Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 83645 пъти)

resprom

  • Гост
Здравейте.
Интересува ме има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб? От около 4 месеца търся информация, за да направя нещо функциониращо, но над 90% от информацията и клиповете са измама (моя преценка). Ще ви помоля да споделите вашия опит с работещи гравитационни двигатели (може и магнитни). Правил съм и доста опити с магнитни двигатели, но все неуспешни.
Благодаря  :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 07:49:31 pm от resprom »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2015, 07:34:23 pm »
Извинявам се исках да кажа гравитационен  :(

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2015, 08:29:33 pm »
може би съм виждал работещ обаче хидрогравитационен не гравитационен чисто механично гравитационният двигател е залъгалка за малки деца.

paparosko

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2015, 09:25:14 pm »
може би съм виждал работещ обаче хидрогравитационен не гравитационен чисто механично гравитационният двигател е залъгалка за малки деца.

Радико,
Можеш ли да си спомниш къде си виждал работещ хидрогравитационен двигател и да дадеш някаква информация за него?

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2015, 09:35:42 pm »
Искам да поясна само, че под гравитационен двигател включвам двигател на който му действа външен източник за да се завърта, но в същото време изкарва по-голяма енергия от входната. Бихте ли споделили информация за работещ и реализиран двигател който да се самоподдържа, дори и да изкарва минимална остатъчна мощност освен тази за самоподдържането. ( идеята ми е да направя малък работещ макет )
Благодаря :)

elektros

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2015, 10:10:03 pm »
Похвално колега resprom....Тук е пълно с такива разработки, стават много лесно и просто, не изискват никакви усилия и средства, случват се ей така, докато ровиш в нета и си чатиш с приятелче....А и колко му е, едно работещо макетче хваща един чичко-паричко, правите големия удар, печелите милиарди и разбивате световната икономика...Страхотна идея, нали? ;)

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2015, 11:16:47 pm »
Питам защото ми е интересно дали колеги от форума имат разработен такъв двигател. Изчел съм всички теми в форума ( и не само в него ) но до сега не съм виждал положителни резултати.

Velektra

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2015, 11:34:31 pm »
Питам защото ми е интересно дали колеги от форума имат разработен такъв двигател. Изчел съм всички теми в форума ( и не само в него ) но до сега не съм виждал положителни резултати.
Когато видиш положителни резултати тогава след около месец или два се готви за трета световна война.

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2015, 11:43:30 pm »
Искаш да кажеш, че за сега няма наистина реализиран и функциониращ двигател от колегите в форума?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2015, 11:50:57 pm »
не

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2015, 12:05:10 am »
Понеже не искам да пускам нова тема искам да ви попитам какво ви е мнението за HHO клетките ( браунов газ ) . Реално има ли печалба на енергия при получаването на този газ (говорим за качествено направена клетка)? Виждам, че има много скептици (не в форума, като цяло) и казват, че е нужна много повече енергия да се вложи за да се получи този газ чрез електролиза и нямало смисъл от такава система. Какво е вашето мнение? Мисля скоро да започна такъв проект доколкото съм запознат КПД-то му е много над 1.

resprom, колкото и да твърдиш, че си изчел форума, явно си пропуснал темите за брауновия газ? Пиши в някоя от тях по въпроса!/А/
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 01:27:37 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2015, 05:26:56 am »
Цитат от тук: http://monitor.bg/article?id=61911



"26.11.2005
Изобретател провокира научната общност
В САЩ патентоваха антигравитацията
Американецът Борис Волфсън твърди, че е създал вечен двигател за космически кораби

Много изобретатели са правили проекти за вечен двигател. Тук се виждат само част от предложенията.

Патент на вечен двигател за космически кораби, базиращ се върху антигравитацията, бе издаден на американския изобретател Борис Волфсън от Хънтингтън, щата Индиана. По думите на самия учен в основата на откритието му е метод за  изкривяване на пространствено-времевия континуум (непрекъсваемост на процеси и явления - бел.ред.) с помощта на свръхпроводници,  съобщи сайтът на "Нешънъл джиографик".

