Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 83809 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Yoro
Ето ти цитат на dimitarp:
Цитат
Времето ще покаже правотата ми. И понеже става въпрос за гравитационен двигател, ще спомена само теоремата на Коши за интеграл по затворен контур в потенциално поле, каквито са и гравитационното и електрияеското и магнитното полета. Та по за затворен контур интеграла е равен на нула т.е. работата която ще получите е нула. За да имате работа е нужна промяна на потенциала, да не се работи по затворен контур
който е на 100% верен и приложим за това показаното в клиповете.
Тоест не съществува друга освен фейкърска причина това нещо да работи.
Моля те опитай се да демонстрираш малко по висок интелект. Рейтинга ти в очите на повечето от колегите вече е ужасно нисък. Време е да почнеш да тушираш резултата от злощастните демонстрации. 

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Фейкърска причина ?
Що за довод или факт е това?
Ако ще се твърди че нещо е фалшиво и е лъжа се очаква в стила на обективния подход да се посочи в кое и къде точно е трика и лъжата.
Или просто говорим и пишем нещо си там без да се напънем да покрием елементарните критерии за обективност ?
А колегата dimitarp все още не е отговорил подобаващо на моя въпрос от преден пост.
На практика той говори само и единствено за гравитацията.
А само и единствено гравитацията да ползваш няма как да имаш СЕ -това няма за какво да се коментира повече.
И за целта е нужно да се проектира участие и на друга сила заедно с гравитацията.
Засега dimitarp не взима отношение по смисъла на моя по ранен коментар относно действащия принцип на Skinner.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Радико, инерционният мултипликатор не е фейк!

Пояснявам за теб - "загадъчното" механично устройство си е съвсем реално и работещо!
Каква работа може да ти свърши - съвсем отделен въпрос!

Това не е СЕ двигател в никакъв случай, просто се засилва инерционният момент чрез принципа на тресчотното предаване.

В най-прост вариант е да обърнеш един велосипед с гумите нагоре и с кратки врътвания на педалите (части от оборота) поддържаш едни завидни обороти на задната капла!
Особено ако велосипедът е със скорости и си на голяма предавка...

П.П.Посоченото устройство няма общо с гравитацията, би работило и в безтегловност!
« Последна редакция: Юли 15, 2016, 12:57:20 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Ако ще се твърди че нещо е фалшиво и е лъжа се очаква в стила на обективния подход да се посочи в кое и къде точно е трика и лъжата.
Ами аз съвсем точно съм посочил. Ето посочвам го още веднъж:
Цитат
теоремата на Коши за интеграл по затворен контур в потенциално поле
Виж ако си мислиш, че ще започна да обяснявам на всеки защо и точно как дадено устройство е скалъпено всичките над милион сигурно такива клипчета да ги обяснявам. съжалявам ама не съм ял чак толкова много отровни гъби направих 2060 публикации в този тъп форум 60 са не повече от 60 за това как да направя аз или друг нещо което става Останалите 2000 са да обяснявам на идиоти защо тъпите им идеи са несъстоятелни.
Вече е съвсем очевидно, че този форум се превърна в най голямата пречка за осъществяването на идеите ми. То вярно, че вината си е лично моя защото никой не ме е принудил с пушка да пиша тук, но аре стига толкова. 

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Е да, то така е най лесно- някакви общи приказки за отровни гъби и това е и айде чао .
Всъщност става въпрос само за един клип и само за един принцип - визирам по специално Skinner устройството.
А не за милион такива клипа както се изразяваш.
Та вие дори не схващате принципа и затова не можете дори и да коментирате... и ми говорите как не можело да бъде.
И накрая излиза че щом за някой нещо не може да бъде осъзнато или обяснено - значи то не може да съществува.
Интересна е тази ''обективност'' ...
На мен също ми е безкрайно досадно да обяснявам на хора които нямат възможност да се напънат дори да проумеят какво им се говори.
Колко пъти ви предизвиках да анализирате по същество действащите сили?
Да си сверим часовниците както се казва кой какво точно вижда и какво се пропуска.
Анализа беше НУЛЕВ.
Вместо това ми говорихте чисти глупости за скрити педали,накланящи се маси и какви ли не още простотии...
Това ли ви беше аналитичния подход?
Просто без коментар...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги, напоследък не пиша по форумите защото нямам време. Не ми е приятно обаче да виждам, че искрено търсещи хора се блъскат като вода в бряг и си хабят енергията за приказки и разправии.
Затова ще ви предложа да обсъдим и направим малък бекинженеринг на типичен гравитационен двигател /терминът не е точен, но айде така да си остане/, за който има достоверни исторически сведения, че е работил наистина. На всичко отгоре е достатъчно прост, за да го построи и дърводелски чирак, както сам казва авторът му. Става дума за колелото на Йоханес Беслер /Орфиреус/ - за повече инфо, сведения от очевидци и хора които са общували с Беслер, може да видите тук:
http://www.besslerwheel.com/
http://www.orffyre.com/main.html

