Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 83710 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Като идваш на плаж в Бургас отбий се до Ветрен на пътя ти е и аз ще ти покажа как става
Разбрахме се. Често ходя в Бургас. Ще дойда обезателно. Наблизо съм.
Предупреждавам, споделям обективно мнение във форума. Не ми е в природата да въвеждам в заблуждение. Прецени риска който поемаш, като ме каниш.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Относно колелото на Беслер.
Това нещо е работело на практика. Ако си дадете поне малко зор да прочетете материалите, ще видите, че графа на Хесен е спонсорирал Беслер с доста пари, след като е видял какво има вътре /това е било условието/ и после е дал честната си дума да не го обсъжда. Не знам дали Хесен ви говори нещо, но това е едно място което столетия е давало наемни войници по цял свят /включително при гражд. война в САЩ/ и там не са си поплювали изобщо. Ако Беслер е бил мошеник кожата му е щяла да съхне за броени часове на простора - т.е. смъртта му със сигурност е неизбежна и бърза. Няма луди, че да рискуват с фейкове точно там.
На второ място, от колелото силно се е интересувал Петър Първи, а той не е бил прост човек - освен това също не си е поплювал и мошениците ги е бесел набързо, не като сега съд и години следствие, а после върви го търси в Карибите или ЮАР  :) Смъртта на Петър е развалила сделката за наистина доста пари с Беслер.
Колелото е работело при единия от тестовете в Хесен три месеца, под ключ и с охрана от графа. Виждали са го най-големите умове на това време, които са се чудили че Беслер е лекар, а не механик. Ако е бил механик, вероятно менталните блокове в съзнанието му /точно като на някои колеги в този форум/ щяха да му попречат да създаде конструкцията.
Въпреки че виждам как веднага /както си му е редът тук/ се обособи твърдолинейна опозиция, без дори да иска да ме изслуша - ще изчакам до утре и ще реша дали си заслужава времето да пиша въобще, или да си пусна една тема в моя форум, пък който иска да чете. И да си пиша сам, все на някого ще му е полезно. Поне няма да се ядосвам, защото там дървени глави не виреят. По принцип нямат почва - а и криворазбрана демокрация няма никаква  :) Тоталитаризъм!  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
единствените "доказателства" са някакви приказки от преди 3 века на неизвестно колко образовани хора), но да отречем неща, които са доказали правотата си в не един и два съвременни опита (т.нар. "учебникарски неща")?

......................................................................

... ако етера преминава през всичко, той не може да предава енергия. Това е все едно да правиш платноходка с рибарска мрежа вместо платно.

Юлиане, часовниците, които са изработвани РЪЧНО преди повече от три века, не са просто "приказки от преди 3 века на неизвестно колко образовани хора", а са си чисти ФАКТИ!
И ако днес един майстор-часовникар се опита да ги прави (без абсолютно всякаква съвременна техника), разчитайки на това за прехраната си,той би умрял от глад...

Другото - етерът не преминава през всичко, точно обратното е - всичко преминава през етера и се съдържа в него, оттам идват объркванията в представите ти.

"...никой не може да го екранира, за да може да събере силата от сблъсъка му с тялото..."
Все едно да търсиш сблъсък на бялата стена в киносалона с прожектирания върху нея образ...
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 11:08:01 am от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Теню
Точно теб нямах предвид  :) Ако имаш нещо налично, ще се радвам да го видя. Ако не - дерзай!

ОК, очевидно не искате да чуете каквото имам да ви казвам. Желая на всички успех - на който работи, в работата, а на който приказва, в приказките


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
... Все едно да търсиш сблъсък на бялата стена в киносалона с прожектирания върху нея образ...
Да си пробвал да прожектираш филм върху стъклото на прозореца? Точно за това говоря - трябва да има отражение, сблъсък на фотоните с нещо което да ги отрази, за да получиш образ.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Да си пробвал да прожектираш филм върху стъклото на прозореца? Точно за това говоря - трябва да има отражение, сблъсък на фотоните с нещо което да ги отрази, за да получиш образ.
Ами...много си далеч от това, за което говоря...
Тук не става дума за фотони!
Да ми сравняваш с прожекция върху стъкло, е все едно да ми сравняваш проектиране на материя в...черна дупка, където няма "екран" - пространство!

