябва да е голям, тъй-като се вижда че работи по инерция при 5 киловатов консуматор, качеството на заземяването е от много важно значение тъй-като от него зависи и мощноста която ще отдаде. И така видяхме че за да работи консуматора ние трябва да обезпечим преди всичко периодимно зареждане-разреждане на този кондензатор, или трябва да можем да управляваме този процес чрез някакви ключове, за да можем да инициираме вътре във самия кондензатор формиране на ток на разместване във вътрешната му част и съответно ток на проводимост във външната му верига, тъй-като ако ние само го зареждаме като му прилагаме постоянно електрическо поле, то няма да има възможност молекулите му да се преобръщат или да се формира ток на разместване и съответно ток на проводимост във външната верига при което консуматора няма да работи, именно затова процеса трябва да е динамичен а не статичен.



Цитат
вот цитата из материала Никола Тесла "о токе или явлениях динамического электричество" который директно корреспондирует с материал "Второй закон Термодинамики и бестопливный генератор Тесла", на который Тариель Капанадзе основался когда его показывал наконец в фильме гринбокс:  между прочим колбас гринбокса представляет собой модулированный с частотой 50гц. конденсатор (со значительная энергоэмкость при этом) которой формирует положительной потенциал (заряд) относительно земли, это отвечает на ряд вопросов как, невозможности измерения напряжения на лампу из за влияние большое электрическое поля, инерционность колбаса когда Тариель выключает установка из розетки лампы продолжает гореть некоторое время и потом затухает резко, также большой ток в землянном проводе, зависимости мощность выделяемая в нагрузки от качество заземление




още някои интересни варианти

източник: http://matri-x.ru/forum/index.php/blog/63/entry-236-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0/page__st__20

източник: http://realstrannik.ru/forum/80-temy-xname41/135144-vtoroj-zakon-termodinamiki-i-btg.html#259611
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:13:21 am от x_name41 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Не съм го чел това че ми иде дълго :) Обаче щом си схванал идеята-давай! 8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
x_name41, не знам дали това е чист превод или твое обяснение, но е доста добро и разбираемо обяснение!

Остава да откриеш подобно ПОЛЕ, което да зарежда кондензатора. Или пък да е постоянно в такова, а да го "източваш" периодично. И ако имаме достатъчно кондензатори, намиращи се в подобно поле, източвайки ги последователно с определена честота, би могло да се осигури постоянно протичащ ток.
Понеже нямам нужните познания или опити, мога да те попитам - какви типове полета биха въздействали поляризиращо на диполите в диелектрика, установено ли е?

Вземайки под внимание скоростта на зареждане и разряд, въпросният прекъсвач може да е ротативен, това допуска доста високи честоти (обороти) и точното им фиксиране чрез оборотите.
Основният въпрос е - Може ли да се създаде поле с по-малко енергия, отколкото бихме получили?
Или поне да се ползва някой възобновяем източник за създаването и поддържането на такова поле?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Хубав материал от x_name41.
Атос, може да опитаме да заредим някой кондензатор с установките ни за хладен ток :) Не ми беше хрумвало до сега и не съм опитвал. Аз може да пробвам и със силно електростатично поле (или комбинация от двете).

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх, тук основният проблем би бил еднородността на полето. Т.е - трябва да е с "постоянен + и - "  . Успя ли да направиш установка за "постоянно" поле?
 Другата мисъл, която ми хрумва е да се открие зависимост между вида на диалектриците и вида на нужното поле за поляризирането им, може би има различна "податливост" на материала им?
Ако се открие диелектрик, поддаващ се на най-добре на определено поле, следващата стъпка е самото генериране на това поле по най-удачния начин или използването на естествено съществуващо поле.

x_name41, изследвал ли си процесите в кондензатор, който преминава през силно магнитно поле? Сега ми хрумна подобна мисъл!

Хипарх, понеже знам, че сам си правиш някои кондензатори, да ти подхвърля една идея - ако сложим магнитопроницаем слой вътре в диелектрика, дали не би уловил поляризацията от магнитно поле и да ориентира зарядите му?
Или самото фолио да е с желязо, вместо алуминий...

 
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 11:56:02 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
atos
Предлагаш да се тръгне по бавният и скучен път на внимателните и систематични изследвания, Аз за този начин на работа говоря отдавна, но май тук в този форум няма друг освен мен който да го направи. Всички  искат с безкрайното си гениално остроумие и хитрост да съберат една схема от две три намотки и още няколко чарка и надхитрявайки природните закони да получат голямата енергия и то по възможност директно да излязат 220V. 50 Hz. Защото "успешните тарикати" от тубата твърдят, че това получават.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Хипарх, тук основният проблем би бил еднородността на полето. Т.е - трябва да е с "постоянен + и - "  . Успя ли да направиш установка за "постоянно" поле?
 Другата мисъл, която ми хрумва е да се открие зависимост между вида на диалектриците и вида на нужното поле за поляризирането им, може би има различна "податливост" на материала им?
Ако се открие диелектрик, поддаващ се на най-добре на определено поле, следващата стъпка е самото генериране на това поле по най-удачния начин или използването на естествено съществуващо поле.

x_name41, изследвал ли си процесите в кондензатор, който преминава през силно магнитно поле? Сега ми хрумна подобна мисъл!

