Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 85159 пъти)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Саморъчно направена груба установка, показана тук с цел да даде идеи за експериментиране на колегите.
Осите (хоризонални и вертикални) позволяват на тежестите да се въртят ( до колктото триенето не им пречи разбира се ) около оста си. Консервената кутия с двата винта е груба изработка на идея която видях тук ( https://www.youtube.com/watch?v=u1dvSINRylk )
В момента задвижвам конструкцията с ръка като идеята е да се усети как се движат тежестите и придобие представа за динамиката на силите в системата. Интересното е, че когато по вертикалните оси има напрежение тогава, в определени положения, тежестите се движат/падат без да усещам напрежение на подавашата сила ( ръката ми ). Имам усещане, че режима на работа триябва да потдържа постоянно такова напрежение, като това (поне на мен) ми изглежда важен фактор който влияе, в допълнение на идеята за "падащата тежест".
Ще си позволя да обръна внимание, че цялата установка може да се погледне (моделира) в някаква степен, като една комплексна лостова система с вътрешен център който разделя "дългото рамо "( малка сила - дългъ път ) от едната страна и "късото рамо" ( голяма сила - къс път )  от другата, като изходната сила за вършене на работа се извлича от "късото рамо". Разбира се напрежението по конструкцията както и идеята за "падането" на тежестите придават много по-висока комплексност на динамиката на установката.
      Да има такъв двигател и той работи от векове. И е едно не толкова сложно нещо. Като се върнах 10-тина поста назад и изпаднах в недоумение как хора образовани, знаещи и можещи могат да измислят такива БЕЗСМИСЛИЯ за да докажат , че не било възможно да се направи гравитационен двигател и като създават някакви конструкции ....просто мама мия. Защото е сигурно много по просто да се построи една АЕЦ за много милиони или един ветрогенератор за около милион или един ФВ парк пак за милиони отколкото да се впрегне парче желязо и да върши работа безспирно докато  има тая сила ГРАВИТАЦИЯ или по просто земно притегляне. Аферим машаллах бре......

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
И за да не  съм голослловен Първият механичен часовник, задвижван с тежести, започва да работи в Англия през 1284 г.

Yoro

  • Гост
Напълно те подкрепям Теню и съм убеден, че такива устройства са правени не веднъж. Не им харесва на определени среди и се прави всичко възможно да не се популяризират.
Какво мислите, че има под кашона на този трактор? :)
https://youtu.be/3U_AMing5ic?t=1121

Нещо подобно е според мен.
https://www.youtube.com/watch?v=U8v7ZQiGSgE

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
И за да не  съм голослловен ...
Иронията в това е, че си абсолютно голословен... поне засега.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Колега а Вие сте вероятно не само късоглед а и си нямате и грам представа колко банално просто е това един Гравитационен двигател, при това дори и вечен....Или понеже пред името ми не стои проф. и си мислите че ви будалкам...

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Късогледството ми е предостатъчно, за да видя как продължавате с баналното си празнодумие.  :)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Ами аз имам една тема в която достатъчно съм подсказал, а и в чата съм поствал някои неща Ти какво искаш да ти сервирам наготово как става това ли..сети се сам нали си много умен...показах вратата, а ти намери начин да я отвориш..Като се съберат някой ден хора с които може да се работи ще го покажа, ще покажа и други варианти със Архимедова сила и гравитация и един нов ротовертер и още някои неща.....

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Щом Господ не е вдъхнал живот в неживата материя... кой? ... вие ли ще и вдъхнете... ти и Теню... и Хълка? Това са твои думи  mind за което мога само да кажа, че Господ дава ама в кошара не вкарва и трябва някой да го направи и съм сигурен, че това няма да си ти....твърде си ограничен просто си едно радио....

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Напълно те подкрепям Теню и съм убеден, че такива устройства са правени не веднъж. Не им харесва на определени среди и се прави всичко възможно да не се популяризират.
Какво мислите, че има под кашона на този трактор? :)
https://youtu.be/3U_AMing5ic?t=1121

Нещо подобно е според мен.
https://www.youtube.com/watch?v=U8v7ZQiGSgE


Под кашона има това Yoro :

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_5851543&feature=iv&src_vid=ObdM7VzE18A&v=mEat-8zOjlE

Те самите не го крият и го представят в един друг репортаж по една  телевизия.
http://vbox7.com/play:m249cb7ab1

Само че го представят в непълния му вид разбира се. От тях и колегата Макс се заблуди.
Работят  центробежни сили ( на малката и голямата тежест с техните вектори )  и гравитация в комбинация.
Ако човек си начертае точно действащите сили ще схване принципа.
В интерес на истината подхода на Skinner е меко казано елегантен и гениален.
Едва ли по добре би могло да се измисли.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
...Като се съберат някой ден хора с които може да се работи ще го покажа, ще покажа и други варианти със Архимедова сила и гравитация и един нов ротовертер и още някои неща.....

