Автор Тема: Предложения от потребителите за по-добра функционалност на форума!  (Прочетена 5940 пъти)

Неактивен GMG

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 282
  • Рейтинг: 160
  • Големите неща се раждат в малките часове!
под "човече" вършещо нещо при заплащане не визирам себе си.
   Еее, ами пишете още отначало на български бре колеги
да не стават интерпретации ;)
С контекст, без контекст ми прозвуча малко странно, по подобие
на един друг .... потребител ::)
Сега нещата са ясни, мисля - Благодаря!

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 373
  • Рейтинг: 35
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
Още от 95-тишко време знам, че Linus Benedict Torvalds  му е майката, ама иска четене, за което "горния кат" трябва да е отворен, и способен да прави синтез от това, което е научил. ЗА ЛИНУКСА НЯМА НАПИСАНИ ВИРУСИИИ, до колкото знам е написан един, който вади съобщение, че компа ви е заразен, но нищо повече. А във  "WINDOW$KATA" гора има мечки, и който го е страх да не ходииии!
Сега сериозно - ще е добре автора да си модва темата.
Другото е повече толерантност и добри обноски, даже и в кавгите. Иначе ще ни смятят за "ОТВОРКОВЦИ", меко казано.

Специално за мито - днеска имаше големи аномалии в нета, може да си случил на някоя.
А работите от 84-та съм ги правил 74-та.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 09:48:55 pm от Ksurnev »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 391
  • Рейтинг: 526
  • Стара върба не се превива...
Леле-мале...май пишман ще стана, че я отворих тая тема...?
Но, като се замисля...това ваше писане е изблик на някакво натрупано форумно напрежение, което е по- добре да се отприщи тук, отколкото да цапа сериозните теми!

GMG, никой, който се уважава достатъчно, няма да нарече себе си "човече", това е логично, а dymelsoft е човек с достойнство! Трябва да се мисли преди писане:)

За Калчо и Мито - проблемът е във "ВАШИЯТ ТЕЛЕВИЗОР"! Никой освен вас двамата не е сигнализирал за проблем! А вие даже и не сигнализирахте, а директно обвинихте екипа??? В "нещо"...?!?!? 

Вземете лични предпазни мерки, ако имате нужда от помощ - имаме достатъчно специалисти, дори и програмисти!

Калчо...за теб...не мога да се отърся от интуитивното си усещане, че някой друг се опитва да "работи" форума чрез теб...съжалявам за откровеността!
Нямам нищо лично против теб, но създаваш впечатление за постоянни опити за саботиране, които сякаш не излизат от теб, а са поръчкови...
Не ме разбирай погрешно, симпатичен си ми в опитите си за критичност, но ги усещам като "присадени отвън" - това е мое субективно усещане, защото в теб има добро!
А относно нашата "анонимност" - какво точно искаш да знаеш, лични данни ли?
За какво са ти, картотека ли ще ни правиш?
Ти си тук личност - НИК, както и всеки от нас и това стига!

EDM electronics, проверката на нови потребители е трудна работа...плаващо IP или различен MAC (от ново устройство или зала) правят невъзможно откриването на новите "стари" членове! Не може да проверяваме след началния рег всяко последвало логване на всеки потребител после...всъщност - може, но тогава ще сме се самофилмирали и друго не трябва да правим, освен да се отдадем на параноята си:)

Низо, не е проблем да има авторски теми, това ще са теми, в които реално работят колеги, трябва да уважаваме труда им - Макс, Владо, Елпунто...Иван БГ, Майсторът...да бъда извинен, ако пропускам други...
Това ще става по съгласувана преценка на екипа, а не чрез автоматичните рангове, които се "лепват" спрямо броя постове... по простата причина, че реално работещите пишат по-малко, което е нормално...ще го обмислим първо:)

« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 12:15:22 pm от atos »

Неактивен getca

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 736
  • Рейтинг: 117
    • http://analogov.com
Според мен в сегашния си вид форумът е структуриран хаотично и си трябва генерална промяна, ако се търси някакво развитие. Дотук не видях конкретни предложения за генерална промяна на облика на форума, освен дежурните дрязги, намесване на интуиции и какво ли не. Друг е въпросът кой ще се нагърби да оправи бозата, но аз да си кажа, де.  :) Първото впечатление на външен читател е от заглавната страница и какво вижда там - куп хаотично подредени раздели и подраздели, тук там повтарящи се. Реално намирането на полезно инфо по дадена тема е трудно именно поради тая разхвърляност. Та се позамислих как би могло да се поподредят нещата и ето какво измислих. По-надолу давам вероятното подреждане на раздели и подраздели, дървовидно:
   > Екип  - Правила
                - Съобщения
                - Архив - Литература, филми, линкове, др.
                            - Кошче
                            - Изгонени потребители
                - Реални резултати
                - Каса
   > Проекти(актуални проекти с реални конструкции) - ...
                                                                                  - ...
   > Възобновяема енергия - ...
                                            - ...
   > Свободна енергия - Теория, хипотези
                                     - ...
   > Човек - Екология
                - Здраве
                - Др.
   > Практически опит - Електроника - Схелотехника
                                     - Механика
                                     - Софтуер, хардуер
   > Купувам/продавам
   > Говорилня - Кофа
                         - и подобните
Няма да е зле в съобщенията от поддържащия екип да се напише какво точно е направено - смяна на сървъра, смяна на членове на екипа и т.н. Плюс списък на администратори и  модератори. Е, може и да съм пропуснал някои неща, но идеята е ясна, мисля. Ако ли пък не, здраве да има, може някой да измисли нещо по-рационално.
В добавка не съм споменал за купищата дублиращи се теми или такива директно за изхвърляне. Но първо това е къртовска работа, второ ще скочи маса народ, че се прави цензура и прочие глупости. Затуй масата народ да си се рови доволен в хаоса и бозата  ;D .
Ами това е в общи линии.

