Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Клетки "Bloombox" - клиенти като Google, Ebay, Walmart...

<< < (2/2)

juliang:

--- Цитат на: nizo в Февруари 06, 2015, 03:10:11 pm ---... Повече прилича на акумулатор, защото превръща гориво в ток, а ако дадеш ток, то клетката произвежда гориво.

--- Край на цитат ---
Никъде не намерих обяснение какво точно гориво произвеждат клетките. Някак си ми изглежда нереално като пуснеш ток през шепа пясък да почнат да се генерират въглеводороди...
Горивото е въглеводород. Т.е. в него има въглерод и водород. Постъпва и въздух, от който ще се ползва кислорода. При химичната реакция ще получиш ел. ток и ... за мен най-приемливото което може да излезе е въглероден двуокис и вода. Или пък да се вземе водорода от въглеводородите, да се съедини с кислорода и ще получиш вода + въглерод в някакъв вид - графит, сажди ...
Обаче как от въглердоден двуокис + вода или от въглерод + вода ще получиш обратно въглеводород... и то без ползването на някакви катализатори... направо нямам идея. Че и кислород ще ти остава в излишък... направо фотосинтеза, ма вместо светлина се ползва електричество.

GreenHulk:
Аз разбрах че е обратното - пускат газ/природен и кислород и клетката генерира електричество. Но трябва да е сложена в специална камера.
Може да разгледате и борда на директорите... (работата е "дебела" )

http://www.bloomenergy.com/about/board-of-directors/

Инвестициите в тази фирма дали не са били няколкостотин милиона.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия