Автор Тема: Предложения от потребителите за по-добра функционалност на форума!  (Прочетена 5941 пъти)

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 391
  • Рейтинг: 526
  • Стара върба не се превива...
Здравейте!
Отварям тази тема, за да може всеки член на форума да дава тук свои идеи и предложения за по-ефективно структуриране на форума.
Предложенията не са задължителни.
Критиките нека да са градивни - т.е. ако нещо смятате, че не трябва да бъде така, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО казвате как ТРЯБВА ДА БЪДЕ според вас и ЗАЩО?

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 786
  • Рейтинг: 144
  • Астронавигатор
Предлагам да има във всеки от основните раздели една тема която обяснява базовите принципи и достижения по въпросната тема, както и указания и споделен опит, съответно новите членове да могат по-лесно да се запознаят с материала. Естествено е да се изготвят от по-опиттни и компетентни потребители тези теми. Но акцента да е върху практическия опит, дори отрицателен за сега.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
Хълк, как си го представяш на практика това?
Няма ли да се получат многобройни "клонинги" на теми и темички?
Всяка тема търпи дедукция и еволюция, указания и т.н. в един момент ще губят своята актуалност...

Идеята е ако някой не е съгласен с моментната структура на форума - раздели и подраздели или отделни теми...:)

Неактивен GMG

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 282
  • Рейтинг: 160
  • Големите неща се раждат в малките часове!
            Здравейте!
   Мисля, че ще се изпишат доста странички по тази тема, познавайки специфичния
характер на болшинството обитаващи тук, та макар и на някои косвено ;)

Преди известно време съм предлагал подобни леки изменения, ама глас в...
Та, първото което бих сега предложил е; който си отвори тема - да си я модерира сам.
Естествено трябва да е авторска, а не някаква информативна взета от някъде.
Така ще се понамали и работата на основните админи и пресичането на спам и
дрязги от всякакъв характер. Така е не само в руските форуми и мисля,
че ще има градивен ефект като цяло за форума ;)

А за второто предложение мисля, че трябва да се барне нещо в софта.
Не съм от сантименталните, но би било добре когато някой ти хареса поста или
това което правиш и ти благодари - да се инициализира.

Т.е. нищо ново не предлагам, а защо не е направено до сега... ::)
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 04:41:42 am от GMG »

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 270
  • Рейтинг: 127
 Пиша от окопа. Нали ме мобилизираха и сега съм в четвъртата световна.
Темата е "Предложения за подобряване..." Хайде стига вече с тази параноя и конспирации. Предлагам да изчезнат всички теми свързани с религии, политики, халюцинации и подобните на тях, особено тези дето са "вечни" и без отговор, като "Големия взрив", "Атлантида", "Извънземните" и клонингите им.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
mito_kupona, преди да бълваш "огън и жупел", просто ми кажи за какво става въпрос, защото и идея си нямам?
Какво е станало, как и кога?

Зелен Калчо, втори ден говориш за някакви вируси, казвай конкретно какво си забелязал и какво се е случило?
Кой си играе и на какво? Дай конкретни примери, за да те разбере някой?

Да, има ботове, които ни следят и претарашват форума по определени думи. Това се прави в цялото нет пространство. Не знам може ли да се ограничи подобен достъп?

По въпроси за сигурността на форума се обръщайте към nizo и dymelsoft.
 По въпроси за софтуерни подобрения или бъгове - към nizo. Той ще каже дали съответната ви идея може да се осъществи технически от платформата на форума.

Именно затова, Зелени Калчо, съм отворил тази тема, за да може всеки да сподели виждането си и да каже кое смята, че не е наред. При мен вируси и бъгове няма засега.
Колкото до "кражба" на информация, безпредметен е въпросът - форумът ни е свободен, информацията е публична, нямаме "секретна" информация, която да се краде!
Ако имаш вече съмнения за проникване в личния ти компютър, това е въпрос на личните ти превантивни  мерки, не на форума!

При съмнения за неоторизирани действия или наличие на друг проблем, моля информирайте ( или търсете обяснение) от мод или админ на лично, преди да изсипете плода на негативните си емоции във форума! Може да се ползва и бутон "информирай модератор"

piton2012, Velektra, точно затова има различни раздели! По-абстрактните теми са си ОТДЕЛНИ ТЕМИ В ОТДЕЛНИ РАЗДЕЛИ!
Никой никого не задължава да влиза в тях и да ги чете! Ако на някой му пречат като заглавия - друг въпрос.