И така вече 2 години ... А тази Коледа, а другата... :)
... И аз работя вече върху два варианта единият е малко по-бърз, но пък другият има няколко пъти по голям въртящ момент така че до Коледа ще се разбере кой е по подходящ за показ. А мечтите----ами те раждат идеите....

Yoro

  • Гост
Още малко и ще видите моя вариант.
Аз не го крия с кашони.
Та до тогава.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
И така вече 2 години ... А тази Коледа, а другата... :)
  О Юлий много ми е драго да те срещна на мегдана. Аз съм готов със демонстрацията , а ти готов ли си със инвестициите. Защото от мене тук се иска за едното нищо да ви покажа как стават някои неща. Неща за които много учени и неизучени са изписали милиони от глупости които се дъвчат от години. Тези неща са елементарни за мен, но ако ги опиша тук ще си остана същия мурджо какъвто съм. Хайде ти като по отворен кажи как да стане така че да не си броим стотинките  за баничка пък и да поднесем евтино СЕ на хората  Не сънувам милиони но и не подарявам едно от скъпите неща на хакерне. Те учените ако можеха да го измислят да бяха го измисли. Не казвам, че някой не го е измислил досега, но просто е покрито. Съберете се направете група със хора можещи и знаещи как да си изкараме за дъвки и тогава ще се отвори портала....

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Теню, ми като не искаш - не го показвай. Не ние сме дошли да те молим.

От нас пък за n-ти път се иска да направим едни инвестиции или срещу празни приказки, или срещу някой и друг фокус (то запалки за вода ли не бяха, "вечни" часовници ли, въртящи се десулфатизатори ли...). Може би и затова досега нищо свястно не сме видели.

Та бъди жив и здрав с твоята разработка - ако ти се свиди, ние не се натискаме...

Така или иначе, в момента Х от бъдещето подобни технологии ще има и те ще бъдат общодостъпни, както са сега електричеството, двигателите или изкуственото осветление. Така че кой пръв, кой втори, кой платено, кой безплатно - все тая.

Тебе обаче нещо явно те яде отвътре, та настояваш да ни го показваш. И това едва ли са филантропски чувства и помисли...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Теню, не знам защо си мислиш че някой изобретател е станал богат ... :) Аз лично не се сещам за някой, който да е станал червив от пари щото е измислил нещо. Напротив - всички велики изобретатели за които се сещам са умрели в мизерия. Някои дори са ги изгорили на клада...
Винаги изобретателите са били повече от наличните финанси. Печели се не от изобретението, а от производството му. Там всъщност, в произвеждането е добавената стойност.
Иначе никой не те кара да си купуваш тока от енергото. Можеш сам да си сглобиш с части от вторични суровини вятърна електроцентрала. Но защо ли никой сериозен човек не прави това, а отива и си купува готов ветрогенератор? Или соларен панел? Дори една елементарна крушка за осветление не си я правиш ти у дома, а си я купуваш от магазина, въпреки че ти е пределно ясно как функционира, какво има в нея и как се произвежда?
Не можете да разберете, че най-ценното нещо на този свят е времето. Вие (а и аз до голяма степен) го харчите неразумно, вместо да го използвате по най-пълноценния начин. Защото то е нещото, което не се купува. За чий ще са ти стотиците хиляди дет евентуално ще ги спечелиш, когато ще си на 70 години? Да си купуваш памперси и лекарства?
А да търсиш призвание или финансиране в mazeto.net е обречено на провал мероприятите...  Тук съотношението на великите изобретатели към наличните финанси е толкова голямо число, че е просто невъзможно за пресмятане :)

elektros

  • Гост
Не мисля, че ако има работещо устройство някой ще излезе и ще каже :Аз го направих, искам инвестиция за производсво!: Някак си звучи несериозно да се търсят инвеститори в  свободен форум, все едно тук само банкери влизат...  Поправете ме, ако греша..