Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 83666 пъти)

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #30 -: Февруари 13, 2015, 06:30:30 pm »
За първия нямам мнение и не мога да коментирам.
Вторият ще се върти  колелото и толкова. Тоест, няма да остане свободна мощност за някаква полезна работа. пипнеш ли го с пръст, ще спира. Освен ако не се направи  огромно.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #31 -: Февруари 13, 2015, 06:37:02 pm »
Респром, първият клип е задвижването, което умуваме всички в темата "1939 - Млеченков и Сие..." - въпросът е колко ток изразходва системата и ако вържеш за нея генераторна група - колко ток ще произведеш.
Вторият клип - колелото рано или по-късно спира. Това е една от най-наивните конструкции - сходна на нея е пробвана още по времето на Петър Първи (Велики).
Главният въпрос на който трябва да си отговори всеки от нас тук е: ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВЪОБЩЕ ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ? - не говоря за Свободна Енергия, за Радиантна, за оргон, и пр. а чисто и просто за Възможно ли е съществуването на ЗАТВОРЕНА система, защото Перпетуум мобиле трябва да е затворена, за да е Перпетуум.
Само ОТВОРЕНИТЕ системи са Перпетуум.
Аз твърдя, че Затворените Системи са невъзможни, респективно и Перпетуум Мобилетата са невъзможни.
Номерът е така да се "вържеш" (с дадена конструкция) към определена Отворена (енергийна) "система", че да можеш да черпиш от нея енергия без да плащаш на Енергото. Това е един от аспектите на Свободната Енергия.

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2015, 06:42:56 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=rsBplmMDcRQ
Ами как ще коментирате тогава колелото на Алдо Коста. Мисля, че това вече не е измама защото има цял филм за него и доста доказателства. Това не е ли пак вид гравитационно колело? Ако работи наистина каква е тайната ?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2015, 06:57:24 pm »
resprom
не разбра ли че единствената тайна при всички тези АМА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ механично гравитационни системи е "Къде са навряни двигателя и захранването"

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2015, 07:05:33 pm »
  Потвърждавам.Съжалявам че разбиваме розовите ти сънища но.....

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2015, 07:13:56 pm »
Респром, всеки гравитационен двигател използващ принципа на различно тегло в двете половини на колелото има първата и основна задача да се СамоУскорява! - до безкрай, а понеже "безкрай" не означава нищо, значи докато се саморазруши.
Аз лично доста съм мислил по неговата конструкция - проблемът е че не виждам нито СамоУскоряване, още повече - саморазрушение.
Не забравяй, че такова "виенско колело" има колосална Маса. То е своего рода един колосален Механичен Кондензатор на енергия (инерционна). От къде идва тази енергия?
Първото за което се сещам е, че - достатъчно е да върже за някоя рейка една кофа с 20 кила пясък в нея, да изкачи тази кофа до най-горе (през нощта), да пусне колелото да се завърти и като дойде кофата долу, сваля я и ... Колелото има да се върти цяла седмица от набраната инерция...
Ама де го Ускорението? Сещай се брат.
Много си е играл с това виенско колело този Ал"тав" Коста, ама и пари залудо е хвърлил! - нас да прави сега на алтави!
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 07:18:38 pm от Maistora52 »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2015, 07:14:49 pm »
Радико и Дедо поп, търсете някъде конкурс за най-голям песимист и неверник. За останалите - ще изкярим по бира, защото тия двамата ще почерпят за първото място.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2015, 08:25:59 pm »
макс1962
В голяма грешка си ако си мислиш, че хората се делят само на намръщени, заядливи песимисти и възхитени оптимисти. между другото пропусна да пратиш на конкурса и Майстора.
Та аз не съм песимист "Има и истински песимисти в този форум" аз съм реалист А реалността е това, но ти не си готов още да я чуеш. Когато приключиш неуспешно грандиозният си експеримент има шанс да си готов да ме чуеш. тогава ще поговориме пак, защо се получава така. То е елементарно де. 

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2015, 08:32:47 pm »
    Какво да кажа... Такива импулсивни решения като твоето водят до нашия песимизъм. Той е следствие на натрупаните през годините знания и опит. Аз съм на 60 години и доста съм видял и направил. Отговарял съм и за много хора. Живота ме е очукал достатъчно за да ме научи да вземам правилното решение. Бира не пия, само червено вино. Пък като се прибереш в Пловдив може и да се видим.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2015, 08:54:27 pm »
Радико, поласкан съм, че наричаш занимавката ми " Грандиозен експеримент". Благодаря!
Майстора.....сърдит съм му.........но от мен да мине, вземете го с вас, може да спечели някоя награда и той.
Дедо попе, две неща:
Най-голямата грешка в живота ти е че не пиеш бира. Васко Кръпката - " Ако се умира дано да не е че няма бира"
Второ- ако ме видиш в Пловдив или БГ, бягай далече, побъркал съм се.

Velektra

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2015, 08:54:44 pm »
Радико, не си навличай неприятности. Казвай, че всичко работи. То и без това в случая колегите само питат. Никой не смята да ги прави тия неща. Лаф-моабет да става.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2015, 09:00:55 pm »
Здравейте,
Гравитационен двигател в малък и голям мащаб? Мащабът не е от значение важен е принципа. Гравитационен двигател е силова машина да преобразува гравитацията във въртене. Гравитацията може да премества маса или да люлее като квазиеластична сила.
Ако разгледаме топлинни машини с непрекъснато движение, то водна турбина с язовир е гравитационен двигател.
Ако разгледаме ДВГ то ни трябва клапани,по аналогия може да се построи гравитационен двигател. Това е мисия невъзможна, но ако се включи допълнителна инерционна сила, трика става, просто се екранира гравитацията в импулсен (клапанен) режим. Конструкции от инерциални сили, центробежни, центростремителни, кориолисови, реактивни, магнитни, електрични колкото душа ти иска.
Гравитационен двигател съществува, примерно спътник в околоземна орбита. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2015, 09:13:41 pm »
И какво задвижва спътникът?

Velektra

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2015, 10:40:47 pm »
И какво задвижва спътникът?
Интернет, телевизия, GPS и други устройства  :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #44 -: Февруари 14, 2015, 12:51:26 am »
Според мен за гравитационните двигатели значение може да има масата - а оттам и размера.
За екранирането още от ученик съм запомнил този идеен модел,


обаче въпроса с екраниране на гравитацията е малко..деликатен (поне за сега), а неутрализирането и с инерция е малко неудобно, но не и невъзможно.

А колкото до постоянното ускоряване - товара и може да бъде така изчислен че силата да отива почти изцяло за вършене на работа и да се увеличава скоростта мноого бавно и да я спираме периодично с автоматика:) - но само това да е проблема - има решение :))))