Поздрави...

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 573
  • Рейтинг: 324
  • И последният "мохикан" си отиде
Хмъ! - интересни "времена" и "климатични" аномалии се развилняха из Форума  :o :o :o
Радвам се - за Форума - че преди време се доверих на интуицията си и посочих правилните хора за администратори. Те са в пъти по-грамотни от мен за да водят историята му в правилната посока.
Виждам и много по-голямата им толерантност и миролюбие (от моите), НО - като следствие това се оказва пагубно за атмосферата тук. Всяка търпимост има граници. И никой не бива да се заблуждава, че тук ще вилнеят Тролове.
Няма да ви съветвам да четете постове из темите, от времето, когато аз единствен бях "на топа на устата" - фактите са неоспорими - и независимо от грозната социална действителност, аз не допуснах във Форума ни да се натрапва Простотията и Злъчността.
... (между другото - веднага наскачаха срещу мен разните тролове - когато "излязох в пенсия" оттук, и започнаха да ме обвиняват за всевъзможни измислени от тях простотии, но забравят (и е много в техен ущърб - ако забравят!), че моята УСТА е много по-опитна от тяхната в Говоренето, и че моят Джедайски меч не е загубен! - в наличност е! - и само да река, ще влезе в действие!)
...
Съветът ми, за по-добрата (именно) Функционалност, на първо място е Админите да извадят и своите Джедайските мечове! - иначе Мир в нашата Галактика няма да има!
Не обвинявайте софтуера на Форума за частни свои проблеми. Много добре си работи този софтуер. Защо аз нямам никакви проблеми? - ами защото съм взел мерки! Нека и останалите - тези, които имат проблеми - да направят същото.
Това, което предлага Гетца (дървовидната структура) е хубаво решение и сигурно с времето ще се случи - все пак много работа и време е това. Мисля обаче, че в никакъв случай Разделът "Екип" с подразделите не трябва да се набива на очи веднага щом някой нов член или гост влезе - защото първото, което ще срещне е едно пълно с шкарт "Кошче" и едни "Изгонени потребители", т.е. нашият "БОКЛУК" - не винаги дъждът е полезен за лозето! - същото от много поливане хваща мана и прочие бактерии... Разделът "Екип" в този си вид е за най-накрая, най-отдолу, а пък и самите "Кошче" и "Изгонените", въобще нямат място в "Екип" - иначе се получава, че "простотията" ни, и "простаците" ни са част от Екипа.
Другото - за "бозата" - с нея вече толкова сме свикнали всички, че и гости, че и случайни "минувачи" просто само ще се "наливат" с тази "боза" и ще си казват - хмъ! - колко е вкусна! - всъщност, добрите ценители на "бозата" знаят Как да Търсят, и Къде да търсят... хич не са прости те!
И нека настъпи Хилядолетният Мир в нашата Галактика!
И Нека Силата бъде с истинските Джедаи тук!
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:28:42 pm от Maistora52 »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
До тук имаме 2 реално конструктивни предложения, което е добре.
Едно от getca и едно от GMG.

Преподреждането на теми и раздели не е чак толкова генерална промяна, но си е занимавка, трябва да се прецени от гледна точка на случаен посетител, наистина.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 097
  • Рейтинг: 152
  • изчислителна техника
Мисля, че за прегледността на форума има значение и рейтинговата система. В последния и вариант тя не дава никаква информация за дейността на форумеца. Тези постоянно увеличаващи се ЧИСЛА не означават нищо за влизащите да четат във форума. По-добре е да се върне предната идея с плюсови и минусови бутони. Така ще може един вид да се 'наказват' от мнозинството некоректни изказвания или откровенни заяждания (каквито има прекалено много). А при голям минусов рейтинг да има автоматично ограничаване примерно във времето на  достъпа. Може да се получи саморегулация на пишещите простотии :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:38:04 pm от atos »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
valex, няма нужда да се дават подобни "инструменти" за изяви на лична неприязън!
Кое ще ограничи някой заяждащ се да те срине рейтингово...и оттам - да ти се ограничи достъпа?
А и това са конкретни опции за/на потребителите.
В момента обсъждаме структурна оптимизация на самия форум, ако смятате, че е нужна.

Заключвам временно темата, като изчерпана от повече предложения!
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 11:03:02 pm от atos »