Липсват повече подробности за машината, затова научните издания се позовават за важността на разработката на самия факт, че е регистриран такъв патент ( U.S. Patent 6,960,975). Според тях това говори, че има работещ образец на машината.

Заради огромния брой заявки на всякакви проекти за вечни двигатели, през 1911 г. патентното бюро на САЩ (U.S. Patent and Trademark Office - USPTO) въвежда строги ограничения за претендиращите да са изобретили подобни машини. По-късно обаче, през 1990 г., правителственото решение е отменено след съдебно споразумение с борещ се за правата си изобретател. Въпреки това заявки не са приемани.

Съгласно американското законодателство патентът дава на притежателя му изключителни права върху направата и продажбата на аналогични устройства, но не и безсрочно единствен да доразвива иновацията. Запитан какво представлява машината на Волфсън, говорител на ведомството е заявил, че агенцията няма право да коментира конкретните изобретения, посочва изданието.

Теоретично изкривяването на пространствено-времевия континуум би трябвало да означава, че е намерен начин да се елиминира силата на гравитацията. Много учени са скептични относно достоверността на подобно съобщение. Както е известно, вечният двигател противоречи на законите на класическата физика.

За това предупреждава и Робърт Парк, консултант към Американското физическо общество. Според него подобни предизвикващи съмнения патенти не се ограничават само до концепцията за антигравитацията. Той смята, че изобретателите все пак трябва да бъдат поощрявани, вместо отблъсквани от патентоващите власти.

От всички природни сили най-тайнствената и най-безпощадната е силата на земното притегляне, посочват специалисти. Тя властва над нас от люлката до гроба и ни наказва за най-малката грешка. Няма нищо чудно в това, че, съзнавайки своята робска прикованост към Земята, хората винаги са гледали със завист към птиците, облаците, смятали са небето за обиталище на боговете.

Ние все още знаем толкова малко за гравитацията, че не можем с положителност да кажем дали тя се разпространява в пространството с определена скорост, като радиовълните и светлината, или пък се намира "винаги тук". До времето на Айнщайн учените са се придържали към последната гледна точка и са смятали, че гравитационната сила се разпространява мигновено. Днес обаче преобладава мнението, че тя пътува със скоростта на светлината и подобно на светлината има някаква вълнова структура.

Според физиката гравитационно поле може да бъде създадено само чрез присъствието на материална маса. Всяка частица от дадена материя притежава свойството да привлича други материални частици във Вселената; общата сума от всички подобни привличания, в която и да е точка, съставлява и местната гравитационна величина. Естествено, тя бива различна в различните светове, тъй като материята на едни планети е огромна, на други - доста незначителна. От време на време се появяват слухове, че някоя изследователска група работи над проблема за управляване на гравитацията или "антигравитацията". Но често това се оказва научен блъф. Наистина известен брой физици и математици работят в тази област, но със скромната цел да придобият най-елементарни сведения за гравитацията. Повечето учени са скептични, че може да се придобие някаква форма на контрол върху гравитацията."
...
Също и това:
Плазмено поле, което изменя гравитацията около летящите обекти, може да бъде основното средство за придвижване на НЛО, или т.нар. летящи чинии. Това е открил българският учен физик от York University в Торонто, Канада, Стоян Саргойчев, съобщава регионалният сайт Петел.бг.

„Работил съм с физическия принцип, по който могат да бъдат обяснени явления като летящи чинии", обясни той по време на научната конференция в Творческия дом на учените край Варна, посветена на „40 години България - космическа държава".

„Изследвал съм го в лабораторни условия и съм изнамерил, че може да се променя локално гравитацията около един обект, чрез което да се създаде принципно нов механизъм за придвижване в пространството. Той е различен от съществуващите реактивни двигатели, защото е чрез създаване на силово поле, в резултат на което специално конструираният летящ обект може да лети и развива огромни скорости и маневреност дори извън въздушното пространство.

Сигурен съм, че преди Втората световна война такива летящи обекти са съществували. Невъзможно е било те да са земни, защото тази технология не е съществувала тогава, за разлика отсега. Трябва да приемем, че съществува извънземен разум и той може да бъде с хиляди години по-напред от нас. Технологията им може да бъде много напреднала, като се има предвид, че само за 100 години нашата постигна невъобразим прогрес. Следователно с такава технология те биха могли да се придвижват на огромни разстояния, да създават бази на места, които дори не са обитаеми. Могат да идват от други слънчеви системи", разказва ученият.