Кой може да каже от коя тема или съждение точно може да хрумне на някой идея за СЕ?
Кой може да каже - Тая и оная тема са път към СЕ и никоя друга?
Как да се ограничи форума в електро и механика само? А къде е химията, хидравликата, недоизследваните алтернативни енергии и т.н?

Давайте идеи за по-добра организация, не за "скопяване".

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 427
  • Рейтинг: 221
  • специалист, не носи на пиене
Здравейте, чета тук и не вярвам на "ушите" си :).
Г-н Зелен Калчо, вируси и бъгове има само в твоя компютър или в твоите представи, може би. Съжалявам за това, но вашите изблици по всички теми ми показват избиване на доста комплексарщина. Заемете се с нещо позитивно моля Ви, осъзнайте се, ако можете. Когато пишете глупости, поне се аргументирайте с факти. Покажете "скрийн шотове" и ясни доказателства за твърденията си, а не празни приказки.
Относно "ботовете", моля прочетете малко информация за тях и тогава приказвайте глупости. Апропо, повечето от ботовете на търсачките имат за цел да индексират съдържание и колкото това съдържание е повече и ботовете са повече, сайтът се позиционира в челните места. Как иначе "гугъл" ще позиционира форума на челно място като напишете "Капанадзе" например?
Мито, параноята ти идва в повече. Какви виртуални "уиндовси", какви филтри по мак адрес? За твое сведение, MAC адресът е хардуерен и може да бъде филтриран само на L2 ниво т.е. само от твоя пряк доставчик на интернет и от никой друг. И какви са тези 10 "маймуни" които те шлякат :) . Дали ти си единствения на света който знае истината? Що си мислиш, че само ти си наясно с лицемерието на политиците и тяхната изтъркана фраза "демокрация" ?  Консултирай се, моля. А към останалите - много е лесно да се дават идеи, само че някой трябва да ги реализира тези идеи. А този някой трябва да отдели време, което не е без пари. Хайде като сте толкова идейни, ще открием една набирателна сметка на името на форума и вие да дарите някой лев за заплата на "човече" което да се грижи "професионално" за форума и да "задоволява" вашите виждания.

И накрая, много е лесно да се дрънка по разни форуми. Работете!!! Правете нещо, макар и малко, но полезно за вас и останалите около Вас. Форума е за да споделяте вашия опит с другите. А дали е хубав или лош форума никой не ви задължава да участвате(споделяте) в него.

Атос, моля това мнение да бъде премахнато ако прецениш.
Постът ще остане, като носещ основна полезна информация!
Коригирани са "емоционалните фрагменти"/А/
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 12:17:56 pm от atos »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
Та, първото което бих сега предложил е; който си отвори тема - да си я модерира сам.
Естествено трябва да е авторска, а не някаква информативна взета от някъде.
Така ще се понамали и работата на основните админи и пресичането на спам ...
Това е добро предложение, обмисляли сме го.
Нека който има (или отвори) авторска тема да казва дали иска да си е модератор в нея!

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 786
  • Рейтинг: 144
  • Астронавигатор
начини за спирането на ботовете има(чрез файла robots.txt, но това определено може да повлияе върху индексацията - в посока към нейното намаляване)

Осъзнатите хора по тези теми трябва да са наясно колко заинтересовани хора, фирми и организации може да има по теми, коментирани във форума, и даже да не е нужно да се обяснява по каква причина.

Мерки за защита на персоналните компютри също могат да се вземат - с пълно преинсталиране, поставяне на антивирусни програми и фаеруол(система следяща изходящи и входящи заявки към и от Интернет) и накрая като най-сигурен начин - да не се допуска подключване на интернет до компютъра - в някои организации някои компютри специално не са подключени към интернет, за да не се създават предпоставки за проблеи със сигурността.

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 571
  • Рейтинг: 222
  • Thoughts become things!
Уважаеми, давайте го малко по спокойно и обосновано.