Отчитайки факта, че това е доста прост механизъм на над 300 години може да се направи извод, че механиката оттогава очевидно пропуска нещо важно. Идеалните системи, които са залегнали във физиката математически може да са верни, но в реалния живот не са приложими на 100%. Което води до основни грешки в разбирането...
За мен странните неща при работещи такива двигатели са свързани с динамиката на етера и коренната разлика в същността на ускорителното движение по различни траектории, както и в количеството на енергията /импулса/ при рязко или меко спиране.
Ако се съгласите да дискутираме въпроса, не е лошо първо да прочетете информацията от линковете. И моля да се изказваме конструктивно, а не да си вадим теореми и известни учебникарски неща, свързани със затворени енергийно системи - защото такива в реалността няма /и в склада няма!/ :-)
Поздрави!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Цитат
Теню, по примера с бутилките:
Ако сложиш в една кофа с вода бутилка и я обърнеш, то бутилката ще изплува обратно към дъното на кофата и ще създаде някаква подемна сила-енергия, която обаче не е СЕ, а идва от там, че ние предварително сме й създали тези условия, тъй като сме вложили енергия да обърнем кофата - бас хващам по-голяма от тая дето бутилката ще произведе с подемната си сила.  ;D До тук нещо неясно?  :D
Хайде моля да няма изхвърляния. Така с празни приказки става само при пазарлъците на пазара. Естествено се отказваш да показваш каквото и да било, защото е ясно, че няма какво да покажеш.
   Нямам кой знае какво за показване само една принципна схемичка на коляно на работно тяло Всеки може да си го завърти както желае..

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Затова ще ви предложа да обсъдим и направим малък бекинженеринг на типичен гравитационен двигател /терминът не е точен, но айде така да си остане/, за който има достоверни исторически сведения, че е работил наистина. ...
И моля да се изказваме конструктивно, а не да си вадим теореми и известни учебникарски неща, свързани със затворени енергийно системи - защото такива в реалността няма /и в склада няма!/ :-)
Тоест искаш да дискутираме нещо, дето не знаем как работи и дали изобщо работи (защото единствените "доказателства" са някакви приказки от преди 3 века на неизвестно колко образовани хора), но да отречем неща, които са доказали правотата си в не един и два съвременни опита (т.нар. "учебникарски неща")?
Ако искаш да коментираме отворена система, трябва да посочиш към какво е отворена тази система. Т.е. откъде ще черпи и къде ще се отдава енергията, която ще е външна за една система.
А това с "динамиката на етера"... не мога да се съглася че нещо без маса може да има импулс който да отдава. Дори и да има маса, то трябва да оказва съпротивление на движещите се в него тела, за да може да им предаде импулса си. А етера е "характерен" точно с липсата на тия две неща - никой засега не може да каже че има маса, и никой не може да го екранира, за да може да събере силата от сблъсъка му с тялото. Щото ако етера преминава през всичко, той не може да предава енергия. Това е все едно да правиш платноходка с рибарска мрежа вместо платно.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Ето и още малко материал за дъвчене и дано ми докажете поради  що  Джапанезите са сложили 100 kw ДВГ за да изкарат 76 kw ток Сигурно щото вече е модно колите да са на ток https://www.youtube.com/watch?v=iBwIMl917is    Защото най вероятно са 2 х 20 киловата

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Конкретно по темата - дали има работещ гравитационен двигател в малък мащаб, мнението ми  е, че няма нито в малък, нито в голям мащаб. И не може и да има...няма как да има...
Факта, че никой досега не е показал такъв работещ модел показва, че твърденията ми за отрицание са верни. Другото, теориите и пр. са само едни празни приказки.  :D  8)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
 Ето ти един работещ и този принцип работи от поне 750 години Е не е толкова точен като атомният но работи

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Имах предвид на СЕ, е не такъв който се движи с пружина или ползва тежести вместо пружина. Та конкретизирам, няма работещ гравитационен двигател в малък и голям мащаб в автономен, фрии енерджи режим.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Тука нямаш пружина а 2 тежести. А става и вечен след съответния Мод

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
А става и вечен след съответния Мод
Прав си но само с мод на теория. На практика мод е невъзможен и няма никой на този свят, който да го направи  и покаже. Може само да си мечтае и да твърди и тръби по форумите:D

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Като идваш на плаж в Бургас отбий се до Ветрен на пътя ти е и аз ще ти покажа как става