Въпросният сблъсък е точно между РАЗНОПОСОЧНО ВЪРТЯЩИТЕ СЕ торсионни полета ЕНЕРГИЯ!
Тази "битка" става върху "терена" от етер (пространство)!Просто, защото те съществуват чрез него и ОТ него! В резултат на тези сблъсъци и под "контрола" на информацията за съответната МАТЕРИЯ се създава и поддържа  въпросната  МАТЕРИЯ!
Сблъсъкът се изразява в ПОЛЕ (някои го наричат ЕЛЕКТРОСТАТИЧНО), което е главен виновник, материалите да не може да влизат един в друг при прост допир, отчитайки огромните междумолекулни пространства спрямо самият обем на молекулите във веществата!
Етерът е екрана, в който се съдържа/проектира цялата позната ни материя!

Все едно да търсиш сблъсък на бялата стена в киносалона с прожектирания върху нея образ...
Може би те подведох малко с този пример (предполагайки по презумпция, че разбираш), сблъсък не с НОСИТЕЛЯТ  на образа под форма на фотони, а самото ИЗОБРАЖЕНИЕ като краен обект!

Затова Красиас е прав, като ви споделя, че началната, чиста прана е НЕОБРЕМЕНЕНА  с информация енергия, на която можеш да зададеш (ако го умееш) нужните параметри/информация, за се МАТЕРИАЛИЗИРА в каквато и да е МАТЕРИЯ или друга енергия!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
 :o

Това май наистина ще работи...хм..!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Някакво пояснение към тази анимация, този "топъл въздух" в заглавието нищо не говори това червеното и зеленикавото какво са топъл и студен край ли или магнитни полюси. Изобщо краят остава за вашата фантазия така ли.


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #129 -: Септември 21, 2016, 11:31:04 pm »
Остава да се преодолее инерцията на мързела и шока, че е много просто и това ще стане! Материята (природата) работи на прости динамични принципи, без намесата на техници и инженери.

В изключителна заблуда си. Не е без намесата, а ВЪПРЕКИ НАМЕСАТА!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #130 -: Септември 22, 2016, 10:16:35 am »
Да добавя и това  малко гравити двигателче  https://www.google.bg/search?q=gravity+light&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi1lZHkivvOAhUiD5oKHSLQC3wQsAQIKQ&biw=1280&bih=675 връзката е очевидна, нали.....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #131 -: Септември 22, 2016, 11:02:55 am »
Цитат
връзката е очевидна нали
Също така е очевидно и, че накой хора пишат преди да четат във форума. Долният линк категорично доказва думите ми.
http://mazeto.net/index.php/topic,8251.0.html

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #132 -: Септември 22, 2016, 11:24:46 am »
Също така е очевидно и, че накой хора пишат преди да четат във форума. Долният линк категорично доказва думите ми.
http://mazeto.net/index.php/topic,8251.0.html
   Не бях попадал на тази тема и не съм я чел, но това не значи че идеята е лоша или не работеща. Остава открит въпроса със самозахранването, но съм убеден че скоро ще се реши и това. има начин...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #133 -: Септември 22, 2016, 12:43:13 pm »
Ами дори и в името на темата е записано, че в това няма СЕ
Всеки опит да захраниш устройство със произведената от него енергия го превръща в затворена система. Затворените системи са задължително със затихващи функции. Това е природна даденост. Съвсем умишлено използвам думата даденост защото като напиша закон и се включват гените на тъмните балкански субекти дето се опитват постоянно да нарушават всички закони "обществени" с цел лично облагодетелстване. То това лошо няма проблема е, че някой ги е излъгал, че това са закони. Сигурен съм, че ако някои реше да нарече "Закон за мократа вода" тази природна даденост маса народ "особено от този форум" Ще се юрне да търси начин да заобиколи "закона" и да излъже природата чрез суха вода. Ако не вярваш поразрови се в този раздел на форума и ще намериш на много места цитати от сорта всичко е измислено остава само да измислим как да излъжем закона за гравитацията.       

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?
« Отговор #134 -: Септември 22, 2016, 12:52:40 pm »
Че е гравитационен двигател, който работи - вярно е!
Че говорите за различни концепции - също е вярно. Радико, темата е за работещ малък двигател, има го-факт!
Друг е въпросът, че няма СЕ и самозахранване. В посочената от теб тема, Майсторът споделя идея да се добави маховик, който да усвои няколко полезни хода до момента на "затихването" и по този начин да се удължи времето на светене. Идеята е добра и компенсира голямата височина, която би била нужна за повече време (без маховика), но трябва да се приложи значително по-голяма тежест, понеже въпросният маховик в момента на издигането на баласта, ще е натоварен и с консумация.
Най-просто решение би било само по-голяма тежест и по-голямо предавателно число.
Човек в ежедневието си повдига толкова много тежести по 2, 3, 5 и дори 10 килограма, че на фона на "прахосваната" от организма енергия, това "зареждане" на гравитационната лампа е нищо... ;D