По написаното от mito_kupona:

Първо: В момента не може да има каквато и да е филтрация на написаното, защото форума физически се намира при dymelsoft. Разбирам да сме на платен хостинг, че някой евентуално да може да се меси в делата на форума, но вече хостинга се управлява от dymelsoft и такива намеси са малко вероятни.
Второ: Никаква тема не е трита. Въпросната тема съществува и това ясно се вижда в списъка с последни публикации в дъното на форума:
МУЗИКА ОТ ДУШАТА на мито от 1984 година. от mito_kupona (Ринг свободен! - или Тепих)  Днес в 06:54:57 am
В темата има 2 прикачени mp3 файла, които явно сериозно клатят статуквото от далечната 84-та година.
Трето: Прикачвам лог на действията от страна на администратори и модератори. Там ясно се вижда, че нищо не е трито или местено по въпросната тема.
Четвърто: Що за човек си ти mito_kupona, че да те "шлякат" тайните служби на почти всички държави?! Дай някакви доказателства за тези си думи.

По написаното от Зелен Калчо:
Цитат
Каква функционност бе Атосе като форума е пълен бъгове и вируси който крадат безогледно информация. Форума е станал свърталище на инфантили които си играят на виртуални войнички които граничат с престъплението. Имам усещането че всичко идва от най-високо ниво.

Зелен Калчо, отдавна създаваш някаква интрига, че някой крадял лична информация, пароли, данни, а вече имаме обвинение, че форума бил пълен с бъгове и вируси. Сега виж какво ще направим. Давам ти срок от няколко дена да пуснеш тема в която да обясниш КАК стигна до тези изводи. Искам да дадеш скрийншоти и доказателства за въпросните твърдения, че форума е пълен с бъгове и вируси. В случай, че не докажеш тези си твърдения, ще получиш забрана за достъп до форума.
Плюс това, Зелен Калчо, не си мисли, че ние от управата сме в неведение относно твоята личност. Ние знаем предишния ти ник. MZK го знае, Майстора го знае, знам го и аз. Знаем, че вече имаш една забрана за достъп. Всички по веригата сме ти дали шанс да си отново във форума, а ти какво ... старата песен на нов глас.

Относно предложеното от GMG:

Темите не могат да се делят на авторски и не авторски. Възможно е обаче да се даде възможност на по-активните потребители да модерират темите си. Например тези с ранг на експериментатор, да могат да управляват темите си. В случай, че тази функция се активира, то трябва авторите на темите да пишат много ясно какви са правилата на тяхната тема и какви точно мнения се търсят. Няма да е хубаво, ако това право се използва за саморазправа. Нека се натрупат повече предложения и тогава ще го решим.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 660
  • Рейтинг: 234
  • Трудният начин е по-лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
За ботовете точно това имах предвид те служат както на враждебно настроени така и на организации които искат и очакват някой да обяви успех тук. Нали няма тук толкова наивни хора дето да смятат, че китайската търсачка "Baidu " индексира само за да е полезна на интернет потребителите си.  ;D ;D ;D
"Между другото мисля, че тояно там са нашите хора"
mito_kupona ще си решиш поне половината проблеми ако използваш линукс от флашка, примерно Кнопикс  http://www.knoppix.org/
или след преинсталация на windows приложиш дълбоко замразяване.
http://www.deepfreeze.com.au/
Има  го в заминдата
П.П. синьото и е напълно умишлено

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 525
  • Рейтинг: 196
Ако някой от модераторите се чувства засегнат от мойте изблици на ярост, се извинявам, нямах предвид модераторите на форума, но е факт, че в моя компютър постоянно се рови, не само заради писането ми в този форум. Доказателства на никой не съм длъжен да давам и няма да давам, щом го казвам, значи е така. Параноя нямам, но разполагам с факти, които също не съм длъжен да споделям тук. Според вас има ли нормален човек, който да държи някаква информация от глобално значение в компютъра си.
   Не забравяйте, че подслушваха телефона на Меркел и не само, като съм далеч от мисълта, че моя компютър може да предизвика такъв интерес. Интернет е проект на ЦРУ за следене на стадото и, когато някоя овчица се отдели от това стадо, се намесват едни хора и я връщат по някакъв начин, обаче, ако не могат, най-вероятно я изяжда Кумчо Вълчо. Всички подобни форуми, са направени именно с тази цел или се използват и за тази цел.
   Факт е, че след, като се отвори темата за политика и се разбра, кой, кой е и какви политически настроения има, във форума започна да витае, макар и слабо изразено, едно разделение и напрежение, каквото има и в обществото ни, което е много лошо. Така, че моя съвет е,  тази тема и други извън техническите въпроси, трябва да се махнат, за да се въдвори пак мир.
   Модераторите могат да изтрият последните ми три поста, за да се запази добрия тон във форума. Правя този компромис със себе си, не, че не съм прав, а защото така трябва.
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 12:05:31 am от atos »