Хипарх, понеже знам, че сам си правиш някои кондензатори, да ти подхвърля една идея - ако сложим магнитопроницаем слой вътре в диелектрика, дали не би уловил поляризацията от магнитно поле и да ориентира зарядите му?
Или самото фолио да е с желязо, вместо алуминий...

Мога да генерирам еднородно поле чрез умножителят ми на напрежение. От него буквално настръхват косите :)
Според мен трябва да се провеждат опити с електрети, защото те имат способността постоянно да генерират ток на разместване в диелектрика си, който придава заряд на плочите. Не знам дали сте чували за превръщане на коаксиален кабел в електрет. Това може да се използва като метод за добиване на някаква енергия. Кабелът (колкото по-дълъг - толкова по-добре) се навива на руло и се пъха във фурната на умерена сила. На външния и вътрешен проводник се подава около 10-15kV DC. След като кабелът омекне, молекулите на изолацията се превръщат в йони и се подреждат по електрическото поле (ток на разместване). След изстиване кабелът се опъва някъде на открито и по възможност ветровито място. При наличие на вятър по краищата му се генерира ВН, което може да достигне много големи стойности. Евентуално може да се прекара през електростатични кондензатор-трансформатори, които да понижат напрежението и да вдигнат ампеража.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Как влияе вятърът?
За пръв път чувам за подобно нещо...имаш ли експерименти в тази насока?
Кой е факторът, който би запазил подобна йонна подредба за постоянно?
Защо е нужно нагряването?
Не е ли опасен подобен опит?
Обясни по-подробно, твърде лесно ми се струва...???
И обясни понятието "ЕЛЕКТРЕТ", че не го знам (а може би и други съфорумци) ?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Електретът е аналог на магнита, но в електрически вариант. Факторът, запазващ постоянната подредба предполагам е същият, който запазва и магнитните свойства на магнитите.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10640
http://en.wikipedia.org/wiki/Electret
http://ether.sciences.free.fr/electrets.htm

"Електретите, както и магнитите, са диполи. Друга сходност е радиантното поле: произвеждат електростатично поле (противно на магнитите) около тях. Когато магнит и електрет са близо един до друг, възниква доста любопитен феномен: докато са неподвижни един спрямо друг, не си влияят по никакъв начин. Но когато електрерът се приведе в движение спрямо някой от магнитните полюси, възниква сила перпендикулярна на магнитното поле, опитваща се да избута електрета на 90 гр. спрямо очакваната сила на избутване, ако имахме друг магнит, вместо електрет."

Нагряването е необходимо, за да се разхлабят междумолекулните връзки и да настъпи по-качественото им преориентиране с прилагането на висок волтаж. След като електретът изстине, той вече ще е склонен да генерира напрежение. Вятърът е необходим за по-лесно обиране на йони от околната среда или поне така пишат. Из мрежата има описания на електрети, изготвени от микс от обикновен пчелен восък + карнауба, като след изготвянето им изводите им се окъсяват чрез увиване във фолио за определен период от време, в който "узряват". Аз все още не съм правил експерименти в тази насока.

Изпичане на кабел: https://www.youtube.com/watch?v=iIhIPH4nPHo
Разяснение относно работата на обработения коаксиален кабел: http://www.nuenergy.org/radiant-energy-diatribe/


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Погледнете темата с автомобила на чоби. Последните опити показвам примерна постановка с кондензатор и тороиден прансформатор.
При съгласувано разреждане на кондензатора (магнитните полета(или еквипотенциални окръжности) се въртят в една посока, едноименни спинове се привличат), завъртането на диполите помага на магнитната индукция в тороида. После магнитното поле помага за разместване на диполите, вследствие по-високо електрическо напрежение. От опита стигнах до извода алуминия не е подходящ за кондензатор, връщам се на мед.
Приложението на електретите има в кондензаторния телефон от втората световна война. Говориш пред електретен (кондензаторен) микрофон и слушаш във високоомен телефонен капсул. Липсва батерия, но трябва външно разместване-звукови вълни. Недостатък бързо стареене на електрета, за това няма масова технология.
За това смятам с електрети и постоянно напрежение не става. Ако е в импулсен режим, примерно качер, може защото за кратко се анулира силата и работното тяло е готово за нов работен цикъл. Аналогичен принцип е клапани в ДВГ, в обратния ход се изпуска работното тяло.
За сега турбинния метод с тороидален трансформатор ми изглежда перспективен и е с непрекъснато резонансно действие.
П.П. В един материален диелектрик имаме свързани и несвързани заряди. Несвързаните заряди дават ток на утечка (проводимост) и го пренебрегвам. Свързаните заряди дават ток на разместване, за това се получава нагряване. Във вакум ( въздух) липсва загряване, тогава тока на разместване какво прави?
Щом няма загряване липсва свързани заряди. Следва вакума има несвързани заряди, но липсва ток на утечка. Явно има трети вид заряди, които се въртят (спинират) с честота определена от трептящия кръг.
Статичното електрично поле не индуцира, трябва вихрово електрично поле. Статичното магнитно поле не индуцира, трябва вихрово магнитно поле. Обобщено трябва променливо електромагнитно поле.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 01:53:15 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх, като знам колко много работиш...надявам се да не е далеч момента, в който ще ни осведомиш за подобен твой опит :o
Ако всичко това работи по описаният от теб начин...това си е вече истинска СЕ!