Саргойчев обясни, че една летяща чиния се различава от космическия кораб по това, че около нея съществува нещо като плазма, която се активира чрез подходящи електромагнитни полета. За по-голяма ефективност тя трябва да бъде от подбрани газове. Нужна е, за да изменя условията на гравитацията. Тя трябва да е асиметрична по отношение на обекта, за да има насока на силовото поле. Може да се командва чрез 4 електрода. Този механизъм може да послужи и при нашите космически кораби", коментира още физикът.

...

Личното ми мнение е, че гравитационен, респективно анти-гравитационен двигател и/или движещ се на този принцип апарат е възможен.
Освен Отис Кар има още мнозина разработвали такива апарати. Не забравяме и Джон Сърл, Гребенников и др.
Наскоро имаше новини за един руснак, който е разработил такъв апарат, в който се генерира плазма, а тя от своя страна въздействайки на гравитационните сили движи апарата (тип НЛО).
В нашия форум никой не е постигал антигравитация.
Работата не опира до прости или сложни механични конструкции, пружини, резонанси или "хитри топчета" преминаващи по странни улеи...
Работата опира до осъзнаване на Гравитацията като проявление на т.нар. "тъмна енергия"... за мен тя е още и полева форма на веществото. Няма празно пространство. На ниво субстанция всичко е навсякъде, всичко си взаимодейства...
Оттук най-близките от познатите ни средства за осъществяване на антигравитация са електромагнитните сили (магнити и различни по форма токове), вкл. споменатата плазма и полетата и, вкл. свръх-ниските температури, които променят фазовата структура на веществото.
Глупаво е да се разглежда гравитацията само като привличане или отблъскване.
Гравитацията е на първо място Поле, Пространство, без граници и основните форми на движение, които осъществяват или парадират гравитацията са Преместване, Свиване, Разширяване и Въртене.
Най-вече ВЪРТЕНЕ.
Свръхбързо въртене е в основата на апаратите преодоляващи гравитационните сили.
...
Темата е сериозна и мястото и не е тук. Има подраздел тук http://mazeto.net/index.php/board,78.0.html за гравитационни устройства.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 12:25:40 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2015, 09:38:50 am »
Цитат
Радико,
Можеш ли да си спомниш къде си виждал работещ хидрогравитационен двигател и да дадеш някаква информация за него?
Естественно че си спомням, даже много добре. Не съм имал обаче възможността да видя нещата от близо. По въпроса мога да говоря само на лични съобщения. За това си имам ред лични причини.
Иначе тук в този форум в темата:http://mazeto.net/index.php/topic,5991.0.htmlГосподин Михов Със много завоалирания и заобикалки описа един експеримент който той е правил през далечната 1960г. УСПЕШНО  Гецката се опита тогава набързо да го повтори, но както написа поради бързината и подценяване на някой фактори като температура не е успял да извърши коректно експеримента. Аз който съм по начало скептичен към подобен род експерименти дълго се опитвах да си изясня доказателствата, че идеята е погрешна и това нещо няма да работи след като се убедих че не мога да намеря причина да отхвърля категорично идеята реших да опитам нещата експериментално. Понеже и за мен това не е приоритетна разработка подходих малко несериозно и и моят експеримент се оказа погрешно планиран и се провали. Смятах да изчистя грешките и да повторя експеримента вече достатъчно коректно, но междувременно заминах за Ливан  и нещата останаха за по подходящи времена. Някой ако има желание и време да казва и да действа. Аз в момента работя усилено по моята тема.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 12:27:51 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2015, 02:55:50 pm »
гравитационен двигател да направиш никак не е трудно  :o
Трябва ти едно балансирано колело ,което да се дебалансира в определен градус .След което вече само му даваш посока и отлиташ :)Ще трябва да се направи 2ро което да се върти в обратна посока за да поема реактивната енергия ...
остава да измислиш тази толко прецизна механика и да я захраниш с ел.мотор или друго ..