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 513
  • Рейтинг: 216
За по-добра функционалност на форума предлагам, ако е възможно онези, които имат две и повече лица във времето на форума, да бъдат по някакъв начин /не знам дали софтуерен или ръчен/ оповестени, за да не ни заблуждават, че са нови - девствени потребители, ни лук яли, ни лук мирисали.

Неактивен GMG

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 282
  • Рейтинг: 160
  • Големите неща се раждат в малките часове!
   Моето уважение към теб dymelsoft и другите, които правят нещо градивно по форума!
Но много бързо може да се изпари, когато почне да се говори за пари ;)
Някой задължавал ли те е да го правиш?
Ако отговора е не, значи това от долу е излишно
А към останалите - много е лесно да се дават идеи, само че някой трябва да ги реализира тези идеи. А този някой трябва да отдели време, което не е без пари. Хайде като сте толкова идейни, ще открием една набирателна сметка на името на форума и вие да дарите някой лев за заплата на "човече" което да се грижи "професионално" за форума и да "задоволява" вашите виждания.

Темата е отворена за да се дават идеи, а не че на някой нещо му е скимнало ;)
Ако искаш заплата от това - би трябвало регистрацията да е платена, реклами и...
тогава няма да има нищо общо със замисъла.
И накрая, много е лесно да се дрънка по разни форуми. Работете!!! Правете нещо, макар и малко, но полезно за вас и останалите около Вас.

За този цитат не се чувствам засегнат, но се изявяваш като.... какво? Отговори!

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 427
  • Рейтинг: 221
  • специалист, не носи на пиене
GMG, съжалявам ама явно не съм написал нещата на български, а на някакъв друг език. Хайде да не вадим думи от контекста и да ги тълкуваме както ни е угодно. Първо всяко мое действие свързано с форума е абсолютно безплатно. Никога и по никакъв начин не съм декларирал желание за получаване на пари и никога няма да го направя. Предложението ми бе отправено към тези с големите претенции и под "човече" вършещо нещо при заплащане не визирам себе си.

Ще напомня на всички, че форума и неговата поддръжка са на любителска основа и зад този форум не стоят разни подставени лица и други подобни. Поне аз не се смятам за такъв. Самия форум е базиран на безплатен софтуер http://www.simplemachines.org/ и промените в него са възможни в рамките на администрацията която софтуера позволява. За постигане на по дълбоки и сериозни промени е необходима промяна/редакция на ниво source code. Доколкото знам това не е по силите на сегашните администратори. Аз лично имам достъп до source, но би ми отнело доста време да го разуча и още повече време да направя каквато и да било промяна по него. Ако има "бъгове" във форума, те са отговорност на разработчика. Nizo прави периодично "ъпдейти" на софтуера и се предполага, че същите отстраняват налични грешки. Ако има измежду вас ентусиасти, можете да си свалите софтуера на форума от сайта на разработчика да си инсталирате един XAMPP на вашия компютър и да тествате форума за бъгове колкото си искате и после да дадете коригирани скриптове с отстранени грешки.

Зелен Калчо, специално се обръщам към теб с поредната молба за конкретика. Как разбра че точно по време на чата някакво "устройство" /явно трябва да гадаем какво е - PC, таблет, смартфон или нещо друго/ ти било "хакнато". Интересно, какво за теб означава едно устройство да  бъде "хакнато"? А що се отнася за проблеми с буквите, моля вижте си регионалните настройки и кодовите таблици на "устройствата" с които работите. Проблеми с кирилицата са възможни и ако има такива моля, за снимков материал за да се провери проблема.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 11:32:26 pm от atos »