Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 83664 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2015, 03:49:57 pm »
       Гравитацията е на първо място Поле, Пространство, без граници и основните форми на движение, които осъществяват или парадират гравитацията са Преместване, Свиване, Разширяване и Въртене.
Най-вече ВЪРТЕНЕ.
       Майсторе,нещо за космоса и безтегловноста?
    За въртенето съм съгласен-всичко на тоя свят се върти около въртенето и удоволствието от него.
     Най-големия специалист по маховици инж.,к.т.н.,доктор на техническите науки,професор, академик и т.н. Гулия описва в своите изследвания супер маховик който се върти с умопомрачителните 500000 оборота, никъде не пише че олеква.Въпреки това и той спира.

Dedo pop, зависи дали оста на маховика е вертикална, това е решаващо! И дали, погълнат от другите проучвания е обърнал внимание върху това или му се е сторило достатъчно явно, за да се обяснява? Емпирично доказуемо е, лесно.../А/
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:10:08 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2015, 04:22:17 pm »
Векторе
Дай да уточниме кой за какво говори а и най вече за какво точно пита resprom
Защото едни както и ти говорят за антигравитационно устройство или такова генериращо подемна сила. Други както и аз говориме за устройство "Произвеждащо" енергия използвайки в някаква степен силата на гравитацията. Като това дето се опитва да направи Макс1962
Та дайте първо resprom да се доуточни пък после да коментираме вече, че заприличахме на пияниците в трета фаза: Всеки си говори сам.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2015, 08:50:23 pm »
Да,прав си -пак се изложих  ???

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2015, 10:55:21 pm »
Здравейте,
За да се направи гравитационен двигател, лично аз смятам да се погледне по-широко. Гравитацията е инерциална сила и затова трябва да се прибавят още четири.
Философски има три пътя:
-Пътят на опита-недостатък труден и продължителен
-Пътят на имитацията-недостатък трябва да познаваш отлично процеса
-Пътят на осмислянето-на този се спирам.
Имаме центробежна сила, центростремителна сила, реактивна сила, гравитационна сила и кориолисова сила все инeрциални сили. Тези пет инерциални сили са приложени в имплозивна турбина на В.Шаубгер. Като направих осмисляне това явно работи. Векторното събиране на горните сили минава 100% и се наблюдава СЕ. Впряга се потенциалната енергия на гравитацията във вид на кинетична, конкретно в движение на водата.
Такъв проект съм го замислил с една или две преработени центробежни помпи от автоматична пералня машина. Проектът е дребен и ниско бюджетен. СЕ е във вид на електричество от генераторния режим на електрическата машина към помпата. 
При въртене, вектора на ъглова скорост е по оста, лесно се доказва с хоризонтален маховик на една опора. При високи обороти може се получи сериозна сила от ъгловата скорост и теглото на тялото да се промени.
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:12:10 am от atos »

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2015, 08:15:47 pm »
Говоря за реализиран гравитационен двигател от този тип https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHykhVRId5W6PTWAMhBTAjTWmWfu92KmnAp0kzSgVcjyXaadaM ( възможно най-простата конструкция, също включваме и механизъм който да подпомага движението на колелото но в същото време цялата система да произвежда по голяма енергия от тази която подпомага движението)
Също така ще ми е интересно да споделите информация за всякакви гравитационни двигатели които се самозахранват и наистина са реализирани. 

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2015, 08:28:49 pm »
С мой приятел се мъчихме и направихе десет пъти по готин гравитационен двигател от този който показваш - само дето не тръгна ....беше с 6 вериги  свързани с централно зъбчато колело ,изляти тежести - винаги в единия край тежеста беше на 20 см. по изнесена и не тръгна
Няма показан работещ модел -но това не значи че няма вариянт да се направи!Всъщност има -гледах в един клип един беше направил огромно колело и се въртеше ...
За да направиш подобно творение ,трябва да си добър математик,да умееш да направиш проект след което да го реализираш ,а това става с много труд ....
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 08:35:46 pm от Vector »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #21 -: Февруари 11, 2015, 09:11:02 pm »
Един от вариантите който си мислих - изцяло комптъризирано управление на всяка отделна рамка във всеки момент от траекторията и по x и y. Но за това също ще трябва енергия. А дали ще се изкара повече...
Рамките не просто да висят надолу а да ги вкарва нещо в колелото, докато от другата страна стърчат. Нещо като СЕ робот  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #22 -: Февруари 11, 2015, 09:53:02 pm »
Това на снимката със пълна гаранция е глупост майстора беше направил поне десетина различни прототипа на този и подобен принцип. нито един не тръгна. Къде от моите обяснения, къде от неуспешните опити, но се осъзна и се насочи към магнитните двигатели. Та зарежи тази бита кауза и ти,  насочи се към нещо по-перспективно.
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 11:50:10 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #23 -: Февруари 11, 2015, 10:23:32 pm »
Точно И твоите обяснения Радико ми помогнаха да разбера, че съм се захванал с глупости.
Върнах се назад в годините и си препрочетох учебника по Физика, когато изучавахме вектори.  И се осъзнах.
Сега е друго. Несполучливият ми опит обаче бе много ценен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #24 -: Февруари 11, 2015, 10:24:56 pm »
Говоря за реализиран гравитационен двигател от този тип https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHykhVRId5W6PTWAMhBTAjTWmWfu92KmnAp0kzSgVcjyXaadaM ( възможно най-простата конструкция, също включваме и механизъм който да подпомага движението на колелото но в същото време цялата система да произвежда по голяма енергия от тази която подпомага движението)
Също така ще ми е интересно да споделите информация за всякакви гравитационни двигатели които се самозахранват и наистина са реализирани.
Преброй на тази снимка колко от плочките са отляво на опората и колко - отдясно. Това е чиста геометрия - няма как да я подминеш или излъжеш. Дори и механика не е. И това е положението във всички разновидности на тия двигатели - всеки гледа рамото отляво и отдясно, обаче малко хора броят тежестите отляво и отдясно.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2015, 11:28:47 pm »
Според мен  начин да се подкара такова колело е с механизъм + електроника, която да прибира в едната страна тежестите вътре в колелото, а от другата да ги изкарва и то на разстояние, което от самосебе си едва ли ще стане, но може би не е и толкова нерешима задача ако се приложат контролери, датчици и/или малко програмиране...  8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2015, 11:53:47 pm »
Може, Хълк...фейковете така се правят...но с по-малко електроника:)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2015, 12:53:52 am »
Може, Хълк...фейковете така се правят...но с по-малко електроника:)

фейковете ясно, но ако го подкараме наистина така без фейк ще е забавно поне ;D

resprom

  • Гост
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #28 -: Февруари 13, 2015, 05:49:38 pm »
Здравейте.
Как ще коментирате следния двигател https://www.youtube.com/watch?v=VlI34A0uVxM
Бихте ли ми обяснили принципа на работа и евентуално може ли да се получи КПД >1 ?

Също искам да коментирате и този двигател https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU има голяма логика да тръгне според мен заради инерцията която е породена от тежестите от дясната страна , вие кажете :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 06:01:32 pm от resprom »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2015, 06:04:13 pm »
Поредната измама какво друго да е.