П.П. Би ли постнал линк с личните си клипове тук, за да видят съфорумците твоите разработки?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
някои зареждат кондензатор от горния край на вторичната намотка на ТТ.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хълк, въпросът тук е при подобно поле дали броя на зарежданите кондензатори и енергията събрана в тях биха повлияли на консумацията от самия ТТ?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Електретът е аналог на магнита, но в електрически вариант. Факторът, запазващ постоянната подредба предполагам е същият, който запазва и магнитните свойства на магнитите.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10640
http://en.wikipedia.org/wiki/Electret
http://ether.sciences.free.fr/electrets.htm

"Електретите, както и магнитите, са диполи. Друга сходност е радиантното поле: произвеждат електростатично поле (противно на магнитите) около тях. Когато магнит и електрет са близо един до друг, възниква доста любопитен феномен: докато са неподвижни един спрямо друг, не си влияят по никакъв начин. Но когато електрерът се приведе в движение спрямо някой от магнитните полюси, възниква сила перпендикулярна на магнитното поле, опитваща се да избута електрета на 90 гр. спрямо очакваната сила на избутване, ако имахме друг магнит, вместо електрет."

Нагряването е необходимо, за да се разхлабят междумолекулните връзки и да настъпи по-качественото им преориентиране с прилагането на висок волтаж. След като електретът изстине, той вече ще е склонен да генерира напрежение. Вятърът е необходим за по-лесно обиране на йони от околната среда или поне така пишат. Из мрежата има описания на електрети, изготвени от микс от обикновен пчелен восък + карнауба, като след изготвянето им изводите им се окъсяват чрез увиване във фолио за определен период от време, в който "узряват". Аз все още не съм правил експерименти в тази насока.

Изпичане на кабел: https://www.youtube.com/watch?v=iIhIPH4nPHo
Разяснение относно работата на обработения коаксиален кабел: http://www.nuenergy.org/radiant-energy-diatribe/

Дудышев не спи, и това го е запатентовал  :) http://www.sciteclibrary.ru/rus/catalog/pages/14410.html

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Опитвал съм да зареждам самоделни (50-60kV/200nF) кондензатори от изхода на ТТ, но не се получи. Единият извод беше заземен, а другият го "лизваха" светкавиците. Това го правих с риск да замине кондензатора, понеже напрежението бе повече от 60kV. Не задържа никакъв заряд. После го тествах с по-ниски високочестотни напрежения (но с повече ампераж) и работеше без проблем. Все пак сигурно зависи от типа на пробния кондензатор.

Хипарх, като знам колко много работиш...надявам се да не е далеч момента, в който ще ни осведомиш за подобен твой опит :o
Ако всичко това работи по описаният от теб начин...това си е вече истинска СЕ!

П.П. Би ли постнал линк с личните си клипове тук, за да видят съфорумците твоите разработки?

Вече съм се ориентирал по-сериозно към 3-4 проекта, защото иначе става опитване на десетки неща, които остават недовършени и само за експеримента. За сериозен успех човек трябва да си хване нещо за "ушите" и да бачка усърдно по него :)

Пускам всяко видео поотделно, за да се знае кое какво представлява.

230kV от теслов трансформатор:
https://www.youtube.com/watch?v=TEM5h1nSHGE

Модифициран траф от микровълнова фурна - около 1,5V на 600-700А:
https://www.youtube.com/watch?v=hsPdrw69l4k

Първи опити с хладен ток от Tesla's hairpin circuit:
https://www.youtube.com/watch?v=OV7WIXLHJbI

Продуциране на тяга чрез високо DC напрежение (Biefeld-Brown effect):
https://www.youtube.com/watch?v=FjYtsLnTrx0

Още Biefeld-Brown effect с използване на тежък кондензатор с диелектрик епоксидна смола:
https://www.youtube.com/watch?v=DP1q95f6TgA

Лифтер тест с дизайн, вдъхновен от кухинните структури на Гребенников:
https://www.youtube.com/watch?v=PzWwaNQDp0A

Стабилна левитация на лифтер с класическа структура:
https://www.youtube.com/watch?v=8vKLyqsjgho

Оранжев пламък (водород?) от вътрешността на крушка с нажежаема жичка, захранена с хладен ток:
https://www.youtube.com/watch?v=TcaF_HCwy28

Още хладен ток и крушка, този път с магнитен разрядник (с нео-магнити):
https://www.youtube.com/watch?v=uyyS27GHYcU

Възпламеняване на солена вода по метода на съфорумника Владимир Димитров:
https://www.youtube.com/watch?v=78mkVkCkFrA


« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 03:09:35 pm от hyparh »